Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Символични животни  
Автор katiysha ()
Публикувано23.07.07 04:43



В различните култури има различни символични животни - като в една култура те имат положително, а в друга - отрицателно значение.Например драконът се счита към животните, които символират лошото и носят проблеми, смята се, че носи и безплодие

, а за т.нар. "добри" животни се смятат глигана(кураж и войнство), рибата(познание), птиците(мъжество, смелост), конете, прасетата и едрият ригат добитък(плодородие).
Докато през средновековието Драконът е символизирал подлост, измяна и гибел, едновременно е означавал мъдрост, независимост, сила и лидерство!В християнството знаем, че е бил с отрицателно значение, а в Източна Азия - олицетворявал късмета, здравето, В Япония, Китай и Корея е бил един от четирите символа на Китайските съзвездия, изобразяващ пролетта, елемента Дърво и Изтока.
Драконът е също емблема на Любляна(Словения), в който град има мост, украсен с 4 драконови изображения.

Но драконът е само едно(и то доста популярно) животно от многото, които изпълват различни култури и олицетворяват вярванията и традициите на много народи.
При келтите животните, обожествявани при това!, са мечката, конят, бикът(ако не се лъжа), еленът....

Ако искате можем да се спрем и да разгледаме някои по-нетрадиционни и не толкова разисквани животни...те са много, при това подлежат на различни интерпретации в различните народи, затова ще е интересно!

А и със сигурност сте чували и знаете, че на всеки човек "подхожда" някое животно....или може да се оприлирчи на него.На мен любимите ми са конят и вълкът!
Казвайте и вие!

Редактирано от katiysha на 23.07.07 04:49.



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор katiysha ()
Публикувано23.07.07 12:06



вече си имаме коза и вълк, а Къдли е ясно, че обича котките



агримония като каза сова се порових и прочетох, че се асоциира със смъртта и нещастието, поради нищния си живот и зловещия крясък.В индийската култура тя е атрибут към богинята на здравето Лакшми или още Лаксми и се счита също за предвестник на благополучието, а в гръцката митология - на богинята Атина, от където совата означава мъдрост!

абе въобще животните са заемали важно, да не кажа главно, място в митологиите на народите - те олицетворяват вярванията им, като биват обожествявани.
Дори днес на някои празници, които честваме, се ядат определени ястия - пуйка на Коледа, риба на Никулден, агнешко на Гергьовден и т.н.
В приказките често стават метаморфози на хора в животни...



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано23.07.07 17:58



Чудно ми е защо на баварците емблема им е мечка, а Аполон е отъждествяван с лъв в йонийска Мала Азия!??! Ей на това не мога да си отговоря!

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 23.07.07 17:59.



Тема А на мене...нови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано23.07.07 18:04



... любимо животно ми е грифонът, а също и свинксът!
Барса да не пропусна, нали съм българин!
Иначе катърът и мулето.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.07.07 18:34



Сигурно защото в бавария е било пълно с берсерки


Лъвът е слънчево животно златистия цвят, царственоста и гривата му не ти ли навяват асоцяции



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано23.07.07 21:38



Лъвът е слънчево животно златистия цвят
Тъкмо заради това не съм съгласен. "Слънчевият цвят" е червеното.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha ()
Публикувано23.07.07 22:14



мислех да пусна тема и за символиката на цветовете ама няма да е баш сега....

зависи пак....червеното е цвета на
1.гнева
2.юга
3.огъня
4.страстта
5.войнствеността

на руски напр червено е красньй...руската дума за красота произхожда от думата "red" - и има същия корен - красавица ит.н.
също в римската митология червеното е олицетворявало мъжествеността, здравината, енергичността, смелостта - а какъв е лъвът според тебе?

- величественост, сила, благородство



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано23.07.07 22:17



В Западна Африка е имало червени лъвове. Доволни ли сте?



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.07.07 09:05



" а какъв е лъвът според тебе? - величественост, сила, благородство"
Абе, на мен и друго ми хрумва-чист мързел. Лежи денонощно лъвът и чака лъвиците да ловуват и да го хранят. Какъв мъж е тоя???



Тема Re: Символични животнинови [re: agrimonia]  
Автор katiysha ()
Публикувано24.07.07 10:39



е, да като се замисля - по Дискавърито все съм ги виждала легнали, с полузатворени очи или пък се тътрят бавно и важно...



на герба ни има лъв....

Абе Цар Лъв е дъ бест!



Тема Re: Символични животнинови [re: agrimonia]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.07.07 16:48



Мъж на място, щом толкова лъвици с кеф му слугуват....



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Символични животнинови [re: Darth_Vader™]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано25.07.07 18:01



"Мъж на място, щом толкова лъвици с кеф му слугуват"
Да,бе....Просто миризлив мързел, нищо повече. Добре, че лъвиците са с развит майчински инстинкт, та от жал го отглеждат този хрантутник!





Тема Re: Символични животнинови [re: agrimonia]  
Автор katiysha ()
Публикувано25.07.07 18:23



аз по-обичам тигрите!





Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.07.07 14:56



И правилно!





Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.07.07 17:41



Червеното е цветът на слънцето само в твоя болен мозък


Златото олицетворява слънцето неговия цвят е нюанс на жълтото, златистото е жълто
Червеното се свързва с марс, кръв, война и разни други сродни като чест здраве



Тема Re: Символични животнинови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.07.07 17:46



Ами нали знаеш че преди лъва да стане шев на прайда води доста самостоятелен начин на живот, сам ловува и отцелява


Един слънчев ден липсата на секс го кара да побеснея и да се сбори с някой царствен мъжки с женски и ако го победи лъвиците почват да му слугуват на него
Той убива всички чужди малки и почва да запложда харема

Това е просто мъжкия лъв може и сам за разлика от женските, обаче женските слугуват само на най добрия



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.07.07 18:02



Червеното е цветът на слънцето само в твоя болен мозък

болен като десетки народи от Европа, Азия и Африка; за други не съм сигурен.
Ехнатон също е болен, ама велик, Бетовен е болен, Микеланджело е болен, ама все велики. А ти си от Русе, там всите сте здрави.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.07.07 18:55



Ти къде си тръгнал да се сравняваш с тия хора, да бе с някой африканец по може


Ало метличино къде в окултните символики преписват червеното на слънцето в зимбваве ли
Естествено че няма никога да ти стане ясно защо лъва са го свързвали с аполон ти просто си от друга планета май



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.07.07 21:02



Ало метличино къде в окултните символики преписват червеното на слънцето

Колкото и тъпо да си задал въпроса си, ще ти отговоря - в митраизма.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.07.07 21:57



Посочи източник, ако можеш





Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.07.07 22:24



Е, източник тука нема. Сам достигнах до това прозрание.
Знаеш, бил е изобразяван с червена шапка и плащ, а е слънчево божество.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано28.07.07 12:05



Знаеш, бил е изобразяван с червена шапка и плащ, а е слънчево божество.
И понеже тва ми напомня за Червената шапчица , не мисуш ли че и тя е един вид образ на Слънцето


Обаче очевидно не си разбрал,че Митра не идентично със Слънцето!


излишно е да ти с е обянява квото и та е ти си абсолютен кретен начетен . Напомняш ми за един начетен циганин , който акъл ми стигна да завърши чрез зубрене английска гимназия , да го приемат МИО в СУ и да се ожени на 24-5 години. Начетен , цитиращ но не умеещ нито да чувства нито да мисли.
За теб и всички маймуноподобни е характерен женски тип мислене но на жена от "средната класа" , гледаща по цял ден сериали и цитираща точно имена и разказваща перфектно историте от сериалите.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: Символични животнинови [re: Einherjer]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.07.07 17:12



Направо "Capa Rubra".



