Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Триединни богове [re: инцидeнтeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.07 11:15



Оня там, небесния отец на Исус е ли еврейския Йехова

Питай Исус?
Заслужаваш си отношението, след като си непоследователен, професоре!

Ninil agendo, homines male agere discunt.


Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано27.09.07 11:15



аз сега имам по-важни неща да чета, каквото ми е трябвало и ми е било интересно съм го чела.не, че няма още какво де, и то много....ама с времето

I'll be there for you!:)


Тема Re: Триединни богове [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.07 11:15



Верно е, кои са тия неща?

Ninil agendo, homines male agere discunt.


Тема Re: Триединни богове [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.09.07 12:12



Относно турския ръкопис дъщеря ми намери нещо, но е само нещо като преразказ:
"На южния край на терасата, под конника, разкопките разкриха една почти напълно разрушена църквица от късно време, вероятно XIV в., която стана забележителна по това, че е имала за престолен стълб мраморна колона с много повреден прабългарски надпис. От съдържанието па надписа, доколкото то е запазено и може да се възстанови с положителност, се вижда, че кан Омуртаг е извършил тук жертвоприношение на бог Тангра. Думата Тангра или Тенгри значи в тюркските езици „небе” и понеже тюрките са почитали небето като най-висш бог, то тази дума получила значението изобщо върховен бог. Още преди откриването на надписа беше известно от един късен турски ръкопис, в който се изброяват имената на висшия бог е различни езици, че на български той се наричал Тангра. Сега надписът не само потвърди това сведение, но представя единствения оригинален документ за съществуването на култ към Тангра у прабългарите. Колоната с този важен надпис едва ли е била донесена отдалеч. Тя е стояла нейде в подножието на скалите. За да се направи колоната подходяща за престолен камък в християнска църква, е бил отчасти унищожен езическият надпис."
Засега толкова.



Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.09.07 12:13



"цял надпис имаш на български владетел дето пише за Тангра"
Там само е споменат Тангра, нищо не доказва!

Дори не е сигурно дали се чете "Тангра".

От дъщерята:
Гутурал(к г х) пред гама се чете "н". Таггра от надписа се чете Тангра също както Аггелос(пратеник) се чете Ангелос.
Или аз съм сбъркана и всъщност се чете аггел, а не ангел.

(пиша с български букви, защото форума не приема гръцката азбука)

Редактирано от agrimonia на 27.09.07 12:19.



Тема Re: Триединни богове [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.07 12:23



Дъщеря ти е намерила Бешевлиев.

Ninil agendo, homines male agere discunt.


Тема Re: Триединни богове [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.07 12:30



Абсолютно сигурно е, че се чете Тангра.
Дъщеря ти е права.
Проблемът е, че преди Тангра има едно "ню" - N. Преди него има повреда на надписа. Та въпросът е част (окончание) от коя дума е това ню?

Ninil agendo, homines male agere discunt.


Тема Re: Триединни богове [re: agrimonia]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано27.09.07 12:54



не си сбъркана, точно така се чете



I'll be there for you!:)

Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.09.07 14:01



"Дъщеря ти е намерила Бешевлиев."
Няма значение кого е намерила, важното е, че ми помага, въпреки че не е съгласна с мен. Тя е убедена, че Тангра е върховния бог на прабългарите или по-точно в гимназията са я убедили в това още в 8-ми клас. Няма значение-всеки има право на мнение.

Редактирано от agrimonia на 27.09.07 14:02.



Тема Re: Триединни богове [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.09.07 14:13



"не си сбъркана, точно така се чете"Нали учи старогръцки пубера, знае, я. Тя го каза това, защото се дразни от мнението ми за Тангра и го приема лично. Както писах по-горе, дъщеря ми е убедена във върховенството на Тангра и че това не подлежи на коментар изобщо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.