Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Най-доброто у..  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано11.01.07 14:18



Християнството.
Досега само обсъждахме и изтъквахме недостатъците на християнството на цъквата им и на самите християни упорито отричани от същите.

Та , наистина има ли нешо добро у Християнство и "неговите" ценности, нещо ценно и непреходно, нещо универсално доказало се Добро??

Мисля,че след като имаме единомислие по недостатъците му логично е да видим как виждаме и как стоят нещата и с предимства му.





Тема Re: Най-доброто у.. [re: Caбaзий]  
Автор Чyдoмиp ()
Публикувано11.01.07 14:25



Аз пък се полъгах да прекрача прага на клуба ви, надявайки се да прочета за вашата езическа гордост. Не разбрах с какво се гордеете, освен с непрекъснати одумки на християнството, с които си печелите слава на нещо като махленски клюкари



Та покажете ми поне една тема, в която да изтъкнете с достойнство гордостта си от вашето езичество. Аз не открих.


На калпавата ракета - КОСМОСЪТ й бил крив!



Тема заядливец [re: Чyдoмиp]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано11.01.07 14:37



Не се хили.
Тук няма езическа секта или нещо подобно каквото очаква чифутиранат ти кратуна. Клуба се казва езичесво ,а ен езичници!! ЗАПОМНИ ТОВА:
МОЯТА ЧЕСТ СЕ НАРИЧА ВЯРНОСТ





Тема Re: Най-доброто у.. [re: Чyдoмиp]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.01.07 14:39



Като си християнин, който по презумпция приема езичеството като "противник" на неговата вяра, няма как да откриеш тема, която да е "достойна" за твоето уважение. Така са ти промили мозъчето за съжаление - че езичниците са "слуги на Дявола" и в тях "няма нищо божествено". И че единственото "божествено" е в Библията.

Аз обаче като напълно безпристрастен човек влязох в тоя клуб няколко месеца преди тебе и открих доста интересни теми, свързани с езичеството. Погледни и от първите няколко страници например - има доста добри теми - например тези за Митраиския мит, за Световното дърво и т.н. и т.н. Ако мозъкът ти не беше промит от християнската идиотия, щеше да си способен да оцениш обективно качеството на темите, а не да се заяждаш като махаленска клюкарка.

А и дори темите да не са възможно най-качествени, по-принцип способен ли си да се разграничиш от това и да приемеш, че в езическите (т.е. по-древните религии) е възможно да има (защо не) не по-малко божественост от юдейо-християнските??? Или последният въпрос е доста труден за теб...





Тема Re: Най-доброто у.. [re: бeзпътeн]  
Автор Чyдoмиp ()
Публикувано11.01.07 14:46



Никой не ми е промил мозъка. Аз съм любопитен и обичам да обогатявам познанията си. Ето защо исках да видя с какви положителни неща в историята на човечеството са се прославили езичниците . Вие като представители и апологети на ЕЗИЧЕСТВОТО, оставете клюките за християните и покажете вашето достойнство за да преценя дококло заслужава то уважение.

Засега констатацията ми е, че сте по-скоро смешни зъбльовци да връхлитате с необуздаема сила, която е нещо ялова и в никакъв случай градивна.

Да бих уважил всичкото ви ръмжене и грухтене срещу християнството, но не давате никаква цивилизована алтернатива. Колко правилно е казал Блаки за бичуването ви по косматите гърди като онези там в Ирак

Редактирано от Чyдoмиp на 11.01.07 14:48.



Тема Re: Най-доброто у.. [re: Чyдoмиp]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано11.01.07 14:53



историята на човечеството
цивилизована алтернатива
Употребата и преиграването с тези думички говри,че си със сериозно промит мозък. Позоваването на подобни фундаменти говори,че не сис псоособен да погледнеш безпристрастно.
Досега от теб само някаки претенции за цивилизовансот, диалог и претенции за собствена възвишенст . Наиш колко умници празноглавци със заучени готови фрази в устите се натъквам. Ей те тва сте вие юдейохристияните!!
безмозъчни папагали.



Тема Re: Най-доброто у.. [re: Чyдoмиp]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.01.07 14:54



Ами човече, не отговори на въпросите, които културно и добронамерено ти зададох. Съжалявам, че трябва да ти го напиша, но ти си точно зъбльото и заядливецът. Освен това мозъчето ти наистина е промито, щом си дошъл тук да позираш от позицията на християнството.

Когато ти липсват качествени аргументи, наричай хората, които обективно посочват недостатъците на юдейо-християнската религия "зъбльовци", но с това по-интелигентен няма да станеш. Наистина си глупав, освен това си търсиш явно и "компанийка за чат", но използваш похвати като този на метлата, тип "дай да се заям, та да ми обърнат внимание". Но с писаниците си показваш единствено колко си тъп и ограничен, при това и злобен, поради факта, че езичниците (поне тук по клубовете) са наистина по-умни от християните.



Тема преструвката на глухите или Дивите ПЕТЛИ [re: бeзпътeн]  
Автор Чyдoмиp ()
Публикувано11.01.07 15:29







Тема Re: Най-доброто у.. [re: Caбaзий]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.01.07 17:42



Ми не може да има нищо добро в която и да е идеология.
Просто защото всяка идеология избива към "целта оправдава средствата".
Доколкото при християнството крайната цел е блаженство след смъртта, няма начин да има каквото и да е било положително.
Има разбира се хора за които християнството е нещо различно, но тези хора не са приети дори и от техните "единоверци".

Bеer? Mоre?




Тема Re: Най-доброто у.. [re: bira_more]  
Автор Чyдoмиp ()
Публикувано11.01.07 17:48



Бе стига вече с това ХРИСТИЯНСТВО. Ако има у вас поне малко сиво вещество в главите ви, кажете ми какво е вашето езичество, с какво то превъзхожда другите религии и в какво вярвате в крайна сметка.

То бива, бива, ама не вярвах че може до такава степен да е склерозирал наличният състав на този клуб, който не говори за себе си, а само се преповтаря за християните.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.