Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Числото 12 и съвпадениятанови  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.03.07 23:09



Всеки е забелязъл, че има нещо космическо в това число (например 12 месеца в годината).

Аз обаче забелязах още доста интересни съвпадения при различните религии в съвсем различни части на света. Ако някой още е видял числото 12 да присъства в някоя религия или учение, нека сподели.

Според някои школи в йога отзад на човешкото тяло са разположени точно 12 чакри. Не повече или по-малко, а точно 12. Чакрите всъщност са точки в човешкото тяло, кореспондиращи на точките, които поддържат баланса в цялата Вселена.

Например за толтеките от Централна Америка пише, че "казваха, че небесата се делят на дванайсет части". При индианците от Северна Америка при Танца на Слънцето около централния стълб се побиват 12 здрави кола.

Например на откритата малката сребърна статуйка на орел, борещ се със змия, лично притежание на хан Аспарух, на гърба на орела има 12 пъпки (така както и 12-те чакри в човешкото тяло са разположени на отзад).

В Евангелие на Юда числото 12 присъства също доста често. Например споменава се за "12 еона на 12 светила" и т.н.

Възможно ли е съвпаденията при различните източници да не са случайни? Т.е. присъствието на числото 12 в различните митологии, ритуали и т.н. да символизира например 12-те точки, чрез които се поддържа баланса във Вселената, и съответно кореспондиращите им в човешкото тяло чакри?

Който е срещал на още доста места това число и има мнение по въпроса, нека пише.



Тема Re: Числото 12 и съвпадениятанови [re: бeзпътeн]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано12.03.07 09:44



питай в клуб "Кабала"





Тема Re: Числото 12 и съвпадениятанови [re: бeзпътeн]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано13.03.07 09:16



12 има интересно свойство


12 x 12=144
21 x 21=441
Такова огледално отражение е рядкост
С помощта на компютърна програма се оказало, че само 600 числа след 12 между 1 и 4 милиона имат такова огледално свойство - 13 & 31, 102 & 201, 112 & 211 и 113 & 311...
Тук прави впечатление присъствието на 0, 1, 2, 3 и липсата на 4, 5, 6, 7, 8, 9. За пръв път 4 се появява чак при 1040001 а за последен при 1441001
Така че може и да има нещо...



Тема Re: Числото 13 и съвпадениятанови [re: бeзпътeн]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано13.03.07 23:00



Всъщност месеците са 13. зодиите( съзвездията по пътя на еклиптиката -също. 13-тата е змиеносец
Боговете са 13 ( 12 + Локи)
365/13=28 приблизително.. колкото са и дните в лунния месец, в женската менструация и .....................дните след които може дасе декофрира .


28=4х7 четири седмици..
Идеалното съчетания от двете свещени числа.

12 е нагласено, като че ли умишлено



Тема Re: Числото 13 и съвпадениятанови [re: Caбaзий]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.07 18:52



Наистина има логика за 13 месеца по 28 дни. Резултатът е 28.07692308
, докато 30х12=360 а 31х12=372.Което наистина показва че 13 лунни месеца е най-близо до слънчевата година.
А и теорията на Козата за математическите огледални обарази пасва, защото освен 12 и 13 има същото свойство!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Числото 13 и съвпадениятанови [re: Caбaзий]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано14.03.07 19:23



Числото 13 (като съседно на 12, а и не само) също е интересно. Възможно е месеците да са 13, като 12 да е нагласено, интересно защо.

В някои учения, като това на толтеките, се говори за 12 части, които организират Космоса, над които живее "истинският Бог". Т.е. може да се говори и за 13 като съвпадащо число, зависи от интерпретацията.

Което не противоречи в никакъв случай на съвпаденията (които за мен специално бяха изненадващи) при различните религии и учения относно числото 12, които намерих.

Между другото на мене 13 ми е "любимото число", роден съм на 13-ти...

Ноември, зодия Скорпион. Това са подробности, но е една причина да ме кефи 13, както и суеверията (за тях пък не знам какъв точно произход имат) да се възприема като "фатално число". Суеверията на хората ме карат винаги да се усмихвам.

Редактирано от бeзпътeн на 14.03.07 19:30.



Тема Re: Числото 13 и съвпадениятанови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.03.07 13:55



Аз пък освен всичко съм роден на петък 13





Тема Re: Числото 13 и съвпадениятанови [re: бeзпътeн]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано15.03.07 17:41



и все пак, не забравяйте че каквото и да си говорим, смисълът на живота се крие в числото 42


на мен "любими" числа са ми 7 и 17 ама не мога да обясня защо



Тема Re: Числото 13 и съвпадениятанови [re: kozaa]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано15.03.07 21:14



в ЕГН-то си имам две 7-ци и съм роден на 17-ти


шефа ми пък е роден на 7.07.

седем планети
седем стъпала на посвещения
седмия син на седмия син ....... седем гряха........... седмото чувство



Тема Re: Числото 13 и съвпадениятанови [re: Caбaзий]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано15.03.07 22:46



На мен числото 14 постоянно ми се мота в живота, в повечето случаи с лошо. Не разбирам от кабала, но не може да не ми се набие в очите това повторение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.