Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Поредицата по за Българите  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.02.07 01:20



Гледахте ли последната серия за Крим и за една от изследваните пра-Българските крепости там.
В крепоста судак откриват зороастииски храм


Особено ме впечатли свастиката която показаха върху един от камъните
Плащеницата на Калоян също е обагрена със свастики



Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано05.02.07 08:37



Леко си пробива път теорията за иранския български произход. Ако не друго, поне по държавническата традиция, която е наложена може да се съди за това. А зороастризмът се връзва с войнствените традиции и най-вероятно е бил спойката с романизираните траки, които като римски войници са били митраисти!



Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: БoянlYl]  
Автор cuddly ()
Публикувано05.02.07 10:39



оф, исках да го гледам, но следобед не успях, после се канех да гледам повторението в 1 ч. по нощите, но и тогава го пропуснах..




Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: cuddly]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано05.02.07 10:47



аз бях на работа и го гледах повторението. накратко: по крим са разположени поне 300 прабългарски крепости (а сигурно има и повече), българите там са живели и работили заедно с византийци (камък в градината на тези,които твърдят, че българите имали някакво невизантийско, по-истинско, християнство), кубрат е бил баш християнин (по съдовете от съкровището му има един бюлюк кръстове), твърдяха същото за тервел, а по съвместителство можело и аспарух да е бил такъв. и онзи печат на омуртаг с краста и византийския венец показаха.

- накрая ще се окаже, че Борис не е покръстил българия, а само е забранил другите религии, освен християнството.

много ми е интересно какъв извод ще направи накрая тоя човек, зороасрийски храм, християнски кръстове, монголоидни чуваши-езичници, които твърдят че са наши предци??!???!!!?! става доста сложно.



Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: xenox]  
Автор cuddly ()
Публикувано05.02.07 11:09



мерси за преразказа






Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: xenox]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано05.02.07 11:31



Проблемът е, че говорят на изуст. Не знаят как е изглеждал зороастрийски храм, но са готови да обявят за такъв нещо непознато тям само защото предполагат, неизвестно по какви причини.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: Darth_Vader]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.02.07 12:14



Ами то зороастризма е реформа на по старата Иранска религия


Просто зороастър е променил местата на главните фигури в митовете и обърнал някой значения на обратно + още една две нови идеи не типични за митраизма като идеята за свободната воля и идеята за апокалипсис май



Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.02.07 12:34



Какво им е било християнството и колко хора са вярвали в исус никой не може да ти каже, това че там е имало византиско поселение откъснато от империята нищо не означава


Няма даже как да се разбере как Кубрат го е разбирал това християнство А и в крайна сметка от диаспората на Кубрат се появява и една ислямска България

Що се отнася до чувашите то си е ясно в Джагфар Тарих ясно е описана ситуацията от ония времена както е описана и от арабските хронисти
Чувашите са тюркско васално племе каквито ги е имало много по онова време във Волжка България Той спомена че дори тези тюрки чувашите почитат ирански божества нещо нехарактерно за тюрките
Поне за мен картината е ясна и то отдавна



Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.02.07 12:36



Е те все пак са историци

и са наясно за разлика от неудачник като теб



Тема Re: Поредицата по за Българите [re: cuddly]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.02.07 13:04



И аз все го пропускам този филм, но мисля че скоро ще го пуснат и на двд така че ще гледаме да си намериме сериите






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.