Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: вашите плодове..нови [re: agrimonia]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано22.03.07 19:22



Защо само за будист?

Почти във всички нормални езически вярвания, поемането на отговорност пред себе си е главното. А не като разни мекотели, които си търсят фюрер да ги спасява и те да вървят като овце лед него...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: вашите плодове..нови [re: Darth_Vader™]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.03.07 19:25



Това е по вина на мюсюлманите. Къде са плъзнали и къде няма насили и размирици.



Иначе за индийската култура мисля, че е най-отворена и възприемчива по принцип. В хиндуизма например отсъства дума "ерес". Затова и в самата Индия може да бъде открито такова огромно разнообразие от култури, религии, учения, етноси и т.н.

Но фанатици има навсякъде, в т.ч. и сред хиндуистите разбира се. Няма начин, където има хилядолетни традиции, да няма и силен стремеж към тяхното отстояване.

Но размириците, в които участват хиндуисти, са по принцип реакция срещу мюсюлманските простотии.



Тема Re: вашите плодове..нови [re: бeзпътeн]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано22.03.07 19:29



абе това е малко нещо фантастика

"Гражданин на света" може да си ти, аз, ние дето почти всеки ден си лафим по клубовете и имаме време да нищим религиозните, културни, политически и етнически различия



Тема Re: вашите плодове..нови [re: бeзпътeн]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано22.03.07 19:30



Агресивният монотеизъм никога не е бил религия или наука, а просто политическа форма за управление.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: вашите плодове..нови [re: Darth_Vader™]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.03.07 19:40



Да, всъщност зад сервираната на масите с цел промивка на мозъците "религиозна" пропаганда, стои чисто и просто желанието за власт сред определени среди, които в интерес на истината въобще не са религиозни. Това важи както за евреите, така и за християните, а също и за мюсюлманите (които също почти от самото начало на съществуването си създават тайни общества, по върховете разбира се напълно нерелигиозни - например асасините и др.)

Но интересното е, че докато юдаизмът и ислямът в основата си са създадени с цел власт (както Мойсей, така и Мохамед са както религиозни лидери, така и притежаващи политическа власт и подклаждащи войни манипулатори), то християнството в своята основа, а именно учението и живота на Исус, не включва стремежа към каквато и да било власт. Както и каквото и да било насилие и омраза всъщност.

И точно това най-силно отличава всъщност Исус от такива манипулатори като Мойсей и Мохамед, затова и съм склонен да приема, че Исус е истински учител, за разлика от другите двама. Истински мъдрият просветител няма нужда да се стреми към каквато и да било власт и политическо влияние.



Тема Re: вашите плодове..нови [re: kozaa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.03.07 19:43



Да де.

Това е въпрос на осъзнаване, също и на действия.



Тема Re: вашите плодове..нови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.03.07 14:14



Е немога да отрека че Будизма не ме кефи като цяло ми се струва доста по мъжко учение в смисъл, че по един или друг начин учат човек да носи отговорност за своя свят





Тема Re: вашите плодове..нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.03.07 14:15



Никога не съм бил а и няма да бъда привърженик на глобалното мислене


Според мен дълбоко в човек е заложен инстинкт за собствената му единтичност, а тази идентичност човек я открива в различията
Глобализма поне според мен се опитва да елиминира всичко това да унищожи уникалноста, индивидуалноста и да превърне всичко в една хомогена маса
Всички стават от един пол от една раса от една народност и традициите се заличавт
А за мен това е лошо уникалноста е извор творческия потенциял на човек средство на еволюцията
А сивотата в която всичко се осреднява е етропия, залез на човека
Аз не искам да съм гражданин на света
Аз искам да съм си Българин от мъжки пол и да се наслаждавам на това което съм

Много от отрицателните последици на този свят според мен се дължат имено на това че се опитват да измъкнат много хора от корените им и да ги превърнат в нещо различно еднакво на всички останали
Едните искат да те правят мюсюлмани другите християни трети пазарно мислещ човек да ти кажат, че е модерно да си гей или нещо от сорта е не на мен всичко това не ми харесва



Тема Re: вашите плодове..нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.03.07 15:02



В същност при индиците има нещо като думата ерес


Обаче до колко тези ереси са били третирани като нашите е друг въпрос май по скоро при тях става въпрос за нещо като апокрифни учения които са се разпростирали извън кастата на Брамините.

В така наречената група Астика спадат официялните индиски учения които са признати от брахманите.
А групата Настика са нетрадициони учения като тези на Шраманите, Будизъм, Джайнизъм и Адживикизъм



Тема Re: вашите плодове..нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.03.07 15:21



Според мен не е задължително последиците от глобализацията на съзнанието да са изцяло отрицателни.

Напротив - интелигентният човек може да взема положителните и да избягва отрицателните.

Също не мисля и че задължително глобализацията трябва да се разглежда свързана едва ли не с пълното заличаване на традициите ни. Това няма как да стане, традициите и културните особености на народите ще продължават да се съхраняват, като в същото време (което е и хубаво) ще бъдат обект на интерес от страна на други народи.

Проблемът е, че в днешно време т.нар. глобализация се управлява от тъмни сили. Но това трябва да се промени и ще се промени, ако мислим, че има някакъв шанс за човечеството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.