Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Windowsнови [re: Last Roman]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано28.11.07 15:57



всъщност се мъчат докарат сбора от двама души до 1 пълноценна личност, ама май вместо това се получава удвоен комплекс за малоценност...





Тема Re: Windowsнови [re: goggga]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано28.11.07 16:00



съскай по-тихичко, сладурче! нещо за иконопис от Второто българско царство да се сещаш?
към любимите ми иконописци пропуснах да добавя и Андрей Рубльов...



Тема Re: Windowsнови [re: Roxy]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано28.11.07 16:55



сещам се и ти казвам ,че такава школа няма.иконографията 12-14 век е доминирана от византийската имперска школа и всичко което е качествено се внася отвън било чрез иконописци било чрез директно закупуване на иконите.
това което се прави по това време в българия се оределя като примитив,но е интересно с т.нар католически сюжети привнесени от униатската политика на царете от второто българско царство.
терминът търновска книжовна школа е правилен,но художествената школа е измислица на комунистите, които построиха смената стена и църква по случай 1300 годишнината...
за пореден път разбирам,че нямаш и бегла представа от история на изкуството,защото ако имаше щеше да си видяла комниновите и палеологовите оригинали преди да пелтечиш глупсти за търновска художествена школа.колкото до пикасо ясно е че си прочела нещо което ти е заседнало в мозъко,но това не е достатъчно,направи си труда да проучиш зараждането на фотографията през 19 век и свързаните с това процеси в изобразителното изкуство.пряко повлияни от фотографията са експресионистите и импресионистите ,които не захвърлят четките за да си купят фотоапарати(това е било скъпо и тогава и сега),а са били вдъхновени за нови подходи и техники.абстракционизма няма нищо общо с фотографията ,защото фотографията е техника, а абстракционизма е философско течение повлияло и фотографията и архитектурата и изобразителното изкуство.
ясно???



Тема Re: примеринови [re: Roxy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано28.11.07 16:56









то и един древноегипетски стенопис да се опиташ да нарисуваш, пак ще ти е трудно, ако не владееш стила им. прочети "Името ми е Червен" на Орхан Памук за ислямската миниатюра. и не си мислете, че всичков иконите е "вдъхновено свише" - в учебниците по история имаше откъси от писани указания на старите български майстори за учениците им (впоследствие превърнали се в нещо като 'учебници' за времето си кое как се рисува)... има майстори, ученици, школи...



Тема Re: Windowsнови [re: goggga]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано28.11.07 17:52



за да говориш така предполагам, че имаш подръка ксерокопие от задграничния паспорт на Боянския майстор с печат "България"?!


знам за т.нар. Палеологов ренесанс и влиянието му в/у българската иконопис. но въпреки твоето неведение терминът "Търновска художествена школа" съществува и няма нищо общо с безсмислените соц-стенописи във възстановената Патриаршеска църква на Царевец. става дума за стила на изображенията от места като "Св. 40 мъченици", Боянската църква, Кремиковския манастир и др. освен ако не ми докажеш, че не са дело на български майстори и не ми покажеш византийска икона от този период, намерена в България...



Тема Re: Windowsнови [re: goggga]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано28.11.07 18:03



имам един съвет за тебе - тренирай си малко повече черния дроб, докато започнеш да носиш на уиски поне малко повече от ирландките. само така ще имаш шанс някоя да ти пусне и да укроти гнева ти, след като българките не успяха...
Cheers!



Редактирано от Roxy на 28.11.07 18:04.



Тема Re: Windowsнови [re: Roxy]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано28.11.07 18:11



нахална си, но за последен път ще ти кажа,че за школа може да се говори, когато има наличие на общи стилови и технически похвати.престани да ми даваш разпиляни примери,които нямат никаква връзка помежду си.
и най-тъпите продавачи около александър невски ще ти се изсмеят, като им кажеш за търновската школа,това е несериозно...проучи въпроса и после пак се обаждай.
аз не казвам,че няма български иконописци,казвам че няма търновска школа!

Редактирано от goggga на 28.11.07 18:12.



Тема Re: Windowsнови [re: goggga]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано28.11.07 18:16



откога около "Александър Невски" взеха да продават оригинални икони от Второто българско царство?

поне си призна откъде черпиш неизчерпаемите си познанията. а аз само отговарям на твоята претенциозна наглост, уважаеми venal psychic amputee...

Редактирано от Roxy на 28.11.07 18:17.



Тема Re: Windowsнови [re: Roxy]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано28.11.07 18:25



отново некомпетента!
1.усикито тюламор вообще не е на почит в ирландия-най-доброто е пауърс,за което не си и чувала,познавам лично семейството което го е произвеждало преди.
2.ирландките пият,но не много и не уиски(просто хората тук се веселят доста и това създава заблуда ,че прекаляват с пиенето).аз лично по големи алкохолици от поляци,руснаци и българи не съм виждал.
3.отношението към секса тук не е такова табу ,за каквото се възприема в българия,затова и не трябва да се напиваш за да правиш секс(както в българия),по простата причина че опянението затъпява чувствителноста и секса се превръща в едно балканско ебане,какво се практикува в българия.
4.колкото до българките казвал съм го преди,но ще ти го повторя те са едни от най-лесните и несексуални жени в света,за което си има ред прични:несигурност в живота,определан от ниския стандарт(един доста важен фактор за една жена да се чувства добре ,съотвенто да прави добър секс),простащината на средностатистическия български мъж,липсата на сексулана култура,определан от патриархалното възпитание и др.


колкото до моят опит мога да се обзаложа ,че е доста по-добър от твоя,поради ред причини които няма да изброявам тук :))



Тема Re: Windowsнови [re: Roxy]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано28.11.07 18:29



идеята е,че дори тъпаците окло александър невски са нясно ,че няма търновска школа,за разлка от тебе.
казвам ти да отидеш там,за да не се излагаш да питаш в художествената академия,която е съвсем наблизо.но ако наистна имаш тази наглост,там преподава доц.зарко ждраков-история на средновековното изкуство(учил е и е специализирал в италия и ватикана)питай него ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.