Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема 5 години "Езичество"нови  
Автор katiysha (earth)
Публикувано26.11.07 12:04



Явно, че на мен чака и се полага

да дам отчет!Първата петилетка я оправихме, сега продължаваме нататък!
Не искам да съм многословна, затова ще кажа така:Едно голямо Благодаря на всички присъствали!Без изпадане в откровения - подарихме си, смятам, една незабравима вечер(поне за мен)!Пожелавам на клуба да продължи все така, още много по 5 години, още много събирания по повод и без повод!
Втората част наистина си беше десерта, черешката на сладоледа!Сигурно аз помня най-много от всички участници!
А на екскурзиантката й желая София да стане втори роден град, местата, на които я заведоха тъй любезните гидове да ги посещава когато поиска и без да се губи или да я блъскат трамваи и коли!



Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: katiysha]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано26.11.07 12:46



Когато пристигнах на автогарата там ме чакаше Рокси, с която целия ден бяхме неотлъчно заедно.

Половин час се чудихме какъв превоз да си измислим до центъра, за да решим накрая, че ще вървим пеша(затова днес едвам се придвижих от леглото до компютъра!)Това се вика разходка - посетихме всичко възможно видно и забележително - Музеи("Земята и хората", Археологическия - Рокси няма равна като екскурзовод, подробни обяснения получавах за най-малкото нещо), НДК, паметника на Азбуката и моста на влюбените, където бях снимана, пожелавайки ЧРД на Къдли) , Софийски Университет, паметника на Васил Левски( съжалих, че нямаше и билборда на Азисчо, за да се щракна и там).Полюбувах се и на библиотеката, впила жаден поглед в нея, защото кракът ми така и не стъпи вътре!Видях също и Министерството на Отбраната, Народният театър и Двореца.Отидохме и в градската галерия на сборна изложба, но до втория етаж с картините на Димитър Казаков така и не ни позволиха краката да стигнем :P.Минахме и през т. нар. място "Попа", а също не много далеко са(ако не се лъжа, защото в София всичко е надалеко)седнали двамата Славейковци, които ми направиха компания за една снимка!:))
По-късно към нас се присъедини и ИмпериятаС нашия мод се щракнах и пред "Съвокуплението прави силата", след това минахме покрай Борисовата градина, Биологическия факултет, видях също къде е учил императора.Заедно пак разгледахме и ц-вата Света София.
След това намерихме нашия безпътен да си угажда "Happy" -то, след което престояхме известно време у тях, за да проведем една от много словесни битки на тема "Жените и хората"(подчертавам словесни битки)
В уречения час посрещнахме Агримония и дъщеря й, от срещата си с които останах много доволна!От там насетне нищо не подлежи на описание, защото трябва да се изживее по-скоро

Чакам корекции и обективна оценка на научения урок!



Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано26.11.07 12:50



местата са точни, редът - почти. дотук - 5+





Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: katiysha]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано26.11.07 13:31



сега и Екскурзоводката да си каже...
значиии, като видна столична закъснявка, пристигнах от къщи по най-бързия начин, таксиджийката разбра от мен, че именно тогава е 24.11, което й е имен ден, почти се сблъскахме с Катюша във фоайето на Централната автогара и поехме към бул."Мария Луиза", където след кратки колебания дали да те извозим гратис в грАДския транспорт и неоткриваемост на карти-еднодневки в будките за вестници, тръгнахме към центъра пеша. забравих да ти кажа, че един мост е Лъвов мост, но това не е голяма загуба... смутихме спокойствието на няколко фотоателиета с искане за качествен филм, те ме смутиха с липсата на такъв и ме хвана яд. влязохме в Халите, обиколихме Баня Баши джамия, Централна баня и минералните чешми, североизточната кула на Сердика, за по-официално минахме през подлеза с Източната порта на Сердика, видяхме една измислена смяна на караула пред Президентството, влязохме в ротондата "Св. Георги" и разгледахме Археологическия музей. последва обяд на крак на пл."Славейков", намерих си филм с ISO 400, после отцепихме по "Графа" до "Попа" (и Стената на Джон Ленън), свихме в посока НДК, през друго старо сборище - "Кравай", покрай чудноватия паметник в период на полуразпад (на теория - "1300 България", на практика известен сред населението като "Падналия Месершмит", "Динозавъра" и с някои не толкова цензурни названия). стигнахме до музея "Земята и хората" и видяхме, освен гигантските кристали, и гостуващата изложба на восъчни фигури (измеджу които имаше и несъмнено езически), документирайки присъствието си там. след това - обратно по "Моста на влюбените" и по "Витошка" и "Солунска" до пл."Славейков", където направихме характерна снимка на пейката до двамата (чиято родствена връзка, както знаем от една царствена личност, е въпрос на лична преценка). последва посещение на Софийската градска художествена галерия, бележеща 40 г. от първата си изложба. Катюшата бе снимана и пред Народния театър, а след посещението на римските руини на Амфитеатъра бяхме настигнати от един Последен Римлянин и покрай Руската църква и Военния клуб отидохме до храм-паметника "Св.Александър Невски" и "Св.София" и стигнахме до паметника на Васил Левски. екскурзиантката видя Народната библиотека и Ректората на СУ и след документиране на присъствието й пред Народното събрание и паметника на царя-осовбодител Александър II се разходи из Парка на Съветската армия и Борисовата градина. продължихме по пътя си, но намерихме Безпътния, което, пропускайки някои дребни подробности, резултира в яка доза "Мanowar" и спорове върху литературните достойнства на маркиз Дьо Сад, които за малко не завършиха с бой с обемисти речници. в уречения час пред театър "Сълза и смях" се събрахме с Агримония и дъщеря й и след кратко изчакване се отправихме към пицария "Джепето", където се завързаха разгорещени разговори на всякакви теми, така типични за нашите събирания. в по-късните часове потънахме в ароматния дим на наргиле-бара, където ни намери и последния участник във вечерта - Къдли... то на мен всъщност много спомени не ми останаха, ама пък са хубави. и накрая през гъстата среднощна мъгла упътихме се към дома. на другата сутрин трябваше да си отговоря на екзистенциалния въпрос "аз ли съм, или не съм", но след обичайната кофа кафе светът си дойде на мястото.



Редактирано от Roxy на 26.11.07 14:14.



Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.11.07 13:44



Значи прословутата сбирка по сучай юбилея на клуба е била сбирщина на четирима шляещи се из София!

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано26.11.07 13:46



шляещи се, но перипатетици...





Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.11.07 13:48



С Manowar трудно. Аристотел не е слушал тая музика.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано26.11.07 13:54



все пак елините не са опознали достатъчно електричеството, за да създадат елекрическата китара.





Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.11.07 13:55



Ами, още египтяните са имали ток!
Просто не са ги привличали зверствата.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: 5 години "Езичество"нови [re: Roxy]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано26.11.07 14:04



Ей това е било супер - да почнете с "ManOwar" и да се приключи с кофа събиращо спомените кафе!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.