Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема а защо ли...  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано14.11.07 16:15



...след като нестинарството е езически обичай го изпълняват с икони в ръце?





Обяснението в този линк ме нерви от самото начало - "български и гръцки обичай", каква ти България, каква ти Гърция...предполагам, че когато се е зародило нестинарството е ставало дума за друга географска реалия, а не за национални държави

Алчността важи само в света на обикновените дела. Да пътува в тази ужасяваща самота на неизвестното, човек трябва да има нещо повече от алчност: любов. Човек трябва да обича живота , интригата, мистерията. Човек се нуждае от неутолимо любопитство и безкрайна смелост.

Дон Хуан Матус

Редактирано от Last Roman на 14.11.07 16:55.



Тема Re: а защо ли...нови [re: figurati]  
Автор Roxy (autumn song)
Публикувано14.11.07 16:22



но пък самите икони (само не си спомням в църквата преди да се изнесат или и по време на ритуала) са украсени с нехристиянски "подрбности" като червена кърпа с пришити метални изображения на слънце, гущери и др. нестинарите изпадат в транс, получават видения и после ги тълкуват.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Roxy]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано14.11.07 16:23



Мдааа, така наречените "опашати икони", виждаш ли как смесват нещата



The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: а защо ли...нови [re: figurati]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.11.07 16:23



Защото не е езически, а християнски. Не зная езичниците да влизат с икони в ръце в какъвто и да било огън.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема глупостинови [re: Roxy]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.11.07 16:27



Червената кърпа не била християнска! Ами Дева Мария с каква кърпа е била на главата?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: глупостинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Roxy (autumn song)
Публикувано14.11.07 16:28



снимково доказателство ли имаш?





Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано14.11.07 16:32



Пък аз знам, че е езически обичай!
Я ме обори



The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Нестинарство
Нестинарството е неповторимо явление, което не е само зрелище - ходене върху жива жарава от боси хора, а и стар древножречески обичай от античността. Нестинарският обряд и до днес се практикува, всяка година в деня на Св. Св. Константин и Елена - 3 юни (по стар стил). Вековете са наложили своя отпечатък върху изумителния танц върху жарава, но този, действащ от тракийско време, ритуал е успял да запази и до днес основните си черти.

Нестинарството е в чест на летния слънчев кръговрат, съпроводен с обредно обхождане на селото с иконите на Константин и Елена, и с нестинарски тъпан, които имат за цел да пропъдят болестите и да се придобият повече здраве и плодородие в селото. Това е езически обичай на християнска почва, чуждо на нашите обичай и вярвания явление.

Нестинарството е харизма - то избира човека, а не човека него. Човек се ражда такъв. То е от тези обредни системи чиито корени са много дълбоко в самото възникване на представата на човека за земното и свещеното. Уникалността на чудото е играта в огъня, която се предава от поколения на поколения. По време на играта в огъня нестинарят изпада в транс и стига до особени измерения от където черпи информация за миналото, настоящето и бъдещето. Танца върху огъня е около две минути, без предпазни средства, а самия ритуал може да продължи и на следващата вечер

Редактирано от figurati на 14.11.07 16:34.



Тема Re: а защо ли...нови [re: figurati]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.11.07 16:43



Ми празнува се на деня на християнски светци; от хора покръстени, и отгоре на всичко няма данни траките да са били нестинари. Хората, които предварително смятат празника за нехристиянски, произволно си избират техното древност, защото почти нищо не се знае за тях, а пък имат желание да припишат на обичая античен произход.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 14.11.07 16:46.



Тема Re: а защо ли...нови [re: figurati]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано14.11.07 17:00



Има ли наистина някаква информация такъв обичай да е съществувал при траките? И къде другаде го има?



Тема Re: а защо ли...нови [re: figurati]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.11.07 17:02



Какво мислят православните за нестинарството:



Facta, non verba!


Тема Re: а защо ли...нови [re: Kalomain]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано14.11.07 17:13



Запазен е и се практикува в Гърция и по-специално е запазен в Драма, Верия, Серес, Солун и по-специално в района на Лагада (това е малко преди да се влезе в града).

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: а защо ли...нови [re: figurati]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано14.11.07 17:21



А откъде се е появила онази практика сред холивудци, да ходят по жарава с цел медитация? Нямало ли я и някъде из Северна Америка? Черния вълк сигурно ще знае. Ако се сети да намине, разбира се.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано14.11.07 17:40



Май става все по-интересно.
На тези хора да не им е ампутирано любопитството, че не са се опитали да открият корените? И предупреждението към православните си го бива.





