Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Добро и зло.  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 14:03



Една тема в която можем да поразсъждаваме за доброто и злото


И в която даваме възможност на християните да ни докажат, че сме виновни по рождение понеже адам и ева са яли от забранения плод.
Една тема в която могат да ни обяснят как така дявола е станал зъл и какво го е подтикнало към това. Място където всеки може да развие теорията си за доброто и злото.

Моята теория е следната добри и зло са чисто етични категории, които извън човека не съществуват, те се създават и съблюдават главно с цел подържането на ред в обществото и коректни отношения между хората. Злото в човек е породено от невежеството и незнанието какво причинява с действията си на себе си и околната среда. На такова зло не се отговаря с добро защото без болка тези неосъзнати същества немогат да разберат какво причиняват на другите около себе си
Извън хората добро и зло не съществуват макар, че двете енерги лесно могат да се индетифицират с два природни закона този който от по простите форми на енергия ги организира в по сложни като този на еволюцията и другия закон който пък от по сложни ги превръща в по прости като този на етропията. Или чисто психологическите закони наречени ерос и танатос, истинкта за самосъхранение и развитие и този който ни тласка към самоунищожение.
Доброто и злото са заложени в човек имено по тези закони и само развитието на съзнанието което го кара да осъзнава действията си спрямо какво причиняват на другите, го правят добър или лош. Лошите хора или несъзнават това което вършат или го съзнават, но го правят с цел облага която то би им донесло. Примерно наемните убици осъзнават че това което правят не е хубаво но те го правят за пари и заради нещата които могат да си купят с тях, те не убиват за удоволствие за разлика от един сериен убиец който не съзнава последствията от дейноста си. От където следва че злото у човека или е несъзнавано или мотивирано, но мотивите се намират в неща които са издигнати като ценост от същото това общество което създава нормите за добро и зло. Следователно наемния убиец се стреми към цености които постига по най лесния възможен начин, значи за това е виновна инертноста и мързела стремежа към лесни неща. Но инертноста също е породено от неосъзнаване, защото тя не води индивида до развитие от където следва, че за всичко е виновно невежеството и мързела.
Нито зло нито грях биха съществували ако човек съзнаваше последствията от своите действия, злото се поражда в съпротивата срещу природните закони, които са ни превърнали в хора



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.09.06 14:18



амин





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Drona]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано15.09.06 19:17



"как така дявола е станал зъл и какво го е подтикнало към това. "
С интерес чакам отговор на този въпрос.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (минаващ)
Публикувано15.09.06 19:40



Добро и зло... Предимно субективни представи. Много неща са се казвали и писали по въпроса, интересното обаче е, че никой вършител на зло не извършва "зло", определяйки го като такова. Всъщност той изхожда от собствените си представи за "добро" и повярвал прекалено много на тези си представи, в крайна сметка върши зло. Примери - каквито и войни да са водени, те тръгват от нечия субективна представа за "добро" - "добро" за родината, за народа, за религията... Най - чудовищният пример за престъпления в името на "доброто" (субективно възприеманото добро, а то, дали според Библията, Корана или други религиозни книги, пак си е такова) са войните и убийствата по религиозни причини. Различни представи за "добро" воюват едни с други. Повярвали прекомерно в тяхното "добро", те се опитват да го наложат на останалите.

Можете да кажете - да, ама Библията е не кое да е "добро", а "Божието". Но нямате повече право от когото и да било друг да настоявате за това "добро" или да твърдите, че тази представа за "добро" е по - достоверна от която и да било друга. Всъщност първо обърнете внимание на факта, че съдържанието на Библията е резултат на политическо решение. И после може да разберете, че това е всъщност поредният субективизъм, претендиращ за универсализъм.

В крайна сметка излиза, че "доброто" е в основата на "злото". Т.е. субективната представа за "добро" тласка към "зло". Виновни са представите, вярванията. Ако си дефинирам някакво "добро" (а всеки го прави), аз създавам напрежение спрямо самия себе си и останалите, започвам да изисквам това "добро" (всъщност тази представа); но кои сме ние та да изискваме каквото и да било, дори от самите себе си. Ето защо, ако има наистина "добро", то трябва да е спонтанно, естествено - да идва с вдъхновение, а не с изискване; с радост, а не с налагане.

И Библията учила, че хората били "зли", разказвайки онази фантастична история за Адам, Ева и Змията и Добрия Бог, който ги изгонил. Звучи като евтина манипулация към непослушни деца, целяща да ги застави да слушат - в случая да слушат религиозните лидери. Няма такова нещо. А да твърдиш, че хората били "зли" по природа, защото примерно някои са склонни да извършват престъпления - това е все едно да твърдиш, че хората са хомосексуалисти по природа, защото някои от тях са такива. Всъщност по природа хората са свободни от всякакви представи - за "добро" или за "зло", раждат се такива - свободни откъм представи, но в процеса на "израстването" се случва и натрапването на представи и обусловености, започва и стремежът към субективно "добро".





Тема Безпътни,нови [re: бeзпътeн]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.09.06 20:18



ти освен, че си глупав инат, си и бездарен.
Взимай пример от Боян, може и да ти се изяснят някои неща при добро желание.
Човекът те пита за твойта представа за добро и зло не за библейската, която всъщност е страхотна.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Безпътни,нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.09.06 20:41



ех, как ми липсваха класификациите ти /кой глупав, кой бездарен/...
то е лесно само да критикуваш...
я дай своя теза и я подкрепи с доказателства, за да не изпростее и тази тема.