Facta, non verba!


Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор roxy (beat)
Публикувано28.07.07 19:23



ето нещо, сочено за индианско, вероятно поредната вестникарска глупост, но но може и още хора а се включат в темата:

ето и списък на някои животни и техните 'значения':
мравка - усърдие; язовец - смелост; мечка - силна воля; бизон - голяма сила; койот - дяволитост; врана - справедливост; елен - щедрост; куче - честност; ястреб - вижа всичко; риба - привлекателност; орел - смразява плахи сърца; кон - свобода; гущер - интуиция; рис - пазител на тайни; мишка - усет за детайлите; бухал, сова и кукумявка - разбулват загадки, пазят тайни (опа, оксиморон?!); пума - проникване в други светове; заек - плодовитост, богатство; гарван - вестител на боговете; змия - преобразяване; паяк - съдба; костенурка - боязливост; вълк - водач на човешкия дух...


We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight


Тема Re: Символични животнинови [re: roxy]  
Автор cuddly ()
Публикувано28.07.07 22:13



е това за костенурката ме разсмя!

при индианците има разбиране за "животни на силата", което ми се струва, че е доста далечко от символ на боязливост, примерно.

ама да видим Вълчан какво ще каже за костенурката, конретно.






Тема Re: Символични животнинови [re: Last Roman]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано28.07.07 22:40



Иначе казано v***a hipnotica



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема за такива..нови [re: Last Roman]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано28.07.07 22:43



като Метлата румънците имат една приказка:
Capa mare, ninte nare. което се првежда:
Акъл море, глава шамандура



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: Символични животнинови [re: Einherjer]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.07.07 22:46



я, кой е чел приказката за червената шапчица на латински.



Facta, non verba!


Тема Айде не умувайнови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано28.07.07 22:58



много ами си

.
Румънският не е конвертируем. Ти откъде го знаеш?



Тема Re: Символични животнинови [re: roxy]  
Автор katiysha (смъртоносна)
Публикувано29.07.07 00:45



колко е приятно да видиш, че някой е писал по темата



паяк - съдба

хаха, значи мен не ме е страх от съдбата

Редактирано от katiysha на 29.07.07 01:07.



Тема Re: Символични животнинови [re: roxy]  
Автор katiysha (смъртоносна)
Публикувано29.07.07 01:21



аз се спрях на койота

...
неговите силни страни са хуморът и умът.слабите - алчност и прекалено влечение и жадуване за нещо, безрасъдство, импулсивност и завист!негова противоположност е вълка, който е мъдър и добър по природа.често койотът играе ролята на мошеник, фокусник или смешник(шут)!



Тема Re: Символични животнинови [re: roxy]  
Автор katiysha (смъртоносна)
Публикувано29.07.07 11:04



а днес си правим съвсем различни асоциации с някои от тези животни - например казваме "мечешка услуга", "беден като църковна мишка", "изплашен заек"

....

но в различните вярвания при народите от цял свят - животните имат и различни интерпретации!аз посочих дракона за пример....

риба - привлекателност

аз намерих риба - познание

а това за койотът(вече не мога да си променя мнението затова вмъквам тук) беше според митологията на Тонгва, които са били местен американски народ, обитавал земите на Лос Анджелис(Калифорния) преди идването на европейците.

Редактирано от katiysha на 29.07.07 11:15.



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.07.07 11:10



Ама не ми отговори за грифона. Каква му е интерпретацията?



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.07.07 12:09



На следващата клубна сбирка доведи един грифон, вързан на каишка и ще го интерпретираме подобаващо.



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (смъртоносна)
Публикувано29.07.07 12:22



сори!

значи в Минойския Крит грифонът е бил считан за царска птица и пазител на тронната зала.В персийската литература е пазител на светлината.Иначе двете свещени птици в персийската митология - хома и симургх, хомата е изобразявана като грифон и е бил символ в персийското изкуство.Интересно е това, че в славянската митология Симаргал или Симург е благотворен дух, като в пантеона на Киевския княз Владимир е едно от шестте божества, свързано със соларния култ , почвата, плодородието, бди над житата и реколтите(при сарматските племена също - от там се смята, че е взаимствано).Славяните са си го представяли като голямо грифоноподобно куче със златни крила, посредник между боговете и хората


В Древна гърция са го смятали за звяр, подобен на лъва, но с човка и крила на орел, който гнезди и вместо яйца - снася сапфири и е моногамен.Животното се е смятало и за враг на коня, пазител на златните мини и скритите съкровища.Същевременно изключително рядката смесица между кон и грифон била наречена хипогриф.
В хералдиката също се среща често, изправен на задните си крака.

Прочетох нещо доста интересно.Ето го и него:

С Муккан, както винаги забързан, се отправихме към аула на беркутчията, който би трябвало да ни очаква. В съзнанието ми ехтеше тътена на шаманския тъпан, изпод ударите на който в небесата витаеше тъмната сянка на свещената птица бидаюк. В митологичния свят на киргизите ваят легендарните си спирали няколко неприкосновени, чудодейни хищни птици. Образът им е неразривно свързан с названието на орлите. Алп Кара Куш е онзи могъщ орел, завладял киргизкия епос, който носи светкавиците и гърма, предвожда бурите, властва сред вселенските пътища и над човешката воля. Другото му име е Кумай, или Хумай, която никога не се спуска на земята. Тя лети високо над облаците и когато сянката й докосне човек, той бива ощастливен за цял живот. Твърде сродно е това име до божествената представа на древните българи за богинята майка Умай. В европейските митологии съответствието й вероятно е вечно възкръсващият от пепелищата Феникс. Персийците имат Симург, която при уйгурите, съседи на киргизите, звучи като Симруке. Древната идея за родството на шамана с орела в ролята на неговия небесен баща е наследствено утвърдена в уважението към хищните птици. Пера от орел, бухал и кукувица, нокти, крила и цяла глава на орел пробуждат екстатичната убеденост за връзката с духа на върховната сила. Нещо повече. Погребването на шаманите чрез закачването им на високо дърво напълно съвпада с последното убежище и на починалата ловна птица. С всички възможни почести стопанинът й я окачва на високо дърво, рязко отличаващо се от останалите наоколо, за да обозначи по този начин входа към другите светове. Вече не ми изглеждаше странна привичката на птиците да кацат по такива самотни, изсъхнали и чудати дървета. Не беше толкова далеч от подобно обяснение и стремежът на мечките да оставят своите маркировъчни знаци пак по интересни, самотно израстнали и чудати стволове. Понякога човек трябва да напусне света на чисто биологичните познания и да потърси друго, макар и обвито в мъглявината на митологизма обяснение на събитията в природата. Едва тогава, прекрачил прага на ирационалното мислене, той може да прозре причините за това, което наблюдава, и това, което става със самия него.

Редактирано от katiysha на 29.07.07 15:31.



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор roxy (beat)
Публикувано30.07.07 09:54



откъде е откъсът?

We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight


Тема Re: Символични животнинови [re: roxy]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 10:15



http://www.usuri-bg.net/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=52&lang=bg

....това което пише надолу също е много интересно, но не беше по темата

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.07.07 18:51



Това за Умай и древните Българи е тра-ла-ла


Просто една тюркска богиня преписана на Българите барабар с тюркския им произход



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 19:10



я виж какво намерих



знаеш ли какво уча аз като тема за кандидатстване по история??

прабългарите - монотеистични!
прабългари - тюрко-алтайски произход!

интересно ми е ако напиша друг вариант на произхода ни дали ще ме скъсат?



