Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Езичество и Расизъмнови  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано24.01.07 17:54



Айде да рагледаме връзката между двете .
Само ще ви помоля първо да ми дадете определение що е расизъм и респективно що е расист?
И за да ви помогна ето ви един линк:





Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: Caбaзий]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.01.07 18:11



Не мисля че има връзка между езичество и расизъм



В същност за мен расизма е естественоя явление хората са различни те се идентифицират с определени цености и когато срещнат носители на други те търсят първо външните белези по които да се отличат. Уви външните белези са съпроводени и от не малко вътрешни.

Негрите не харесват белите защото не са успели, жълтите не ги ги харесват защото са изобретателни и експанзивни. Сответно белите не харесват негрите защото са тъпи и мързеливи в азиятците чустват заплахата на една студена култура която е по жестока и адаптивна от тяхната
Жълтите пък не харесват по същия начин белите и негрите.

Това е просто между видова борба няма как да се избегне, за целта всички хора трябва да станат еднакви и равни което е недостижимо и вредно за човешката еволюция

Не можеш да обвиниш една глутница хищници че пази територията си от друга такава а по средата винаги са заблудените овце че всичко това е възможно те обикновено са жертвата

За да се откажеш от своята идентичност в името на хомогеното човечество е все едно да кажеш ела вълчо изяж ме А и в крайна сметка еволюцията винаги се е дължала на многообразието не на хомогеноста. Смесения свят ще е изпълнен с омраза и агресия от неразрешени конфликти лични или цивилизациони
За това трябва да си има национални държави в които да се подържа ролята на основното население и ако това ги води към опадък техен проблем няма смисъл останалата част от човечеството да ги храни и издържа
Ще имигрират и ще служат на други или просто ще изчезнат



Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: Caбaзий]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано24.01.07 18:40



Поразтърсих се да видя какво общо може да има езичеството и религията с фашизма и ето какво е казал създателят на фашизма - Мусолини в реч пред камарата на депутатите на 13.05.1929г. :
"...фашустката държава изявява напълно своя етичен характер; тя е християнска, но е фашистка. Християнството я допълва и ние открито заявяваме това...."

Така че православните талибани трябва да замълчат гузно, а не да повдигат такива въпроси, където не им е мястото! В езическите общества не е имало расизъм, расизмът е производен на библията и идеята за богоизбран народ!
Определено не е правилно да се поставят всички християни под общ знаменател, но расизмът си е чисто християнско творение. И такова, каквото е сега, се е зародило в християнска Европа, когато християнството е определяло политическия живот! Куклукс клан са християни, Мусолини и Хитлер са католици, тези, които сега в България правят расистки изказвания са ревностни православни и празнославната църкава не се разграничава от тях, а им се радва....

P.S.
Не ми се искаше да влизам в полемика с християните, но тъй, като провокативната тема на православния талибан не беше заключена или изтрита, смятам за редно да се отговори на наглата провокация!





Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: Darth_Vader]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано24.01.07 18:47



Расизма има много измерения . но като религионз доктрина зляга едиснтвенов Юдаизма, ане в християнството
Фашизма хъм е полпулизъм и акто такъв трябва д аправи"четки" на болшинството християни.
Нацизма също, но я се поразтърси за религията на СС не спекулирали тя с езичеството.



Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: Darth_Vader]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано24.01.07 19:28



чакай ся. фашизма расизъм ли е? всъщност питам сериозно, нямам особено понятие какво е фашизма, а съм малко по-запознат с нацизма, евгениката, холокоста и тям подобни.

а е нормално всички, които искат да се изкарат "добри" в западната цивилизация, изградена от християнството да се изкарват християни. добър пиар е.

антисемитизма не е баш расизъм. все пак вие тука сте антисемити. боян поне изреди всички лоши работи, създадени от евреите и се скара с фамулус, защото изказа съжаление, че хитлер не ги е избил до крак, когато е имал шанса. (а толкова интересно беше почнало да става)
тия от атака също са антисемити и против циганите, също като вас, доколкото схващам. че и по същите причини - не щат евреите да им тровят националната държава и да издържат цигани с данъците си.
аз поне никаква разлика не виждам в мотивите.

юдаизма също не е баш расизъм, защото евреин може да бъде на практика дори някой черен.

иначе, да, съгласен съм, че богоизбраността, особено крайните и прояви и извращения са кофти нещо. ама що се присъединявате към тях, горди езичници?





Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано24.01.07 19:30



тия дето са водили черни роби в америка са били с етикет "християни". но въз основа на какво са забравили, че "в Христа няма жена и мъж, роб" и т. н. не ги знам.



Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано24.01.07 19:38



Тези от атака са православни, а ако ги смяташ за расисти, това са си ваши християнски работи и се разбирайте на друго място, например в някоя църква!
А Фамулус си е типичен пример на неосъзнат (а може и да е осъзнат) расист, защото доста често се хвали с еврейския си произход. И ако някой не смята това за достойнство, не смятам, че трява да го набеждаваш за расист!
Дай пример за расизъм в някоя езическа, а не монотеистична държава, за да докажеш тезата си, защото аз мога веднага да ти дам много примери за расизъм и то само във християнски държави. А анализаторите на неофашизма смятат, че новият неофашизъм е православният руски фашизъм, който явно пуска корени и в България!





Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано24.01.07 19:45



расизма, както си го описал, не е общо явление. даже смятам, че доста малка част от хората са расисти.

националните държави са хубаво нещо, но винаги е имало наднационални империи. а светът се смалява все повече и срещите между отделните култури и раси стават все по-динамични. и сливането е неизбожно. но не съм сигурен, че това е вредно за еволюцията. в нея има процеси на дивергенция и ковергенция.

расите се формират поради селекция на гени, полезни при дадени условия. днес, обаче, тези условия са сведени до минимум и еволюцията започва да се движи по други правила. вече не е важно да са ти тесни очите на север или да са ти широки ноздрите на юг, защото жилищата и облеклото компенсират. нито пък тези неща са решителни за оцеляването, че да могат да селектират някакви гени. гените се селектират (ако изобщо се селектират вече) от други правила.

(всъщност човешката еволюция отдавна е отишла на майната си, но това е друг въпрос)

освен гени, обаче, има и нещодруго, което се нарича меми. например католическите свещенници са популация, която по законите на природата трябва да изчезне след едно поколение, поради целибата.
те, обаче, не изчезват вече столетия. защото се размножават чрез мемите, а не чрез гените си.
мемите се определят (или те определят) културата, която днес е по-важна от расата. културата, честно казано дава повече различия от расата. и може да се каже, че има непълноценни кулутри, които унищожават, а не създават блага, докато за непълноценни раси не може да се говори.
всяка раса си има достойнства и недостатъци. а белите даже отстъпват, понеже "белите" гени са рецесивни, т. е. слаби. например русичките, сладки, синеоки деца са предразположени към алергии, които днес са може би най-често срещаните болести в градската среда.

изобщо нещата се променят. еволюцията не е това, което е. националните държави, искаме или не, си заминават. а не съм съгласен, че наднационалните са нещо лошо - макар в европа да са още актуални. те просто се подчиняват на други правила.

но за расизма беше темата. прав е сабазий, че трябва да се дефинира - да не се бърка с национализъм, нацизъм, шовинизъм и други -изми.



Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: Darth_Vader]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано24.01.07 19:55



атака не са расисти повече от вас тука. поне по отношение на евреит и циганите.

фамулус също не е расист. той мрази арабите, по-точно мюсюлманите. защото, горкия, е православен евреин в арабския свят. и сигурно си има причини. там явно не е много приятно за такива като него.
и какво му е лошото да се гордее с това, че е евреин. ти не се ли гордееш, че си българин?

никакви примери за расизъм в езически държави не мога да ти дам - такива няма. езически държави имам предвид. то вече и християнски няма, де.

православния руски фашизъм, завещан от достоевски. ами не ми каза какво по принцип е фашизъм, да знам да се радвам ли или не на православния фашизъм.

расизъм е нещо от типа: марзя всички негри, щото са негри (или всички бели, щото са бели, няма значение), расиста ще утрепе негър, щото е черен, без оня нищо да му е направил, ще вземе по-некадърен бял на работа, защото по-квалифицирания е черен и т. н.
обоснована от външните различия омраза, без реално покритие.



Тема Re: Езичество и Расизъмнови [re: xenox]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.01.07 20:20



Разсизмът при евреите е на религиозна основа. Производните на юдаима - християнството и исляма го доразвиват и обогатяват. Само при монотеистичните религии имаме определения като неверници и напътствия как да бъдат унищожени последните. В Библията и Корана геноцидът срещу друговерците се проповядва под път и над път. Затова ми е смешно, когато християнин започва да пише за нацизъм, расизъм - все неща, създадени от религията му.

Facta, non verba!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.