Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.09.07 21:46



А ти не можеш да докажеш, че е върховен бог! Не е нужно аз да доказвам, че не е, след като никой не е доказал обратното!



Тема Re: Триединни богове [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.09.07 21:54



Аз няма да го доказвам, то е доказано отдавна. Но и двамата очевидно нямаме време да ти обяснявам кое, как и защо. Довери ми се!
Все пак небесните божества по дефиниция са върховни.

Ninil agendo, homines male agere discunt.


Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.09.07 21:58



Е, щом си тръгнал да се предоверяваш на недоказани твърдения, доникъде няма да стигнеш.

Facta, non verba!



Тема Re: Триединни богове [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.09.07 21:59



Аз съвсем друго написах, ама нейсе.

Ninil agendo, homines male agere discunt.


Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано26.09.07 23:39



колкото е по-късен ръкописа, толкова по-голяма вероятност има да е скалъпен от взятки от тук и от там => да не е достоверен!всички твърдения, които са по-близки до нашето време е по-възможно да са грешни, именно поради компилацията с други предишни изказвания и хипотези, поради все по-многото пристрастни измишльотини, стават наслоявания и обърквации.
ама ти само обвиняваш другите че не излагали доказателства, ама и ти само плещиш и говориш без покритие


сам знаеш, че има ужасно много хипотези за произхода ни, а от там и за религията ни....още по-мътна работа!
твърде са малко доказателствата(2 май) за тюркския ни произход.
трябва да си много, ама много убеден в думите си и да разполагаш с доказателства в тяхна защита, които да отхвърлят и оборват всички други!
ако имаш такива - докажи ни, че можем да ти се доверим, както съветваш агримония!

да, разбрахме те какво искаш да кажеш - ако ние се доверим на теб, а ти на нещо със слаба почва, то значи и ние да се подхлъзнем!
Бряг...

Редактирано от katiysha на 26.09.07 23:51.



Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано27.09.07 05:24



Променял съм правила и съм говорел с недомлъвки..
Дрън-дрън.
Навъдили се едни клубарчета, като пехливани по кюспети и със зехтин намазани. Хем уж твърдят, че не било еди-как-си, хем не могат да го докажат, ама е така...
Затова ти обяснявам какво правя - водя те стъпка по стъпка в определена посока.
И за да не си ти единственото мрънкало тука, ще се оплача, че не ми е забавно особено.
Та на въпроса:
Оня там, небесния отец на Исус е ли еврейския Йехова, или не е той?
И ако не е той, кой точно е?



Тема Re: Триединни богове [re: goggga]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.09.07 08:55



До 33 годишна възраст има още доста време ама бъди сигурен, че ще е нещо по смислено от тази боза





Тема Re: Триединни богове [re: инцидeнтeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.09.07 09:14



Абе то и в самата библия има цитати дето навеждат на разни мисли стига да има кой да мисли ама християнското лековерие е наистина адски отегчително


Има и един интересен цитат в деяния на апостолите ако не се лъжа където учениците на исус се срещат с тези на Йоан и се оказва че последните изобщо не са чували за исус и за чудото с гълаба
При всичките тези фалшификации преправяния е адски забавно колко много противоречия са изпуснали в тези книги, ама нормално кой ли ги е чел тези книги навремето, че да забележи тези противоречия освен разни сбърканяци по манастирите

По времето на Исус е имало 3-4 юдаистични течения той наистина е бил клон на едно, две или три от тях Имало е тайно общество наричано назарей доста преди да има такъв град, явно си е падал и по ученията на есеите и зилотитите. Между впрочем назареите са били тайна секта от която произхождат всички пророци и водачи на юдея и е нормално един наследник на давидовото коляно да бъде назареин също толкова нормално колкото да бъде и зилот за това също си има един два цитата в библията, където кара да докарат противниците му и да ги убият пред него.

Това малко не се връзва с есеиството и може би това му е бил главния грях за да бъдат против него фарисеи и садукеи- тоест ученията на висшите касти Но кой знае може би всичко това идеално се е напасвало с плановете на Назареите



Тема Re: Триединни богове [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.09.07 09:23



"Има и един интересен цитат в деяния на апостолите ако не се лъжа където учениците на исус се срещат с тези на Йоан и се оказва че последните изобщо не са чували за исус "
Това е интересно

Ще намеря време да прочета този прекрасен момент, защото явно съм го пропуснала.



Тема Re: Триединни богове [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.09.07 09:25



"Довери ми се! "

Как ли не!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.