Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Думата с "П"нови [re: Caбaзий]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано21.10.06 17:05



"Щото основната работа на руските и съветски учение да търсят славяни и да ги намират .. естествено те търсят и тюрки и ги намиорат там където им е удобно. "
Точно така! Това е голата истина...



Обаче за това не съм съгласна:"Пък за траките , не се ли разбра вече ,че .......са избити до 5 век окончателно" - ти да не мислиш, че римляните са провеждали масови кланета и са обезлюдявали всяко тракийско селце? Ти ги изкара вампири,бе, човек! А и не може народ, който според Херодот е втори по численост след индийците(за траките говоря), да бъде изтребен лесно.



Тема Re: Думата с "П"нови [re: agrimonia]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.10.06 17:12



Траките с абили успешно ромеизирани от римляните, но родствените им връзки с най-многобройния народ на изток(да не забравяме, дори според самите гърци траките са били най-многобройния нарое на земята) успешно са се интегрирали с него под името Българи!
Да не забравяме, че писмени източници в българските територии има само от Българи и траки, но никакви от т.нар. славяни!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Не знам...нови [re: BlackWolf]  
Авторaнapxиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 17:22



По принцип мисля, че не си особено интелигентен, но тук съм съгласен с тебе - държавата е паразитно образование върху хората, населяващи дадена територия... Човечеството няма нужда от държави - държавите представляват насилие не само срещу самия човек, но и срещу Земята. Те разединяват хората по най-различни признаци. Земята е ничия, а хората са си преди всичко хора. Но малко си дават сметка каква част от свободата им е отнета вследствие на паразитното влияние на политиката, религията и алчността.

Поздравления, имало малко мъдрост в "индианските"

творения. Ако беше чисто твоя мисълта, щях да те уважавам иначе.



Тема Re: Думата с "П"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано21.10.06 17:22



"Траките с абили успешно ромеизирани от римляните....."
Именно! Обясни му го на Сабазий това-той направо изтреби траките до крак!



Тема Re: Думата с "П"нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.10.06 17:26



Мисля че записа на ударното хоро е ужасно лош другите нямах време да ги преслушам


Или ти искаше да ме питаш нещо по конкретно



Тема Re: Не знам...нови [re: BlackWolf]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.10.06 17:48



Славяните едва ли са от по мъдрите в предвид че са ги вкарали насила в доста държавни формирования а и в крайна сметка днес е пълно със славянски държави и нито една не е създадена от славяни навсякъде те са били от преибаната членска маса


А за плюсовите и минусите на държавноста може да се поспори, определено има и от двете, но да се заблуждаваш, че с анархия става, мисля, че не ти отива на годините



Тема Re: Думата с "П"нови [re: xenox]  
Автор roxy (непознат )
Публикувано21.10.06 18:39



мисля че известна представа можеш да добиеш от книгите на някои археолози за изследваните от тях периоди, селища и т.н. - за сградите, в които са живели - от чертога през правоъгълната дървена полуземлянка до юртообразните къщи(що се отнася до българите), за некрополите, съкровищата, предметите от бита - вж.например "Въведение в прабългарската култура" на Д.Овчаров. Ст.Станилов има една за славяните - "Славяните в Първото българско царство", но не съм я чела; мисля обаче, че пише някои неща по аналогия с източните славяни и находките от тях в Русия и Украйна. може би Блекулф ще даде по-обосновано мнение за тях двамата. сега е излязла и една книга на Георги Владимиров за архитектурата във Волжка България, там също има някои неща за местния бит...



Тема Re: Думата с "П"нови [re: roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.10.06 19:04



Тая за Славяните в първото царство е много хубава


Обаче въпреки опита на автора да извади на преден план добрите черти на славяните все пак се усеща колко са били западнали в доста отношения.
И тя изследва предимно бита на нашите славяни което е доста хубаво защото наистина ти става ясно кой е бил водещия елемент във всяко отношение в Държавата ни Не, че славяните са били лоши или непълноцени просто начина им на живот преди великото преселение да ги изтласка на европейската сцена е бил доста простичък и скромен, далеч от арената на цивилизацията



Тема Re: Думата с "П"нови [re: БoянlYl]  
Автор roxy (pride & joy)
Публикувано21.10.06 19:23



скромен начин на живот - да, но все пак - колко народи днес се считат (или по-скоро се мъчат да се изкарат) потомци на Атиловите хуни и колко СА славянски? къде са аварите, хазарите, куманите, печенегите? монголците на Чингиз ли оставят по-ярка следа в материалната култура или държавата на Тимур и потомците му? не е нужно да си 'юнак над юнаци', за да те запомнят...
виж, северните войнствени мъжаги са останали...



Тема Re: Думата с "П"нови [re: roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.10.06 19:34



Никой не спори че повечето са славянски


Ама нито една от тия държави не е създадена от такива
А ти хуните тюрките и другите маймуни не ми ги хвали
Може да са юначни ама ние така или иначе нямаме общо с тях
По важното е, че ние сме ги надживяли и сме си били нещо преди северните мъжаги




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.