Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Патрицие Баяне,нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.02.07 13:41



Как никаква роля, бе? В прав текст е написано, че Кубрат е бил васал на аварите и е вдигнал въстание. Срещу кого, ако аварите са ни подчинени?

А арабите най-малко се занимават да описват "материалната култура" на тюрки и българи, в частност.
Пък и техните извори са късни, което ги прави съмнителни.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: клуб "История"нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.02.07 13:52



В хунския съюз е имало всякакви


Обаче хуните не са оставили дори една вазичка за да разберем каква им е материялната култура нямали са и един град
Те са били диваци за разлика от българите

За сметка на това има предостатъчно топоними и артефакти говорещи за сходството ни с Балкхара

В същност има и един извор и то български в симеоновия сборник се споменават като предци на Българите три племена живели в Балкхара
Имало е и такъв град във велика България



Тема Re: Патрицие Баяне,нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.02.07 14:03



Арабите описват невероятни разлики в начина на живот на тюрки и българи


Като наричат българите сакалиби наред с прозвището Бурджани по същия начин са наричали славяните и скандинавците. Явно за тях всички те са от една расова група
И то на волжки Българи които не са били в досег с други цивилизации че да бъдат променени

В случая да ние сме били васали на аварите, след като Кубрат идва аварите са били прогонени Но на мен като цяло въпроса ми беше за тюрките защото често разни тюркси вождове са се подчинявали на Българите
Едно тюркско име или един извор пролет не прави, за целта трябва да има далеч повече сходства езикови, архетиктурни, еднаква стилистика в занаятите в изкуството Това нещо ама изобщо го е нямало, няма такова сходство между Българи и Тюрки



Тема Re: клуб "История"нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.02.07 14:08



Така ли? Я дай да го видим тоя извор, но гледай да е пряк, а не косвен.

Хуните естествено, че нищо няма да оставят, понеже, след като съюзът се разпада народите излизат със собствените си имена, а вазите и градовете са същите както при българите и тюрките например. Унгарците какви са? Ти не знаеш и за нивото на разкопки в Панония, където е била столицата на Атила, затова не знаеш и за хунската керамика и градежи. Дивото у тях е плод на българските орди.

Действия крепят Вселената.


Тема тцъ..нови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано06.02.07 14:45



Автохтонната не е представена.



Тема Re: тцъ..нови [re: Caбaзий]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.02.07 16:52



Тя за мен и без това не е вярна


Траките и Българите може да са си приличали ужасно като народи със сходен ирански корен
Да не говорим че траките са имали несекващи контакти със скитите които са сродни нам племена
Обаче все пак Българите идват от изсток и за това има не малко следи



Тема Re: клуб "История"нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.02.07 16:54



За извора ще трябва да почакаш защото ще ми отнеме малко време да преровя цялата си литература



Що се отнася до хуните естествено е нищо да не оставят
Те са били просто диваци към които се присъединяват много различни племена
Съвремените унгарци ако не ти е известно са живели дълги години като васално племе във Волжка българия, да не говорим, че те имат легенда за това как са се сродили с една от дъщерите на Дуло и станали народ
А и те са угро-фини ако не се лъжа не тюрки
Столицата на атила кой знае дали е била негова те и съкровището от наги сент миклош се опитват да го изкарат Хунско или аварско
Хуните са просто шепа диви маймуни и ти сигурно принадлежиш на този клон на еволюцията ама не и болшинството Българи



Тема Re: свастикатанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.02.07 16:57



Хайл не е руна бе идиот това е поздрав и то римски


И не изкарвам Българите нацисти просто руната се е почитала от всички древни европейски народи
Ти ще изкараш и римляните нацисти
Може би и Калоян е бил нацист защото златотканата му одежда е извезана със свастики

Свастиката е древен и могъщ символ от който се плашат само човекоподобните



Тема Re: Поредицата по за Българитенови [re: БoянlYl]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано06.02.07 17:02



Не съм гледала този епизод, но от резюмето на xenox, честно казано не знам какво да мисля. Били са християни още от времето на Кубрат??? Византийски заселници? Крим е бил част от Боспорското царство до 5 век и въпреки, че държавата е разрушена остава романизирано/грецизирано население, което е формално под властта на Източната империя.

Не беше ли открит зороастрийски храм още от съветските археолози? Освен това защо твърдят, че селищата на Крим са изцяло български? Съмнявам се да са ги изградили те. По-вероятно е да са останки от римски времена, отгоре надстроени. Е, това е само моя хипотеза.



А свастиката накъде беше ориентирана?? Интересно колко много влияние от Индия и Тибет.



Тема Re: Поредицата по за Българите [re: Morrigan*]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.02.07 17:48



Ами всичко това го разказваха украински археолози освен това показаха и пра-Българска керамика която ама изобщо неможе да се сбърка


Просто тя е с черна глазура каквато много малко народи са ползвали а и както те сами отбелязаха тя е абсолютно идентична с тази в плиска
Обясниха също че архитектурата е доста сходна с Българската да не говорим, че като цяло показаната крепост невероятно прилича като терен на Царевец, Червен или Белоградчик. Просто е съчетана по един доста специфичен струва ми се за нас начин с местноста. Поне лично на мен ми напомни за тези три крепости
Казаха че са били открити поне още няколко подобни съкровища на това на Кубрат
За кръстовете те навсякъде са равнорамени което за мен не е задължително да са християнски Все пак равнорамения кръст е изключително древен символ

Свастиката честно казано не обърнах внимание как беше завъртяна просто бях малко въодушевен А и като цяло свастиките са типични символи за всички арии мисля, че се срещат както в митраизма така и в зороастризма
Иначе в родовите им тамги свастиките са винаги по часовниковата стрелка

Редактирано от БoянlYl на 06.02.07 17:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.