Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано06.12.07 18:13



страшно криене - да си наречеш селото на колобър.

отмрялото езичество няма да стане живо, защото духът му е умрял останалиса само ритуалите. напротив - ако махнем езическите суеверия хриситянството ще стане живо.
попаднаха ми книги с български обичаи - пълно със суеверия. народът ни е живял в доста голям страх, за да си измисли толкова суеверни ритуали и ритуалчета.

интересно е, че българските светители са аристократи - военни. римските - йоан златоуст, василийвелики и григорий нисийски са философи. все водещи личности в своите държави.
венеамин като четвърти син е бил последния който е имал шанс за престола, а от там и да променя нещо. по-скоро е митологизиран по-късно. все пак магьосниците са си ая романтична работа.
богомилството, всъщност, е най-кофти формата на протест: като не ни харесва нещо ще го унищожим, а после кво ще прайм - здраве да е. за това и като най-накрая сриват дъравата и църквата стават мюсюлмани богомилите.
възникнали са именно във време на мир и благоденсвие (това го твърди не само пристрастната църква, а и апокрифите), когато от много мързелувани инямане каво да правят разни хора тръгват да си измислят вярвания.
първото царство, обаче, не пада заради тях, но това е обширен въпрос с много компоненти. основната причина за падането: василий втори, най-кадърния във военно отношение византийски император за всички времена. ако той беше на мястото на никифор сега българия навярно нямаше да има.

товарза пристрастяването към властта е факт. просто го споменавам.



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано06.12.07 18:22



ти още ли за митра ми разправяш. най-вероятно никога не сме били митраисти, като основна държавна религия, а това, че разни хора са дарявали за храмове прави тази религия същата като християнството и като нищо голяма част от "лошите неща" в него са унаследени от митраистите. но нищо чудно, че имаш тлкова идеализирана представа за тях - за мъртвите или добро или нищо.

защо си мислиш, че църквата не получава дарения. получава, че и редовно. и винаги е получавала. специално нашия храм, който днес има празник е строен с дарителски пари от един румънеещ се българин, наскоро дариха пари, за да се изпишат отново стените и част от работата е вече свършена.

и доста интересно: разказваха ми за една нива из добричко, дарена на църквата. няколко села се карали за нея и накрая я дарили на църквата, защото преценили, че ще я стапонисва добре и справедливо, така че никой да не е ощетен при ползването и.

всъщност разбирам какъв е проблемът: християнството е крайно отрицателно черно, а митраизма или там каквото решиш да вярваш - крайно положително бяло. после кой бил кон с капаци.





Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано06.12.07 18:22



хайде пиши, ще се чуем къде понеделник.



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано06.12.07 18:28



Яка промивка на мозък виждам в твое лице. С теб е излишно да се спори. Ти си едно счупено радио!
Нито една твоя мисъл не твоя!!
Тотален глупак!!
Ходи чукай жената и прави дечица- роби божии хахах





Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано06.12.07 18:31



Ще ми ревнете ,че може би Ксенокс не е лош човек!Мдаа сигурно не си лош .... ноза теб понятието Човек не е точно .
Странна раса от кухи кратуни пъпли из Булгаристан с кръстове на шиите!



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано06.12.07 18:33



да си изберат нов хан
Посочи един ист. източник в който Борис или който и да било владетел на България е наречен ХАН!!



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Shurale]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано06.12.07 18:34



обори ме.

а такива работи като "нито една твоя мисъл не е твоя" хич не минават. с достатъчно езичници говорих, дето ми цитират книги по-дословно отколкото зилотите цитират библията. и при все това си мислят, че изразяват свое мнение! знаеш ли защо: защото в тия книгите пише, че който мисли като е написано там е свободомислещ и изразява свое мнение.



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: xenox]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано06.12.07 18:47



Аз не съм "езичник"!!



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Shurale]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано06.12.07 18:49



радвам се за тебе.



Тема Re: Сарацинските книги от времето на Покръстванетонови [re: Shurale]  
Автор grey_wolf (стрелец)
Публикувано06.12.07 21:15



Вярно е,че за такива нужди са ходили при ходжата.
В Корана ина сури за магии




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.