Тема Re: а защо ли...нови [re: Kalomain]  
Автор ThunderGoddess (Empty)
Публикувано14.11.07 17:50



Ма естествено, че е езически обичай. Повечето интересни обичаи в българската култура са с езически корени и са на големи християнски празници, защото още като е било въведено християнството са решили да сложат християнски празник на мястото на езическия, за да се усвои по-бързо религията


ПС: Нестинарите дане се занимават с тоз светец Константин, ами да си бъдат 100% езичници е най-добре :)

Редактирано от ThunderGoddess на 14.11.07 18:08.



Тема Re: глупостинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано14.11.07 17:56



Много глупости говориш!
Ти да не си жена , бре?!





Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано14.11.07 18:05



И сега остава въпросът как е възникнал, какво олицетворява, с кои други обичаи е сроден и.т.н.
Това за жертвата беше доста интересно. При Митра също имаше едър рогат добитък. А за Дионис съм чела, че при едното му възкресение се превръща в бик.
И тази връзка, която е независима от националности е интересна. И предположението, че нестинарството избира човека, а не човек нестинарството. Изобщо си струва да се проучи това по-подробно.


Благодаря, че ми събудихте любопитството! Ще се разровя из книгите.



Тема Re: а защо ли...нови [re: figurati]  
Автор BlackWolf (минаващ)
Публикувано14.11.07 18:14



Ами защото много езически обичаи са инкорпорирани от християнството. По същия начин, по който християните са похристиянчили и обявили за свои много езически празници, построили са храмове на местата на старите светилища и пр. и пр.



Т.нар. "народно християнство" е всъщност къде повече, къде по-малко видоизменено езичество, маскирано зад някои външни християнски атрибути.



Тема Re: а защо ли...нови [re: BlackWolf]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано14.11.07 19:25



А има ли подобен обичай при индианците? Знам, че има мода в щатите да ходят по жар като вид медитация или за упражняване на контрол на ума върху тялото. Откъде им е дошла идеята?

Редактирано от Kalomain на 14.11.07 19:25.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.11.07 01:26



Аз пък не знаех че йехова е разрешавал да се почитата идоли-изображения или от хората да си правят кумири-светци


И исус не е споменавал нещо подобно
Доколкото си спомням според библията мъртвите умират и до второ пришествие са си такива, така че как помагат на хората си е цяла загадка

В тоя контекст на мисли какво изобщо прави икона в ръцете на християнин



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.11.07 01:39



Да за траките няма данни да са такива ама е страшно интересно че ходенето по жарава се практикува в рацон от който вероятно сме дошли


Та за светците това си е идолопоклоничество да не говорим че Константин май по смъртно става християнин



Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор ThunderGoddess (Empty)
Публикувано15.11.07 09:55



Абе има много сбъркани неща и цялото християнство е направено така, че да е удобно за висшите духовници. Иначе в статията, която Роумъна даде точно това се казваше, че нестинарството въобще не се вързва с християнството и истинските християни трябва да стоят далече от жаравата, че от там идват зли демони

. Неам думи просто как беше казано :) Иначе Константин е бил покръстен посмъртно (НАСИЛА) и не можел да спре обиая, тъй като нямал сила да гледа и му се умирало. Надявам се да е отишъл в Тартара и да се мъчи там по някакъв гаден начин, който Дит е измислил :) Това не променя факта, че е бил голям отворко - християнството официална религия, всички трябва да вярват в Христос, да, ама той - не



Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.11.07 10:03



Константин си е бил хитрец, но поне закрепил положението за около век.



Facta, non verba!


Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.11.07 10:06



Според мен не е така, защото всички са страдали заради неговите простотии и за жалост те все още са факт :)



Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано15.11.07 10:39



Никой уважаващ себе си тиранин не е бил вярващ , особено пък християнин!!
Да, цялото хтристиянство е една манаджа с грозде!
Но виж не знам кой е тоз Роумън( Румън(ец) може би имаш пред вид

?)



Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано15.11.07 10:42



Когато човек си направи проста сметка колко хора през годините страдат заради простотията на един държавник може да се окаже,че Хитлер е добряга





Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 11:39



Както Тертулиан е казал: човешката душа по принцип е християнска. Та затова Константин Велики е принципно винаги бил християнин. Дотука за него.

А това, че в някой си район някакви си хора ходят по жарава за кеф и уедоволствие това не ги прави нестинари и изобщо вие откъде идвате, господин Бояне? Щото явно идваме от различни места с тебе!

