Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Посоката на клуб Езичествонови  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано20.01.07 13:08



От доста време се наблудава една гравитация около противоборството езичество-християнство!
Идеята ми е да се отдалечим от тези пътеки и да разширим диалога за различните обичаи, езически ритуали на различните народи, от аборигените в Австралия, през сибирските шамани до индианците в Северна и Южна Америка! нека да има дискусия за различни езически традицииии, а да не си губим времето да беседваме за недостатъците на християнсвтото(макар че няма да ги забравим напълно).


Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Darth_Vader]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано20.01.07 13:19



За целта ще трябва да игнорираме християните дето само ни разсейват


Аз от известно време набирам рагна рок
Но е много досадно да преписваш за това става бавно
Имам и още митове които мисля да набера

Обаче на мен най ми се иска да преминем от форумно към езичество към нещо действено
Само че за целта ще трябва да се организираме малко повече



Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: БoянlYl]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано20.01.07 20:00



Ако правите езически срещи със фрее кебапчета и аиран много ИНДОЕВРОПЕИЦИ и Арийци ще дойдат да преоткрият древната си дивашка култура

Theios Christos sas vas

Ellada panta Arthro kalistos elinski dokazano-marihuanata ne vredi

Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Darth_Vader]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.01.07 20:38



крайно време беше да се сетите.

Facta, non verba!



Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Darth_Vader]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано20.01.07 21:27



Няма да се получи дискусия за езичеството така като го искаш когато тук идващите т.нар. християни имат възглед за всички езически религии като за първобитни, маймунски и недостоини за понятието религия.
Не дай си боже някой от нас да прояви симпатия към някоя форма на езичеството и веднага ще бъде емнат от въпросните ,че е дивак простак комплексар или фашист.



Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Caбaзий]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.01.07 21:31



Официалната религия на Рим ми допада - рационална, изчистена от префърцунени глупости и нефанатична.

Facta, non verba!



Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Last_Roman]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано20.01.07 21:35



Имаш предвид Юпитер, Венера и т.н.??



Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Caбaзий]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.01.07 21:42



Да - култовете към италийските богове. Чиста формалност, но и уважавана традиция, която разните религиозни фанатици нямало как да разберат.

Facta, non verba!



Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Caбaзий]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано20.01.07 21:48



Затова искам да има промяна. А промяната ще стане факт, ако ние сами се организираме и приемем някакво (грубо казано)рамково споразумение! А за християнските религиозни снобари можем да реагираме по различни начини. Най-простото е да им се изтърсим в техните клубове и да отговорим по техния любиим начин, но от негативизъм полза няма за никого. Нека пробваме нещо съзидателно и да видим дали ще тръгне така клуба. А християните нищо не могат да направят, ако ние езичниците сме единни. Няма значение, дали някой има пристрастия към сибирския или индианския шаманизъм или зороастризма например.
Нека ние се опитаме да направим дискусията, пък ако не стане - ще намерим и други форми за въздействие. Но първо да пробваме градивното!


Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Посоката на клуб Езичествонови [re: Last_Roman]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано20.01.07 21:49



Не е било само трациция, но и вяра! Формалност е станало на доста по-късен етап!

Който не е с мен, е против мен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.