Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бил ли е Тангра върховен бог на българитенови [re: Darth_Vader™]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.09.07 23:19



Мадарският конник си е абсолютен Херос.

Facta, non verba!



Тема Re: подсказка за желаещите "спор заради спорта"нови [re: Last Roman]  
Автор ayahuasca (минаващ)
Публикувано30.09.07 01:15



Следва,че един евреин е бил политеист

.Има значение и кой е бил евреина /ако приемем,че това което твърдиш е вярно,аз от теб го научавам/.Когато учех логика,Витанчо Стефанов даваше разни задачки,ако знаем че в Калифорния има много коне и видим един калифорнийски кон,който е зелен,следва ли,че всички коне в Калифорния са зелени?Ами по законите на логиката,които аз не научих,следва.Ако искаш да научиш повече,питай самия Витан.Та според тези разсъждения,следва евреите да са политеисти



Тема Re: подсказка за желаещите "спор заради спорта"нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ayahuasca (минаващ)
Публикувано30.09.07 01:20



Пак нищо не ти разбрах



Тема Re: подсказка за желаещите "спор заради спорта"нови [re: ayahuasca]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.09.07 01:30



Туй приятелю на софизъм ми мяза.
Та тея приятелчета много обичали да си играят с думи и логика. Например т. нар. казус на 'рогатия': 'Имаш това, което не си загубил' /обикновено събеседника се съгласявал/. Тогава софистът нанасял удара: 'Ти не си си загубил рогата, значи си рогат'.



Facta, non verba!


Тема Re: Бил ли е Тангра върховен бог на българитенови [re: Last Roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.09.07 05:38



Поспри малко с глупостите, които си нацвъкал из цялата тема. Никакъв "Херос" не е паметникът, изграден от Тервел за самия себе си. Т.е. Мадарският конник е Тервел. Аналози на такъв паметник има само в Иран и изобразяват в победни пози ирански царе. Това е поредното доказателство за принадлежността на българите към иранския клон на индоевропейската раса.

Пообразовай се малко.



Тема Re: подсказка за желаещите "спор заради спорта"нови [re: Last Roman]  
Автор ayahuasca (минаващ)
Публикувано30.09.07 07:55



Именно когато научих в първи курс за номерата на софистите,осъзнах че истинта не се ражда в спора,понеже на самия спор може да се глед като на вид спорт /айде и с общ корен излязоха/,в който надделява онзи,който може да извади по-бял заек от цилиндъра.От тогава избягвам да споря,по ми допадат абстрактните завършеци на разговорите.И в този стил,ето нещо - вие тука в клуб езичество /и история/,знаете ли ,че топче върху маса има потенциална енергия спрямо пода?



Тема Re: Бил ли е Тангра върховен бог на българитенови [re: бeзпътeн]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.09.07 10:43



Ох, безпътни ми приятелю, стилът на изобразяване е сходен с тракийското божество. Първо мисли, после пиши. Пък и дай снимка на предполагаемите ирански аналози - само че ще откриеш, че барелефите им съвсем не са сходни с Мадарския конник /нито по стил, нито по замисъл/. Имахме спор в История на времето за това. Така че вместо да лапаш мухите, се разрови и намери тази тема.



Facta, non verba!

Редактирано от Last Roman на 30.09.07 10:45.



Тема Re: Бил ли е Тангра върховен бог на българитенови [re: mellisa]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано30.09.07 11:23



знам ли.....може би зависи от гледната точка на този, който е писал.защото не всички са/били поддръжници на християнството и всеки тълкува събитията и документите през своята призма.за християнина монотеизма е предпочитания, естествено, но за друг, който не споделя това мнение защо политеизма да е "по-лошото"?агримония подчерта преди мен противоречието ти, че си представяш религията на прабългарите сходна с християнството - един бог, с много светци(други божества), но никой не наричал християнството политеистична религия - това обаче си е чист политеизъм.

I'll be there for you!:)


Тема Re: Бил ли е Тангра върховен бог на българитенови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано30.09.07 11:25



благодаря за което

знам че си го прочела внимателно, защото знам, че те интересува тази тема, грешката в езика е моя

I'll be there for you!:)

Тема Re: Бил ли е Тангра върховен бог на българитенови [re: mellisa]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано30.09.07 11:32



и аз не се заяждам, извинявай, просто се интересувам какво категорично и неопровержимо доказателство си видяла в полза на твърдението, което защитаваш?

...освен надписа, за който ставаше дума.

I'll be there for you!:)


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.