от това успях съвсем малко да си преведа

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.07.07 19:19



Примерно Сабази много се възмущава на човек като Божидар димитров


Аз пък напоследък се възмущавам на Първанов
Обаче пък ако се позовеш на тях за произхода ни сигурно ще се замислят какво да ти пишат
А и ако ще кандидатстваш търново мисля че няма за какво да се притесняваш аз поне съм си бъбрил с някой от професорите по история тюрско алтайската теория бавно но сигурно си отива просто доводите в полза на нея са нищожни
В най лошия случай просто имаме някакви такива примеси



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 19:40



..не ща в търново(вейдър нищо лично)

просто сега ни учат на големи глупости......веднъж бях казала нещо за еволюцията на човека....от това което бях учила, щото баш за тази тема не съм чела много обстойно.....и някой от клуба ми каза, че навремето са щели да го скъсат за подобни теории или нещо такова...
и да беше само това...ами като сложиш учебниците, изпитите, матурите(за всеки университет са различни изисквания, учебници, начин на преподаване)....моят випуск е първият който ще държи матура(не по принцип де ами откакто ги бяха махнали)

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.07.07 19:42



Ела учи в София, тука тюркската теория вече изчезна, но аз някой ден ще я върна. А Боян и Сабази дето се възмущават ще има да вземат - за дасе възмущават трябва да са по-морални от тия на които се възмущават иначе просто не са си на мястото. А те слушат метъл моля ти се.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.07.07 19:50



Ще върнеш чушки


Трябва да стане турско нещо в което силно се съмнявам
А нашия морал със сабази не го мисли

Метълите със сигурно са по морални от разни кючекчии



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.07.07 19:56



Даже имам стратегия как.
Няма нужда да става турско, просто чрез обстойно преразглеждане на теориите, ерудиция и талант. Щото иранската теория беше скалъпена доста набързо и недогледано.
Вашият морал няма да го мисля, той не съществува.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 19:58



ти какво разбираш под морал искам пък аз да знам - кажи как го виждаш?
и аз понаслушвам метъл



айде пак да осерем темата!

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 20:00



ти колко неща ще ставаш бре?!
историк, че да променяш глупави теории или кмет?



I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.07.07 20:06



Едното не пречи на другото. Сега като запиша до 40 ще имам две висши образования (История и се колебая между икономика и право) и после кмет. Само трябва да помисля за някакъв бизнес, за да се легитимирам пред управленските среди като благонадежден човек, щото се търсят бизнесмени, а не хора с висши образования.
Това е моралът - координация на душевните качества с цел [фригийско] облагодетелстване или казано по-друг начин - грифон.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 30.07.07 20:07.



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.07.07 20:07



Е поне мечтите са безплатни то е ясно че няма да е нито едното от двете





Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 20:15





има нещо сбъркано у теб - но за съжаление в днешното време - може и да успееш. честно нямам думи да те опиша

наеми си една амазонка барем - да не гледаш само отстрани....или един агронавт - въпрос на избор

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.07.07 20:18



А а а а, амазонка не ми трябва. Тия са курви.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано30.07.07 21:09



"Щото иранската теория беше скалъпена доста набързо и недогледано. "
Какво й е на иранската теория???



Тема Re: Символични животнинови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.07.07 21:20



Ми нема извори за нея. Арменските в никакъв случай не говорят за Имеон дето бил Памир и всякакви дрън дрън на Петър Добрев. Веднъж присъствах на конференция в СУ дето Добрев най-нагло се опитваше да учи на ирански преподаватели от Иран и Иво Панов - специалист по иранистика.



Тема тотемизмътнови [re: katiysha]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 22:06



абе, никой (най-вече аз де

) не се сети за него, за прабългарите!

всички знаем, че те са били тотемисти - най-почитани животни са били кучето, коня, вълка, тигъра..също мишка и змия.знаем също, че и гербът им е била конската опашка.животът на един българин тогава е минавал на кон - един от историографите ( не помня точно кой), че българите са завладяли Балканите на кон.той е бил свещено животно.освен това при бойни действия им е служел много добре - чувала съм, че при опасност, за да не ги забележи врагът например, те слизали от гърба на коня и се приплъзвали към корема му, сиреч лягат под него
днес на герба ни има лъв, Боян май беше пуснал тема за чиготите - войните - вълци....
ще се поровя допълнително за нещо повече относно животните в религията и бита, но намерих и нещо др интересно, което може би някои от вас знаят вече

Древнобългарската календарна система се състои от 2 инструмента – оригинален годишен календар и 12-годишен циклов календар, които фиксират абстрактно върху черупка на костенурка движението на съзвездия, оприличени на животни в бита.

Имената на животните (съзвездията) по календара са:

1. глиган, док(с), свиня, прасе
2. мишка, каран, сурсу, сомор, шъши
3. вол, воляч, буза, бизон, шегор
4. барс, паръс, борис (планински лъв)
5. заек, дванш
6. змей, вер, кала, хала, дракон, ламя
7. змия, атила, дилом, слав
8. кон, алаша, таг, тек, тих
9. маймуна, маймун(а), писин, шебек
10. овен, расате, савер, север
11. петел, тах, тох
12. куче, етх, ихт, мугел


I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема тангрианизъмнови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.07.07 22:13



За прабългарите можеш5 и това да



The Turkic peoples were bombarded by Judaism (Khazari, the ancestors of Israel's Ashkenazi establishment), Christianity (Chuvashi and Balkan Bolgars, Gagauzi), Islam and Lamaism (Tuvans, Tibetans, Kalmyks). Lamaism is far from being the serene religion that the likes of Richard Gere imagine and Turkic Tibet was plunged into a living nightmare by the lamas.

из "THE GODS OF THE TURKS"



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано30.07.07 22:15



В най лошия случай просто имаме някакви такива примеси
възможно е, защото българите от Прикаспието са били завладяни от тюркския хаганат



I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема маймунизъмнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 01:23



На всеки му според възможностите и желанеита
на теб ти е хуабво д асе чувстваш кривокрак мургав и дребен деградант пасящ овце, на мен не.
Всеки сам избира не само бъдещето си , но и миналото.



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: маймунизъмнови [re: Einherjer]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 08:55



аха....бъдещето, настоящето след време ще станат минало.....така че сега ние градим своето минало чрез градежа на бъдещето

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: тотемизмътнови [re: katiysha]  
Автор roxy (beat)
Публикувано31.07.07 11:15



моля ти се, внимавай с източниците - това тълкуване на имената на годините е от Йордан Вълчев, защитник на хунската теория и близък до автохтонството, използващ доста скалъпени лингвистични сравнения още преди Петър Добрев, затова го имай само като лична информация, не му вярвай...
айде бонус от мене - цар Ивайло (или Кордокувас - гръцкото произношение на ''Бърдоква''- т.е.маруля), е всъщност Въло или Курт Докс Уваш, така да знаеш - пак по дядо Вълчев...

We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight


Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано31.07.07 11:32



Котката. В Древен Египет символ на късмет, фертилност, щастие. В Средновековието символ на нечисти сили.



Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.07.07 11:39



Идея си нямаш колко общи думи имаме с персийския. И със сигурност не са "дошли" у нас с турския по време на османското владичество, защото в курса имаме туркиня, която не ги знае(думите,де). Имам предвид туркиня от Турция, която не знае добре български. Така че все повече се убеждавам в теорията за произхода ни от онези земи.



