Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Една сова....нови  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано22.07.07 17:58



Тази сутрин излязох пред къщата на село и на един от боровете беше кацнала сова. Беше на около 2.5 метра височина, на долните клони, и беше съвършена. Въртеше си главата по характерния за совите начин, но ме видя и се втренчи в мен. Гледаше ме право в очите и, повярвайте ми, погледа й беше интелигентен! Жълто-оранжеви очи, изпитателен поглед-абе, не знам как да го обясня просто. Гледахме се около половин минута и после тя отлетя. Направо се сетих за култовото изречение от "Туин Пийкс" :"Совите не са това, което са." Просто исках да споделя преживяването, беше особено и даже плашещо.



Тема Хм,нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.07.07 23:43



добре описваш. Имаш дарба.
Като ни върна спомена за тия


Впрочем добри разказвачи сте се събрали в тоя форум. Все талантливци.
И Вейдъра, и Сам, и Катюша, и Козата, и Мориган, а сега и ти.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 22.07.07 23:47.



Тема Re: Една сова.... [re: agrimonia]  
Автор katiysha ()
Публикувано23.07.07 00:58



като каза страшно...аз така веднъж както си простирах терасата един гарван прелетя покрай мен и изграчи много злокобно ... а знам че това е на смърт

....и аз се уплаших понеже съм малко суеверна

а това за погледа е вярно и въобще.....такива неща, за които някои хора биха казали, че са глупости, въобразавания и тем подобни.....нещо "свръх"



Тема Re: Една сова....нови [re: agrimonia]  
Автор cuddly ()
Публикувано23.07.07 10:54



хей, страхотно (във всички смисли) преживяване


а на мен първата ми асоциация бе...Хари Потър




Тема Re: Една сова....нови [re: katiysha]  
Автор cuddly ()
Публикувано23.07.07 10:57



а стига бе!
гарваните са прекрасни и умни птици, ако срещнеш пак, просто им се радвай






Тема Re: Една сова....нови [re: cuddly]  
Автор katiysha ()
Публикувано23.07.07 11:44





объркала съм птицата....кукумявката е!така съм чувала де - че като чуеш кукумявка било на лошо!

гарванът пак си е някак злокобна птица - черна, с остър клюн и едно съдбовно и гробовно грачене....филмът "Гарванът" между другото ми хареса ......



Тема Re: Една сова....нови [re: cuddly]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано23.07.07 13:16



"гарваните са прекрасни и умни птици"
Абсолютно си права, знам го от личен опит. Преди няколко години намерихме на село гарванче- според баща ми е паднало от гнездото или е изхвърлено от майката поради някакъв дефект. А дефект си имаше-беше дребно, а вече беше средата на лятото и би трябвало да може да лети, а то не можеше. Както и да е, карахме си отпуската там и всички се грижехме за него. Кръстихме го Гого и той вървеше след нас като домашно животно.Беше много дружелюбен и сладък. Само си представете следната картинка-баща ми седнал пред една маса на двора и чисти риба, а Гого подскача около ръцете му и си кълве каквото му хареса от "сушито". След това отидохме на море и някаква котка за части от секундата му видяла сметката на гарджето, мир на праха му.



Тема Re: Една сова....нови [re: agrimonia]  
Автор roxy (beat)
Публикувано25.07.07 15:48



харесвам нощните грабливи птици - красиви и безшумни, но и много полезни хищници... в средата на юни, когато пътувах из Кюстендилско един ден, над една местност край Земен видях да се рее голям орел или нещо такова (погледнато отдолу) и ми се прииска да съм орел... само дето не можах да намеря такова оперение в книжките за птици и животни после... иначе гарги и свраки из Студентски град имаше колкото щеш - ако взема да им се шашкам... виж, белите гълъби май се случваха на късмет...

We'll see the stars that shine so bright
Stars made for us tonight


Тема Re: Една сова....нови [re: cuddly]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.07.07 16:22



Наистина гарваните са много интелигентни. Като усетят, че ги гледаш - литват на секундата! Забелязал съм как като си срещнем погледите и те литват в същия миг! Но за мига на преплитането на погледите се усеща много за тези птици...
много по-умни са от всички градски птици взети заедно.
А совата (или кукумявката) не вижда добре на светло и обикновено дреме на клоните на някое гъсто дърво. Ако я притесниш повече, тогава отлита.

Миналата седмица бяхме хванали едно прилепче и много внимателно разглеждаш тази летяща мишка - беше много интересно как съска и усеща движението наоколо. А после като го пуснахме как хаотично се движеше на дневна светлина. Настана голямо птиче оживление, врабчетата тези малки разбойници вдигнаха голяма глъчка и с възбудено чуруликане обикаляха около прилепчето, което летейки ниско (на около 15-20 см от земята) се опитваше да се измъкне от това светло място. Беше доста любопитна гледка, как веселата компания се рееше над земята и се изнесе с шумни и възбудени пттичи звуци към най-гъстата сянка ....

Как се отклоних от темата за совите само, а исках да кажа как совите и нощнитте птици се объркват на светло, и си правех асоциации с някой късоглед, който те гледа дълбокомислено, а то се оказва, че е така, защото недовижда - както метлата недовижда езичеството, но се изказва "компетентно"...




Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Една сова....нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.07.07 16:33



"Сляпо като прогледа, надалеч види"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.