Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.06.07 18:29



То аз-а си го градиш цял живот егото и съзнанието също ама първите седем са си база


А иначе възпитанието не е ли модела на поведение чрез който се идентифицираш и осъзнаваш поне аз така си ги разбирам нещата

В отговор на:

"Неизживяното детство"




Ами това е точно казано от твоя страна неизживяно детство ама защо кое му е попречило да си го изживее да порасне
Не е ли това че човек няма нужната представа до къде му се простира неговото Аз и от къде започва това на другите
Още повече че не схваща че то е различно и това което прави за да се забавлява и да си доставя удоволствие може да е в ущърб на някого



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (post factum)
Публикувано15.06.07 19:25



Да - седемте първи години са база

.А иначе за възпитанието - така е ... но могат да те възпитават по едно начин , а ти да излезеш съвсем друг човек, да се промениш и т.н. ...но това зависи и от теб...да оцениш това възпитание, да го приемеш, проумееш и спазваш

за неизживяното детство фактори могат да са напр. някаква травма през този период, по-късно избиване на комплекси, чувство на непълноценност, която околните пораждат у теб и ти започваш да се държиш ...... неестествено, за да се харесаш..... но това което ти каза е главното проявление ареалите на егото и свободата трябва да се знаят, и не само ами и да се придържаш към тях...в класа си имам типичен пример...един детко, който е умен, ама избива супер много комплекси и се прави на интересен а като прибавим готиното момиче до което седи и представи си - това е точно неизживяно детство, изпитване на нужда да се докажеш и покажеш пред околните, за мен това не е сила, която трябва да е присъща на един мъж, а мижавост, детинщина

come what may

Редактирано от katiysha на 15.06.07 19:32.



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: katiysha]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.06.07 20:14



.. но могат да те възпитават по едно начин , а ти да излезеш съвсем друг човек, да се промениш и т.н. .

Е тук роля играят и гените и фактора инат


Все пак човека е индивидуалност и като сбъркат подхода към него всичко става напук
Това пък е вече с цел да защитиш границите на собственото си Аз да намериш идентичност а не да си копие на родителите си ама това май е по характерно за периода на пубертета

Иначе всички носят травми, комплекси, но навсички това им се отразява по различен начин
А със сигурност има и разлика в раните причинили комплексите
Ама стига съм говорил баналности



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: БoянlYl]  
Автор katiysha (post factum)
Публикувано16.06.07 15:03



хаха, еми вярно че малко в банална тема се отклонихме, ама те нещата са свързани...и за много мразя баналните разговори.Вместо да обсъждаме неща, които всички знаем от обща култура, по-добре да развиваме и градираме мислите си

come what may

Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: БoянlYl]  
Автор SamSirius (търкалан)
Публикувано16.06.07 16:51



г а т а н к и

край морето, край лагуна
подпрял със лапа своята муцуна
слушам как прибоя глъхне
и чакам козината да изсъхне




ех че е тревата ме-е-е-ка
в пролетната горска дискотека
DJ Пан яко техно стръже
махам със копитца и ушички бърже



натежала крушата от плод и капи
а аз във барата съм топнал лапи
мия се, ще има важна случка
зад плета ме чака малка . . .



под листо се излежавам
мързи ме и да ставам
отпуска съм тука цяла зима
за мен се грижат тигри трима



обсъждайте ме, не ми пука
бледолики, махам се от тука
бате Черньо с индиянци ще се кълчи
отивам там където уважават интелекта . . .



мижава е моята заплата
подържам във хотела чистотата
"инструмента" си размахвам закачливо
на гостите намигам смело и игриво



пари събирам за совалка
ремонтирах старата, сега е за подпалки
помогнете ми със скромна сума
ресто връщам, чесна дума





Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днеснови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.10.07 14:21



Реших да вдигна тази твърде интересна тема, защото се сетих, че по времето на соца пак имаше някаква имитация на "ритуали на прехода" за подрастващите - "чавдарчета", "пионерчета", "комсомолчета" и т.н.



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: бeзпътeн]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано24.10.07 17:44



Но така или иначе най-важното е да се установи къде са точно най-големите извращения в сегашния начин на възпитание и образование. Като си систематизирам мислите, ще напиша отделен постинг по същата тема.

Въпросът е защо израстват толкова егоистични, инфантилни, меркантилни, глупави и повърхностни същества. Къде във възпитанието и образованието се получава тази грешка, която формира подобни индивиди. Тъжно наистина, но естествено предизвиква към размисъл, а трябва да доведе и до съответните действия.


е, безпътний, виж докъде ни докараха нашите учители с тия стачки

Наистина всички твърдим за изродеността на днешните поколения, но не можем да обясним коя е причината за този срив в ценностите и т.н.Може би всякакви модернистични влияния, подобряването на технологиите, стремежа към лукс и пари(него винаги го е имало всъщност), промяната в нагласата на хората към света и към самите тях....не знам.Развива се едно, а запада друго.Наистина ще се раждат все по-големи умове, но заедно с това ще заприличаме на роботи вече.Както преди, така и сега има гнили ябълки сред обществото, но днес те са n-пъти повече.И колкото повече свобода искаме да си припишем, толкова по-зависими ставаме!

Днес предизвикателството е да съчетаем живот в хармония с природата и в хармония между хората от една страна с технологично развитие, икономически прогрес и глобализация от друга. Уникално предизвикателство без прецедент в историята с огромно съдбоносно значение за оцеляването на хомо сапиенс.
И на мен ми се иска, но това е (поне за мен) ако не невъзможно, то много трудно осъществимо, за съжаление.Или поне досега не личи да има нещо такова.

It's up to you!

Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: katiysha]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.10.07 18:33



"виж докъде ни докараха нашите учители с тия стачки"
Един съученик на дъщеря ми каза, че от учителската стачка страдал само черния му дроб





Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днес [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.10.07 18:35



Ти не си ли бил малък, че да помниш чавдарчета и пионерчета?





Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование д [re: agrimonia]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано24.10.07 19:39




браво на него!на някои супер им се отразява и е просто добре дошло

It's up to you!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.