Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: За чалга-метлатанови [re: бeзпътeн]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано18.05.07 07:07



Какво искаш от тюркофил - за него чалга и народна музика е едно и също!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Ха, знаех си...нови [re: agrimonia]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.05.07 12:04



Концерта беше перфектен!



Facta, non verba!


Тема Re: Ха, знаех си...нови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.05.07 12:20



По принцип увации за клуб езичество защото всички съм забелязал че имат готин вкус за музика та дори и да не става въпрос за метъл


Като изключим чалгаджията де



Тема Re: Какво да бъде мястото на срещатанови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.05.07 12:37



Краят на май началото на юни е удобно, но може и към 10-ти.

Само да не е на 4-ти, че тогава е концертът на Iron Maiden, който смятам да посетя.



Тема Re: За Агримониянови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.05.07 12:50



Просто простотията ти не спира да ме удивлява


Първо чалгата не е присъща за българската култура а по скоро е поредното извращение с нея
Тя е присъща за ориента и циганите, но не и за Българския народ, а това за пореден път показва колко малко общо имаш с него
Християнин защитаваш исляма и юдаизма, падаш си по гърци семити и всякакви рязани карабини, с неясен пол, слушащ чалга, закръглено кюфте дето се води по всичко комерсиялно абе изобщо има ли нещо Българско в теб

Що се отнася до метъла аз съм чувал, как западни метъл банди правят компилации със автентичен български фолклор
В същност метъла е музика която може да се меши със всякакви стилове и да звучи добре дори и класика нещо което неможе да се каже за циганската чалга В същност грешка може да се меси със всичко но не и с ориенталски пумии като чалгата
Добрия метъл музикант може да свири всичко, докато всеки дето се пише музикант може да свири чалга

Метъла е чужда музика само за негри рязани карабини изобщо за хора от третия свят това че я намираш за толкова крайно чужда само показва че си с мръсна кръв



Тема Заупокойна меса за метъланови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.05.07 13:15



Само да те осведомя, че тия дето ги заобижда, като цигани и негри, музиката им е в кръвта и те изключително добре умеят да свирят виртуозно за разлика от скандинавските депресари (доказано е, че хората в тия страни са процентно най-депресирани в света - метъла е музика за депресари и душевноосакатени). Всеки може да дрънка на електрическа китара, да троши палки в барабаните и да реве в микрофона, но това още не е музика, която е блаженство на интелекта и душата. Малко хора умеят да извисят човек чрез свирня като Орфей и Аполон примерно. Те не са метълисти да знаете. Изкуството на негри и цигани и българи е един от световните върхове в музиката, за разлика от еднодневките на черните банди.

аз съм чувал, как западни метъл банди правят компилации със автентичен български фолклор - бих казал, че това е поредното извращение с българската култура. Това е доказателство, че българската култура загива, защото се променя ценносттната ни система със западна метъл масовка.
А че чалгата не е присъща за българската култура - това пък показва, че изобщо не познаваш българската култура и музика в частност.

Louis Armstrong - Go down Moses


Тема Травеститските ти наклонности обясняват вкуснови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.05.07 13:34



Голям сеир е тая метла, смея се на глас като я чета.



Тема Тебе па к'ъв травестизъм те гони?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.05.07 13:40



На мене па ми е жал и плача като се сетя за предците ви, които никога не са си представяли, че техните потомци някога ще им изневерят с такава шизофренична музика. Ако имате баби и дядовци питайте ги какво значи чалгия и знаят ли за такава музика.

Louis Armstrong - Go down Moses

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 18.05.07 13:41.



Тема Re: Zi-Rockнови [re: Darth_Vader™]  
АвторCaбaзий (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 14:01



Аз слушам "gotham radio" в момента



Тема Re: Травеститските ти наклонности обясняват вкуснови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.05.07 14:23



То не е за смях а за рев такива с по един камък и у дунава да не се мъчат и да подспомагат екологичния баланс като хранят рибата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.