Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Windowsнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор _Odin_ ()
Публикувано25.11.07 13:21



Горкото ристиенче. Още малко и ще се разплаче.



Тема Re: Windowsнови [re: _Odin_]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.11.07 13:54



Ти определено си тийнейджър.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Windowsнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано25.11.07 14:57



icon-значение на думата е икона,т.е. няма дублираща дума в англ.ез,подразбира се и като изображение но това вече е производно значение.
image-основно значение- образ (и опт.), изображение, отражение (в огледало), образ и подобие.
ако това може да ви помогне...



Тема Re: Windowsнови [re: goggga]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.11.07 15:17



Да, действителният въпрос би бил защо не са избрали image?
Но мене ме интересуваше да се замислят тия хора, че всъщност между идол и икона има разлика (обвинението на езичниците е, че християните извършват идолопоклоничество, почитайки иконите: т.е. за тях това е едно и също).
Разликата най-добре се усеща в съвременния английски език, където думата идол вече е придобила такова значение, че е абсолютно незаменяема с икона.
-----
Затова от Майкрософт избират като синоним на изображение икона, а не идол, която дума се доближава до значение на обект сам по себе си достоен за потичание, докато почитанието на икона е невъзможно, понеже тя западва идеята за предмет-посредник, каквото идолът не е.
------
Ей за това исках да се сетят, а те лаят като отвързани псета!
Умнички са били ранните християни - мислили са върху неща, които чак сега предизвикват тревоги у "поколението на технологическата ера"!

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 25.11.07 15:30.



Тема Re: Windowsнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано25.11.07 16:51



http://www.yourdictionary.com/icon

http://www.yourdictionary.com/image

http://www.etymonline.com/index.php?term=icon


Windows Icons, Desktop Icons, Online Icons, Toolbar Images



The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: Windowsнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано25.11.07 19:33



Няма разлика драги ти май не си чел десете божи заповеди "християнино"



Второзаконие 5:8-10 Не си прави кумир, подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята доле, или което е във водите под земята. Да не им се кланяш нито да им служиш: Защото аз твоят бог съм бог ревнив, който въздавам безаконието на бащите върху чедата до трето и четвърто поколение на онези които ме мразят, а който показвам милост към хиляди поколения на ония, които ме любят и пазят моите заповеди

Иконите са изображения на хора които наричате светци
Но според същата тази библия хората умират и се събуждат едва в деня на страшния съд Тоест чрез почитането на изображенията на едни мъртъвци и чрез молитвите си към тях вие абсолютно нарушавате тази божа заповед и с нищо не се отличавате от езичниците които са използвали изображения на своите богове в ритуалите си
Как можеш да твърдиш, че исус и йехова са един бог и че не сте сектанти след като нарушавате една от първите си божи заповеди



Тема Re: Windowsнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано25.11.07 19:43



Идол в Древността, доколкото съм чела, е означавало и предмет, пособие за извършване на религиозни ритуали.Само по себе си идолопоклонничеството не е и Богоугодно ако щеш, защото и сам знаеш, че е било противоречиво да се изобразява Бог.Та оттам идва и отрицателното значение на идолопоклонничеството според мен(т.е., защото самият идол е изобразен по някакъв начин).
А това чудо да го отнасяш чак към съвременния Windows е пресилено.Най-малко пък тях ги интеребърка за разликите в значенията на думите икона, изображение, картинчица, рисунчица и т.н.(па знам ли....!?)



Тема Re: Windowsнови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано25.11.07 19:51



Но според същата тази библия хората умират и се събуждат едва в деня на страшния съд

Да, именно по този начин се губи сакралността на техния Бог, защото оприличават множество други обикновени(според тях канонизирани) люде на богове - умират, после възкръсват.А нали Бог е един!?

бог-човек.....



Тема Re: Windowsнови [re: _Odin_]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано25.11.07 19:52



Именно!Съгласна съм!





Тема Re: Windowsнови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано25.11.07 19:58



В същност в цялата библия има само един човек който е взет приживе на небето ама никой не се е сетил да му прави икони


Всички останали са леш а те им се молят и често почитат кокалите и "благоуханите" им трупове това прилича по скоро на нещо средно между некрофилия и некромантия, далеч по лошо от изображенията на богове при езичниците
Да не говорим че бог в библията забранява да му правят изображения
А много от иконите изобразяват светата троица или поне някой от тях
А изобщо някой виждал ли е исус че да го изобразява, да не говорим за другите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.