Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Самхейннови  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано21.10.06 11:39



или Сауин, Самайн, Шоен ... Хелоуин, ако предпочитате християнската версия


та мисълта ми е следната - да си направим една тема, в която да не повтаряме всеизвестни неща, и да не ползваме добрия стар цопъ-пасте метод.
Да пресътворим атмосферата на празника в стих, поема, разказ, есе, защо не и по примера на Serious Sam да вмъкнем и някоя илюстрацийка


а може и да ни дойде някоя идейка за отпразнуването му, поне виртуално

очаквам включване от всички (Мори, знам че ще напишеш нещо наистина добро, Сам, хайде тоя път да не замесваш другарчета-клубарчета, pls...)

The chase is better than the catch


Тема Re: Самхейннови [re: kozaa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.10.06 11:49



Чакай бе, има още 10 дни!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Самхейннови [re: BlackWolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано21.10.06 11:53



време за размисъл



The chase is better than the catch


Тема Re: Самхейннови [re: kozaa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.10.06 11:57



О, Козичке, онлайн си, а?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Самхейннови [re: BlackWolf]  
Авторparallax (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 16:16



10 dni ama podgotovka trqbva :) Aide naduite im gaidite na horata. :)) Priqten praznik, btw v Sf moje da se organizira otkrito 6estvie s tikvi po glavnata /ne va znam tam kolko glavni imate/ :)
Pz!



Тема Re: Възрожденска пиеса - Хелуйннови [re: SamSirius]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано25.10.06 12:29



Много забавна пиеса Горе долу повечето герои ги познах ама ми стана интересно аз кой съм Ако участвам де



Тема Re: Възрожденска пиеса - Хелуйннови [re: БoянlYl]  
Автор cuddly (непознат)
Публикувано25.10.06 15:01



аз само няколко разпознах, но като видях илюстрациите, се чудя защо има 2 метли?

(шпионинът и мишокът)




Тема Re: Възрожденска пиеса - Хелуйннови [re: cuddly]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано25.10.06 15:09



Може би защото метлата страда от раздвоение на личноста


Метлата християнка и метлата от египетските мистерии



Тема Re: Възрожденска пиеса - Хелуйннови [re: БoянlYl]  
Автор cuddly (непознат)
Публикувано25.10.06 15:19



мерси за разсясненийцето

.
а, и да не забравя - текстът на Сам е много увлекателен за четене.





Тема Ето как е след Самхейн!нови [re: kozaa]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано25.10.06 16:08







Събудих се с леко чувство на божествен махмурлук. В първите мигове установих 3 неща:
1. Аз съм Мориган. Който не знае аз също така съм и Богиня с един куп задължения. Като започнеш от войната и свършиш с любовтта. Когато раздаваха божествените длъжности имаше недостиг на кадри и се наложи да съвместявам задълженията.
2. Незнайно защо в айряна снощи е имало и ейл. Избягвах да пия ейл, защото след това винаги се събуждах до някой вожд и после нямаше отърване от него. След това, все мрънкаше за военни завоевания и да съм го направела герой.
3. Дагда бе удобна възглавница, но Луг доста ми тежеше.
Ако и за тях се чудите кои са, е и те са Богове. Дагда се изживява като Върховен Бог, въпреки че, никой друг не е съгласен той да е шефа. Но той си е намерил една групичка бардове, които разпространяват слуховете. Иначе като изключим огромното му его и склоността да изпива огромни бъчви с ейл и да яде глигани – горките животинки! – е пич.
Луг е Бог на всякакви далаверки, сделчици и бизнес отношения, наричани за краткост от бардовете, които той спонсорира, приключения и търговия. Някъде на юг едни племенца го наричаха Меркурий и имаше последователи, наричащи се адвокати.

Както и да е. Отместих Луг и станах. За малко да се спъна в даровете, които друидите ни бяха оставили на входа на царската колиба – около 100 чифта отрязани ръце и незнаен брой глави.Честно да си кажа, аз от известно време бях привърженичка на здравословния начин на живот - пиех айрян, воювах умерено, не ядах месо и съм защитничка на животните. Дори, наскоро съчиниха за мен цял епос от песни, в които спасявам беззащитни крави и бикове от разни вождове. Гнусното в случая бе, че бардовете си измислиха, че бика съм била аз.Наложи се спешно да оставя за малко здравословния живот и да ги скъся с една глава въпросните бардове.

Гарванът ми Бадб долетя от някъде и едва сега забелязах, че доста от ръцете са наръфани. Е, хубавото на празници като Самхейн е, че никога не оставам без храна за домашните си любимци.

Навън хората спяха с маските на животни, тук таме имаше кървави следи на хора, които са имали щастието да си изпуснат маските, в следствие на което духовете на мъртвите са се вселили в тях и се е наложило спешна друидска помощ за отстраняването на духовете от телата.Продължих и стигнах до жертвените камъни, които бяха тук от зората на времето, много преди въпросните келти да дойдат тук. Камъните бяха портали към Света на Боговете. Келтите си ги бяха харесали за място, в което да оперират от безверие други хора и от време на време бе досадно, когато решах да дойда в този свят, да прескачам човешки тела и да се хлъзгам в кръвта. Но на останалите Богове им харесваше, а и Дагда поощряваше тези практики, за да поддържа имиджа си на Добрия Бог.

Друидите се бяха строили и пееха церемониални стихове, размахваха дъбови клонки и държаха ритуалните ножове. Така и не бяха изчистили кръвта. Наистина трябваше да си поговоря с тях на тема Стерилност и Хигиена. Харесваше им, че Боговете са дошли отново на Самхейн и това утвърждаваше властта им над останалите.

Вгледах се в Каменния Кръг, Бадб долетя и входа се отвори. Прекрачих в другия свят и си казах: Свърши и този Самхейн.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.