Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор goggga (ентусиаст)
Публикувано14.06.07 00:46



личният път към спасението в бил винаги приоритет на българина-един от най-нещастните видове на планетата.



Тема Re: Ритуали на преходанови [re: goggga]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано14.06.07 00:50



Войните, водени от официално водещи се като "християнски" държави са най-големите и разрушителните в историята на човечеството. Дали Хитлер е бил вярващ в някаква религия или не, не знам, но това е престъпление не само на него, а на още много германци, ако не и на целия германски народ, който разбира се се води християнски.

Така че щом изтъкваш примери като Камбоджа и Китай, бъди обективен да споделиш, че най-разрушителните войни с най-много жертви са предприемани от християнски държави. Същите са провеждали и най-агресивните завладявания на територии, насилствени покръствания и т.н.

Това не са "единични случаи".



Тема Re: Ритуали на преходанови [re: goggga]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано14.06.07 01:41



прозиходът на ирландците е многонационален,имат келтска,английска,немска,холандска,скандинавска и испанска кръв.правете си вие изводите.има един Пеизли на север,много прилича на Волен,там са и проблемите.

Кой те излъга?



Тема Re: Ритуали на преходанови [re: goggga]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано14.06.07 01:45



Знаеш ли колко лъжи и глупости изръси в едно изречение??
Според мен не си със всичкият си



Тема Re: Ритуали на преходанови [re: goggga]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано14.06.07 01:49



и накрая ще ти припомня ,че инстинският християнин -НЕ УБИВА!
Мдааа истински християнин е само Христос





Тема Re: Ритуали на прехода, възпитание и образование днови [re: goggga]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано14.06.07 01:55



Кво "спасение" бреее. Бягство и тъпотия е в твоя случай



Тема Re: Ритуали...нови [re: бeзпътeн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.06.07 09:19



Не забравяйте, че rites de passage са не само разните инициации, но и сватбата, и погребението...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Ритуали...нови [re: BlackWolf]  
Автор Einherjer (жив мъртвец)
Публикувано14.06.07 10:41



Мдаа и като каза инициации не са ли форми на инициация приемите във средните училища, вузовете та дори и на училището на 7 год.


За казармата е ясно ,че си е "школа по мъжество"
Вярно , всичко е само имитация и бутафория , така както всичко в нашата "цивлизация" е такова..
Ей на, ти понеже си усетил целия този фалш си решил да си направиш индианска инициация , да се почувастваш мъж , но за съжаление си сбъркал посоката .




Тема Re: Ритуали...нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано14.06.07 10:59



Да, ама и тези ритуали нещо доста извратени ми се виждат. Дори в нашенските варианти, дали под влияние на християнството постепенно са се извратили, или просто покрай изпростяването на народа, а може би и под влиянието на двете.

Да вземем например сватбите - егати простотията - събира се някаква сган "родата", преди сватбата надуват някакви клаксони, тип "юбряяяя, сина съ жени". След туй минат през църквата, събират се после в някакъв ресторант, където да се наплюскат, напият, докато през това време кънти долнопробна чалга (да, чалгата е изместила фолклора дори на сватбите).

А погребенията също ми се струват глупаво направени церемонии. Да оставим виещите бабички и другите простотии, но тази система с гробове на едно място, ковчези и надгробен камък като цяло има нещо сбъркано в нея. Например културите, които си изгарят телата, на мен лично ми изглеждат с много по-мъдър подход. Също например да се погребва тялото в направо в почвата (и то не на специално място) така че да се абсорбира максимално добре разлагащото се тяло, за да се обогати състава на почвата, е по-добре от ковчега. Дори джайнистите, които оставят телата на покривите на сгради, за да ги изядат лешоядите, влагат като че ли много повече мъдрост. Най-глупави според мен са системите със специално построени гробници (като египетските, тракийските, християнските и др.), показват някаква прекалена привързаност към тялото.



Тема Re: Ритуали...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.06.07 11:36



Най-глупави според мен са системите със специално построени гробници (като египетските, тракийските, християнските и др.), показват някаква прекалена привързаност към тялото.

Ти, преди да хулиш и заклеймяваш, предимно собственото си незнание, отиди в "Египтология" и питай дали египтяните и защо имат привързаност към тялото, за да ти обяснят специалисти, щото изглеждаш жалък и смешен, опитвайки се себично да говориш по проблеми, от които явно не разбираш.

Louis Armstrong - Go down Moses



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.