Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: и азнови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 20:49



Славяните са нордически тип, обаче те са съществували само във въображението на византиците


Явно са били с богато въображение щом строят стена от 100км за да пази Константинопол



Тема Re: и азнови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано31.07.07 20:55



"Славяните..........са съществували само във въображението на византиците"
Определено съм съгласна с теб!





Тема Re: за българитенови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано31.07.07 20:59



Бая си е тюрко-монголска дума ама да не забравяме че все пак много такива думи са заемки от индо-ирански езици


Е може и да е ставало и обратното, но е по интересно у различните езици как тя се е променяла макар и с почти еднакъв смисъл
В турския много, в монголския като богат в китайския и българския явно се е ползвала като вид шаманска степен и то на шаман бойци точния превод обаче е запазен само благодарение на руския превод на Именника
Там се превежда като Безмер, нещо неограничено и тъй като явно става въпрос за воин-шаман явно се има предвид не само физическа но и духовна неограниченост, нещо доста различно от материалното тълкование при тюркомонголите



Тема Re: и азнови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 21:16



ще обясните ли малко?



I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: Символични животнинови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (скитник)
Публикувано31.07.07 21:46



аз пък съм чела че славяните говорили общ праславянски език

.......баси - писна ми вече...аз какво съм чела и на какво ме учат излиза че е вятър работа, лъжи или не знам още какво...


искам истината, а в историята тя е всичко друго, само не и това, което казват хората....щото тук няма правила...историята не е точна наука(???...), колкото и някои хора да се опитват да я превърнат в такава...- тя обединява всее различни мнения и възгледи, много теории, всяка с привърженици, всеки гледа през своята призма.....а истината никой не може да ни я каже, тя е някъде по средата....

I'm not that kind of girl
and it's not my kind of world


Тема Re: комплесарщинанови [re: Einherjer]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 21:58



Тебе като те чета бих озвучил най-добре писаниците ти със свирене на сирена на линейка.
Що за глупости пишеш, приятелю?

(пс: тебе кой, кога и как те посвети в мъжество?)



Тема Re: за българитенови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:01



Е, та к'во от това?
В момента не следвам нищо, но скоро да се готвят историците. моите приятели ме навиха. Ще развия нова дисциплина - симпозиуми в кръчмите.



Тема Re: за българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.07.07 22:02



с други думи ще ставаш кръчмонавт.



Facta, non verba!


Тема Re: и азнови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:04



Пълни глупости. Ти до ден днешен говориш славянски - откъде мислиш, че е?
Това дето го пишете противоречи на всякаква здрава логика и издава невеж непрофесионализъм. Откъде ви иде това антиславянство не мога да разбера?



Тема Re: за българитенови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.07 22:04



Анджък, колега!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.