Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Гледайте "Вълкодав"  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано17.01.07 09:31



На мен лично много ми хареса. Много добро руско фентъзи, страхотна музика, актьорска игра на задоволително ниво (поне младите актьори не изглеждат путьовци, както в американските фентъзита като "Ерагон" например), много добър сюжет, в който действието (и въздействието) преобладава за сметка на сантименталността.

Засегнати са разни моменти от славянската митология, тук интригата се върти около борба между две племена, издигащи в култ богинята Морана (или Мора). Има изобилие от бойни сцени, магии, ритуали и въобще всичко за едно качествено фентъзи.

Напоследък филмите с езическа тематика набират скорост и стават все по-популярни (което е хубаво), а руснаците добре пипат. Този филм на мен повече ми хареса от "Господаря на пръстените" (филма) и от "Ерагон" например. Руснаците са пичове, не путьовци като голяма част от холивудските сценаристи.



Тема Re: Гледайте "Вълкодав" [re: бeзпътeн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано17.01.07 11:48



Чел съм книгите. Въпреки, че във великата съветска страна са доста популярни, мен нещо не ми харесаха... Не ме "хванаха"; може би ги четох в момент, когато не съм нещо не кеф...



Но руснаците имат потенциал за яко "нордическо" фентъзи - имат и добри романи в тази насока.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Гледайте "Вълкодав" [re: BlackWolf]  
Автор CEФИPOT (ИГДРАСИЛ)
Публикувано17.01.07 11:56



Ще го гледам! Тъкмо се чудех да го дърпам ли и исках да чуя някой хубав отзив - ще го бъде!





Тема Re: Гледайте "Вълкодав" [re: бeзпътeн]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.01.07 11:58



ти нещо против витомир съраиванов ли имаш?!

виж какво намерих за филма в нета:

""И дума няма да кажа за това, че филмът няма нищо общо с книгата. Ако сте я чели и, още повече, ако я харесвате, умолявам ви, не гледайте този филм! Той ще ви накара да съжалявате, че сте загубили два часа и половина от времето си.

Ако пък не сте чели книгата, пак ще съжалявате, че сте си загубили времето. Актьорите са талантливи, но вие нищо няма да извлечете от филма.

Битките са ужасни и имитаторски. Не веднъж ще разпознавате епизоди от Властелинът на пръстените, Индиана Джоунс, Междузвездни войни и Нощна Стража".

Източник: imdb
"

дано не е баш тъй, но напоследък доста трудно някой филм може да ме впечатли с оригиналност. все пак - кажи някакъв източник от който да го дръпна.

напоследък умирам за фентъзи.



Тема Re: Гледайте "Вълкодав" [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано17.01.07 12:04



Не е така, филмът наистина е добър и си струва!





Тема Re: Гледайте "Вълкодав" [re: бeзпътeн]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.01.07 12:19



добре, а от къде да го изтегля?



Тема Re: Гледайте "Вълкодав" [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано17.01.07 12:22



Засега не знам. Аз го гледах на кино, ако си в София - дават го в няколко кина. Ако си в някой друг град, където още не е дошъл - изчакай да дойде. Мисля, че си струва да се гледа на кино. Иначе сигурно ще излезе и в интернет, но засега не съм го виждал някъде.



Тема Re: Гледайте "Вълкодав" [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.01.07 13:41



Има го в дата- та ама аз сега си дърпам георг драконоубиец


Иначе това ще е следващия определено



Тема Re: Гледайте "Вълкодав"нови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.01.07 13:45



Тоя филм ще си го дръпна обезателно


Даже ще си го запиша
Руснаците определено напоследак взеха да правят страшни филми
Има един подобен на матрицата ама как се казваше забравих
Абе Бира море спомена че е чел книгата
Та той е за войната между доброто и злото накрая филма свърши с това че за да го има тоя свят просто нито една от двете сили не трябва да печели



Тема Re: Гледайте "Вълкодав"нови [re: БoянlYl]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.01.07 13:50



Има го в линкоса вече:



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.