Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: Last Roman]  
АвторCaбaзий (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 13:36



не трябва да забравяме,че мишките са само местен материален израз на същества от друго измерение , които под тази си форма правят експеримент с нас за да научат отговора на вечния въпрос за смисъла на живота , вселената и всичко останало.
всъщност .. част от хората са по-долни и от тревопасните влечуги и червеите.



Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: cuddly]  
АвторCaбaзий (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 13:40



А тази ти любов минава ли през любовта към родния край и страна( патриотизъм) ?? Щот ако обичаш земата в цялостност ,а детайлите-не, тогава лъжеш и за вярата си( себе си лъжеш).

Аз лично се успокоявам,че някъде в друг свят СЪМ над тези, които сега ме мачкат...





Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: Caбaзий]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано24.05.07 13:57



А кой не бива изяден някога от по-силните?


Така е било, така и ще бъде, докато има силни и слаби...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: janvar]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано24.05.07 14:02



хм така е и наистина е много гадно - гледала съм как убиват и мъчат животните, как ги дерат полуживи и т.н.


е, а пък човек след смъртта му пък го ядат червеите, ако все пак ти е някаквя утеха



Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: Last Roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.05.07 14:05



Това, което написа, е пълна глупост. Човек по своята природа не е "суперхищник", нито пък винаги е бил такъв.

Всъщност използването на думата "хищник" е неуместна тук, защото хищникът живее в хармония с природата, а човекът не. Ето защо постингът ти е глупав.

По-точно е използването на думата "суперглупак", макар че това също не е истинската природа на човека. Което е още една гледна точка, от която мнението ти изглежда доста глупаво.

Не може "истинската природа" на човека да бъде да нарушава хармонията в живота, да обрича дори милиарди представители на собствения си вид на глад и мизерия, да предизвиква чудовищни войни, да замърсява околната среда и т.н. Това го прави поради неосъзнаване на истинската природа, а не заради нея. Поради глупостта си, която го води до дълбоко извращаване на истинската си природа.

А че човек по своята природа дори не е хищник - за това сме писали в клуб "Вегетарианство".

Редактирано от бeзпътeн на 24.05.07 14:20.



Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: бeзпътeн]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано24.05.07 14:47



в клуб "Вегетарианство" може да пишете каквото искате но това не променя нещата


човекът може да не е точно хищник (в смисал месояден) но в никакъв случай не е вегетарянец по природа, по-скоро е всеяден
не виждам особена разлика между това да убиеш животно и да си направиш барбекю или да си нарежеш марулите за салата и в двата случая ядеш нещо което е било живо
да не говорим пък за меда - ако е лайното на пчелите представяш ли си какво ядеш
важното за мен е да няма излишно и безполезно унищожение на животни или растения поради лакомия, мода, алчност



Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: kozaa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.05.07 14:56



"важното за мен е да няма излишно и безполезно унищожение на животни или растения поради лакомия, мода, алчност"

Съгласен съм.

И за мен това е най-важно, както съм посочил в постинга по-горе.

Иначе по въпроса дали е вегетарианец или не, излизаме малко извън тематиката на клуба, затова и не смятам да задълбавам. Само ще спомена, че по природа човекът е много по-близо до вегетарианството, отколкото до месоядството.



Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: janvar]  
Авторjanvar (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 19:24



Леле, не съм вярвала, че филмът ще провокира точно такива реакции у вас. Нима никаква поука не извличате от тези кадри. Изглежда ограничеността и заблудата на хората е по-голяма отколкото съм мислела.
Аз се надявах на поне малко съпричастност, съчувствие или просто възмущение. Обаче като гледам, не виждам някой да се е засрамил от показаната във филма човешка природа.И как е възможно да сме венецът на еволюцията, след като от цялата верига само ние зависим от останалите същества, ние хората всъщност никому не сме нужни.Само рушим, убиваме, изсичаме гори и то с единственото оправдание, че видите ли, все някак трябва да се изхранваме и цялата природа е на наше разположение.
Посланието на филма не е "Станете вегетарианци, не носете кожа и не яжте яйца и не пийте мляко".Разбира се че не е възможно никой да не яде месо и да не носи кожени обувки.Всъщност не е възможно, защото много фирми и компании ще фалират, а не защото човекът е "хищник" и не може да живее без месо.Въпросът е в това хората да се замислят какво слагат в чинията си, да знаят откъде идва и по какъв начин е дошло до тях, мацките като си слагат грим да помислят колко милиона животни са осакатени и убити, за да се тества червилцето им, децата като ходят на цирк да знаят, че това не са животни, които на добра воля са напуснали джунглата, за да се правят на клоуни, жените като си купуват палто от норка, да знаят че носят на гърбовете си повече от 40 измъчени и жестоко убити същества... и да се замислят поне ако могат въобще...Абе какво да подължавам.До утре мога да изреждам заблудите на "висшата" човешка природа.Човекът е най-големият консуматор и единственото същество, което убива за удоволствие.Мисля че тук няма нужда от доказателства.И няма нищо достойно в това да се гавриш с невинни същества, да одираш кожата на животно, докато все още диша и премигва, да хвърляш кучета в газова камера или в камион за смет, да стоварваш бетонна плоча върху главата на прасе, да ръгаш слон с кука, за да изпълни неестествени за него номера...Ако това е венецът на еволюцията, тури му пепел!!!



Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: бeзпътeн]  
Авторjanvar (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 19:34



Съгласна съм с безпътен-човекът по природа не е хищник, по близо е до вегетарианството.Но по този въпрос трябва да се прочетат 1-2 книжки, а мисля, че това е невъзможна задача за някои хора от този форум. Цял живот да си мислиш, че си господар и властелин на всичко, си е истинска заблуда.Даже хлебарките ги е имало преди нас!!!



Тема Re: филмът "Земляни"- ПОТРЕСАВАЩ!!!нови [re: janvar]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано24.05.07 20:32



janvar, по-спокойно! Как ще привлечеш хора за твоята кауза като ги обиждаш? Ами че в този клуб хората, които пишат, са наясно с тези въпроси за измъчването на животните... Нима смяташ, че в клуб Езичество пишат мъчителите на животни, които ти ще просветлиш и те ще си кажат брей колко съм бил заслепен и ще се засрамят?

В тези форуми се дискутират проблеми, разменят се мнения. Това е идеята тук. Не може да очакваш 20 мнения със съболезнования и признаване на вина и срам. Друг е въпроса, че с обвиняване и чувство за вина не се постига нищо хубаво.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.