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 11:40



Идолите не са икони, иконите не са идоли!
Просто и ясно. Като за езичници.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Shurale]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.11.07 11:47



Last Roman, имах предвид :)))



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.11.07 11:50



Как тъй християнска, уе мтельо. Оказа се, че до преди християнството хората са нямали душа

хахахахахахахахаха! :) Пък Ницше беше казал нещо много хубаво за въшливите християни, мисля и друг път съм го цитирала:
Християнската етика е упадъчна, защото величае слабия човек. Християнството е нелегален заговор на слабите срещу силните. То се ражда в катакомбите и подземията на Рим, в гетата и сутерените. Християнската любов и състрадание към слабите, бедните и неудачните, презрението към тялото и силните личности влошава човешкия род. Християнското сантиментално мислосърдие е противоположност на римската мъжественост и доблест. Християнството е свят на умопобъркани. То не е просто болест, а неприличие. ДНЕС САМО УРОД МОЖЕ ДА НЕ СЕ СРАМУВА ДА СЕ НАРЕЧЕ ХРИСТИЯНИН. Понятия като "Страшния съд" и "безсмъртие на душата" са инсрументи за мъчение. Много е бил прав човека! :)



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано15.11.07 11:53



Както е известно , Боян е един от застъпниците на памирската теза на Добрев в тоя клуб.
Но аз не знам някъде из Афганистан, Таджикистан , Киргистан, Узбекистан или пък Кашмир да ходят по жарава.
Някъф източник да посочите?!!



Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 11:55



Ницше е един болен и малоумен германец. Такива като нещо докараха нацизма, а историята отдавна е осъдила това античовешко и мракобесническо поведение.
Отгоре на всичко Фридрих е гнусен мошеник, защото християнството не се е родило в катакомбите на Рим.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 15.11.07 11:59.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Shurale]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 11:57



Аз също не знам. Нека каже той. Нали той бил застъпник!? Може би в Туркменистан, след като знаем, че прабългарите са тюрки.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано15.11.07 12:12



Узбеките и киргизите също са тюрки!!
Но не !! Боян е ,пак повтарям. привърженик на Добрев , а пък аз си падам по жени с големи цици





Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.11.07 12:25



Християнството не се е родило в катакомбите на Рим, а в римскте дворци!
В катакомбите са били баламурниците-християни, които са били майсторски направлявани от мошениците-християни от дворците. И това продължава чак до днес!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Shurale]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 12:29



Значи ти си тюрк-осеменител.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.11.07 12:29



Човешката душа по принцип си е езическа, но човешката глупост, която е обсебила съвременните души е по принцип християнска(мюсюлманска). Душата, както езичеството е чиста, но е замърсена с християнство, както езичеството е самърсено с християнство. Защото е общоизвестен факт, че съвременното християнство е извратено езичество!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 12:30



Рим няма дворци.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано15.11.07 12:47



Тюрките и другите алтайски народи нямат идеал за жена в който тя да има голями цици. Справка филма "монгол"!!
Други неща са дневен ред: да има тесни очи защото в широките влизат зли духове, да има здрави крака , плоско лице и т.н.





Тема Re: а защо ли...нови [re: Shurale]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 13:00



Филма "Монгол" не съм го гледал, но там са режисьорски виждания.
Истината е, че ориенталците обичат едрото, както и ти.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано15.11.07 13:21



Истината е че алтайците не са ориенталци.
И не съм казал че обичам едрото, а големите цици хахаха


Явно от жени и от география нищо не разбираш!!



Тема Re: а защо ли...нови [re: Shurale]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.07 13:32



А ти, разбираче, я докара до приравняване на жените и географията! Фамозен си, да знаеш.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано15.11.07 13:35



Естествено,човек трябва да е поет!!





Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано15.11.07 14:40



А някой има ли теория защо нестинарите почитат толкова точно Константин? И изобщо защо сме сигурни, че става дума точно за онзи Констанин?



Тема Re: а защо ли...нови [re: Shurale]  
Автор Roxy (autumn song)
Публикувано15.11.07 18:43



мда, по въпроса за религията за поне 2-ма души и любовта като такава (само че за съжаление не е такава по дефиниция, а по лично виждане, защото религията е "система от вярвания и обичаи") беше наистина поетичен.
въпросите относно географията трябва да сте ги разисквали в училище, а за жените с големи цици - клуб ГЗС можете да намерите десетина реда по-нагоре в падащото меню долу вдясно.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Kalomain]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано15.11.07 22:19



Предполагам, че го почитат, за да замазват очите на църквата-все пак нестинарството е езически обичай.



Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.11.07 23:25



Лично мое мнение, смятам че става въпрос за този Константин - императора, нали. Няма 58495804820 св. Константиновци, доколкото съм запозната

. Смятам, че наистина си вярват в този светец, понеже така е било наложено на дедите им и той е станал неразделна част от бита им ... иначе нямам обяснение защо точно този светец. Но това е все едно да се питаме защо оракула на Аполон е точно в Делфи, защо оракула на Зевс е точно в Додона, защо спартанците почитат най-много бог Арес, а атиняните - Атина



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.11.07 23:53



Абе разбирам те защо говориш така


Ти още не си надмогнал маймуната а пък колко път те чака докато почнеш да надмогваш човека
И християнството абсолютно доказано си е тръгнало от катакомбите на Рим
Сред най нисшите прослойки в рим тръгват повечето от измишльотините в библията



Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 00:01



Цъ, християнството тръгва от Палестина (Юдея и тн.).

