Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.07.07 20:33



Ето пример:
През тези три дни на горещниците, но особено през Марина огнена, девойките събират съчки и ги влачат след себе си, заедно със стебла от тиква, които са дълги стебла. Идеята е да се събират и да се влачат ергените по тях. Привечер отиват на седянката със своите хурки и разливат прясно наляна вода от воденица та така, както се върти воденицата, така момчетата да се въртят около тях. После, тайно гледат всяка на своя избраник да даде малко от тази вода да пийне за магия за обич. Запридането с хурките е също ритуално, става с въпроси и отговори, които имат характер на вербална магия , например едното момиче пита: Ти сега какво запридаш? Другото момиче, което в този момент заприда отговаря: Как какво запридам всичките ергени от долната махала и от горната и от съседните села. Вечерта преди да си легнат те слагат един мокър конец под възглавницата си та така както съхне конеца от техния дъх, така да съхнат и момците по тях. Все пак основни са обредите за пазене от огън, за да не гърми и да не трещи, да няма пожари и да няма светкавици, които да предизвикват пожари и да се предпостави по магичен начин изобилието на реколтата.





Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: Einherjer]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано17.07.07 22:46



"Личи си,че наистина користно те интересува идеята за магията.. "
Защо пък користно? Проблема е, че ако наистина съществуват магии, човек трябва да знае как да се предпази или отърве. Е, има ли наистина магии или не? Помня, че на сватбата ми моите лели ме накараха да сложа в чантичката си скилидка чесън и червен конец против уроки..... уроките магия ли са всъщност?



Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: agrimonia]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано17.07.07 23:50



Уроките са низша форма на магия.. магите имат много аспекти и нива..
така както лечението , посвещението и целия човешки свят.
Уроките са форма , практикувана на битово ниво*
Да, уроките фащат само ако им вярваш.......
Аз пък съм чувал,че синеоките хора хора е ги лови подобна магия!!



Но виж , срещу орисниците( норните ) няма отърване, няма сила!!

*- все още тук битува мнеието,че именно токова е било и основното езичество.
Но за това в друга тема.

Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема допълнениенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.07.07 00:35



С "черна магия" се занимават гоите. Това е техен приоритет.



Тема Re: допълнениенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано18.07.07 01:20



С "черна магия" се занимават гоите. Това е техен приоритет.



Азь редовно се занимавам с черна магия. Коля черни кокошки( щото повече приличат на семити) и пия кръвта на разни богоизбрани същества по възможност с неустановена сексуална ориентация и пол.


Не е страшен дявола, а дяволчетата.

Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.07.07 02:33



Ами има разлика тя най вече се състои в това че проклятието е определено по концентрирано желание за нещо зло


Във всички древни религии това се е смятало за нещо по лошо от черната магия и според мен наистина е така
Когато някой човек изрича някаква клетва над теб наистина те мрази той желае с цяото си същество да ти се случи нещо зло

Да не видиш "бял ден" да не постигнеш това или онова
Той изрича пред теб желание за провал
При всичко това пожеланието има и психологически ефект естествено отрицателен ако се комбинира и с някакви способности на този дето кълне клетвата определено е по страшна от черната магия но със сигурност и по се връща
Черния магьосник щом се е заел да ти прави нещо с ритуал което става по бавно и тайно те мрази но не достатъчно за да избухне и да изрази мнението си с цялата ярост и гняв определено ефекта било психологичен или окултен е различен
Да прокълнеш някого е възможно най лошото за мен



Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.07.07 02:38



Специално за някой от пирамидите ми е малко съмнително че са ги строили сами


За циклопските строежи по може
Но да и аз мисля че по добре еволирали маймуни от колкото за тъпели богове а може би истината е някъде там по средата
Гените на затъпелите богове са подобрили еволиращите маймуни

П.С ако не са се епилирали е нормално да не се говори за тях



Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.07.07 02:42



Напротив има и друг напредък освен материален


Последните 7 хиляди години човека е развил съзнание различно от това на съществата преди 10 000 г е разбира се човек все още е животно особено ако го засягат по болните места
но все пак е едно еволюирало животно което има шанса да се превърне в нещо различно друг е шанса дали ще го пропилее



Тема Re: Разлика между проклятие и черна магиянови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.07.07 02:51



Хващат и без вяра ама тия дето имат наистина лоши очи за да ги правят като дарба са малко, иначе си прав за всичко това е изключително нисш тип магия


На мен майка ми е разправяла веднъж като пътувала с влака как се е качила една циганка сестра ми тогава е била малка в момента в който циганката е я погледнала сестра ми почнала да крещи врещи да получава гърчове
Майка ми направо се панирала циганката като си отишла просто всичко взело да се нормализира
Лошите очи са дарба на вътрешно зли хора



Тема Re: допълнениенови [re: Einherjer]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.07.07 02:52



Метлата като неандерталец дали ще се сети какво и казваш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.