Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Най-доброто у.. [re: Чyдoмиp]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.01.07 17:57



Много е просто. Аз не съм апостол, нито проповедник. Нямам идея да натрапвам моите вярвания и невярвания никому.
Аз реагирам когато някой тръгне да ме убеждава да вярвам в някакво злопаметно, ревниво божле, което при това е толкова малоумно че не е могло дори да узакони сина си.
Но ако толкова държиш да имаш идея за моите вярвания - живей, и не пречи на останалите да живеят.
И съответно аз не ходя в православие, или християнство да натрапвам никому своите вярвания или невярвания.
И не им преча. Но когато апологетите на Копелето идват тук да ме покръстват или да ми размахват вярата си - е тогава се защитавам както мога.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Най-доброто у.. [re: bira_more]  
Автор Чyдoмиp ()
Публикувано11.01.07 19:34



Много приказки за нищо. Понеже се обръщаш към мен, то цитарай с какви думи съм ти налагал своя мироглед? Да съм ти предлагал да ставаш конвертик? Не мога да лекувам халюцинации, човек. Сори.



Тема Re: Най-доброто у.. [re: Чyдoмиp]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.01.07 20:01



кажете ми какво е вашето езичество, с какво то превъзхожда другите религии и в какво вярвате в крайна сметка
Толетрантност, друже. Нещо което го няма в Християнството.
А иначе вярвам в себе си, а не в кумири, които би трябвало да решат проблемите ми.



Facta, non verba!

Редактирано от Last_Roman на 11.01.07 20:05.



Тема Re: Най-доброто у.. [re: Чyдoмиp]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано11.01.07 23:33



Абе чудомирчо какво е това християнско мислене



кажете ми какво е вашето езичество, с какво то превъзхожда другите религии

За да съществува една религия тя трябва ли да превъзхожда с нещо другите Това християнско и мюсюлманско и изобщо юдейско мислен превръща религията в състезание по истиност. Човек сам определя истината за себе си това не изнася на масата скодоумни овце и техните пастири
Ами с какво превъзхожда според мен езичеството юдейските религи
Това е култ към вселената и природата, той е символичен, но не му пречи да е реален вътре в всеки човек
Защото човешката психика е устроена така както човек си устройва митовете
Боговете отговарят на онова което в психологията се нарича архетипи
Езичеството търси хармонията, умереноста. Езичника няма нужда от посредник в общуването си с бог. Езичника няма нужда някой да го плаши с ад за да има морал

Какво за нас е бог ли това е вселената това сме ние като част от нея





Тема kwo? [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано11.01.07 23:46



Какво му обясняваш на тоя . Той не тук за да пита или да мисли той е да се заяжда - поредния наследник на Метлата. Нищо чудно да е някой форумен плъх чиията работа е да виси по форумите и спами.
Спомни си Таркалан!!



Тема Re: Най-доброто у.. [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.01.07 23:52



Трудно е човек да избяга от социализацията. А по нашите геофрафски ширини социализацята е под формата на ислямско-християнски морал. Така ил ииначе доста векове обществото е промивало мозъците на отделните индивиди в тази насока ие нормално да има преобладаващо християнско мислене. Доста години трябват за да се освободим от оковите, с които социализацията под формата на клиширан морал оковава свободния човешки дух. Всъщност чудомирчо не е проблема, проблема е, че дори езичниците не вникват в същността на този наложен модел на поведение, и някои от тях не осъзнават, че това е просто наложен подсъзнателно стил на поведени, и той е просто един от възможните, но не единствения, а още по-малко пък единствения верен...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Хм [re: Darth_Vader™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.07 00:50



Според мен единствено верния път е описан в Го Рин Ношо



Bеer? Mоre?



Тема Re: Хм [re: bira_more]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано12.01.07 01:11



Кой е тоя





Тема Re: Хм [re: БoянlYl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.07 01:26



Не е ходил по нашите земи :)))
Автора е Миямото Мусаши.
А любимата му фраза - трябва много да тренираш - и описва какво трябва да тренираш.
А бе решавал си е проблемите човека без скандали - с меч :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хм [re: bira_more]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано12.01.07 01:59








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.