Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Нов въпроснови [re: инцидeнтeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.12.07 01:32



За магдалена бадема говорим





Тема Re: Питаненови [re: БoянlYl]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано07.12.07 02:51



Виж ,аз ти говоря за реални неща, а ти ми описваш литературен (измислен ) образ на Иешу.
Да, тълкуваш може би правилно тва което е писано за Исус, но тва е неговия медиен, литературен и най-вероятно преувеличен преекспониран образ с вплетени много други личности и какво ли не още..
Един от друг преписвано преписвано..
Библията( евангелието) е синтез между еврейски и арийски светоглед и няма как да не си протвопречи сама на себе си и на историческата вероятност.

А и пророчеството ясно гласи син давидов, исус не може да обяви претенции че е месия без да е от царския род на давид Ако той не е такъв не само фарисеите ще го гонят, но и всички евреи религията им е доста по стриктна за някой неща от днешното християнство или ислям

Тук не си прав ! и сега и сега евреите смятат Иешу за лъжепророк . Никой нормален юдеин не го е мислел за месия..но виж римските воиници явно са прихванали нещо.

Тълкуването все пак не предмет на езичеството, нали?



Тема еврейщининови [re: БoянlYl]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано07.12.07 03:24



15 години след унищожаването на трудовите лагери "Аушвиц""Дахау" "Освиенцим"и др. бяха построени и газови камери, бяха направени и абажури от човешка кожа и сапуни от еврейско-циганска мас и какви ли не чудесийки. Та за "намирането" на някаква плащеница, гроб, кръст ли ще говорим...!



Тема Re: Питаненови [re: БoянlYl]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано07.12.07 03:29



Хубаво е човек да вярва,че една сган от продрани пастири и крадци, търгащи на дребно и злобни и алчни патриарси е способна да води война с Римската армия !!
Тва все едно слушам вицовете за партизаните и техните "велики сражения"!



Тема Re: Нов въпроснови [re: БoянlYl]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано07.12.07 14:01



Въпросът ми за смокинята не беше свързан с горкото безплодно дръвче, скоропостижно осъдено и изсъхнато. А ето с този епизод:

Евангелие от Йоана, 1:47:
"47. Иисус видя Натанаила да отива към Него и казва: ето истински израилтянин, у когото няма лукавство.
48. Натанаил Му казва: отде ме познаваш? Иисус отговори и му рече: преди Филип да те повика, когато ти беше под смоковницата, видях те.
49. Натанаил Му отговори: Рави! Ти си Син Божий, Ти си Царят Израилев.
50. Иисус му отговори и рече: ти вярваш, понеже ти казах: видях те под смоковницата; по-големи неща от това ще видиш."

Та въпросът ми е: За какво си говорят тия двамата? На съвременен език преведено (приблизително) е като да кажа на някого: Видях те до будката за вестници. И той да ми каже: Учителю, ти си син Божий. Ти си царят на България. Пробвах няколко пъти - не стана. И с дървета пробвах - пак не стана. Съобщението, че съм видял някого под сливата предизвика само повдигане на вежди. От друга страна, се сещам, че ако кажа на някого, че снощи е бил "на черешата", може и да го поставя в неудобна ситуация.
И затова имам натрапчивото усещане, че Исус и някои хора (в това число не особено схватливите 12 ученици не влизат) използват някакъв "дървесен код". Започнах да чета пак и Магдалина някак се побира в схемата, ако странното име има връзка с бадемите. Но пък се появи и въпрос дали Йосиф Ариматейски не е "любимия ученик"? Абе изобщо имам повече въпроси, отколкото отговори.



Bien recueilli, débouté de chacun.

Тема Re: Питаненови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано07.12.07 14:42



"Въпреки че обичая с пускането на затворник на пасха е измислица, то е много интересно че въпреки явната народна подкрепа описана в библията те избират един зилот "
"Явната народна подкрепа" избира зилота, за да може повторно да бъде потвърдено, че Пилат(респективно Рим) няма нищо общо с разпъването на Иисус, а само и единствено евреите са били виновни





Тема модераторе!!нови [re: agrimonia]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано07.12.07 15:11



Къде си модератореее!!?
Тук в клуб Езичество го обърнаха на тълкуване на Библията !!
Ако можехте да се видите отсрани кви "езичници " сте !!





Тема Re: Нов въпроснови [re: инцидeнтeн]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано07.12.07 15:53



възможно е да има някакъв "дървесен код", скрита символика и неуловени моменти в оригиналния текст, които са предадени буквално от преводачите - да не забравяме, че на редица места в Библията имаме неточен превод на гръцки - каквото е например "разделянето на морето" от Мойсей /всъщност 'море от тръстики'/; така казани, "смокинята" и "бадемът" дори ме навеждат на мисълта за някаква "хералдика"...
БТВ, и 'каналите' на Марс са резултат от интерпретация на текст при превод, но с ренесансова давност...





Тема Re: Питаненови [re: БoянlYl]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано07.12.07 18:59



Било е масова оргия, ха ах ха :)



Тема Re: Питаненови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано07.12.07 19:04



Блудница - още по-зле. Ебе мъжете безплатно

И не са булевардни издания, дарлинг, вика му се National Geographic - The Secret Bible.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.