Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Нов форум  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано07.04.07 18:01



Сайтът на Орловия кръг


вече има форум -

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор SamSirius (nothing)
Публикувано09.04.07 23:00



Добре сте се закръглили в орловия кръг, ще мина на гости някои път





Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано10.04.07 16:48



И мен снимките ме впечатлиха.
Ама откъде ви е информацията за хореографията? На едно от снимките ми се стори, че някой танцуваше някакъв ритуален танц - затова питам.
А иначе сайтът е доста интересен. Има чудесни статии. Само дето заглавието е малко смущаващо - звучи като българи-японци или българи-негри.





Тема Re: Нов форумнови [re: Kalomain]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано11.04.07 16:18



Ами какво заглавие предлагаш?



А за танците - инфо бол. Има книги, сайтове, видеозаписи - каквото ти душа иска. И 2-3-ма души, които са ги учили на място.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 11.04.07 16:19.



Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано12.04.07 18:20



Предлагам тире между първите две думи.


А що се отнася до танците - надявам се, че знаете какво правите. Ако се завихри някое торнадо ще ви държа отговрни!
Гледай ги ти - ще вземат да ни натресат американски климат и да привикат техните духове.
Всъщност поздравления за идеята и най-вече за това, че е осъществена.
Но защо ми се стори, че пренебрегвате южноамериканските индианци? Има ли такова нещо?



Тема Re: Нов форумнови [re: Kalomain]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано12.04.07 21:45



Да, южноамериканските (и мезоамериканските) индианци не ни интересуват.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор aнapxиcт (непознат)
Публикувано12.04.07 21:49



А иначе от кое племе сте?





Тема Re: Нов форумнови [re: aнapxиcт]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано12.04.07 21:50



То си пише...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор aнapxиcт (непознат)
Публикувано13.04.07 00:35



За мен не е нужно (всъщност дори е ненужно) за човек, решил да споделя определена философия, да си сменя културната принадлежност с друга такава, както в случая няколко българи са решили да си самовнушат, че са станали "индианци".

Но всеки има право на избор, без разбира се да нахалства с него.



Дори да погледнем езическите традиции на някое племе, можем да предположим, че те до голяма степен са и генетично пропити в тях. Докато представители на даден етнос да предприемат грубо следване на дадена система от ритуали на друг етнос, твърде отдалечен не само географски, но и генетично, едва ли могат да се надяват да наподобят дори малко автентичността. Това е грубо подражаване, лишено от всякаква оригиналност, а и от здрав разум.

Така че отхвърлянето на родните традиции и приемането на чужди едва ли е разумен избор.



Тема Re: Нов форумнови [re: aнapxиcт]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано13.04.07 11:51



Всеки има право на мнение.



Но въпроса е интересен, така че може би е добре да обменим някои мисли.
Първо - какво има в някои от традициите на американските индианци (казвам "някои", защото до наши дни са запазени някои - други, заедно с целите народи са унищожени).
Първо - цялостен мироглед, цялостна визия за света и мястото на човека в него. Всичко - космогонията, идеите за силите в света и човека, за сложните взаимодействия и връзки между тези сили, цялостният цикъл от социални и лични ритуали и т.н. и т.н. е обединено в единна система.

Това нещо в българските традиции и да го е имало преди векове, от векове не съществува...
Ако все пак някой иска да ми опонира, нека ми каже, как стоят според българските традиции въпросите примерно за:

- какви са силите в света (цялостния Космос!) Ама не ала-бала а конкретно - какви примерно са силите на посоките? А на камъка? И т.н. - за всичко, за което се сетиш... Вкл. т.нар. "невидим свят".
- как човек може да контактува с тях, да взаимодейства и да ги използва?
- как човек открива и използва личните си сили? конкретни начини...
- как възстановяваш баланса в себе си (физически, духовен)? А в света?
- как примерно човек се моли (съвсем конкретно действие, изискващо личен контакт - християнските молитвите просто нямат нищо общо с нещата)?

И т.н. и т.н.

Няма защо да продължаваме - колкото щем да търсим тези работи в българските традиции (и още стотици важни неща), няма да ги открием. Най-много да има фрагменти от тези неща, сведини в най-добрия случай до обичаи, лишени от разбирането за дълбокия им смисъл.

