Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ритуали...нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано14.06.07 15:40



Жан Кюзене има една много яка книга по повод българските сватби до колкото са били автентични по времето на комунизма, "Сватбите на Марко"


Книжката е страшно увлекателна и прави изключително интересни сравнения Замесва и малко митовете свързани с Крали Марко
Иначе сегашните извращения и мене не ме кефят
Между впрочем в афтентичната Българска сватба това което се разиграва е доста интересен тятър в който се показва какво е положението на всеки роднина спрямо младото семейство и наистина въвежда в бъдещите взаимоотношения

Иначе за автентичното погребение не знам много
Но това с камъка наистина е малко глупаво в някой райони на страната така се прави проклятие тупат се камъни на гроба



Тема Re: Ритуали...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано14.06.07 15:45



Египтяните според мен са психично болни за това са имали и такава неестествена привързаност към трупове и гробници


Дядо тимотей от православие и той е същия все за ароматни трупове говори
Това си е некрофилия
Да живееш само с мисълта какви церемонии трябва да изпълняваш за да имаш вечен и хубав живот в отвъдното
като целия ти живот минава в подготовка за смърта пълни кукота не се учудвам че са изчезнали



Тема Re: Ритуали...нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано14.06.07 15:52



Има една интересна книжка и филм правен по нея на един немски археолог за пирамидите


По самите скални блокове има водна ерозия която е нямало как да стане през последните 10 000 години Просто камените блокове след като са били издялани е трябвало да седят векове в тропичен климат с постояни валежи или доста дълго под водата за да се получи подобна ерозия а такова нещо в сахара е нямало от последната ледникова епоха насам

Има голяма вероятност трите най големи пирамиди и свинкса да не са строени от тях, те най вероятно те само са ги рестврирали
За това говори и свинкса който най вероятно е бил лъв чиято глава повредена от ерозията е била преправена по късно на човешка
Ама това е въпрос на друга тема



Тема Re: Ритуали на преходанови [re: goggga]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 16:25



грешката е моя извинявам се,90%процента са католици останалите протестанти.



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: Einherjer]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 16:31



какво бягство :)заплатата ми е 2800 евро и никои не ми говори на бе.за справка ще ти кажа,че една седмица в слънчев бряг струва 228 евро,билетите до испания,италия и франция са по 50 евро.



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: БoянlYl]  
Автор SamSirius (търкалан)
Публикувано14.06.07 18:12



В отговор на:

От тоя постинг не трябва да си вадите заключението че съм за някакъв разпуснат живот




абе може и да не е толкова лошо това безпътните имат цяла "наука" за тия работи - тантра нищо лошо няма в нея мисля че имаше и големи групи хора в някои части на Индия, които спазват "законите" й не знам как се оправят и дали са доволни, ама щом още ги има...
ама нека безпътния да ни светне по въроса че сигурно знае повече

В отговор на:

Все пак извратеноста до голяма степен е плод имено на подтиснатост




според мене изцяло с разликата че при някои случаи е осъзната а в повечето - не



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: БoянlYl]  
Автор SamSirius (търкалан)
Публикувано14.06.07 18:22



се си мисля че наш Гогга вече се е спасил от това което е бягал...



бягал е от Бг и се е спасил от ниската заплата която щеше да получава за същата работа тук а църквата му е помогнала в начинанието естествено че ще я рекламира до откат или поне докато го върнат обратно за да ги види на живо тези неща за които толкова мноо му се приказва



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано14.06.07 18:28



Съгласен съм и двете крайности са глупави, нужно е осъзнаване - нито да страним от естествената си природа и да не потискаме поривите, нито пък да се развращаваме прекалено и да не превръщаме секса в някакъв фетиш.

Аз съм пускал за това теми в клуб "Йога", сега последната тема в тази насока е някъде на втора-трета страница.

Иначе примерът, който даваш, не ме изненадва никак. Лъжехристиянската църква върви против природата на човека и е причинител на какви ли не психически заболявания, чак до уродливост.

Редактирано от бeзпътeн на 14.06.07 23:14.



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: SamSirius]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано14.06.07 18:38



В отговор на:

бе може и да не е толкова лошо това безпътните имат цяла "наука" за тия работи - тантра нищо лошо няма в нея мисля че имаше и големи групи хора в някои части на Индия, които спазват "законите" й не знам как се оправят и дали са доволни, ама щом още ги има...
ама нека безпътния да ни светне по въроса че сигурно знае повече




Има разлика между тантра и някаква крайна форма на хедонизъм
Между впрочем тантра насърчава взаимоотношенията с партньор а не безразборните взаимоотношения
А и специялно тази идея за достигане на повисоки нива на съзнанието чрез секс се базира на това че двойката имитира Божествените начала Шива и Шакти
В танцът на Шива и Шакти се ражда света
А и междо другото в любовната двойка се заражда обща аура, и ако единия напусне двойката някой винаги остава ощетен
Когато нещата стават безразборно няма как да се създаде обща аура, но и самата индивидуална аура си губи от силата
Между впрочем една позната веднъж ми даде съвет който в същност е доста ефективен Ами при раздяла в двойката е хубаво да се пази нещо като година въздържание
Така аурата и самочуствието укрепват и винаги се появява нов човек дето си струва
Иначе ако сме от ощетената страна почваме да се самодоказваме и става по зле

В отговор на:

според мене изцяло с разликата че при някои случаи е осъзната а в повечето - не




Не разбрах точно какво имаш в предвид



Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: SamSirius]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано14.06.07 19:03



Не претендирам да разбирам много (теоретично) от тантра, но това, което знам, че означава думата "тантра" в превод, е "трансформация на тялото" (мантра означава "трансформация на ума", янтра - "трансформация на околната среда"). Чрез медитация и съответно основните послания са насочени към медитативна осъзнатост на процесите в тялото. Съответно и на секса разбира се се гледа като на една възможност за навлизане в медитация, хармонизиране на мъжката същност и женската енергия, за тази цел обаче и двамата партньори трябва да са осъзнати и да има хармония между тях.

На секса разбира се не бива да се гледа просто като на средство за доставяне на удоволствие, последното (стремежът към удоволствие), ако се разрастне твърде много, води до оскотяване. Което пък няма нищо общо с медитацията.

Тантра, бидейки трансформация на тялото, е същото като йога от тази гледна точка, че крайната цел е една и съща, просто подходите са различни. Макар че за осъзнатия човек разлика между тантра и йога няма. Процесът всъщност е един, само думите са различни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.