Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.11.07 14:08



Много добре казано. Съгласен съм. Но едното произтича от другото. Когато структурираш хаоса, както ти каза, няма място за комплекси.
Ако, разбира се, е възможно да структурираш хаоса.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Shurale (алп)
Публикувано17.11.07 14:55



Мдаа има и гениални чифути!! но ей тва го наричам повтарящ се мотив
я чуй тва:





Тема Re: а защо ли...нови [re: Last Roman]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано17.11.07 17:06



Една от любимите ми!...Имам я на телефона си.





Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.11.07 21:01



Разбира се, че не само е възможно да се структурира хаоса, но и нещо повече - всеки един човек го прави всеки един миг, иначе нямаше да може да възприема окръжаващата действителност.
Просто всичко е хаос, а редът е илюзия на нашето съзнание, което търси и си намира начини да групира хаоса, за да може да го осъзнае поне частично.
С две думи - Хаосът е реалността, а редът е мираж!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.11.07 21:05



Хаосът и "редът" не са противоположни!
2:0 за мене.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано17.11.07 21:15



"Хаосът и "редът" не са противоположни! "
Те са едно и също като цяло, но са в противоположните краища на една скала(ударение на първата сричка). Както термометърът е една скала, а топлината и студът са в двата края на линията, но не можеш да определиш къде е границата между двете-просто тя е относителна. За теб 25 градуса мо же да е топло, а за мен-хладно, примерно.



Тема Re: а защо ли...нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.11.07 21:22



Аз за термометъра знам, ама няма общо с Хаоса и "реда".

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано17.11.07 21:33



Ако беше запознат с херметизма, щеше да ме разбереш. Термометъра е просто пример, за да разбереш как две противоположности са от една скала. Дадох ти пример за топло и студено-те са едно и също, но са в двата края на скалата и границата им е неопределима и относителна. Както високо и ниско-ако за мен един мъж над 180 см е висок, а под този ръст-нисък, то за една жена, която е едва 150 см, мъжа, висок 165 ще е достатъчно висок. Така е с реда и хаоса- те са в двата края на една линийка, но не можеш да определиш къде свършва реда и започва хаоса, защото това ще е субективно мнение.



Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.11.07 22:20



Саосът е непонятен ред за един тип осъзнаване, но е разбираем и подреден за друг тип осъзнаване. Но така или иначе Хаосът е абсолютен и безграничен, а реда е зависим от съзнанието, което го създава и използва!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: а защо ли...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.11.07 21:30



Децата са били подвеждани от родителите си лумпени нали ги гледам по сектите как им промиват мозъците от малки


Гоненията са били основателни но не са били достатъчни след като Юлиян взема власта отново
Ако римската власт е гонела християните защото не са спазвали някой закони на империята
То християните са преследвали всички останали
Жертвите на кумонизма и нацизма взети заедно не са толкова колкото репресираните от християнството
Това е антихумана идеология която трябва да се забрани със закон
За щастие тя е разобличена от съвремената история и губи привърженици в промишлени куличества

След 50г да кажеш че си християнин, мюсюлманин или кумонист ще се тълкува като еднакво тежка форма на идиотизъм
За съжаление земята храни неизчерпаеми количества от идиоти така че може и да не доживеем този слънчев миг




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.