Така че изобщо не става въпрос за подражание, драги ми приятелю, а за сериозно осмисляне на нещата, за следване на определен духовен път.
Който, уви, по отношение на т.нар. български традиции, и да е съществувал, мно-ого отдавна е загубил цялостта и конкретността си.
Както е казал един човек, "да си индианец това не означава процент от кръвта, а Път в живота". Определена ценностна система, мироглед, състояние на духа...

Разбира се, сега има хора, които заявяват, че следват "български духовни традиции". Честно казано, мен техните фантазии на тази тема не ме интересуват; падам си по реалните неща.

А освен това как да ти кажа... Българските традиции в стил хрупащи трева овчици и овчар с кавал, ладуване на пръстени или задявки на седянката изобщо, ама въобще не ме вълнуват! Не ме кефят, схващаш ли?
Да не говорим, че в българските традиции има неща, които дълбока ме отвращават - напр. хищническото отношение към Майката-Природа. Ако се съмняваш, просто разгледай фолклора, виж историческите действия на българите... Именно българския фолклор преди доста години ми показа, че на българските традиции им липсва хармонията на човека със света...
А постигането на тази хармония е един от основните смисли на живота ни...

Много е лесно да се тупаш по влакнестите гърди и да викаш "Булгар, булгар!", ама... няма съдържание.

Аз имам някакво (макар и частично обяснение), защо индианците "грабват" сърцата на десетки хиляди хора в практически всички европейски страни, на мнозина бели американци и канадци, та дори и японци.
Индианците са съхранили немалко от архетипа на истинското човешко същество, такова каквото трябва да бъде. От способността за единение с всемира (т.е. духовността), която ни прави Хора. Повечето други народи, по един или друг начин, са изгубили голяма част тези неща...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 13.04.07 12:20.



Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Авторaнapxиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 12:30



Добре, всеки има право на избор, а гледам, че добре си си аргументирал твоя. Моят избор все пак едва ли би бил на етническо подражание и заимстване на ритуали. Споделянето на (и живеенето с) дадено разбиране относно човек, природа, "видимо", "невидимо" и т.н. разбира се може да става и отвъд следването на определена култура.



Тема Re: Нов форумнови [re: aнapxиcт]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано13.04.07 12:38



Може... Но това почти винаги са съвсем конкретни неща, които при "свободното творчество" по правило или не стават, или стават след много усилия и грешки...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано13.04.07 12:56



Мдааа, така както разбирам твоето отвращение към българското те е докарало до там да започнеш сериозни занимания с индианската култура дори си я превърнал в друга своя същност., нищо,че в много отношения този образ на "индианска култура" не отговаря на действителността.
Освен това в теб забелязвам много модерното преди 30-тина години желание сред тъпаците на запад на всяка цена да се избяга от действителността било то чрез наркотици, чрез будуизъм, йога или .............индианство.


Всеки си има свой избор разбира се . Не си ли се замислял,че ще хубаво да си направите един "резерват" където ще пушите на воля, ловувате и пиете огнена вода



Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано13.04.07 13:10



А ти как си обясваш взаимодействиета между хората, влиянията на "свърхествествени" сили върху обществата и личностите?!!
Така като те слушам- с отричане на всичко и търсене на измислени , преувеличени и отдалечени упования.
Нищо по-различно от юдейохристинияте дето само по евреите и Йерусалим въздишат!!


Вместно да се опита да сътвори нещо на местна почва си предпочел тоталната имитация и подражание. Ти си по-жалък от дуновистите и йогите., много жалък.........но не ти се сърдя твоето време ще си отиде заедно с "природата' която обожествяваш. И затова няма да е виновно християнството или българите а безотгворното бягство на милиони хора от ОТГОВОРНОСТ пред природата , околните и себе си.

Редактирано от Caбaзий на 13.04.07 13:14.



Тема Re:нови [re: Caбaзий]  
АвторДoбpил (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 18:05



Всяко бягство от действителността, дали ще го наречеш "йога", "будизъм", "християнство", "езичество", "българо-индианство" и т.н. е грешка.

И разбира се всяко от горе изброените (дори и идиотско звучащото "българо-индианство") може да бъде ползотворно, стига да не се явява бягство от действителността, а да води до осъзнаване на това, което е, както и разбира се до адекватни действия.

Има един съществен въпрос: защо боледуват обществата и културите? И отговорът е много прост, но ще пусна отделна тема по въпроса.



