Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Авалон (мит или религия в миналото)нови  
Автор Bивиян (непознат )
Публикувано24.12.06 09:03



Здравейте,нов съм и нищо не съм чел относно менията ви в този клуб,но само да ви кажа казвам се Светослав и съм от Ловеч,на 13 години съм,основното ми занимание е да уча непрекъснато нещо ново свързано с Биологията,Химията и за някои хора тя е не реална,но за други разбиращи от това изкуство е реаллна-занимавам се с езически ритуали,или по-точно магии наподобяващи отвари,проклятия и се опитвам да установя,че наистина магията съществува.

Преди една година гледах един филм "Мъглите на Авалон" ои тъй като съм научен да не вярвам в бог (този в който вярват заблудените християни) започнах да се занимавам с магии,мистика и нереални неща за 99% от населението на Земята.След като гледах този филм започнах да си задавам много въпроси и стигнах до извода,че този филм е направен на основата на Келтски легенди!Щом има легенди за старата вяра на магйката-богиня значи тя е съществувала някога! Самата религия,която е представена във филма много ми допада,защото тя много се доближава (макар и трудно забележимо) до трите ми любими науки-Биология,Химия,Физика и с общото понятие магия. От малък се кланян на мощта на единствената силма съществувала някога-природата!Единствената цел,заради която продължавам моето съществуване е магията на име природа,която едно 99% от всички хора се опитват да я съсипят,защото са глупави червоогодници!Аз намирам огромна връзка между старата келтско-британска религия и мощта на природата.За някои тези поняти мощ,природа,магия и майка-богиня несъществуват,но за хората родени под знака везни (говоря специално за мен) и родени под напътствието на Венера тези неща са много видни и осезаеми!Всеки един магьосник занимаващ се с древни келтски проклятия,с митология и изобщо за хората смятащи се за магьосници и улавящи енергията,с която може да разполага опитния магьосник тази стара,съхраняваща се само в легендите и този фентъзи филм пресъждаващ една езическа вяра тя е много реална!



Мога да говоря по тази тема години,месеци,седмици,дни и часове,но нека който е гледал филма "Мъглите на Авалон" или пък е чел легенди за това място някак си изчезнало мистериозно да каже нещо във връзка с това!

И да ви кажа нормален съм,ще бъда много ядосан ако някой си каже "този е шарлатанин и е ненормален"!





Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Bивиян]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано24.12.06 09:29



този е щарлатинин е ненормален! ама да не ме прокълнеш сега, моля ти се...



попаднал си точно на място, всъщност. питай бат бо(а)ян как стоят работите с природата, магиите, митра и т.н., наистина ли отговора е 42 и ако е така, какъв е бил въпросът. ще си умреш от кеф!



Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Bивиян]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано24.12.06 10:23



Не си довършил обучението си, затова питаш.
Прочети сега поредицата за Хари Потър, особено последната(неиздадена още) книга, и всичко ще ти стане ясно!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Bивиян]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 10:32



Като за 13 годишен разсъждаваш доста зряло. Няма защо да се опитваш да установиш дали съществува магията или не. Тя просто съществува. Дадена е на всеки човек и зависи единствено от мисълта му. Искам да кажа, че човешката мисъл (а още повече човешките думи) се превръщат в природен закон когато бъдат излъчени (изречени). Човекът е властелин на цялата вселена. Зависи обаче до колко е силна мисълта му. Затова някога християните са изгаряли на клади т.нар. вещици и знахари - за да не узнаят никога хората, че всъщност те са властелините на природата и на живота си, а не измисленият юдео-християнски бог.

Щом се занимаваш с магии, един съвет : Преди да помислиш или извършиш някаква магия, помисли първо на кого ще навредиш с нея. Най- добре сътворявай такива магии, които да носят добро на всички хора по земята.

Що се отнася до изчезването на Авалон, аз има обяснение на явлението. Вземи прочети книгите на Карлос Кастанеда. Много са полезни за начинаещ маг.



Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Cтeфaн]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано24.12.06 10:40



Освен книгите на Карлос Кастанеда, може да прочете и българските народни приказки.



Да не забравяме и 1001 нощ!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Bивиян (непознат)
Публикувано24.12.06 11:04



Аз ви питам за Авалон,защото се предполага,че сте "много вещи" а вие ми плещите за книги и магии!
Първо чел съм всички издадени книги на Хари Потър,но неса ми изобо интересни,защото са много детски и самите магии са детски!
Второ неме учете как да ставам маг,защото аз вървя по мой път и сам работя върху магията!
Трето явно никой не е гледал "Мъглите на Авалон" и не е чувал нищо за него и затова нищо не казвате за него,а се откланяте от темата с магиите,които изобщо неса толкова важни!





Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Bивиян]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано24.12.06 11:18



Какво е за тебе магията?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Bивиян]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано24.12.06 11:22



Ей, момченцее, я чети внимателно какво ти казах - Да прочетеш неиздадената книга за Хари Потър!
А между другото в книгите наистина са описани някои истински езически ритуали, за което беше оплюта от църквите!
И ако ще си говорим за филми - гледай тогава Star Wars




Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Bивиян (непознат)
Публикувано24.12.06 11:33



Всеки човек се ражда с някаква дарба,която другите нямат,с която той се отличава от останалите.Няма еднакви хора н а този свят,няма и абсолютно еднакви организми в природата!
Както има вярващи в господ,така има и такива които не вярват.
Огромен процент от хората смятат света,вселената за това което виждат!Към края на новата ера така наречените "магьосници" бавно и постепенно са се изтривали от облика на човечеството,на Земята.От тогава хората разправятт различни приказки,легенди за страшни и зли магьосници,пишат се книги и какво ли не!Магията за обикновения човек се е превърнала нещо като Дядо Коледа за възрастните хора,които знаят че той попринцип не съществува,но залъгват малките деца.
Но има някои хора макар не толкова много и единични случеи с малко по-голяма дарба и възможности от другите,които живеят в два сята-този,в който всички живеят и в този на магията.Попринцип има ритуали,проклятия,практити практикувани от почти всички магьосници,но има такива които се занимават със собствена магия,взаимстват от тук,от там,от стари книги и каквото им дойде на ума!"Магия" е много общо понятие,което може да се позлва за хиляди неща!Магиите по типове са различни,по начини на правете,по стил и т.н. Но каквото и да говоря никога неможе да се възприеме магията от обикновения човек,който просто няма дарбата да вижда мистериозно невидимите неща!
Магията не е само въображение,тя я има постоянно стига да знаеш как да рабоитиш с нея,какво да я правиш и да правиш разлика от реалност и магия.
Сега немога да ти кажа примерно как правя дадено проклятие или магия!
Но попринцип целия свят знае,че в миналото алхимията е била една мистика,една фалшификация,една лъжа!Но всъщност никой неможе да докаже,че е лъжа!Просто великите алхимици неса искали да издават формулата,тайната,която всеки иска да знае! Я си представете ако все можеше да получава злато от ръждясал метал?!Какъв щеше да е тогава смисъл на съществуването ни?!ето защо алхимията е замряла в самите хора,алхимици!


За сега до тук ще вече ме болят пръстите да чаткам по клавиатурата!



Тема Re: Авалон (мит или религия в миналото)нови [re: Bивиян]  
Автор Bивиян (непознат)
Публикувано24.12.06 11:35



Всеки човек се ражда с някаква дарба,която другите нямат,с която той се отличава от останалите.Няма еднакви хора н а този свят,няма и абсолютно еднакви организми в природата!
Както има вярващи в господ,така има и такива които не вярват.
Огромен процент от хората смятат света,вселената за това което виждат!Към края на новата ера така наречените "магьосници" бавно и постепенно са се изтривали от облика на човечеството,на Земята.От тогава хората разправятт различни приказки,легенди за страшни и зли магьосници,пишат се книги и какво ли не!Магията за обикновения човек се е превърнала нещо като Дядо Коледа за възрастните хора,които знаят че той попринцип не съществува,но залъгват малките деца.
Но има някои хора макар не толкова много и единични случеи с малко по-голяма дарба и възможности от другите,които живеят в два сята-този,в който всички живеят и в този на магията.Попринцип има ритуали,проклятия,практити практикувани от почти всички магьосници,но има такива които се занимават със собствена магия,взаимстват от тук,от там,от стари книги и каквото им дойде на ума!"Магия" е много общо понятие,което може да се позлва за хиляди неща!Магиите по типове са различни,по начини на правете,по стил и т.н. Но каквото и да говоря никога неможе да се възприеме магията от обикновения човек,който просто няма дарбата да вижда мистериозно невидимите неща!
Магията не е само въображение,тя я има постоянно стига да знаеш как да рабоитиш с нея,какво да я правиш и да правиш разлика от реалност и магия.
Сега немога да ти кажа примерно как правя дадено проклятие или магия!
Но попринцип целия свят знае,че в миналото алхимията е била една мистика,една фалшификация,една лъжа!Но всъщност никой неможе да докаже,че е лъжа!Просто великите алхимици неса искали да издават формулата,тайната,която всеки иска да знае! Я си представете ако все можеше да получава злато от ръждясал метал?!Какъв щеше да е тогава смисъл на съществуването ни?!ето защо алхимията е замряла в самите хора,алхимици!


За сега до тук ще вече ме болят пръстите да чаткам по клавиатурата!

(слагам го повторно,че май никой него видя щото аз го публикувах след някой като ме е изпреварил!)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.