Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.12.06 14:07



Това си личи просто от поведението на модераторите и редовно пишещите клубари в например да вземем клубовете "Православие" и "Християнство" и "Езичество".

В клуб "Православие" фанатизмът и нетърпимостта на няколко редовно пишещи клубари там е особено изразен. Задръстени с предразсъдъци (е, това е типично за юдейо-християно-мюсюлманските последователи) и непризнаващи друга "истина" освен "тяхната" собствена (а всъщност произлизаща от изпълнените с фанатизъм писания), няколко броя "богобоязливи" хорица там реагират с истински страх на нещата, които езичниците пишат. Например Боян получи бан, аз вече втори бан (е, вторият бил за една седмица) - при това без да им нарушавам въобще правилата или дори етиката на общуването. Просто с едни тънки забележки ги подлудявам и те горките изперкулясват отвсякъде.

Смяяях. Както и да е. Има няколко сбъркани броя там "редовни клубари" - фамулус, Тимотей, Тормунд, тъпото модераторче мурадхан и още няколко идиота. Та те горките се сдухват отвсякъде като прочетат нещо различно от техните вярвания, което да е аргументирано наистина убедително. И какво правят - трият и банват!

А какво правят свободомислещите хора в клуб "Езичество" - те не трият, не банват, не се заяждат и не се страхуват ни най-малко от придошлите християни. А напротив - радват им се, бъзикат ги и разбира се (понеже са много по-интелигентни) ги "затапват" отвсякъде.

Е, сами преценете кои са по-интелигентни, свободомислещи, толерантни и разкрепостени откъм предразсъдъци хора - разбира се, че езичниците. И това го пиша аз, обективният! Който нито е юдейо-християнин, нито езичник, макар и обективно да споделям, че по-интелигентните са определено езичниците.



Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: бeзпътeн]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано31.12.06 14:44



хахаха, така е, безпътни, ама я да те банне Last Roman и да видим дали ще си все така обективен

*майтапче*
а като ти махнат поредния бан, не забравяй да наминаваш и по ония клубове, може и да се променят малко след толкова общуване с по-интелигентни, свободомислещи, толерантни и разкрепостени

And so there is magic

Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: kozaa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.12.06 14:47



Терапията е бавна, но надежда има!



Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: kozaa]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.12.06 14:48



Аз съм на принципа: Primus inter pares, а не Dominus Maximus...



Facta, non verba!


Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: Last_Roman]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано31.12.06 14:59



аде сега малко по-разчупено : "Това са ми принципите - ако не ви кефят, имам и други"


знам аз че можеш...

And so there is magic

Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.12.06 15:15



Чудя се на християните – нито рожденната дата на Исус знаят, нито пък и къде е бил 30 години от живота си, ама смело си правят изводи за учението му и вярват сляпо на информация, преподнесена от хора живяли след него, които даже не са го виждали. Кой знае каква е истината в действителност. А на всичкото отгоре и поучават другите “невежи” от негово име. Развиват теории за нравствеността, за милосърдието и състраданието, за прошката и обичта към ближните. А какви са всъщност – въобще изпълняват ли нещо от това, което прокламират? Или само тръбят заучени фрази от еврейски писания отпреди 2000 и кусур години и плашат инакомислещите с адски мъки? Наивитет и фантазьорство е тяхното, а и солидна доза религиозен фанатизъм също.

Facta, non verba!



Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: бeзпътeн]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.12.06 19:01



Ами то е ясно:
За един християнин/мюсулманин/юдей всеки друг е втора категория човек, с втора категория вярвания.
Просто няма начин за нормален разговор. Монотеистите не могат да приемат дори за миг че може да съществува друга позиция, която при това да е вярна, а те да грешат. Дори хипотетично.
А аз мога. Мога да приема че единствените с достъп до рая са евреите. Или християните, или мюсулманите. Ама това не ме притеснява. Не знам какво има след смъртта, ако има нещо избощо. Ама да речем че е някакъв вариант на монотеистите:
Рая не ме кефи - най малкото компанията там не е каквато бих харесал.
От там на сетне има 2 варианта:
1. Ад - поне ще съм в готина компания
2. Вечна смърт - ми това ако някой мисли че може да ме уплаши - дълбоко се лъже.
Християните въобще не могат да приемат за възможна подобна гледна точка. Как да бъдат толерантни тогава?
Да не говорим че не е възможно да се обсъжда каквото и да е било друго развитие - например прераждане.

Доста пъти съм споменавал - всичко идва от изключителната човеконенавистност на религията им (юдеи/християни/мюсулмани). А е човеконенавистническа защото поставя на първо място, като най-тежък грях богохулството.
Човек може да наруши всички божи заповеди, и да се надява на прошка. И имат наглостта да твърдят че имали морал, и който не биел чело пред техния бог - нямал морал. И дори не са в състояние да коментират възможността да имаш морал не поради страх от наказание. Увредени са. Дълбоко. И като гледам май най-малко увредени са евреите - то това си е техен бог де.
Християните са сътворили някакво чудо на чудесата - оправдание за кръшкане, обожествяване на незаконно дете. Мюсулманите - не знам дали някой е чел поне малко корана, ама толкова противоречия че нормален човек трябва да откачи за да е в състояние да ги преглътне.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: bira_more]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано31.12.06 19:16



1. Ад - поне ще съм в готина компания

ІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІ

Определено ще си в готина компания.



Като приемеме и едно не дотам
христиенско възглеждане,
че адът е тук на Земята,
то купонът е още по-напивен .

От бира не се умира !
На Здраве !!!

Привет !






Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: Last_Roman]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано31.12.06 19:24



Чудя се на християните – нито рожденната дата на Исус знаят, нито пък и къде е бил 30 години от живота си ...

ІЖІЖІЖІЖІЖІЖЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІ

Бил е в Египет и е изучавал пантеонът на древните богове.
Посветил се е на Бог Хор и го е проповядвал на юдейските
лумпенджоси.
Последните отричат това по понятни техни си псевдоверски
съображения и затова не споменават за тези 30-ет години.

На Здраве !!!





Тема Re: Кои са по-толерантни - естествено езичниците!нови [re: bira_more]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.01.07 02:36



в Рая нема бира. Със сигурност не бих отишъл там.
ЧНГ!



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.