Тема Re: Нов форумнови [re: Caбaзий]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано13.04.07 18:06



Ако природата си отиде, отива си всичко. Хората включително.

Но по-скоро тя ще ги накара да си "отидат", ако не покажат в скоро време повече здрав разум, уважение и самоконтрол.

Много ми е интересно какво можеш да "сътвориш" на местна почва? Може би турлю-гювеч?

Точно по това се отличават традициите от ню-ейджа - че едните се опитват на "местна почва" да правят манджа с грозде (обаче излизат главно говна), а другите се опират на изпитани векове и хилядолетия неща, за които е ясно как се правят... Прочети нещичко от Генон - може и да разбереш за какво става дума.

Ти си търси "местни", неизмислени, непреувеличени и неотдалечени упования. Като ги намериш, можеш да ми се обадиш... Само че ще ги намериш на куково лято.

Съветвам те да се запознаеш малко по-добре с това или онова, пък после да даваш оценки кой бил жалък или не...
Макар че особено много акъл от българските патриотари не може да се очаква...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re:нови [re: Дoбpил]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано13.04.07 18:12



А кое не е бюгство от действителността? Да бачкаш по 10 ч. на някой строеж? Или в някой офис? Да мислиш за повишението на заплатата, новата кола, новия килим или летуването в Кушадасъ?



Вярно, това не е бягство. Това е съществувание, достойно за свиня. Живота на 90 % от хората е именно това...

Абе, пичове, вие нещо не можете да вденете за каво сатава дума, ама то не на вески е дадено...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Белите индиянцинови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано13.04.07 19:48



Какво казва един свят мъж от племето Лакота


"белите са склони да превръщат всичко в хоби дори нас, индиянците. Основават клубове, пъхат си пера в косата, събират украшения и си играят на червенокожи в края на седмицата. И тогава техните приятели им казват: "Ти имаш интересно хоби""

Е вълчо ти имаш интересно хоби но дори на червенокожите им е ясно че бледоликите освен да си играят на индянци, май друго не правят
Иначе червенокожите бледолики ги бива за хейока



Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано13.04.07 20:00



На местна почва може да се стори много ама консуматорското у тебе май е по силно от творческото



В крайна сметка по добре ню -ейдж от колкото деградирал консуматор дето се прави на нещо което не е

И още един цитата от същия старец от племето лакота
"Белите не бива да прекрачват границата. трябва да знаят, че никога няма да станат червенокожи. В сърцата си те могат да се доближат до нас индиянците, но бели лакота не съществуват"

Така че по добре патриор който си е това което си и си гради собствената културна идентичност от колкото, неосъществен червенокож дето се мъчи по книжките да се доближи до това какво означава индиянец



Тема Re:нови [re: BlackWolf]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано13.04.07 21:01



Творчество ,човек, творчеството го няма в твоите страсти.
Имитация и бягане по течението.
Разбира се за всеки му според способностите( не на всеки е дадено) :едни бягат в кушадасъ, други си купуват кола, килим, трети стават йоги, индианци и т.н...
Запълване на духовни дупки





Тема Re: Белите индиянцинови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано13.04.07 21:06



има ли такова племе??

от аз знам само за Дакота





Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано13.04.07 21:19



Мдааа.
Не си разбрал,че всичко вече е тотално засрано.
Нещо, което стотици години преди теб са разбрали индианците, които са предпочели смъртта отколкото да станат бели и ристиени.



Тема Re:нови [re: BlackWolf]  
АвторДoбpил (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 21:47



Зацепвам за какво става дума

, но и Сабазий отговори добре.



Тема Re: Белите индиянцинови [re: БoянlYl]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.04.07 03:21



На червенокожите са им ясни много неща, но освен писаното има и казано очи в очи, на живо. И в повечето случаи то е доста по-различно.

Всъщност съвсем различно. Поне това показва скромния опит на някои хора при контактите с индианци.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Голяма работа сте!нови [re: BlackWolf]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.04.07 03:30



Всички сте велики! Творите, създавате неповторими самобитни неща, готови сте дори да се занимавате с нюеджарските лайнарщини, само и само да не би някой да ви обвини в "подражателство".


Живи и здрави...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: BlackWolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано14.04.07 10:58



wow, deja vu!