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.07 00:10



която е най-западналата римска провинция.



Facta, non verba!


Тема Re: а защо ли...нови [re: Kalomain]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.11.07 00:10



А някой има ли теория защо в деня на Перун се почита свети герман, а пък цветница са я свързвали с богиня Лада


Или защо св.Николай който в цял свят е известен като санта Клаус при нас е просто закрилник на рибарите
Абе като се замисля май в християнството няма кой знае какви логически връзки май всичко е въпрос на асоцияции



Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 00:18



Хе, хе, хе, в какво отношение?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.11.07 00:20



Ако не беше савел да разпространява своята измислена версия за Исус в Рим най вероятно днес никой нямаше да е чувал за великия бог


Да не говорим, че истинското учение на исус си е умряло заедно с него преди 2000г в палестина
С две думи съвременото християнство се заражда в катакомбите на Рим, изповядвано от плебса разпространявано от евреи дето даже не са виждали Исус



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.07 00:20



Най-вече в културно. Добре че е бил идумеецът Ирод да я цивилизова малко тази нещастна държавица.



Facta, non verba!


Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 00:38



А какво е култура?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 00:39



А пък във Витиния преторите са чували за Христос без да знаят кой е Павел?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.11.07 01:08



Интересно от къде са чули за Исус от ученик на Савел или от ученик на ученик на исус


Още по интересно е какво са чували за него



Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 01:21



Ами чували са, че християните са ставали рано сутрин преди изгрев и са му пяли химни, в които го славели като Бог. А също че отказвали да извършват кървави жертвоприношения. Срещу това са били преследвани само защото носят името християни.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (autumn song)
Публикувано16.11.07 09:21



Св.Николай не навсякъде е Санта Клаус (а точно това название е в англоезичните страни) и се е превърнал в него през последните няколко века. за рибарите има някакво предание, че е помогнал на попаднали в морска буря - изобразява се и на икони, имаме го не само ние на Балканите (както и преданието за борещият се със змей Св.Георги, тръгнало от малоазийския фолклор).



Тема Re: а защо ли...нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.11.07 10:14



Названието може да е в англоезичните страни но в католическата църква като цяло се свързва с добрия старец дето идва по коледа


Нещо съвсем различно от същия този николай дето в православието закриля рибарите и освен това при нас преданието е че шестокрил



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.11.07 10:30



Християните да са ставали рано сутрин преди изгрева силно ме съмнява


Освен ако не е било да бачкат на вилите на господарите си
По скоро са били впечатлени какъв търтей е бил исус и как по цял ден е ходил на сам на там без да бачка а хората са го хранили заедно с цялата му сбирщина
Това е била заветната мечта на всеки роб търтей и лентяй, да не говорим че рая е върха на безделнеченето
А пък за жертвопринушенията е просто комично защото те и до днес се извършват от християните
Не съм чул някой християнин да е отказал да заколи прасе за коледа или агне за Гергьов ден а те жертвопринушенията не се изчерпват с тези два празника

Християните са били преследвани щото са били лумпени и са заговорничели
А и като повечето сектанти не са се вписвали в държавата
Константин да му се върне тъпкано за дето е довел това зло в света



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.07 10:58



Думата култура идва от латинския корен colere /обитавам, култивирам или почитам/ или, според друго разбиране от cult и ur /преклонение към светлината/.
ЮНЕСКО дефинира културата като "множеството от отличителни духовни, материални, интелектуални и емоционални черти на дадено общество или обществена група". Културата обхваща освен изкуството и литературата, начина на живот, формите на съжителство, ценностните системи, традициите и вярванията.
Културата се дели на духовна и материална. В конкретния случай при евреите духовната култура е бедна - свеждаща се до фанатичното почитане на един ревнив бог. Произтичащата от това материална култура е още по-оскъдна, за изкуство пък да не говорим.



Facta, non verba!


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано16.11.07 12:00



Говориш глупости. Точно, защото християнството е религията на най-бедните и мизерни същества в Римската империя, на най-тъпия плебес, на тези хора, които даже не знаят как да си изкарват прехраната, са били преследвани. Тъй като не са можели да си плащат данъците, които всеки в империята е трябвало да дава. Пробвай и ти да не си плащаш данъците и ще видиш как може да стигнеш до затвора

Римляните просто са били по-умни и са сметнали за тъпо да хранят на сметкарта на империята хора, които не си плащат данъците и са се сетили, че така им олекотяват живота. Та затова са им кълцали главите на Колизея. Така трябва да правят и със социално слабите сега, защото те само крадат. Повечето светци, които героично са погинали на арената верояно са били ограничени, гадни, зле миришещи, разнасящи чума, бълхи и глисти жалки, непотребни за държавата същества с дървена глава като твоята.



Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 12:27



които даже не знаят как да си изкарват прехраната

Това искрено ме разсмя. Ела на срещата, заради тебе ще дойда. Такъв смях не е за изпускане.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 12:30



Християните са били преследвани щото са били лумпени и са заговорничели

Включително и децата?
Гоненията са плод на загнилата римска диктатура, морал и скапващите се ценности на богатите олигарси. Просто не си чел достатъчно.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 12:36



Ами 'ур' е светлина именно на еврейски. Какви по големи културисти (културни хора) от евреите?!
Иначе добро инфо си събрал, но безполезно, защото културата не се дели на материална и духовна. Само духовно бедни люде биха сгрешили да направят подобно разграничение, демонстриращо умения в свободните съчинения, без спазване на елементарна логика. Както и да го погледнеш културата на Скития минор е по-слаба от тая в Палестина.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 16.11.07 12:37.



Тема отмянатанови [re: ThunderGoddess]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано16.11.07 13:06



на Робството е по икономичекси причини. Мдаа къде по-лесно е да вземаш от работника колкото ти душа иска и да не те грижа кво ще стане с него, отколкото да храниш роба и цялта му челяд.
Също по икономически съображенея се е наложил "капитализма" в който лъжата за свободата и равенството на всички оправдава всякакви експолатационни средства но най-вече психически от страна на силните.
Прочее силните вина ги са били едни и също но някога са можели да поемат отговрност не само за собствениа си търбух.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано16.11.07 13:25



Еврейска , циганска култури хаха
айде стига вицове!!
Веднъж завинаги тярвба да разберете,че паразитните общества нямат никаква а култура , а само култове и някакви правила за приложение на тези-култове в реалния живот. Празитни общевства променят и влияят на приемника точно както влияе вируса -без да се променя а само се приспособява и размножава.
Ноо оставени сами на себе си те не минуемо са обречени на смърт.
Йаде да помислим малко щеше ли да има евреи ако ги нямаше всички останали народи( гои) , на които чифутите да "дават" култура ?! хаха
Щеше ли да има цигани ако нямаше от кого да се краде?!
И един показателен пример:
Преди доста време четох книжка от евреи з аевресйкат история и там имаше снимки на разни материални обекти и НИТО ЕДИН не беше еврейски. ааа легендите разпреавят,че имало някакъв храм , който обаче бил построен от финикисйи майстори,а материала бил докаран отдалече.
Едва 20-век даде възможност на извратени чифути да проявят своята "креативност": Кандински, Айзенман , Франк Гери и т.н. Айнщайн, Опенхаймер.
А относно духовните качества на въпросния "етнос" е излишно да коментираме толкова предубеденсот и целенасочено отбягване на неудобни факти(ограниченост) може да се прояви само във фанатичния ум.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Shurale]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 14:21



паразитните общества

това е обществото на тъпите българи, комплексирани метъли преимуществено. Друго няма.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано16.11.07 14:29



"Тъпите метъли, ходят на работа,често физическа , а умните евреи се занимават с изкуство и бизнес". Кой е по-паразитен а?хахах

Освен тва май си назад с материала и може би не знаеш,че има и евреи метъли но в Израел хахаха
Поначало евреите трябва да бъдат оставени сами на себе си ноо в Израел.
Поздрав:





Тема оффнови [re: Shurale]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 14:33



Изкуството е творчество, а физичесата работа папагалщина и робство. Кое предпочиташ?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.11.07 16:44



"латинския корен colere "
Colere е инфинитив, а не корен. Получава се от основата col- и наставката -ere(кратко е за трето склонение + re). Col- е коренът на глагола colo, от чието ppp идва cultus.

Дъщерята.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.11.07 16:46



"комплексирани метъли преимуществено" Не мисля, че метълите са комплексирани като цяло. Не проектирай собствените си проблеми върху другите!



Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.11.07 16:52



"смятам че става въпрос за този Константин - императора" Да, императорът, който е направил християнството официална религия.



Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано16.11.07 16:54



"А някой има ли теория защо в деня на Перун се почита свети герман,"
А някой има ли теория защо днес е празника на данъчния инспектор? Днес има ли някакъв мъченик свети Душевадец?





Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 16:55



Ти па кого си тръгнала да поучаваш? За фармацията всичко е корен, инфинитивите също.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано16.11.07 17:33



Аз собствените си проблеми никому не ги натрапвам, нито ги проектирам, а з съм поклонник на Равеловото Болеро. Трудно такъв човек може да е комплексиран, не мислиш ли?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано16.11.07 17:42



хахахха



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано16.11.07 20:51



Аз не виждам нищо толкова смешно или забавно в това. Просто хората са били по-кухи от тикви са Хелоуин. Що се отнася до срещата и смеха - сигурна съм, че ще си прекараш и ще се смееш много дори сам на себе си. Само ако можеше да се видиш отстрани. Ех, какъв смях трябваше да бъде. А ... и като споменах тиква, мисля че един такъв ник много ще ходи на персоната ти. Шамандура също не е лошо





Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано17.11.07 14:01



Напротив! Болерото на Равел е опит за структуриране на хаоса, а не освобождаване от комплексите. Дано не ти звуча много снобски.



Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.11.07 14:05



Един повтарящ се мотив с включване на все повече инструменти в него. Гениална творба.



Facta, non verba!


Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.11.07 14:08



Много добре казано. Съгласен съм. Но едното произтича от другото. Когато структурираш хаоса, както ти каза, няма място за комплекси.
Ако, разбира се, е възможно да структурираш хаоса.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано17.11.07 14:55



Мдаа има и гениални чифути!! но ей тва го наричам повтарящ се мотив
я чуй тва:





Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано17.11.07 17:06



Една от любимите ми!...Имам я на телефона си.





Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.11.07 21:01



Разбира се, че не само е възможно да се структурира хаоса, но и нещо повече - всеки един човек го прави всеки един миг, иначе нямаше да може да възприема окръжаващата действителност.
Просто всичко е хаос, а редът е илюзия на нашето съзнание, което търси и си намира начини да групира хаоса, за да може да го осъзнае поне частично.
С две думи - Хаосът е реалността, а редът е мираж!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.11.07 21:05



Хаосът и "редът" не са противоположни!
2:0 за мене.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано17.11.07 21:15



"Хаосът и "редът" не са противоположни! "
Те са едно и също като цяло, но са в противоположните краища на една скала(ударение на първата сричка). Както термометърът е една скала, а топлината и студът са в двата края на линията, но не можеш да определиш къде е границата между двете-просто тя е относителна. За теб 25 градуса мо же да е топло, а за мен-хладно, примерно.



Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.11.07 21:22



Аз за термометъра знам, ама няма общо с Хаоса и "реда".

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано17.11.07 21:33



Ако беше запознат с херметизма, щеше да ме разбереш. Термометъра е просто пример, за да разбереш как две противоположности са от една скала. Дадох ти пример за топло и студено-те са едно и също, но са в двата края на скалата и границата им е неопределима и относителна. Както високо и ниско-ако за мен един мъж над 180 см е висок, а под този ръст-нисък, то за една жена, която е едва 150 см, мъжа, висок 165 ще е достатъчно висок. Така е с реда и хаоса- те са в двата края на една линийка, но не можеш да определиш къде свършва реда и започва хаоса, защото това ще е субективно мнение.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.11.07 22:20



Саосът е непонятен ред за един тип осъзнаване, но е разбираем и подреден за друг тип осъзнаване. Но така или иначе Хаосът е абсолютен и безграничен, а реда е зависим от съзнанието, което го създава и използва!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 21:30



Децата са били подвеждани от родителите си лумпени нали ги гледам по сектите как им промиват мозъците от малки


Гоненията са били основателни но не са били достатъчни след като Юлиян взема власта отново
Ако римската власт е гонела християните защото не са спазвали някой закони на империята
То християните са преследвали всички останали
Жертвите на кумонизма и нацизма взети заедно не са толкова колкото репресираните от християнството
Това е антихумана идеология която трябва да се забрани със закон
За щастие тя е разобличена от съвремената история и губи привърженици в промишлени куличества

След 50г да кажеш че си християнин, мюсюлманин или кумонист ще се тълкува като еднакво тежка форма на идиотизъм
За съжаление земята храни неизчерпаеми количества от идиоти така че може и да не доживеем този слънчев миг



Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.11.07 21:34



Ако римската власт е гонела християните защото не са спазвали някой закони на империята

Кои? Ти използваш клишета без изобщо да знаеш как са стояли нещата. По инерция мислиш даже. Нито си чел Хайнрих Хайне, нито знаеш латински.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: отмянатанови [re: Shurale]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 21:36



Наистина по голяма и успешна лъжа от тази "свобода, равенство, братство" планетата не познава


Колко вярващи са умрели за тази кауза, за да го духат после отцелелите

Най готиното в цялата работа е че революцията изяжда децата си, идиотите които се борят за нещо което не разбират падат първи жертви на собствената си победа
Елегантен начин за отърване от свидетели



Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 21:42



Е празника свързан ли е с православната църква или поне с някой неин служител





Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано18.11.07 21:56



От този ти постинг съм съгласна с всяка една дума...
"Свобода, равенство, братство" е демагогия...
Революцията убива първо децата си...
И действително, оцелелите винаги духат супата...
Липсата на свидетели пък прави по-лесен живота на поредния демагог, който иска да организира поредната революция в името на някаква идиотска "кауза-верую"...

Отвратителен съвременен пример е войната в Афганистан...

