Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: вярата...нови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано21.08.07 13:56





Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: катонови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано21.08.07 14:00




ти си ебати празнодумеца: след като свършиш с бал бла почваш с алб алб.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема сънувал...нови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано21.08.07 14:10



ли си,че летиш над поляни и гори, че гравитациата не ти действа, че всичко е само воля и мисъл.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: сънувал...нови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.08.07 14:15



Сънувал съм много неща, за мистични сънища ли ще си говорим аз имам доста записани





Тема споменинови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано21.08.07 14:58



от нашето минало когато сме били маймуни, риби, червеи ли са тези "мистични" сънища или щото сме гледали много филмчета??


Какво казва чичо ти фройд?

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: споменинови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.08.07 15:35



50 000г са време предостатъчно за развитие на колективно не съзнавано на вида, за изграждане на асоциативни връзки чрез които да има комуникация между съзнание и несъзнаване


Общо взето аз не веднъж съм твърдял че съм пантеист природата намира свои пътища за развитие И в това все повече се убеждавам защото в човека има част която е далеч от съзнанието и все пак тя е мъдра и работи с нашето съзнание чрез символите придобити от лични или колективен житейски опит

Само че ако ще се иронизираме се запитай кой бозайник освен човека проявява безмислена агресия, нещо което ти приемаш за проява на мъжественост
При тия бозайници наистина най големите шефове са най агресивните видове
изобщо не знам защо си решил че мъжествена е една чисто животинска черта, че дори и във вида в който се ползва от приматите

Много ми се иска да разбера твоята гледна точка за това как се е появил човека и за това как се е развил света аз споделям нещо което за мен е най вероятно просто защото има достатъчно доказателство за това
Макар че за мен еволюцията е била съчетана с намеса но нито е било само едното нито само другото



Тема Re: споменинови [re: Einherjer]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.08.07 17:40



"Какво казва чичо ти фройд?"
Чичо ти Фройд винаги го избива на сексуални тълкувания, така че по-добре не се "допитвай" до неговите изводи





Тема Re: катонови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.08.07 17:42



"За делфините се смята че са интелигентни слоновете също" и така нататък, все ще си прав. От НАСА харчат милиарди долари, за да открият извънземен разум, а не могат да разберат езиците на животните(а е доказано, че такива има)! Идиоти! Как ще общуват с извънземно, при положение, че не знаят какво им казва един делфин, примерно!



Тема Re: катонови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.08.07 18:26



Ами виж слоновете и делфините могат да се дресират което означава че те поне със сигурност ни разбират


Иначе въпроса ти е наистина интересен
Поне според мен с делфините проблема е че там нямаме членоразделна реч а звуци повечето от които май са извън спектъра на нашия слух
Това ще е като да разшифроваш много сложен морзов код
Ние ползваме шепа звуци а те много повече

А пък за извънземните не сме на нивото ние да ги откриваме
Каквото и да става определено те са или ще ни открият
Ако са ни открили независимо дали са добри или лоши има доста прични да не се показват на масата хора



Тема Re: споменинови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано21.08.07 19:28



Много ми се иска да разбера твоята гледна точка за това как се е появил човека и за това как се е развил света аз споделям нещо което за мен е най вероятно просто защото има достатъчно доказателство за това
Аз не се мъча да си отговарям, а само понякога си задавам въпроси и намирам достатъчно доказателства и за други тези различни от Дарвиновата.
За мен е по-важно да уважавам вярата на дедите си , да излвичам поука от техните заблуди и да намирам основания за същестуването на рода им в бъдещето.
Само че ако ще се иронизираме се запитай кой бозайник освен човека проявява безмислена агресия, нещо което ти приемаш за проява на мъжественост
Къде съм казал ,че бесзмислената агресия е проява на мъжественост.
Безсмислена агресия могат да проявят само жени с хормонални проблеми и много по-рядко мъже със същите проблеми.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.