Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема За начало - Плисканови  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.08.07 20:29



И така-маршрута беше Мадара-Плиска- Преслав- Велико Търново( и разни други места междудругото). За два дни минахме повече от 1000 км, добре,че колата е с климатроник. Мадарския конник го видях и всичко около него. Спахме една нощ в Мадара у роднини, а изгледа към платото беше невероятен. Не разбрах какво е имал предвид Метлата за стъпалата към Конника или тези над него, към крепостта върху платото, но той явно ще конкретизира. Три филмчета сме изщракали. Специално за вас снимах един езически храм в Плиска. Попитах екскурзоводката защо смятат, че е такъв, а тя отговори, че в средата(на снимката има един куб в средата на "помещението") имало жертвеник, върху който е намерен скелет от котка, която е разпрана с цел гадаене. Ето:



И освен това да не чувам повече, че езичниците нямали нужда от удобства и спели по поляните без топла вода, моля! Ето ви доказателство, че в Плиска е имало водопровод и канализация, а баните били луксозни, с подово отопление!





Тема Re: За начало - Плисканови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 21:20



Как можеш да не разбереш нито да видиш стъпалата? Аз ли да ти давам снимки?
Нали разправяш, че си видяла всичко около Конника!
Това са рисунки по стъпалата между улицата с паркинга и площадката със самия Конник. Над 500 стъпала са и някои са изрисувани, както и на разширенията за почивка. Никой друг ли не ги видя? Попитай пак.



Тема Re: За начало - Плисканови [re: agrimonia]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 21:21



че е такъв, а тя отговори, че в средата(на снимката има един куб в средата на "помещението") имало жертвеник, върху който е намерен скелет от котка, която е разпрана с цел гадаене
хахахха


каза ли поне кой и кога е разпрал котката??

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: За начало - Плисканови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 21:23



Това са рисунки по стъпалата между улицата с паркинга и площадката със самия Конник. Над 500 стъпала са и някои са изрисувани, както и на разширенията за почивка. Никой друг ли не ги видя
Ти ли ги рисува??
Голям си талант

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: За начало - Плиска [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 21:24



Не. Де да бях аз. Ама аз не можа изобщо да рисувам. Иначе са талантливо направени. Някакъв човек поклоник ги е рисувал.
Дори е преброил стъпалата и е изписал бройката им - до върха на скалите са 575!

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 06.08.07 21:31.



Тема Re: За начало - Плиска [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 21:27



Всъщност толкова чаках да пишеш за тая екскурзия, разкажи повече за приключението ви. Какво те е впечатлило и какви въпроси си задаваш след такова посещение на терен. Не може толкова малко да са заинтересувалите те неща!



Тема Re: За начало - Плиска [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 21:32



Нарисувал е дори мадарския Орфей - някакъв гайдар, дядо Стоян от Върбица на 83 гдини.



Тема Re: За начало - Плиска [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.08.07 22:08



" Над 500 стъпала са "
Благодаря, че ми каза!

Знаеш ли какъв зор е да ги катериш, особено на местата, дето има перила, за да не се гътнеш в пропастта! А за рисунки-има драскани ромбоиди, както се реже баклава. И какво от това?



Тема Re: За начало - Плиска [re: Einherjer]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.08.07 22:10



Не, не каза. Само е сигурно, че е котка.



Тема Re: За начало - Плиска [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 22:11



Знам какво е да ги качиш - качвал съм ги най-малко по два пъти дневно, понякога и повече. След първия ден свикваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.