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 21:59



И на теб като са ти чели за хайнрих хайне какво разбра


Мислиш ли че е нужно да знам латински за да познавам историята
За какво са били преследвани християните
В империята е имало много религи и само някой са били преследвани от началото до края
Като юдаизъм, християнство и поклоници на култа към Ваал
Какво е общото между тези трите



Тема Re: отмянатанови [re: figurati]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 22:01



Войната за това кой да търгува с хероина


Афганистан е прочут с маковите си плантации.
А Рамщаин с най чистата си дрога
Не случайно там се намира най голямата воена база с летище на САЩ.

Редактирано от БoянlYl на 18.11.07 22:08.



Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.11.07 22:10



И ти естествено слушаш "Рамщайн".
Хероинът произлиза от Тракийския бог-конник Херос. Това е неговата свещена субстанция.
С нея могат да се борят само нестинарите, пречиствайки се като влизат в огъня под закрилата на Светците. Там е истината.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.11.07 22:14



Ми да, трябва да знаеш латински, защото няма иначе да можеш да си прочетеш историографския минимум.
И ще трябва да питаш дъщерята на агримония да ти разяснява историята. Ти си безсилен, а тя е силната и от нея зависи каква история ти ще четеш.
За пример ти показвам факта, че освен изредените от тебе религиозни формирования римляните са преследвали и други, за които ти не си осведомен, защото не си чел изворите.
Но все пак имаш шанс - Хайне не е на латински.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.11.07 22:40



Ако римската власт е гонела християните защото не са спазвали някой закони на империята
Законът за забрана на сдружения от времето на Траян /християните били разглеждани като общество, наравно с това на обущарите или пожарникарите и били гонени поради тази си причина, а не заради вярата си/.
Също така и отказът на християните да почитат официалните римски богове, както и да засвидетелстват признание към гения на императора, което се тълкувало като държавна измяна.
Всъщност христистияните не били гонени най-вече заради отказа да живеят по римските закони. Съвсем нормална реакция на която и да е правова държава.

Facta, non verba!



Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.11.07 22:46



Ти се почувства длъжен да отговориш, нали? Това ти е проблемът. Психически е и е тежък.
Защото когато някой не знае нещо или пита, или си мълчи.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.11.07 22:51



Това че си плямпало без покритие е ясно на всички.
Но не се опитвай да спориш по теми в които не си компетентен, защото освен да се изложиш, друго не можеш да направиш.



Facta, non verba!


Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 23:12



Абе освен това май е имало и друга причина но не се лансира като официална версия


Първите християни в европа доста дълго време са били предимно евреи
А за евреите финикиците от време оно има интересни слухове
В същност при финикиците не са слухове те просто не са отцелели за да отрекът или прикрият някой факти

Ама разбира се това са само предположение защото освен многовековни обвинения май няма нищо сигурно като доказателства



Тема Re: отмянатанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 23:16



Бабината ти трънкина


Името на хероина идва по скоро от една думичка за герой
Не защото е някаква свещена субстанция а просто защото създава чуство за неуязвимост у наркоманите непукизъм и вялост
Хероина е сравнително съвременен наркотик, навремето са правили опиум а по късно морфин
Виж войните за опиум не са от вчера



Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.11.07 23:19



Християнството през 1 век е било така дива юдейска секта, че самите евреи се разграничавали и отвращавали от него и между тях постоянно избухвали конфликти. Като се имат впредвид брътвежите за края на света и отказът от всички земни блага, съчетани с долния произход на повечето последователи на Йешуа, нормално е, че римските власти не гледали с добро око на това ново учение.

Facta, non verba!



Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.11.07 23:22



Хероинът е търговското име на диаморфина, разработен от добре познатата фармацевтична компания Байер /създателката на Аспирина/, първо за да лекува кашлицата, после за лекуване на психологически травмираните ветерани от първата световна война. Поради пристрастяващия ефект, той обаче бързо бива забранен.



Facta, non verba!

Редактирано от Last Roman на 18.11.07 23:24.



Тема Хехехехнови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.11.07 23:37



Такава пошлост може да напише откровен невежа... к'ъв долен произход на Исус като е от рода на Давид. Царски.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.11.07 23:40



Бояне, ние с тебе добре си говорим и очевидно се разбираме, но много черни станции ни се врат в конущисваенто.
Разбира се, това за Хероса беше майтап.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Вероятнонови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.11.07 23:45



съвсем сериозно трябва да се запитам какво (все още) правя тука, при хора, които допускат умопомрачителни логически безумства да замъгляват способността им да разсъждават без предразсъдъци.

Начи християнството било разглеждано (от кого?!) като общество наравно с обущарството и не'кви пожарникари , но само то било преследвано, а те не и това, защото християните не били преследвани заради вярата си!!!

Направо лудост.
после па каза, че християнството било секта - с'а, общество ли са, или секта?!
Айде три пъти премисли преди да пишеш!

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 19.11.07 00:06.



