Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Белите индиянцинови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано13.04.07 21:06



има ли такова племе??

от аз знам само за Дакота





Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано13.04.07 21:19



Мдааа.
Не си разбрал,че всичко вече е тотално засрано.
Нещо, което стотици години преди теб са разбрали индианците, които са предпочели смъртта отколкото да станат бели и ристиени.



Тема Re:нови [re: BlackWolf]  
АвторДoбpил (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 21:47



Зацепвам за какво става дума

, но и Сабазий отговори добре.



Тема Re: Белите индиянцинови [re: БoянlYl]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.04.07 03:21



На червенокожите са им ясни много неща, но освен писаното има и казано очи в очи, на живо. И в повечето случаи то е доста по-различно.

Всъщност съвсем различно. Поне това показва скромния опит на някои хора при контактите с индианци.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Голяма работа сте!нови [re: BlackWolf]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.04.07 03:30



Всички сте велики! Творите, създавате неповторими самобитни неща, готови сте дори да се занимавате с нюеджарските лайнарщини, само и само да не би някой да ви обвини в "подражателство".


Живи и здрави...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: BlackWolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано14.04.07 10:58



wow, deja vu!


не ти ли се струва че тоя спор вече сте го водили с Боян и Сабази
Голяма работа сте! признавам ви и тримата!
и съвсем сериозно смятам да ви канонизирам при първа възможност!

Сабазий ще създава, ще твори
Боян след него с огън ще гори
Black wolf не ще се примири -
по индиански ще го прероди

Какво е сила? - Да сложиш тенджера на главата си и да се набереш на дръжките й Живи и здрави...



Тема Re: Нов форумнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.04.07 12:52



Съгласен съм с теб, че има хляб в ню ейджа, но не може да се отрече и правотата на Вълчо, че само някои индианци са запазили цялостната си концепция за света непокътната през вековете.
Колкото и да е тъжно, е факт, че българската традиция в много голяма степен е загубена, и сега просто някои се опитват да я възстановяват като разказ по картинка.
Според мен е имало много общо не само между бългаските и индианските традиции, а и между всички традиции преди векове. Така че лично аз мога да приема общото между индианския начин на мислене, и този на старите българи.
По-лесно, а и по-ползотворно е да търсим общите идеи, а не да търсим различията и конфронтацията!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Белите индиянцинови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 12:56



При срещи на живо се установява че огнената вода и пеотъла който е индиянски нюейдж яко ги мори червенокожите ама как да е скоро ще останат само белите индянци дето ще учат другите как да бъдат червенокожи





Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 13:02



Нюейдж лайнярщина си ти


Няма бели червенокожи това е самата истина
Няма как да се научиш по книжки да бъдеш индиянец

Иначе какво да ти кажа то духовното ако го нямаш вътре в себе си едва ли ще го научиш от книги писани от бели за индианците

Така че кой е нюейджа един консуматор или един търсач на собствената си идинтичност
Много те ядосва това дали не женгва непълноцената ти консуматорска природа
Бледолик комплексар



Тема Re: Нов форумнови [re: Darth_Vader™]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 13:10



Абе мани го нюейджа какво е това един етикет, сложен на консуматосрски продукт


Учат те как да си индиянец викинг или келт
То ти ако го нямаш досега с тези традици ако го нямаш в кръвта си това е наистина си е нюейдж
Аз нямам нужда да чета книжки за това как да бъда българин нито пък мисля че символизма в традициите ние заягубен
Символизма е нещо което няма как да се загуби просто той си е запечатан в психиката на един народ, когато чета неща за нашите традиции, фолклор мистика магия аз си ги усещам нещата
Нямам нужда някой да ми ги разяснява просто описанието им ми въздейства
Ако става въпрос южноамериканските индиянци са си запазили много по добре всичко все още има племена по амазонка които не са развалени от бели или някакви други изследователи ама вълчо не си пада чак по такъв автентизъм
Той си пада по северноамерикански който вече също е претърпял доста влияния
Да вземем само култа към пейота и ню еидж църквата към него абе хипария, вълчо е един неосъществен хипар




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.