Тема За произхода нинови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 11:44



А ти идея си нямаш пуристите в Турция колко са чистили езика си. Затова тя не ги знае. Дори наскоро четох статия за турския език, че дори речите на Ататюрк, говорени през 20-те години на ХХ в. ги превеждат в Турция на съвременен език, за да може младото поколение за ги разбира. Така че това, че туркинята не знае думите нищо не значи.
"Персийските" (има немалко общи с арабски поризход) думи в българския са между 500 и 1500. Има една жена Хаджар Фюизи, която издаде специален речник на общите думи. Малка част от тях са от преди турците.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 31.07.07 11:48.



Тема Re: тотемизмътнови [re: roxy]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 11:54



възможно е, не споря - това го пишеше в гугъла

....баси


I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world

Редактирано от katiysha на 31.07.07 11:58.



Тема за българитенови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 11:57



Аспарух значи кон, Кубер - змей (от индийския бог на богатството), Баян - вълк.
Това са имената на трима от петимата братя дето се са строшили пръчките.



Тема Re: Символични животнинови [re: Morrigan*]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 12:11



благодаря ти за мнението


да, котката е доста интересна - май имаше нещо, свързано и с вещиците....

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 12:30



Драги една теория за произхода ни не трябва да се основава само на езиков анализ, тук става въпрос за традиции, държавно, воено, икономическо, политическо устройство, религия общо взето един куп неща освен езика


Самите арменски източници не казват нищо повече от това че българите са сред 22 племена които те познават отдавна за разлика от другите 70 които за тях са пришълци, от тук неможеш да си направиш много изводи освен това че с арменците сме се познавали отдавна
Дори Българите да са автохони за кавказ което съвпада с една друга теория за произхода кимериската това не променя особено нещата тъй като Кимерите също са от така наречената индоиранска група

За да докажеш тюркската теория ще трябва да докажеш че бита, език, култура, всичко е сходно с тези на тюрките а това е невъзможно
Просто защото Българите са се различавали доста от тях дори когато тюрките са почнали да копират по маймунски разни неща от нас
Е ти си цар в маймунските копирания така че току виж си открил някаква нова измислена логика в целия процес

Освен това в арменските има изрично сравнение с аланите като дори и най големите тюркофили криво ляво признават някакъв си алано-сарматски примес.
А иначе виж какво казват арабите

Ал-хамауи "На хората с червендалеста кожа казват "бял и червен" (сакалаб) заради приликата им със славяните. Други казват че сакалиба е страната между Булгар и ал-Константина. Към тях се отнасят славяните, един от тях е славянин. Ибн Калби казва че потомците на Йафет б. Нух мир нему са гърците, салвяните, аварите, Бурджан(българите) хурзан, персите и византиците."

Ал- мас'уди " Бурджан се прекланят пред огъня. Те нямат своя свещенна книга"

"Ако някой Бурджан умре, събират заедно слугите и приблежените, които е уставил и се разпореждат с тях според приетите завети- изгарят ги с умрелия като казват: "изгаряме ви в този свят, но не ви изгаряме в отвъдния" Те правят големи гробници"

"Неговият син Маттушалах ибн Ахнух (това е някаква арабска транскрипция на герой от библията нали едно време е имало обичай всичките християно-юдеоюмюсюлмани да си обясняват произхода с герои от библията) продължава да облагородява страната и получи пророческа светлина върху лицето си. Родиха му се деца, а хората говорят че много деца му се родили и, че булгар и русите и славяните са негови деца. Живял е 960г и е починал през месец айлул"

Ибн Факих " Бурджан страната на ал-сакалиба(червено-белите хора)

Това са само няколко цитата които намерих на Бързо в тях става ясно че за тях прабългарите се родеят не с кого да е а имено с други народи от бялата раса като най ги сравняват с ал-саклибите тоест червендалестите
Показано е че те са почитали огъня и са трупо-изгаряли и погребвали гробници подобно на скитските племена от индоирански прозиход
За сравнение при тюрките като умре герои и трупат камъни върху голия му труп според броя на убитите врагове иначе просто го заряват в пръста, разлика има а Там изобщо няма трупоизгаряне или почит към огъня



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 12:35



Аспарух значи кон, Кубер - змей (от индийския бог на богатството), Баян - вълк.
Това на къ'ф език е, бре??

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Слушай каквонови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 12:40



драги, не ми се опитвай да ми казваш тоя извор какво говори и да ме учиш.
Първо завърши история, усвои различни интерпретационни техники пък после ела да ми даваш акъл. Текстът и изворите ти са пълни с противоречия и това е защото на всички вас ви липсва умението да прилагате текст-критическия анализ.
Аз сега ги чаткам нещата, а предстви си като завърша след 4 години какво им се пише на новаторите на иранската теза от медиевистите.



Тема Re: за българитенови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 12:41



на (първо)български!



Тема Re: Символични животнинови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 12:42



Или като думата хубав която няма аналог и в славянския защото все пак езика на славяните се оформя под влияние на скитащите индоирански племена


Някога той е бил доста по близък до този на племената от западната група и най вече този на германците



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 12:46



ахъ ,а как са въпросните названия на животни на второбългарски ?!!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: за българитенови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 12:47



кон, змей, вълк!



Тема Re: За произхода нинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 13:25



И какво тия думи от преди турско дето са в българския език от персииски от къде са


Ами добре 1500 думи при положение че нашия език се е чистил от турцизми чрес славянския и покрай тях са заминали и един куп не турски думи непознати и на славяните
Ами кан Персиян той дали за арабите се е казвал



Тема Re: Слушай каквонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 13:58



Оле боже комик


А бе ти изкласи някак си ще има поне да се надуваш с диплома сега май и толкова не можеш



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 14:04



И ти ли забеляза че на него май повече му се гледа


От воайорството някак си лъха на импотентност определено ще му приляга ролята на евнух
Боя се че импотентността в случа при него не е само физическа и свързана със секса



Тема Re: тотемизмътнови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 14:17



Ами грифоните също са били почитани керамиката в плиска и преслав е изпъстрена с тях, еднорози, дракони от митичните същества

Елени, соколи, орли
Между впрочем преди време бях попаднал на една книжка в библиотеката специялно за тотемизма
Автора посочи Балканите като източнки на един по различен вид тотемизъм
Но за съжаление почти нищо не си спомням от това което прочетох освен това и че той е бил свързан най вече с йерархия и положение



Тема Re: маймунизъмнови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 14:26



Сайтът освен това е гръцки.
Нормално е гърците не ни обичат македонците също за едните ние сме варварите прецакали империята им, тези дето сме им отнели пълния блясък и слава


Другите макар и да ни са род по настоящем са дегенерати търпели сериозна промивка на мозъка

Редактирано от БoянlYl на 31.07.07 14:36.



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 14:31



По скоро аспарух е сребърен орел не случайно сивмола му е такъв


Курт е вълк, баян е по скоро богат за това и в именика на Българските канове е със славянското име безмер



Тема Re: за българитенови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 14:35



Иван Венедиков е много добър автор, но има и други хипотези. Щото Боян е магесникът дето се превръща от човек във вълк и от вълк в човек!
А еднаквостта на Баян с Боян е крещяща.



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 14:45



А не си ли се замислял че Боян може да идва и от другаде, да това са били шамани магьосници водещи леката кавалерия чиготи, които са се преобличали като вълци

По една случайност в цяла евразия и северна америка това животно е било любим воински символ и за шаманите бойци се казва, че са се въплъщавали във него
Боян няма аналогия в никой друг език като вълк ама виж и днес казваме, че нещо е бая Има и друга дума баене магьоснически акт чрез заклинания
Лао Дзъ (добрия старец) също се е наричал Боян, но никъде не се казва, че се превръщал във вълк
Ей ти на малко анализ и боравене с исторически материял



Тема Re: за българитенови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 14:48



Само едно ще ти кажа - "бая" е турска дума!
Иначе си под всякаква критика.



