Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Един ден от битието на Копривена метла...  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано10.11.06 14:39






Небето бе леко облачно. Пред кухнята на Курилската лудница имаше изхвърлени остатъци от закуската на персонала и другите обитатели на солидно изграденото съоръжение. Из въздуха летяха гълъби и врабчета. От време на време кацаха и успяваха да покълват малко от остатъците. Проблемът им беше, че щом кацнеха и обитателят на една от стаите на 2 етаж, започваше да ги замеря с топчета мазилка. Кой казва , че е лесно да си гълъб или врабче в Курилската лудница??!?

Някои от врабчетата бяха дали свидни жертви и 2-3 от тях лежаха зашеметени от топчетата мазилка. Борбата продължаваше така от 3 месеца, откакто обитателят на стаята на 2 етаж бе преместен тук от Карлуковската лудница.Врабчетата му бяха набрали, но едва след като лудият успя да измлати по главата един от лидерите на гълъбите, започна да се замисля отмъщение.....
Изведнъж един от летящите гълъби, направи рязък завой и пикира стремително към прозореца на 2 етаж. Моментът бе издебнат идеално. Лудият тъкмо бе свършил топчетата и сега чегърсаше със зъби нова суровина от стените.Гълъбът нададе нетипичен за кротката си натура вик. Лудият се обърна и видя как една голяма курешка лети право към лицето му.Лайното го уцели право в очите и предвид рядката си консистенция започна да се стича надолу. Лудият не можеше да се избърше, защото ръцете му бяха стегнати отзад в усмирителната риза. Отвори уста и вътре лъснаха два реда леко пожълтели зъби, с мазилка по тях.
От няколко месеца – откакто доктор Сам Сириусов бе решил, че обитателят на стая № 22 е опасен за гълъбите и врабчетата – ръцете му бяха все отзад и лудият бе измислил начин да обстрелва въпросните птици, използвайки ченето си.
Викът бе интересна смесица от квичене и лай.Този звук бе гордостта на психиатъра д-р Вейдъров.Той бе спечилил не една и две награди, доказвайки, че човекът е на път да измисли нова система за комуникация, заместваща обичайния човешки език.

В Лекарската стая, дежурната на етажа д-р Мориганова вдигна отегчен поглед от червения лак, с който лакираше дългия си маникюр. Срещу нея д-р Козарова дори не прекъсна решаването на кръстословицата.

- О, не отново! Заради него ще влезем в преразход на успокоителни! – възкликна д-р Мориганова. След кратък размисъл тя натисна сигналния бутон и към стая № 22 тръгнаха двама яки санитари.

20 минути по-късно лудият от стая № 22 спеше на пода и хъркаше с отворена уста. Отвреме на време над устата му леко хвърчаха частици мазилка, смесени със слюнка.Долу на двора пред кухнята врабчетата и гълъбите най-накрая можеха да се нахранят спокойно от три месеца насам.





Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: Morrigan*]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано10.11.06 14:46



Тя ще се зарадва, че си и обърнала толкоз внимание...

Това и е целта.



Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано10.11.06 14:47



Това е част от терапията й!





Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: Morrigan*]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано10.11.06 16:11



Д-р Козарова е готова да поеме дежурството, само да изтича до кафемашината



The chase is better than the catch


Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: Morrigan*]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано10.11.06 16:43



Пу пу съм санитар





Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: Morrigan*]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано10.11.06 20:40



Посредствено.
Жалкото обаче е не това, а констатацията, че този буламач е "сготвен" в работно време. Затова "куца" България, защото вместо предвиденото време за работа се използва да се пишат абсолютни глупости. Трагично!!!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор SamSirius (Sam I am)
Публикувано10.11.06 20:58



В лудницата няма време,
в лудницата стана тясно
на пода проснат дремя
и проклинам бясно!

Страж съм и пенджура пазя
и навирена ми е метлата
гълъби, врабчета мразя
"Ваде Ретро Сатаната!"

Куришките миришат,
а клоаките са им чевръсти
веднъж да ме изпишат
всичките ще ги покръстя!





Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: SamSirius]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано10.11.06 21:03



Саме, глупако, ако си истински Сам ще пишеш римувани двустишия, а не четиристишия. Наричат се "бейти".

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано10.11.06 21:25



"ако си истински Сам ще пишеш римувани двустишия, а не четиристишия"

Може ли хайку?



Нежно източният вятър гали
Сухи есенни листа
Глей си работата




Тема Re: Един ден от битието на Копривена метла...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор SamSirius (Sam I am)
Публикувано10.11.06 21:31



Защо ме занимаваш с безделнически неща? Аз съм един Сериозен Сириец и не се занимавам с поезия. Дошъл съм в България да проповядвам исляма и да продавам летящи килимчета, вълшебни лампи и стомни с джинове от времето на цар Давид. А ти си един несериозен и случаен интернет тип, който не заслужава внимание.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.