Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Свобода на духа  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано29.11.07 10:39



От няколко дни само чета и си правя изводи. Спорите, че даже заключвате теми....пак какво му е смахнатото на християнството, какви гадняри са евреите, дали трябва да се емигрира или да си седим тук, кой тъп и кой умен, трябва ли gogga да работи в Ирландия или да си дойде тук, за да пребие Азис и т.н. Искам да задам елементарен въпрос-какво разбирате под свобода на духа? Точно и конкретно, ако имате идея по въпроса.



Тема Re: Свобода на духанови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.11.07 10:41



Съзнание без предразсъдъци!

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Свобода на духанови [re: agrimonia]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано29.11.07 10:47



Свобода практически няма. Духът не е научно доказан.
Не не мисля,че съм съществено по-глупав от теб. Нито пък ,че съм по-умен ..



Тема Re: Свобода на духанови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано29.11.07 11:26



И на мен ми се струва, че напоследък спорим по неща, които сте/сме обсъждали и дъвкали хиляди пъти, и то главно се джавкаме.
Относно темата майка рече:Свобода на духа е много относително понятие.Това означава да се чувстваш свободен да направиш това, което искаш и да можеш да го направиш, да го постигнеш, т.е. да си самостоятелен, организиран, нищо и никой да не ти пречи.Аз май бих добавила да се чувстваш свободен от другите около теб, да се стремиш към себе си и да извеждаш главно себе си напред и нагоре, което не означава непременно егоизъм.Но от друга страна ще кажа, че никога не можеш да пренебрегнеш напълно външния фактор, независимо от неговото естество...



Тема Re: Свобода на духанови [re: agrimonia]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано29.11.07 11:31



свободата е да имаш право да избираш и възможността да осъществиш това си право. под дух по-скоро разбирам "ум", "съзнание" поради недоказуемост на разни постмортем-летливи ефирни субстанции.


така свободата на духа е сам да избереш какъв искаш да бъдеш (като мисли и действия), да бъдеш такъв наистина и да не пречиш на другите да са такива, каквито са като не им правиш това, което не искаш да правят на теб).



Тема Re: Свобода на духанови [re: katiysha]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано29.11.07 11:32



Пълна свобода на духа? Ами аз разбирам под това нещо да си свободен да вярваш в каквото искаш и да правиш различни неща без някой да те спира, каквито и да са те ... и никой да не те държи сметка. Пълна свобода няма. Хората винаги жертват свободата в един аспект, за да я получат в друг. За джавканиците: Мисля, че в клуба има няколко човека, които не са си на мястото. Смисъл .. уж са християни, а са дошли тук и с мненията си дразнят другите клубари. Щеше да има много по-интересни теми, по-задълбочени дискусии, ако просто нямаше все някой да изтърси нещо и всички да започнат да го оборват.



Тема Re: Свобода на духанови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано29.11.07 11:36



първо се оформя личността с нейните характеристики - през т.нар."първи 7 години" (или е по-точно да кажем 'бива оформена' от средата, семената на чието влияние покълват и се развиват в почвата на вродените качества на нервната система, темперамента, характера...), а в един определен период, години след като детето вече се е възприело като отделен "аз" - в пубертета идва времето на опитите за осъзнаване на това "аз", идеите за неговата независимост и т.н. но "аз"-ът вече на практика съществува и в този аспект 'свобода на духа' може да звучи малко като 'основен ремонт' на досегашните му проявления. всеки човек е една вселена и всичко е относително, така е...

Редактирано от Roxy на 29.11.07 11:40.



Тема Re: Свобода на духанови [re: Roxy]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано29.11.07 11:37



да, но това е хем възможно от една страна, хем пък за мен няма пълна свобода и независимост.всичко е свързано в тоя свят, следователно нищо не е независимо и не може да се разглежда като отделно, самостоятелно и т.н.



а какво за тяло и дух??



Тема Re: Свобода на духанови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано29.11.07 11:41



разделянето на тяло и дух е вредно за здравето както на тялото, така и на духа.





Тема Re: Свобода на духа [re: ThunderGoddess]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано29.11.07 11:41



Ами аз разбирам под това нещо да си свободен да вярваш в каквото искаш

виж за това съм съгласна, щото тука вече никой не може да ти се меси, а и в каквото и да вярваш не пречиш на другия.

Хората винаги жертват свободата в един аспект, за да я получат в друг
добре казано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.