Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Евровизия  
Автор jaytee (познат)
Публикувано11.05.07 15:16



Дайте да разтълкуваме и обсъдим песента за Митра. :) Като ми остане време ще напиша моята интерпретация, сврързана с книга, която чета в момента.





Тема Re: Евровизиянови [re: jaytee]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.05.07 15:24



Е, к'во има да се объжда тука? Готина българска песен, ама за бог Митра. Щото Митра е Митра, нали? Езичниците не биха могли друго да кажат.

пс: кажи набързо интерпретацията си, защото със сигурност е имплицитно свързана с темата за приказките.

Червен картон

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 11.05.07 15:25.



Тема Re: Евровизиянови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано11.05.07 16:14



ОК, набързо.... Не съм чел още темата за приказките.

Значи чета една книга в момента "The Lost Star of Myth and Time":



Съвсем накратко, тази книга е относно естествтото на третото движение на Земята, прецесията на равноденствията и влиянието му върху хората. Тезата на автора е, че нашето слънце е свързано гравитационно с по-голяма звезда, около която се движи в цикъл от 24 хиляди години. Така, това движение е причината за прецесията, която наблюдаваме от Земята. Когато нашето слънце е далеч от другата звезда на Земята са тъмни векове, когато са близо са златни векове. В момента сме малко след края на тъмните векове, но все още доста далеч от златните, но все пак във възходящ период.

Сега тъкмо съм стигнал до главата, в която се твърди, че бог Митра персонифицира тази друга, по-голяма звезда. Обратно към песента, Митра е тази звезда, лудото-младо е нашето слънце, което на кон (традиционно Слънцето се движи с колесница) се приближава към Митра. Приближаването става с настъпването на ерата на Водолея. Митра, причината за прецесията, стои край реката, символизираща Водолея.

Не твърдя, че музикантите са имали това предвид, но нещата се връзват много добре и оттам мисля, че идва магическия ефект от песента.



Тема Re: Евровизиянови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор ThunderGoddess (Zeus`s daughter)
Публикувано11.05.07 16:17



Метла, преспокойно може да се изядеш от яд, щото по National Geographic доказаха, че култовете към Митра са по-стари от тез към Христос, което значи, че половината хирстиянство иде от тоя култ: за кво иде реч -за непорочни зачатия, 25 декември, хлябове и вино - всичко това иде от култа към Митра. Още 5 билиарда неща казаха, които идат от други култове. Не виждам нищо лошо да си пеят за Митра, ама нещо не ми се вързва. Ако трябва да бъда отровена, си мислех, че искат да кажат 'вихре' или нещо такова, ама аз съм си малко глуха :) Тряя питаме тях защо Митра, а не друг. :)



Тема Re: Евровизиянови [re: jaytee]  
Автор ThunderGoddess (Zeus`s daughter)
Публикувано11.05.07 16:25



Мож и те да четат тая книга. Интересна теория, междудругото ;) Стигни до края и ни кажи какво става





Тема Re: Евровизиянови [re: jaytee]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано11.05.07 20:52



Ами може древните индоевропейци са имали една циклична представа за развитието на света

Епохите и еоните се сменят всеки край е ново начало съпътствано от катаклизми и поврати в човешката история

Само че не знам май наистина сме твърде далеч от златните векове

Иначе аналогията ти е интересна и се чудя дали те са измисляли текста или е народна

Има ли в книжката за шумерските теории за нибиру ще ми е интересно



Тема Re: Евровизиянови [re: jaytee]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.05.07 21:50



Стара арийска астрологическа обосновка за циклите и епохите на човечеството.


В съвременноста се поддържа от някои индийски астрологически или йога школи. Доколкото си спомням Шри Юктешвар Гири беше описал подробно периодите и преходните периоди в книгата си "Кайвалия Даршанам".

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Евровизиянови [re: ThunderGoddess]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано16.05.07 03:45



Те едва ли са мислили за това. Гледах интервюта, на които обясняват, че песента била за секс. Но понякога нещата просто съвпадат. :)



Тема Re: Евровизиянови [re: БoянlYl]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано16.05.07 03:47



Песента май е автентична. Виливар е писала в Християнство кои баби я пеели...

Да, пише за Нибиру. Според този автор Нибиру е Сириус.



Тема Re: Евровизиянови [re: Darth_Vader™]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано16.05.07 04:03



Да, авторът цитира точно Шри Юктешвар и дори има негова снимка.

А нещо супер странно, което ми се случи като поръчах тази книга..... За книгата научих от линк в dailygrail.com и без да знам за какво точно става въпрос поръчах заедно с нея две книги на Парамаханза Йогананда... И като получих "Lost Star" започнах да чета в увода и авторът казва, че Парамаханза Йогананда му е любим автор и това, което е описано в тази книга е основано на написаното от Шри Юктешвар, който е бил учител на Парамаханза Йогананда!!!

Аз просто порръчах книгите заедно, за да си спестя транспортни разходи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.