не ти ли се струва че тоя спор вече сте го водили с Боян и Сабази
Голяма работа сте! признавам ви и тримата!
и съвсем сериозно смятам да ви канонизирам при първа възможност!

Сабазий ще създава, ще твори
Боян след него с огън ще гори
Black wolf не ще се примири -
по индиански ще го прероди

Какво е сила? - Да сложиш тенджера на главата си и да се набереш на дръжките й Живи и здрави...



Тема Re: Нов форумнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.04.07 12:52



Съгласен съм с теб, че има хляб в ню ейджа, но не може да се отрече и правотата на Вълчо, че само някои индианци са запазили цялостната си концепция за света непокътната през вековете.
Колкото и да е тъжно, е факт, че българската традиция в много голяма степен е загубена, и сега просто някои се опитват да я възстановяват като разказ по картинка.
Според мен е имало много общо не само между бългаските и индианските традиции, а и между всички традиции преди векове. Така че лично аз мога да приема общото между индианския начин на мислене, и този на старите българи.
По-лесно, а и по-ползотворно е да търсим общите идеи, а не да търсим различията и конфронтацията!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Белите индиянцинови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 12:56



При срещи на живо се установява че огнената вода и пеотъла който е индиянски нюейдж яко ги мори червенокожите ама как да е скоро ще останат само белите индянци дето ще учат другите как да бъдат червенокожи





Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 13:02



Нюейдж лайнярщина си ти


Няма бели червенокожи това е самата истина
Няма как да се научиш по книжки да бъдеш индиянец

Иначе какво да ти кажа то духовното ако го нямаш вътре в себе си едва ли ще го научиш от книги писани от бели за индианците

Така че кой е нюейджа един консуматор или един търсач на собствената си идинтичност
Много те ядосва това дали не женгва непълноцената ти консуматорска природа
Бледолик комплексар



Тема Re: Нов форумнови [re: Darth_Vader™]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 13:10



Абе мани го нюейджа какво е това един етикет, сложен на консуматосрски продукт


Учат те как да си индиянец викинг или келт
То ти ако го нямаш досега с тези традици ако го нямаш в кръвта си това е наистина си е нюейдж
Аз нямам нужда да чета книжки за това как да бъда българин нито пък мисля че символизма в традициите ние заягубен
Символизма е нещо което няма как да се загуби просто той си е запечатан в психиката на един народ, когато чета неща за нашите традиции, фолклор мистика магия аз си ги усещам нещата
Нямам нужда някой да ми ги разяснява просто описанието им ми въздейства
Ако става въпрос южноамериканските индиянци са си запазили много по добре всичко все още има племена по амазонка които не са развалени от бели или някакви други изследователи ама вълчо не си пада чак по такъв автентизъм
Той си пада по северноамерикански който вече също е претърпял доста влияния
Да вземем само култа към пейота и ню еидж църквата към него абе хипария, вълчо е един неосъществен хипар



Тема Re: Нов форумнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.04.07 13:20



Съгласен съм, Бояне, че трябва да се усеща символизма на традициите и да се следва вътрешното чувство.
Но величието на собствените традиции не се гради на отричането на чуждите, защото отричането е метода на слабите да си създават чувство за значимост!
А българите не са слаби, и традициите са силни, затова нека оставим традициите да се наложат от самосебеси - това е доказателството за силата българска! Отричането и агресивното оплюване на чуждото не са в полза на българското.
Силата на българската култура е била и винаги ще бъде в мирната културна експанзия....

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Нов форумнови [re: Darth_Vader™]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 13:37



Кой ги отрича чуждите


Аз отричам само това че един неорентиран бял може да бъде индиянец
Изобщо за мен по голям ню ейдж от това да са правиш на нещо което не си консумирайки готови модели здраве му кажи



Тема Re: Нов форумнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.04.07 13:46



Съмнявам се да се мисли за индианец!


А готовите модели малко или много показват, чрез метода на подобието и позагубенити, и останали само в символиката местни модели...
Лично аз бих се радвал аргументирано да беседваме с чуждоезическите модели, защото няма полза да правим християнски работи - да се цепим на враждуващи сектички!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: БoянlYl]  
Авторcиykc (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 13:57



Здравейте! Ще си позволя да кажа няколко думи от позицията на човек, който има малко повече преки впечатления от индианците.