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 14:58



Да тюркска е като титлата хан, кан от санскритското кън


Иначе монголите имат много местности наречени Баян еди как си
Но никъде освен в болния ти мозък Баян не се превежда като вълк
Ако при монголите и тюрките се е превежда просто като богат или много при племената от които произхожда Лао Дзъ е било богат ама по скоро в духовния смисъл
Нещо което доста съвпада с религиозната представа при българите на можещ, знаещ - вещ



Тема Re: За произхода нинови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.07.07 16:04



"И какво тия думи от преди турско дето са в българския език от персииски от къде са" Взе ми думите от устата





Тема Re: Слушай каквонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.07.07 16:07



"като завърша след 4 години "
Аууууууу, дано. Щото не знам как ще те пускат на изпитите с тези твои теории и философии, освен по милост.Пък и зависи какво следваш, защото не си уточнил, че е история. Може би учиш детска педагогика или богословие, знам ли вече.....



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.07.07 16:10



"трима от петимата братя дето се са строшили пръчките."
Абе, ти знаеш ли в колко народности я има тази легенда? И изобщо ти май следваш научна фантастика!



Тема тинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 20:12



Тва не беха ли славянски думи поне две от тях?!!



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема и азнови [re: agrimonia]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 20:19



май ще почна като Зиези. като ви слушам папагалските коментари
Разберете веднъж завинаги:
По ния времена: 3-6 век по нашите земи нито монголоиди са регистирани, нито нордически-лапоидни типове. Сещай се кво искам да ти кажа!!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема а тинови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 20:21



знаеш ли какво е камъка да пее??

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема комплесарщинанови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 20:32



една от формите и индикациите за такова нещо е прекланянето пред "авторитетите"-Признатите умове и безкритичното им цитиране наляво и надясно. Тва е и форма натрупани комплекси свързано с липсата на качествено посвещение в мъжество и релано осъзнаване на смъсла на тва да си МЪЖ в младежките години и катоп резултата търсеното на "учители-гуру" в подобни учени и техните трудове*
*-просто разновидност на тия дето скачат на музикалините си идоли като Майкъл Джексън , Азис , Амет и тям подобни.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: за българитенови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано31.07.07 20:39



Бая -е МНОГО на турски!!
с окончание "н" продобива много интересен смисъл на турски , който в този форум може да ни поясни само етническия турски циганин Метльо Лутомски!!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: и азнови [re: Einherjer]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.07.07 20:44



Монголоидни иранци няма, а не знам кои са нордически и т.н. типове, така че не виждам метлата пък какво точно иска.И какво се е хванал за тюркската идея, просто не знам...........



Тема Re: и азнови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 20:49



Славяните са нордически тип, обаче те са съществували само във въображението на византиците


Явно са били с богато въображение щом строят стена от 100км за да пази Константинопол



Тема Re: и азнови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.07.07 20:55



"Славяните..........са съществували само във въображението на византиците"
Определено съм съгласна с теб!





Тема Re: за българитенови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 20:59



Бая си е тюрко-монголска дума ама да не забравяме че все пак много такива думи са заемки от индо-ирански езици


Е може и да е ставало и обратното, но е по интересно у различните езици как тя се е променяла макар и с почти еднакъв смисъл
В турския много, в монголския като богат в китайския и българския явно се е ползвала като вид шаманска степен и то на шаман бойци точния превод обаче е запазен само благодарение на руския превод на Именника
Там се превежда като Безмер, нещо неограничено и тъй като явно става въпрос за воин-шаман явно се има предвид не само физическа но и духовна неограниченост, нещо доста различно от материалното тълкование при тюркомонголите



Тема Re: и азнови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 21:16



ще обясните ли малко?



I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 21:46



аз пък съм чела че славяните говорили общ праславянски език

.......баси - писна ми вече...аз какво съм чела и на какво ме учат излиза че е вятър работа, лъжи или не знам още какво...


искам истината, а в историята тя е всичко друго, само не и това, което казват хората....щото тук няма правила...историята не е точна наука(???...), колкото и някои хора да се опитват да я превърнат в такава...- тя обединява всее различни мнения и възгледи, много теории, всяка с привърженици, всеки гледа през своята призма.....а истината никой не може да ни я каже, тя е някъде по средата....

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: комплесарщинанови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 21:58



Тебе като те чета бих озвучил най-добре писаниците ти със свирене на сирена на линейка.
Що за глупости пишеш, приятелю?

(пс: тебе кой, кога и как те посвети в мъжество?)



Тема Re: за българитенови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:01



Е, та к'во от това?
В момента не следвам нищо, но скоро да се готвят историците. моите приятели ме навиха. Ще развия нова дисциплина - симпозиуми в кръчмите.



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.07.07 22:02



с други думи ще ставаш кръчмонавт.



Facta, non verba!


Тема Re: и азнови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:04



Пълни глупости. Ти до ден днешен говориш славянски - откъде мислиш, че е?
Това дето го пишете противоречи на всякаква здрава логика и издава невеж непрофесионализъм. Откъде ви иде това антиславянство не мога да разбера?



Тема Re: за българитенови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:04



Анджък, колега!



Тема Re: и азнови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 22:08



Ето цитата от текст споменаващ за първото славянско нашествие по нашите земи през 549-550г


Славяните се различават от българите по погребенията и поне до езически времена е лесно да се различат
Те са използвали само трупо изгаряне полага ли са прахта в глинени делви ръчна изработка, мъжките урни се различават по това че са само с едно обица и винаги има гвоздей или пирон
До края на езичеството броя на езическите погребения в България от двата типа са били почти равен брой

А ето как византийците са видели тези не съществуващи племена

"Докато в илирийския град Сердика Герман събирал и устройвал войската си и най усърдно подготвял всичко за войната, в ромейската земя нахлули славяни в такова множество, каквото никога по- рано не било виждано. Те преминали река Истър и дошли до Ниш, когато неколцина от тях се отдалечили от стана и скитали и обикаляли по отделно тамошните земи, те били заловени и вързани от някой ромеи, които ги разпитвали защо и с какво намерение тази славянска войска е преминала река Истър. Те твърдели, че били дошли, за да заемат, чрез обсада самия Солун и градовете около него. Императорът щом чул за това много се разтревожил и веднага писал на Герман незабавно да отложи похода за Италия а за да защити Солун и другите градове и с всички сили да отблъсне нападението на славяните"

Абе за мираж си е било жив кошмар



Тема Re: и азнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 22:14



Абе говедо къде съм твърдял че нямаме славянска кръв


Общо взето и в империята на инките се е говорил езика на едно малко племе кечуа, но от това инките не са станали по кечуа



Тема Re: и азнови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:17



Абе чорбар не ме занимавай с твоите архетипни недоумия. Ще станеш като мечо!
Ursa septentrionalia

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 31.07.07 22:19.



Тема Re: Символични животнинови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 22:19



Те славяните, германците и балтите не само че са говорили общ език, но са били едно племе ама ако се върнем 5-6 хиляди години преди христа всички индоевропейски са били едно с един език



Абе истината е в изворите и това което копаят археолозите



Тема Re: и азнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 22:21



а бе ей треволяк гледай да не ми станеш на салата





Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 22:22



Рибата в морето ама вече си сложил тигана





Тема Re: за българитенови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:24



Таткото нероден, а синот веке во Стамбол. (Бр. Миладинови)



Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 22:37



Абе истината е в изворите и това което копаят археолозите

взе ми думите от устата(пръстите от клавиатурата

)
точно това е, че ние не можем да доказваме щото не сме копали, проучвали и т.н.Вярно - четем!Ама написани и пренаписани и преизмислени и досътворени теории....

