Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Думата с "П"нови [re: BlackWolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано23.10.06 20:33



Много ми е интересно какво можеш да намериш "вътре в себе си", което не е по принцип човешки архетип? Т.е. присъщо на вида Homo sapiens като цяло? -нали всеки си има глава, ръце, крака.... и т.н. присъщи за сапиенса

, но това не пречи да са различни в детайлите (и слава богу)
не е ли така и с качествата на хората? "вътре в себе си" може да намериш уникална комбинация, единственото, което имаш какво ще правиш с намереното, ти си знаеш
струва ми се, че говориш с общи лафове за това, което ти помага в "конкретния, ежедневен живот" как практикуваш старите "техники" извън техния контекст? ако недоволстваш от фрагментарността, значи не заимстваш само отделни неща, а цялостна система, нали така? а това възможно ли е в ежедневието?

The chase is better than the catch


Тема Re: Думата с "П"нови [re: BlackWolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано23.10.06 21:01



а кои традиции са живи и днес?


ако имаш предвид индианските, наскоро четох "Силата да лекуваш" и не останах с такова впечатление... "Белият човек дойде и всичко, което имаше, беше библията. Сега белият човек има всичко, а за индианците остана само библията"
да не се изкарваме по-големи индианци от индианците все пак
още веднъж подчератавм, че нямам преки наблюдения и говоря само по книгите
ако наистина "практикуваш" нещо и това те прави щастлив, моите най-искрени уважения

The chase is better than the catch


Тема Re: Не знам...нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.10.06 21:49



Ами така е особено в България, интелигенцията ни е избивана толкова пъти от как имаме държава, резултата днес е на лице нямаме естествени лидери

Поне не и в нужния мащаб, като народни водачи. И това се вижда много добре особено от чужденци, търпението ни определено е пословично и надхвърля границите на добродетелта.
А да си в политика е мръсно защото ще се занимаваш само с алчни и продажни хора на които изобщо не им е мястото във власта, а в затвора



Тема Re: Думата с "П"нови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.10.06 22:21



Християнско влияние,

звучиш като православен
Да не са били каквито са били едно време, но са добре излседвани и описани и то не само от български изследователи и като цяло в тях има запазени много общи неща за индоевропейската структора на мита и религията. Общо взето религиите и традиците са основани на принципи ако ги познаваш и повярваш в тях ги съживяваш и те работят за теб Днес науката е приятел на религията, алелуя

Виж пич ти да не очакваш като отидеш на село да се върнеш в 18 век
Като цяло да цивилизацията отнема от магията на мита, но това не пречи митовете и ритуалите да действат все пак в наши дни човек може да добие дори по пълна представа за мита

Да ти си падаш по трогателни песни за бизони и прерини пилета
А и като цяло фолклора ни не се състои само в това, епосите като този за крали марко стари бугурищици като "девет враке железни" са си част от българския вонски епос има немалко подобни обичаи въпреки унищожителните последици от християнството и исляма. А и като цяло има достатъчно доказателства за да се предположи каква ни е старата религия

Знаеш ли индиянските традици са не по малко истински от нашите, но за да ти стане по цветно как изглеждат такива като теб в очите на един индиянец си представи как аз гледам на идеята за орфей негър или за това че след 100г за българи могат да се пишат само цигани Егати пародията белите им унищожават културата за да се правят на винету

В същност трябва да има и такива като теб ако правя карнавал ще ви извикам с целия орлов кръг носете си и перата, че ще се загуби чара на шоуто

В същност работата може и да не е в бизоните и канутата, но начина им на живот и традициите им са ми безкрайно чужди колкото и да ми харесват И честно не разбирам как съчетаваш начина им на живот и разбиранията си в една европейска България. Любопитно ми е как са те посветили кой ти е дал името черен вълк тези имена се заслужават, нали не е само шоу
А и като цяло съм, чел разни книжки за техните шамански практики наистина са ми далечни, колкото и да са интересни



Тема Re: Думата с "П"нови [re: БoянlYl]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.10.06 22:46



Твой си проблем бе човек, вервай си и си харесвай каквото искаш. щом ти харесва да се самозалъгваш с измислени и мъртви неща - твой си проблем.
Но само недей да ми казваш какво АЗ да харесвам!



А ако нещо ти е чуждо - може би просто нямаш достатъчно акъл, за да го разбереш... Впрочем, и това си е изцяло твой проблем.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Думата с "П"нови [re: БoянlYl]  
Авторнaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 22:51



"Българи-индианци" звучи толкова смешно и нелепо, колкото "викинги-аборигени" или "пигмеи-самураи".

Чудно как обаче се намират такива неадекватни палячовци, които освен всичко си и вярват, та и насериозно се вземат.

Е, верно, че не са много, но тук по клубовете понякога твърде досадно си натрапват тъпотията.



Тема Re: Думата с "П"нови [re: kozaa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.10.06 22:59



Щом си чела тази книга, сигурно си видяла, че не е останала само Библията.

Все пак реториката си реторика...

А тези традиции се пазят - е, и те не са това, което са били преди 100 години, но поне там има конкретна жива традиция. Работеща!

А някои хора не могат да вденат, че откъслечни спомени за една традиция, а още повече фантазиите за нея не вършат никаква работа.
Но честно казано, този спор ми омръзна. Човек или може да разбере нещо, или не - затова разговора с Боян не ми е интересен.

Но пак повтарям - всеки е свободен да избира каквото му е по сърце...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Думата с "П"нови [re: kozaa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.10.06 23:01



Нали сериозно не мислеш, че ТУК ще ти отговоря какво и как точно правя?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Думата с "П"нови [re: нaблюдaтeл]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано23.10.06 23:03



Защо не се скриеш обратно в дупката, от която си изпълзял?

Всъщност, на нея нямаше ли кръст?

Или ти беше от ония, йогическите малоумници (или от някоя друга "духовна" школа)?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 23.10.06 23:08.



Тема Re: Думата с "П"нови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано23.10.06 23:09



Традициите ни не са мъртви дори са едни от последните живи в европа



Аз не ти казвам какво да харесваш, щом играта на индиянци и апаши ти помага да се чустваш по добре

Кое да ми е близко живота в прерията опастноста от турнада, сезоното ловуване на бизони, пушенето на тютюн Викането на великия дух, да почитам животни дето ги няма на нашия континент, да хапвам пеьота Кое от наична на живот и мислене на индиянците да ми е близко ние живеем в различни светове.
Аз имам достатъчно акъл за да го разбера ама ти още си изживяваш пуберитета с книжките на Каръл Май




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.