Виждам, че тук нападът Вълка хора, които въобще не са наясно как стоят нещата. И аз от скромния си опит, и други мои приятели от Орловия Кръг, които имаха възможност да живеят доста повече сред различни индиански племена в САЩ и Канада, разбрахме едно: старейшините, свещените мъже, мъдрите хора нямат нищо против някой да следва техните традиции.
Да следваш духовните традиции на сиуксите не означава да станеш сиукс, както да следваш примерно даоските традиции не означава да станеш китаец. Но да стане даос мвоже всеки - без значение от народността и расата.
Така че глупостите, които някои хора тук говорят, си остават за тяхна сметка и показват само ограничения им интелект.

Що се отнася до ученето "по книжки", мога да ви успокоя - знаем много неща, които въобще ги няма в книжките.

Разбира се, различни сиукски дейци (именно дейци, при това главно политически), сега правят какви ли не изказвания по отношение на белите, на своята култура и пр. Някои от тези изказвания имат основание, други са просто глупости на таркалета.
Сред сиуксите се срещат и ксенофоби, и шовинисти, и расисти, и свестни и деликатни хора - както навсякъде. Съответно могат да се чуят от различни сиукси най-различни мнения.
Факт е обаче, че има българи, които са адоптирани (т.е. приети, осиновени) в съответни сиукски фамилии и са вече "вътрешни" хора.
Има и такива, адоптирани в други племена.

Затова приказките, които някои хора тук изприказват, са и смешни, и неверни, и доста... глуповати.
Но както каза Вълка, всеки и свободен човек и има право на мнение...usmihvam se]

Що се отнася до комплексите... Бояне, май виждам такива у тебе? Затова май нападаш така злобно хора, които са разбрали някои неща за себе си и света.



Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: cиykc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.04.07 14:09



Eй, пушиляк, закакво разпушваш огъня, вместо да го потушаваш!?
Няма смисъл от персонални обиди и квалификации!
Индианските традиции определено са езически, и според мен имат място тук, но не е необходимо да се конфронтира езичеството на българско и небългарско!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Нов форумнови [re: Darth_Vader™]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 14:25



Не той не се мисли за индиянец а за индиянски шаман което според мен е по забавното, танцуващия с вълци само дето е станал такъв от книжките


Ами стига да не са бледолики индиянци, червенокожи келти или негри викинги и аз нямам нищо против иначе ги слагам в една графа с бледоликия ни вожд и просто не виждам какъв е смисъла да общувам с тях за нещо сериозно

Просто подобни манджи с грозде не са ми по вкуса, че и някой такъв да ме нарича ню ейдж ми се вижда просто смешно



Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: cиykc]  
АвторДoбpил (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 14:42



Ти сега какво си? Сиукс, българин или "сиукс от български произход"???



Според мен е жалко някой да се гордее, че е бил "осиновен" от някакви индианци, пфу!

Не се излагайте с тези неща. Можеш да бъдеш пълноценен човек, като си останеш БЪЛГАРИН и не се унижаваш да подражаваш на някакви туземци, дори и да има мъдреци сред тях. Уважавай чуждото, не се отказвай от българското. Копирането на чужди традиции единствено води до затъпяване.

Изборът не е да отхвърляме българската култура и традиции, а да я приемем, да я разберем по-добре, да я трансформираме и облагородяваме.



Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано14.04.07 15:13



Вълчо върди,че няма български езически традиции и дори да има то те са някакви тъпотии. само,че той представя така нещата,че едва ли никога е нямало такива традиции и въобще ИЕ традиции са едно голямо нищо в ставнения с тези на индианците и др..
Доказателства той търси къде?-в книжките. чел Димитър Маринов, ходил малко на село и си направил извода,че българските традици са проташки.
Живял съм и живея сред такива хора и въпреки това не смея да кажа,че всичкото е лошо и глупаво,че няма смисъл .. просто нашата култура отдавна е мъртва и само на повърхността в останало тъпотията.. деградация деградация и от години на година става по-зле.
Вече не останаха нито селяни, нито граждани само чалгари и консуматори под всякаква форма.............
И въпреки че знам това няма да посмея да се отдам на чужда култура защото я уважавам.
Точно защото уважавам индианците не сметам,че е удачно да слагам пера в косите да обувам мокасини, да пуша в околностите на Витоша и да си мисля,че в Уайоминг.
През годините разбрах,че търсенето на истината не става с отричане не собственото ти аз, на тъпотията у мен или моите предци.а в извличането на най-качественото от мен и от тях.



