Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано18.07.07 03:46



Всъщност тва там ,че първобитните хора приемат даден човек за идол или за бог е показалец за деградация.
Ако ми даваш пример с ония там тиквеници от меланезия и полинезия си прав защото там сме свидетели на тотална деградация...наскоро четох за карго-култовете.
Не , данни за сериозни и независими народи които да обожествяат жив човек няма.
Дори комунизма надцени дерадацията и в един момент звучеше смешно, но виж американците с тая лайняна рок-поп джаз музика успяха. От сащ дойде деградацията ,а не от Китай или сев. Корея

Елвис , Морисън.. .Азис

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: БoянlYl]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано18.07.07 03:49



Да му резнеш главата е по човешко от това да го кълнеш


Така мисля и аз, но шъъът сега е забранено да убиваме!!
за сметка на това ... ей на Метлата десет пъти ме анатемоса.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.07.07 04:06



О не си виждал какво става във северна корея на скоро гледах нещо дето ми взе акъла определено ми се иска повече християни да са го гледали за да видят как се промива мозък и това, че някой е умирал за исус съвсем не е било щото е месия



Иначе аз се сещам поне за двама в европа докарани до почти божествен култ
Дънов който се смята за пратен с висше на земята и висарион
Почитателите им определено си вярват но не са само тия

Но как да е да чукнем на дърво не се очертава да ги въведат като официална религия а и Българина все пак е с здрава селска психика и подобни ала бала не вървят



Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: Einherjer]  
Автор katiysha (post factum)
Публикувано18.07.07 11:16



даам...
внимавай, че за такова нещо ще те дадем под съд



Baby, it's a wild world
I'll always remember you
like a child girl.....


Тема Благословия - проклятиенови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.07.07 17:40



Явно основната разлика се състои в спонтанността на проклятието. При него липсва ритуал и предварително планиране, докато при черната магия има определен ритуален елемент.

Може би наистина проклятието е по-разрушително, но ако е на място - т.е. заслужено.

Има един момент - едно "проклятие" от дадена гледна точка, може да е "благословия" от друга, така че да не го определяме задължително като нещо "възможно най-лошо".

Ще дам един пример от живота си, в който "прокълнах"

така да се каже някой, но го направих с добро намерение и резултатът беше добър. Един приятел се беше оженил и аз съвсем искрено го "благослових" да се разведе (т.е. от негова гл.т. по онова време това сигурно е изглеждало "проклятие"), само след два месеца последва развод, но това си беше благословия, защото бившата му жена се оказа доста нервозна и съвместният им живот - истински кошмар. Така че в случая това какво е било - "проклятие" или "благословия".





Тема Re: Благословия - проклятиенови [re: бeзпътeн]  
Автор katiysha ()
Публикувано20.07.07 21:12



направо си му направил услуга на човечеца:);):P

едно "проклятие" от дадена гледна точка, може да е "благословия" от друга, така че да не го определяме задължително като нещо "възможно най-лошо".


да, една магия може също да е направена за добро

...ей ти една обща черта
ако проклянието е отправено без да е заслужено, то се връща на този, който го е отправил...
четох че магьосничеството(уичкрафт) често е свързвано със шаманизма (не съм идеално запозната с шаманизма).....
по време на монотеистичните религии(ранно християнство и ислям) е било свързвано и с ересите, като е достигало огромни размери сред католици, протестанти и др. - имало е обвинения срещу катарите и валденсите!
пише също и че някои неоезичници практикували и изучавали магия, основана
на връзката между класически юдейски мистицизъм и модерно магьосничество.Тези, които го практикували се идентифицирали с юдейски езичници и/или практикували Юдейско Магьосниество(цитирам)...

Редактирано от katiysha на 20.07.07 21:26.



Тема Re: Благословия - проклятиенови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.07.07 18:12



Е гледа се крайния резултат ако приятеля ти все пак се радва че е станало така не може да се каже че е проклятие, но ако му се пожелал да стане така че да се стигне до там жена му да изкука май е по лошото


Абе проклятието си е с зла умисъл аз имам една позната дето си отърва езика да кълне общо взето резултатите са кофти, много кофти ама и се връща



Тема Re: Благословия - проклятиенови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.07 21:33



Тоя пример го дадох като бъзик, макар че кой знае....



Иначе сега приятелят ми е доволен от стеклите се обстоятелства и си признава, че не е бил много на себе си като се е женил.

А жена му по принцип си е била куку, така че добре, че са се развили възможно най-бързо нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.