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: и азнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 22:41



ти не обичаш ли чорби?

...и така горещи да си ги сърбаш звучно

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: и азнови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:46



Само шкембе чорба.
Ти от кой отбор си?



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.08.07 00:08



Е както по ти харесва да не ти троша рахатлъка ама май само с фантазиите ще си останеш





Тема нордическите славяните..нови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано01.08.07 00:41



...И помен няма от тях расово в съвременните българи.

A да те питам: Ти сериозно ли мислиш, че у теб има нещо славянско( лапоидно) ??

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Редактирано от Einherjer на 01.08.07 01:42.



Тема Re: и азнови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано01.08.07 00:45



Славяните се различават от българите по погребенията и поне до езически времена е лесно да се различат[/b
Пълни глупости! Тва може да е религиозен знак а не етнически и нищо повече.. Ама кво да ти обяснявам..славяните та славяните.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема влезнови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано01.08.07 00:47



в клуб история и се опитай да приведешдоказателсва по темата.
Не ми е работа да те оборвам а да ти кажа,че с подобно мислене и безрезервно приемане на "авторитети" облужваш всички антибългарски теории но не и истината.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема ти дори .нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано01.08.07 00:49



не си разбрал,.че Боян е прословенски и иранонастоен демек пълен почитател на Теодор Димитриус

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема азиатските тюркинови [re: Einherjer]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано01.08.07 01:47



колкото тюркско има толкова и славянско...
Ако погледнеш сериозно в огледалото



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема деленето нанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано01.08.07 01:53



Левски и ЦСКА в "провинцията' беше модерно до началото на 80-те години. Уви сега, явно само в София се запазил този атавизъм



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: влезнови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.08.07 12:39



безрезервно приемане на "авторитети"

Ти също безрезервно приемаш авторитети. Дастатъчно е да чуеш жица. По-сляпо деяние от това здраве му кажи. Въпросът е кого облслужваш?



Тема Re: ти дори .нови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.08.07 12:40



А ти си ограничен представител на аборигенството. Поне да имаше таланта на Зиези.



Тема Re: деленето нанови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.08.07 12:41



Ми къде другаде да се запази, като са софийски отбори? Айде, редно е да мислиш малко, няма само аз да ти настоявам.



Тема Re: влезнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано01.08.07 15:43



"Ти също безрезервно приемаш авторитети. Дастатъчно е да чуеш жица"
Егати ограниченото мислене! Според теб човек трябва да е чалгар, за да притежава интелект и аналитична мисъл???



Тема Re: влезнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано01.08.07 17:15



Дастатъчно е да чуеш жица
Хахахах та аз слушам народна мзуика е не рокенсеол хви метъл и тям подобни!!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: влезнови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.08.07 17:16



Ти па стига с тая аналитична мисъл! Знаеме вече всички, че за тебе с това се изчерпва интелекта - аналитична мисъл, та аналитична мисъл!



Тема Re: и азнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано01.08.07 17:50



от никой не съм - не съм такъв запален футболен фен, особено на бг футбол.
това пък как го свърза със чорбата?



I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: и азнови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.08.07 17:51



Родените след 1990 г. трудно ще го разберат!



Тема Re: влезнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано01.08.07 17:55



нали агримония беше сред най-ценните в клуба



ти найш как се огладнява след анализ...и колко енергия се изразходва?!

ма как да знаеш - айде, сори, няма да те дразня като само ти разпалвам любопитството що е то това Мислене!

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: влезнови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.08.07 17:56



Ти от много анализ ли си отишла на тортички?

Агримония продължава да си е ценна, въпреки аналитичната си досада.



Тема Re: и азнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано01.08.07 17:56



нали ти казах за рекламата на макдоналдс!

...в случая напълно важи

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: за българитенови [re: agrimonia]  
Автор roxy (beat)
Публикувано01.08.07 18:47



a nie, bulgarite, q imame vsy6tnost ot u4ebnicite po istoriq, napisani prez Vyzrajdaneto, kydeto imeto na Kubrat e smenilo tova na nqkakyv legendaren moldovski knqz(spravka - Ivan Ivanov - "Prabulgari" i/ili "Han Asparuh" - mislq, 4e e spomenato i v dvete knigi, i sa izbroeni vsi4ki drugi varianti na legendata). nikoi hronist ne e pisal to4no za tro6ene na pry4ki ot sinovete na Kubrat, a samo se spomenava za skitski car ot po-ranni vremena. Kubrat vsy6tnost povelil na sinovete si da ne se delqt i da ne se pod4inqvat na drugi narodi, no te ne izpylnili zaveta mu... razdelqt se, no vse pak dve zna4itelni grupi bulgari ostavat zadylgo svobodni i syzdavat (zaedno s drugi plemena) svoi dyrjavi - Asparuhova i Voljka Bulgaria.

(nqkoi drug ima li problemi s Kredor?)

We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight


Тема Re: Легендата за белия еленнови [re: katiysha]  
Автор roxy (beat)
Публикувано01.08.07 19:14



(или бялата сърна)
това е един степен сюжет, присъстващ в легендите на много народи и със сигурност - и на прабългарите. дойде ми на ум, след като спорихте за български легенди. за по-бързо и да не го съчинявам сега - това е откъсче от писмо, в което съм обсъждала твърденията от един сайт, който, поради намесено библейско родословие в някакъв средновековен вариант, се опитваше да изкара някои от степните народи от Великото преселение едва ли не еврейски племена (само без коментари от антисемитите, моля - навсякъде има разни хора, които обичат да пишат глупости; онова май беше израелско автохтонство в общи линии):

The Legend of the White Stag: okaza se, 4e predanieto za dvama bratq-lovci, koito otkrivat i zaselvat novi zemi, presledvaiki 4uden elen(syrna), se sre6ta u mnogo narodi ot Azia i Evropa - prabylgari, ungarci, skiti, mongolci, a sy6to i po mestata, obitavani nqkoga ot bylgari - v Kavkaz(balkarci) i krai Volga. spored ungarskiq variant, zapisan v stara hronika, bratqta Hunor i Magor podgonvat bql elen, koito gi otvejda dale4 v zemite na Belar. tam na edna polqna vijdat da tancuvat v kryg 4udno hubavi devoiki, a v sredata mu igraqt 2 po-krasivi ot vsi4ki - dy6terite na Dulo i nakraq bratqta vzimat tqh za jeni. v prabylgarskata versiq lovcite sa nare4eni Utigur i Kutrigur(sinove na hunski vladetel)* i presledvaiki syrna, se zaselvat na poluostrov Krim. tozi variant na legendata, otrazqva6t preselvaneto na bylgarskite plemena, e razkazan ot vizantiiski hronisti i sigurno nqkoi ot tqh se e izku6il da izvede rodoslovieto im ot miti4en bibleiski pred6estvenik - kakto se e s4italo togava, vsi4ki narodi proizhojdat ot ocelelite sled potopa, a imenno sinovete na Noi. pri 4uva6ite pyk(donqkyde naslednici na voljkite bylgari) geroite na tova predanie nosqt imenata Bulgar i Burtas... no prikazniqt motiv nesymneno e mnogo star i se e razprostranil sred stepnite narodi ot nezapomneni vremena...moje bi ima vryzka s tova, 4e o6te skitite po4itali elena kato sve6teno jivotno. ima o6te edna srednovekovna legenda po podobie na tazi za Romul i Rem, spored koqto edin dreven predvoditel na bylgarite bil otvle4en i izostaven v gorata kato dete, a tam go namerila i otkyrmila syrna...
________________________________________
* това май го има при Прокопий...