Тема традиции..нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано14.04.07 15:33



айде обясни ми следното:
когато бяха малък рисувах символи. Един от тях беше свастиката , някое от децата ми каза,че било забранено и било лошо.........Нито бях чувал за Хитлер, нито националсоцилизма.
По-късно към 13-14 си година има сранна пристастие към светкавиците и дори пожелах майка ми да ми зашие 2(две) светкавички върху фанелката.
Е тя разбира се не го направи.
Може би е смешно , може би , но е истина, и че много от тези неща( символи -руни) си ги носим в кръвта. Тези неща които се отричат като от демократите, так и от ню-ейжда и всякалви пледиращи за любов.
Но само това ли, а сънищата, а поривите и страстите на хората за война, а чувството за ред и красота........................
Точно затова не е най-удачно да имитираш , по скоро да се вгледаш БЕЗ СТРАХ и СТРАСТ в себе си.
Може и да пробваш д апоопознаеш някоя култура за да си помогнеш.
и един пример:
На една моя приятелка нейна позната(българка) се докоснала до арабската култура Египет и се .. влюбила във всико там... Според думите на мойта приятелка тя била мургава и с черна къдравееща коса. ....Намерила си най-после нейната същност..
съмнявам се че Вълчо прилича на индианец .





Тема Re: Белите индиянцинови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано14.04.07 15:43



Белите винаги са били добри в имитациите. Като почнеш от Християнството, исляма, източните учения и свършиш с постюдайските секти и разни други източни учения.
Там където червенокожите и тям подобни би трябвало да умрат от съприкосновяението със чужди култури белия човек си живее и е ОК поне привидно.



Тема Re: традиции..нови [re: Caбaзий]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 17:31



Може да прилича на апах от факултето





Тема Re: традиции..нови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано14.04.07 17:46



ставаме свидетели на безкраен брой отражения в криви огледала на един процес в цялото духовното п-во тотално институционализиран от юдейохристиянството .

Редактирано от Caбaзий на 14.04.07 17:51.



Тема Re: Голяма работа сте!нови [re: cиykc]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано14.04.07 17:57



Най общо казано религиите са 2 вида едните са създадени от хора като будизъм, християнство, ислям, даоизъм, зороастризъм, дановизъм и още един куп знайни и незнайни учения



Втората група религи е създадена от народи те нямат авторство те са естествени, формирани на базата опит на даден народ тях най общо ги наричаме езически

Първата група религии се разпространява на над национално ниво тези религи почти навсякъде търпят промени за това и почват да се цепят на сектички според особеностите на населението в даден район и така имаме християнство което е различно в европа америка и в други краища на света Какво би станало ако почнем да разпространяваме някоя езическа религия сред различни народи ами на практика тя спира да е езическа и навсякъде започва постепено да приема различни форми и тълкувания
На кратко ако уважаваш една езическа религия не я прави глобална
И понеже уважавам индиянците, не уважавам бледолики ню ейджъри като черния вълк или някакви псевдо сиукси

Щом ви харесва да се правите на червенокожи това си е ваш проблем

Обаче когато някой дървен философ като черния вълк оплюва родните ми традици само защото като малък е играл на село на индиянци и бизони с овцете и някой овчар го е праснал яко с гегата в главата и от тогава мрази всичко българско и родно Е тогава няма как да остана хладнокръвен и безпристрастен

А иначе кой е комплексар си личи
Комплексарите са хора които не харесват това което са и за това искат да са нещо друго
И понеже черния вълк не харесва балканския селянин в себе си се опитва да го убие като се прави на индиянец
Е желая му успех, ама по скоро бих казал пази боже сляпо да прогледа



Тема Re: традиции..нови [re: Caбaзий]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.04.07 20:31



Е по това си приличаме - и аз в детската градина си бях харесал свастиката като символа, който най-ми подхожда!


