Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема за шарлатаните и разобличителите...нови  
Автор the_charlatan (дива)
Публикувано17.10.07 18:35



Такъв креативен никнейм си избрах, че започна да ме вдъхновява в разни насоки. Понякога без отговори, за съжаление. Дискутирате тема за религията и науката... В последните векове науката разобличава много от заблудите на религията - "божественото сътворение" на света преди ок.7000 г.(?!), "сътворението" на човека, потопът (не е отречен, но е разумно обяснен), вярата в необясними от рационална гледна точка "чудеса", задгробния живот, възкресението, душата... (По последните изброени само дано не стане оффтопик-дискусия.)
Можете ли да посочите (защото аз май знам твърде малко) имена и сведения за разобличители (учени, философи, общественици, революционери) на религиозните представи и заблуди от древността до наши дни?!

Редактирано от the_charlatan на 17.10.07 18:35.



Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: the_charlatan]  
Автор nonetheless (пристрастен)
Публикувано17.10.07 18:39



Разбрах че в Германия са създали скенер на мозъка и ти го вади на екрана, като холографско 3D изображение.

Е ?



Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: nonetheless]  
Автор the_charlatan (дива)
Публикувано17.10.07 18:41



е, чакай сега, далеч съм от мисълта да сравнявам религиите с някакъв мозъчен тумор например.


май не си разбрал темата...



Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: the_charlatan]  
Автор nonetheless (пристрастен)
Публикувано17.10.07 18:46



Е ?

Допреди скенерът, учените смятаха местоположението на душата че е в мозъка и очакваха на екрана да изкочат картини от "оня свят". Но уви ....

.. вътрешното око, все още се отваря само чрез пътуване навътре в тялото след осъзнаване на аз -ът





Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: nonetheless]  
Автор the_charlatan (дива)
Публикувано17.10.07 18:58



египтяните пък са смятали за неин "дом" сърцето (оттам и многото изрази, свързани с него...). китайците пък са мислели, че мисловната дейност е съсредоточена в стомаха и колкото повече шумове идват от него - толкова по-добре, а ситостта отслабва размислите и премахва гнева (твърде ценна социална идея, все пак)...





Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: the_charlatan]  
Автор nonetheless (пристрастен)
Публикувано17.10.07 19:03



Египтяните не са осъзнали, че чувството любов предизвиква химична реакция. След като са успяли да го овладеят в Буда са открили адът във тялото - стомахът (затова виновните ги изпращаме там

) и е верна чакрата на "вътрешното око" - десет пръста под пъпа (от личен опит). Но,..... голямото научно НО - душата те изпълва изцяло....



Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: nonetheless]  
Автор the_charlatan (дива)
Публикувано17.10.07 19:10



и египтяните както всички други ги е удрял хормонът, но това още не им е било известно.


китайците са имали тази представа за стомаха преди появата на будизма (или горе-долу по същото време, но независимо от него, пък и още не е бил разпространен нататък)...
нямам си и кьорава чакра, уви... явно са ми ги извадили погрешка със сливиците.
та къде точно, казваш, е вътрешното око?



Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: the_charlatan]  
Автор nonetheless (пристрастен)
Публикувано17.10.07 19:15



Между пъпа и половият орган.

но .. това е процес, който не може да ти бъде обяснен или някой да те заведе там - собствени усилия..... глупости усилия

.. осъзнаваш се и продължаваш да учиш и упорстваш и недоволстваш от живота ... и можеш да стигнеш и до там.


п.п. не забравяй животните и природата какви учители са - естествено-сътвореното ...



Тема Re: повечето неща дотук бяха офф...нови [re: nonetheless]  
Автор the_charlatan (дива)
Публикувано17.10.07 19:19



аз пък си го представях на по-удобно и приятно място... жалко!





Тема Re: за шарлатаните и разобличителите...нови [re: the_charlatan]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано17.10.07 19:57



не съм напълно сигурна дали, но мисля че можем да посочим като разобличители някои изследователи и автори на книги, които опровергават твърдението, че Исус не е смъртен, че е възкръснал, че няма потомци и т.н.

It's up to you!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.