признавам си без бой - имах 'прабългарски период' преди години и поизчетох разни книжки, за някои от тях ми дойде акълът и трезвата преценка и така (писанията на Пи Диди) заминаха по антикварните сергии.










We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight


Тема Re: Легендата за белия еленнови [re: roxy]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано01.08.07 19:44



да, една от многото теории за нашия произход е и че сме потомци на Ной



това е интересно....трябва да проверя нещо повече за това животно

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Легендата за белия еленнови [re: roxy]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.08.07 19:58



Хуните също имат легенда за бялата сърна, която подгонена от гладни ловци, им помогнала да преджапат Меотийското блато /Азовско море/. След като разбрали на брода през 370 г. хуните прехвърлили основните си части в Крим и оттам ударили тила на готите и аланите, които не очаквали нападението и били завардили руслото на р. Дон.

Facta, non verba!



Тема Re: влезнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано02.08.07 15:05



"тебе с това се изчерпва интелекта - аналитична мисъл"
Особено ако няма мисъл-няма и интелект. И държа да е аналитична, освен когато човек релаксира или медитира. Но ти няма как да го разбереш-фанатичните християни не анализират, те поемат само добре сдъвкана информация от одобрен от Църквата източник.



Тема Re: влезнови [re: agrimonia]  
Автор roxy (beat)
Публикувано02.08.07 16:16



Living is easy with eyes closed
Misunderstanding all you see...

(една велика група...)

без мислене е по-лесно, бе! освен това сдъвканото все пак трябва да е изплюто, за да бъде поето... ама може и издрайфано да е, кой знае...

We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight


Тема Re: влезнови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано02.08.07 16:40



И държа да е аналитична, освен когато човек релаксира или медитира.

А не може ли абстрактна мисъл?



Тема Re: тотемизмътнови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано02.08.07 18:21



не си ли спимняи книжката или автора?
ама и да си спомняш все тая.....всеки ден ми се налага да стоя по няколко часа в библиотеката и търсих за тотемизма....едвам намерих малко обща информация

...а да не говорим за по-конкретно от рода на балканския тотемизъм и особеностите му - в библиотека в малък град не е много надеждно

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: нордическите славяните..нови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.08.07 10:57



у мене няма а ама у тебе това е все едно аз да отричам че у българите няма нищо средиземноморско
У майка ми има доста славянско у други роднини също





Тема Re: нордическите славяните..нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 11:01



У майка ми има доста славянско у други роднини също

Как го разпознаваш?



Тема Re: нордическите славяните..нови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 11:47



Да говориш така значи индиректно или не да признаваш славянското море.
Траките били измрели и нахлули милиони руси и светлооки хора които сега само след 15 века са много са кът щото се смесвали със тюрки и/или други некви там ираноиди и средиземенморски типове...
Айде стига смехории , а??
всъщнсот у мен може и да има иранско или некво друго там, но лапоидно има под 5% което значи ,че го няма.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: нордическите славяните..нови [re: Einherjer]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано06.08.07 11:58



траките ....... трако-илирците ..... пише напр. Марин Дринов, са изчезнали постепенно - фактори за това той посочва - нашествията на остготи, вестготи,македонци, накрая римляни.....освен, че по времето на Александър Велики били принудени да се бият под неговите знамена като покорен народ и така били избити голяма част от тях, те били откарвани и като роби по време на римските завоевания в отделните римски провинции...и така постепенно се изличили, но не съвсем - щото пак от него четох, че до днешно време са се запазили над 1 млн. трако-илирци, под името албанци.....



.......естествено - много историци - много твърдения, а оттам и много противоречия и спорове.....

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: нордическите славяните..нови [re: katiysha]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 12:15



Колко още неща има да прочетеш. Това ти мнение искрено ме разсмя!

пс: абе, във вашата бибилиотека само Дринов ли имате?



Тема страшнонови [re: katiysha]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 12:27



ми става като погледна Балкана и всяка сурова българска планина, в която живеят хора от хиляди години.. Та казваш тези били изтрепани от някакви номади от степите хахах



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: страшнонови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 12:35



Не, тия дето са забегнали към Балкана не са избити, но другите в полята, докъдето са се докопали степните конници са ликвидирани. Но пък колко са останали пещерните хора от балканските дупки?
Затова си има извори.
На тебе какво ти пука, ти нали си нордически тип?



Тема понови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 12:48



твота логика сегашните българи не са българи !!
мръсно чфуташко копеле си ти!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема щенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 12:50



прочете ,ще си смени мнението за много от историческите факти и тълкувания но за теб мнението си няма да промени!!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Знаеш ли?нови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 13:00



Копеле е Крали Марко според народните предания.

За

ей го линка!

Българите са българи именно заради хора като Борис І, а сегашните в голямата си част са чуждопоклонници.



Тема Re: Знаеш ли?нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 13:16



Българите са българи именно заради хора като Борис І, а сегашните в голямата си част са чуждопоклонници.
Тъй тъй



Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема чае шукариенови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.08.07 15:14



Тя и за мене ще си промени мнението, бъди сигурен.



Тема Re: чае шукариенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано06.08.07 19:11



Да, лицемерното ти държание може и да не трогва вашата порода , но струва ми се си грешиш

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: страшнонови [re: Einherjer]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано06.08.07 20:25



не аз


аз нищо не мога да кажа, защото нито съм проучвала, нито изследвала...просто написах това, което съм чела...

не знам на коя теория да вярвам, на кой историограф - всички са различни - ще повярвам, когато се убедя - и понеже това няма да стане ми остава само да чета, да размишлявам и да предполагам

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: чае шукариенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано06.08.07 21:48





I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: нордическите славяните..нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.08.07 00:11



По чертите





Тема Re: нордическите славяните..нови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.08.07 00:16



Хората на крайностите или виждат славянско море или отричат славянското присъствие


Аз не правя нито едно от двете
Като цяло ние не сме славянски генотип в същност у българите има разнообразие, но славянското не е много и все пак го има
Между впрочем антропологичните анализи показват че от време на време са текли локални кръвосмесителни процеси с тюрки но те наистина са били редки и локални
То в това е загадката генотипа ни е разнороден но чуждорасовите примеси са малко
Абе нито иранско нито средиземномрско има у теб според мен,много от чертите които имаш са сходни с един приятел украинец
С някаква малка разлика в цялостната структора



Тема Re: Знаеш ли?нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.08.07 00:22



Ти си сдухан противняк


Иначе ми е адски интересно да те видя на живо що за човек си



Тема Re: Знаеш ли?нови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано07.08.07 10:17



"Иначе ми е адски интересно да те видя на живо що за човек си "
Да, ама той чак в Одрин бяга заради клубната среща!





Тема Re: Знаеш ли?нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 11:36



Не бягам, най пък малко заради вас, пък и пътуването се отложи, септевмри дай Боже да отида.
Но догодина точно на 9-ти август ще съм там. ако искате тогава да си направим там клубна среща.
Ще бъде оригинално и ще е незабравима. Няма да е като скучните плахи и потайни уговорки на лични бележки.



Тема Re: Знаеш ли?нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 11:36



Ама съм по-умен от тебе и по-знаещ, затова се дразниш толкова.



Тема Re: нордическите славяните..нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 11:38



По чии черти, всички ли приличате на Пламен Павлов? Те много азиатски бре!