Тема Re: Хехехехнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.11.07 23:48



Май трябва да си сложиш очила, защото ставаше дума за последователите на Исус.
А и какъв потомък на Давид е той, бре? Нали произхода му е уж божий.


Пък и Евангелията си противоречат относно родословието му, така че не могат да бъдат достоверен източник. Ако не верваш - прочети родословието на Исус според Лука, според Матей. Разминават се доста. Но трябва да се чете, а не да се словоблудства, а това второто ти най-добре го умееш, нали метличке?

Facta, non verba!


Тема Re: Верятнонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.11.07 23:58



Знам, че логическите разсъждения не ти се удават, не е нужно да ми напомняш за ниския си умствен потенциал.


Обаче преди да почнеш да си правиш толкова малоумни изводи, трябва да си запознат със ситуацията в Рим през 1 век, за да ти стане ясно, защо християните били третирани като законови нарушители.
Технически погледнато Християнството е секта на юдаизма /все пак учителят им е изповядвал тази религия/.
Според римския закон обаче това било сборище, от пропаднали типове, което с тайните си събрания попадало под ударите на закона за частните сдружения, забраняващ подобен вид мероприятия. Затова християните били преследвани, но като размирници, а не че вярвали в някакво измислено въскресение.
Понял?
Айде три пъти премисли преди да пишеш!
Това важи в пълна степен за теб.

Facta, non verba!


Тема Re: Вероятнонови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.11.07 00:09



обиди, обиди, обиди... баналност, баналност... нерде Ямбол, нерде Стамбол. Не ти изнася да разбереш написаното от мене и това си е, но то е показател за някои неща. Свързани с това, че има хора на тоя свят, които за нищо на света не биха си изровили щраусовите си глави от песоко. А светът е толкова хубав!

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: Вероятнонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.11.07 01:47



Май на теб не ти изнася да разбереш написаното от римлянина


В същност или не ти изнася или ти е над възможностите



Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.11.07 01:49



Е да отказа от земните блага със сигурност не е бил по вкуса на повечето евреи





Тема Re: отмянатанови [re: Last Roman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.11.07 01:52



М да


Фармацевтиката е страшна работа
Новите лекарства за предпочитане да се пробват само от осъдени на смърт или от цигани срещу заплащане



Тема Re: Хехехехнови [re: Last Roman]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано19.11.07 10:28



Така е.И не само за родословието има разминавания, ами и относно семейното му положение.



Тема Re: а защо ли...нови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано19.11.07 10:44



Така и не разбрах кой светец е покровител на данъчните или те сами са си измислили празника.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано19.11.07 11:42



А ти знаеш всичко, затова никога не мълчиш. Направо си божи наместник на Млечния път





Тема Re: Хехехехнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано19.11.07 11:46



Да, ама последователите му се миели веднъж в живота си и си хвърляли с извинение фекалиите на улицата. Съчетано с епитета "чумави" стават много красива гледка :)



Тема Re: отмянатанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано19.11.07 11:49



Въобще не ставаше въпрос за групата, но за пореден път доказа, че главата ти е куха, дървена и вътре напълнена с коприва, която не ти помага много да мислиш :)



Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.11.07 13:13



За това трябва да питаш някой вярващ в исус или данъчен не мен





Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано19.11.07 22:59



Мдам, не съм много сведуща, но винаги ме е кефило да намирам етимологията на думичките. Като четох постинга на Метльо в съзнанието ми дойде по-скоро обяснението, че "хероин" идва от гръцкото "ироас", демек "герой"..предвид, че в гръцкия преди да въведат системата с едно ударение е имало и така нареченото "придихание", което на български (а може би и в други езици) се предава с буквата "х" и става нещо хато "хироас" с уговорката, че "х" нито се пише, нито вече се изговаря

.

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: отмянатанови [re: figurati]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.11.07 23:03



Ами аз това имах предвид! Добър вечер. Как си?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: отмянатанови [re: figurati]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано20.11.07 22:58



На тракиски герой е херос в англиския пък звучи като хирос или нещо от сорта ама изобщо не ми е хрумвало че на гръцки звучи по сходен начин


В същност хероин идва от англиски както и римлянина спомена това си е доста късен продук на съвремената химия



Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.11.07 23:03



Херос е гръцка дума, а не тракийска. Идва от Хера.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: отмянатанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано20.11.07 23:09



Явно при англичаните идва от келтите докато са били в гърция





Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.11.07 23:13



Те, келтите дето са били в Гърция, никога не се завръщат!
Просто ингилиз са чели ХЕРОдот.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: отмянатанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано20.11.07 23:17



Ама и ти си един майтапчия





Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.11.07 23:21



Е, добре де, откъде ингилизите имат думата hero?

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: отмянатанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано20.11.07 23:37



Ами помисли





Тема Re: отмянатанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.11.07 23:39



От французите (е отговорът).

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.