Даже имаше проблеми за родителите, защото смятаха, че съм видял някъде у нас свастики... Разбира се не намериха никаква такава литература у нас, но и не повярваха, че съм сънувал огнени свастики и много са ми харесвали!
Но в интерес на истината и индианците винаги са ми харесвали ... Но със сигурност нямам индиански гени.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: традиции..нови [re: Darth_Vader™]  
Автор БoянlYl (непознат )
Публикувано15.04.07 07:43



Индиянците са се харесвали на всички деца всеки е минал през Каръл Май когато е започвал да чете ама не всеки е знаел какво е свастика като е започвал да рисува


Нито пък е рисувал индиянски символи без да знае
Общо взето на човека му е закодирана определен тип символика в подсъзнанието и дори универсални символи като слънцето и луната не са се третирали еднакво навсякъде



Тема Re: традиции..нови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.04.07 09:02



Сигурно е, че има закодирана наследствена памет. Но някои символи, като тези на Луната и Слънцето са общовалидни в целия древен свят. Дъгата като Луната; кръг с точка като Слънцето; правата линия като мъжественост, изобразявана като каменни блокове и обелиски например; хоризонталната линия като Земята и като женственост....
В по-късни години се разкрасяват символиките и се вграждат една в друга, за да станат фамилни гербове, или да изразяват сложни връзки, но простите символи са били еднакви в зората на човечеството.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Всичко е ясно...нови [re: BlackWolf]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано15.04.07 13:19



Всеки си избира каво да прави, какво да харесва - това е въпрос и на вътрпешно усещане, и на интелект (или на липсата на такъв).

Както отбеляза Козичката, този разговор с някои хора тук вече сме го водили. Честно казано, за мен вече не е интересен.
Пожелавам им да намерят в несъществуващите български традиции и ценности нещо смислено и полезно за себе си.



Все пак в този клуб пишат и интелегентни хора, така че който от тях желае, е добре дошъл на нашия нов форум...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 15.04.07 13:22.



Тема Така е, прав си.нови [re: BlackWolf]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.04.07 13:26



добър отговор.

Червен картон


Тема Re: Всичко е ясно...нови [re: BlackWolf]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано15.04.07 14:25



А пък аз на теб ти пожелавам да отидеш някой ден в някой индиански* резерват и да намериш нещо полезно за себе си.

*-използването на тази дума е не само неправилно но и обидно за различните езиково, културно и дори расовово местни жители на континента Америка. И ще е хубаво повече да не ни занимаваш с "индианци" , а с тези които познаваш: сиукси , навахо и др.
Щото има толкова племенца, които също се казват индианци, и които ходят голи и които като видят другоземен го дерат и изяждат. Има и тиранични "индиански" цивлизации , които са се родеели по-скоро с перси, египтяни идр. но интелигентната ти кратуна не иска да го разбере.
За мен ти си на само повърхностен избирателен подражател, но и мразещ "индианците" защото КОЙТО МРАЗИ СОБСТВЕНИЯ СИ НАРОД НЯМА КАК ДА УВАЖАВА ЧУЖДИЯ. Помисли малко и замълчи пред гроба на България.

Редактирано от Caбaзий на 15.04.07 14:30.



Тема Re: Всичко е ясно...нови [re: Caбaзий]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано15.04.07 19:57



Гений!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Всичко е ясно...нови [re: Caбaзий]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано15.04.07 21:32



много пожелания станали в тая тема


айде и аз да ви пожелая нещо - живот, здраве и късмет
те са простички и са само тричкиама са добрички



Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано16.04.07 10:46



Честито:)
Вълчо, един въпрос не ми дава мира тия дни. Индианците са си мажели косите с меча лой. С изчезването на мечките, с какво ще замените мечата лой?!





Тема Re: Нов форумнови [re: Morrigan*]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.04.07 10:49



Това просто си го прочела в някакви романчета, но уви, не е вярно.

така ме не се къхъри.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Нов форумнови [re: Morrigan*]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.04.07 11:32



С маргарин Калиякра поради липса на индиянски



Редактирано от БoянlYl на 16.04.07 11:35.



Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано17.04.07 11:24



Не чета романчета, Вълчо.

Но чета в клуб Козметика и докато един куп изстрадали потребителки се оплакваха от балсама си коса, твоето мнение - Друго си е мечата лой! - се открояваше ярко.



Тема Re: Нов форумнови [re: Morrigan*]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано17.04.07 11:29



Интересно ми беше как ще реагират мацките...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Нов форумнови [re: BlackWolf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.04.07 21:02



Ей сега вече разбирам защо не те харесват мечките....



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.