Тема украинцитенови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано07.08.07 11:41



има доста спорове между тях и русите . Упрекват ги и с право ,че не са славяни а скити и сармати.
Абе , къде се е намирала Кубратова България ??
Хубаво е да си преставиш следната картинка: прабългарите са като нас в по-голямата си част светлокоси и малко по-тъмнокоси европеиди, местните заварените(гърко-тракоилирийци) са малко по-тъмни, а анадолските примеси залели България след 14 век са мургавички.
Славяните от севера са си многоо различни и някои от тях едва 10 век идват тук с армиите на русите и варягите на Светослав и по-късно с норманите на Харалд Хардроде.
Въобще словенското море е мит отвсякъде. А тва,че дивите блатни народи имали силни армии и заради които роимеите пострили дългата стена е просто смешка!!
Представи си картинката на "изтреблението" на траките:
Идват народи от севера( които няма как да са по-мургави от южните) избиват много мъже( вождове , жреци, воини ) но жените ... ....и остават да си гледат децата и да ги възпитават. Тва обяснява и огромната доза тракийска култура и митолгични препратки в Нашата култура и остсъствието на сложна религизна
система сред народите сотанли тук до завладявато на Мизия и Тракия от България през периода 680-800 г.
Постепенна подмяна на населението но за тотално изтребеление и последвало опразване на територии можеш само да си фантазираш на базата на глупостите на комунистическата свиня Божидар Димитров.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: нордическите славяните..нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано07.08.07 11:46



Въпросния "историк" от Русе е анадолски или кавказки примес.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Ку-кунови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 12:02



какви простотии издрънка, направо мене ме стана срам.

Славяните от севера са си многоо различни и някои от тях едва 10 век идват тук
Ха, ха, ха. Стига бе! Значи едва 10-ти век дошли и научили спешно славянски език измислен в 9-ти от щаба на Борис І Покръстител. Такъв абсурд може да измисли само изпран мозък.

Идват народи от севера( които няма как да са по-мургави от южните)

Така ли!? Ми не знам за русокос и бял ескимос. Се црънци показват по телевизията. А тия живеят бая на север, нали?

Упрекват ги и с право ,че не са славяни а скити и сармати.

И тия ли не са слаявни, бе? И откога! Пълни аматьорщини. Скити и сармати няма, тогава когато има слявани.



Тема турчин-юдейохристияниннови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано07.08.07 12:03



дори не си по-начетен и в това съм сигурен 100% . Просто си по-устат , брутален и нагъл затова се и налагаш.
Между другото , можеш да си останеш в Одрин, депесарско изчадие.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема това не е ли оксиморон? т-юд-х!нови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 12:14



Не прочете ли, отлага са за Одрин, което ме е много яд, но догодина с тебе заедно там!
Ще ви водя специално на мястото където е станала сватбата.



Тема Re: Ку-кунови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано07.08.07 12:37



Ескимосите са бели с черни коси, но те не живеят на Север, а на СЕВЕРОИЗТОК(СЕВЕРОЗАПАД)от нас!!
И тия ли не са славяни, бе? И откога
Добро утро, много си задръстен бре.

Ха, ха, ха. Стига бе! Значи едва 10-ти век дошли и научили спешно славянски език измислен в 9-ти от щаба на Борис І Покръстител. Такъв абсурд може да измисли само изпран мозък
Бъркаш езикова група с етническа и расова група! Ако си забелязала говорех за Нордическите(балто)славяни !!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: това не е ли оксиморон? т-юд-х!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано07.08.07 12:40



Одрин е в Турция. Там ти е мястото на тебе.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: Ку-кунови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 12:53



а на СЕВЕРОИЗТОК(СЕВЕРОЗАПАД)от нас!!
Айде сега подробности.

Бъркаш езикова група с етническа и расова група
И какви са разликите, я ми обясни, защото, подозирам, не си наясно с нищо.

Нордическите(балто)славяни - това е дете родено в епруветка. Според нито една схема няма такова нещо, май само според измислената расова има, ама това е друга история.



Тема Re: това не е ли оксиморон? т-юд-х!нови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 12:58



Е, какво като е в Турция. Този град е свързан дълбоко с българите и тяхната история. Пък и има хубава българска църква - Свети Георги.
Нека отидем и се поклоним на нашите български предци.



Тема Re: Ку-кунови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано07.08.07 14:19



Нордическите( не мога да рабера какво расистко има в това географско понятие) славяни или славяните от лапоидната подраса са с чипи носове , руси, светооки, среновисоки към тази подраса спадат и Фините в по-голямата си част И ето ти загадка да мислиш : Хантите и Мансите са монголоиди, Унгарците -европеиди но и трите народа са от една езикова група(угорската).
И вземи научи тая пуста география,че ставаш смешен !!

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: Ку-кунови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.08.07 17:25



Бате, ти грешиш, унгарците са в угро-финската езикова група. Познай защо?

Останалото делене е расово, защото взема под внимание само расовите белези, докато другите пренебрегва, независимо от географията.



Тема Re: Ку-кунови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано07.08.07 18:42



Ти нищо не разбираш пот география. Казвам ти УЧИ-там има и расология.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.


Тема Re: Ку-кунови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано07.08.07 21:46



сабата е прав - не винаги расовата и етническата група се припокриват

съществува и теория, че ние произхождаме от чудския или фински народ



I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Знаеш ли?нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.08.07 23:09



Ако беше така щях да ти се възхищавам


Дразня се само от идиоти



Тема Re: украинцитенови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.08.07 23:25



Кубратова България или поне част от нея наистина се е намирала там, те сигурно са се месили доста със скитащи племена и все пак те са си руси източни славяни по скоро и сред тях съществуват тенденции да си отричат произхода от някакъв внушен срам


Между впрочем той ми беше разправял разни бъзици за руснаци и украинци те са нещо като нашите с македонците

Славяните навсякъде са си различни мене ако питаш източниците руси, украинци и беларуси са си едни западните са други а ние на Балканите трети според културни влияния и етнически контакти

Иначе специялно с украинците делим едно общо голямо племе това на северите
Северите влизат в състава и на украинци и на Българи те са тия славяни дето идват с аспарух след нашествието на хазарите

Славянското море поне в един момент не мит или подозираш гърците в конспирация те са били в такива несметни количества че са стряскали византия
Все пак византия е можела да води боеве на откритъо с големи армии докато славяните са били в партизанските войни където има възможност за засади и бързи отстъпления в непроходими за тежко въоръжени войници

Изобщо можеш ли да ми кажеш на кого са били всички тези трупоизгаряния с ръчно направени глинени урни, може би на готи или скандинавци да не забравяме и един специфичен белег пирончетата и обичките, при тях всички са носели обици само е мъжете само по една

Естествено че е имало тракиско влияние
Славяните само за няколко века присъствие на Балканите още преди идването на Българите правят забележителен напредък, откриват грънчарското колело и металообработката
В същност когато идват прабългарите славяните вече са взаимствали доста от средиземноморската култура на траки и гърци
Но по принцип траките вече са се стапяли и обезличавали те със сигурност са се размили доста със славяните преди Българите

В същност според мен една от големите и противни истерии около славяните която се подхваща е имено по някаква юдею масонска линия
Просто те или ги превъзнасят или ги изкарват някакви супер нещастници, ако хитлер беше погледнал реално на нещата и не беше подценявал славяните днес европа щеше да е различна
Войната никога нямаше да бъде загубена

А зс българите днес има останали алански племена такива са осетите и грузите ако не се лъжа има мургавички споко
Мургавички има и в италия и испания и изобщо навсякъде по северното средиземноморие



Тема Re: нордическите славяните..нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.08.07 23:27



трябва да сканирма снимки на родата ама ти да не правиш антропологическо проучване


Аз в същност приличам на никълъс кейдж и александър попов нещо средно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.