Vae victis



Тема Нещата такива, каквито санови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
АвторSprite (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 20:42



Хей ти, Sprite има да ти каже нещо. Момичетата винаги надушват, че отчаяно си търсиш гадже. Момичетата надушват, че си отчаян. Не се чуди как го правят. Те просто го могат. Един бърз поглед им е достатъчен, за да разберат, че си тотално отчаян. Наричай го предчуствие, интуиция, шесто чувство, свръхтестостерон, не знам какво е. Единственото решение е да бъдеш най-после с момиче, но това разбира се няма да стане, защото си отчаян.





Тема Re: Нещата такива, каквито санови [re: Sprite]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.09.06 21:15



ще го вземем копривения за рекламно лице?



Vae victis


Тема Re: Нещата такива, каквито санови [re: Sprite]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.09.06 21:56



Хахахахаха, какво трябва да значи това?

Действия крепят Вселената.


Тема Моята представанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.09.06 22:54



Ми как да не изпростее, Романе, когато в темата се пита за личното мнение на участниците за добро и зло, а те веднага почват да ми замесват с критикарски уклон християнската гледна точка??!?

Иначе аз съм на аристотеловото мислене - "добро е онова, което не е зло и обратното". Отношението на тези две понятия към човека е следното: Извън хората добро и зло не съществуват (последният цитат е от Боян).
Мисля, че нещата стват ясни вече. Съотношението между добро и зло зависят единствено и само от избора на позицията на мярката, която ги разделя и която е самият човек (Протагор от Абдера). А човек не е "субективна представа", а напълно обективна и равностойна на себе си. Затова и доброто и злото не са субективни, а обективно съществуващи.

Та това съм аз, има и още, но друг път.

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 15.09.06 22:55.



Тема Re: Моята представанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано15.09.06 23:35



много хубаво, но защо трябваше да обиждаш хората на лична основа? то че клуб езичество е всъщност клуб антихристиянство е ясно, обаче не е това начина да се държим. човека си казва мнението, ти вднага му скачаш с обиди.



Тема Re: Моята представанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 23:54



Могат да изложат и личните си критики към християнството и нямам нищо против това само обогатява гледната точка


Интересно ми е че отношението ти към доброто и злото не са християнски не те ли притеснява че вместо в рая да ти се падне някоя мацка, може в ада да ти се падне някой негър клошар

А човек не е "субективна представа", а напълно обективна и равностойна на себе си. Затова и доброто и злото не са субективни, а обективно съществуващи.
Малко ме оплете с това разсъждение
Ама в крайна сметка това което е обективно за теб е субективно за мен тъй че и доброто и злото в голяма степен са субективни. Обективни са само до колкото повечето хора не харесват едни и същи неща
И термна добро и зло определено не ми харесва, според мен е по правилно да се казва редно и нередно



Тема Re: Моята представанови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 00:05



Християнство бе християнство аз от кога ти говоря, че християните сте такива.
Ако искаш даже ще пусна някоя провокативна но не обидна тема да видиш каква ще бъде реакцията на православните в православие





Тема Re: Моята представанови [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (минаващ)
Публикувано16.09.06 00:06



Всъщност не съм антихристиянин, напротив, много неща в учението на Исус намирам за изключително мъдри. На Исус, но не на християнството, т.е. на неговите последователи - организатори на религията, най-могъщия и чудовищен култ, създаван някога.

Каква е причината за това окепазяване на едно учение? Защо в името на Исус, апотеозът на неналието и любовта, са извършвани толкова зверства, войни и убийства? Ето ти един оригинален отговор - заради вярата. Повярвали са в доброто прекалено много, дотам, че да натрапват "доброто" със зло, т.е. с насилие. И къде е Исус, учителят на ненасилието, в цялата трагедия. Това е трагедията на християнската църква, на организираната религия, политика и манипулация, но не и на самия Исус, за когото не знам някъде да е писано, че призовава към насилие и войни в негово име.

Тъй че не съм против Исус, но християнството е едно извращение за съжаление. Също като исляма, който в корена си е такъв. Прекалено силните вярвания в добро водят до желание за натрапване на това добро и на останалите хората. Това всъщност правят всички религии.

Задръж си "доброто" за себе си и не го натрапвай на другите.



Тема Re: Нещата такива, каквито санови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 00:08



Е ти си знаеш





Тема Re: Моята представанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.09.06 00:18



аз съм на мнение, че човек е мерило за всичко, а доброто и злото са строго субективни понятия. Това, което е добро за мен, може да е зло за теб и обратното. Исконни истини няма. Дори понятията се променят /ако и ценностната ти система претърпява развитие през живота ти/. Важното е да не влизаш в противоречие със съвестта си, щото тогава всичко се размива и става хаос...



Vae victis


Тема Re: Моята представанови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 00:27



О призовава в евангелие от Матея глава 10 стих 34-36. Който гласи: Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята: не дойдох да поставя мир а нож. Защото дойдох да настроя човека против баща му, дъщеря против майка и, и снаха против свекърва и, и неприятеля на човека ще бъдат домашните му.

Общо взето това съм го наблюдавал на живо така, че не ми говори а това, че отделно учението му е до изкревено и до преиначено спор няма.
Но то така или иначе в него няма нищо оригинално така, че не виждам смисъл от него хора като исус от как свят светува са се раждали и ще се раждат. Учители с разни способности с лопати да ги ринеш

Кои от тях са били истински кои не божа работа, но да се кахъря за един евреин че е бил с изопачено учение никога.

Не съм съгласен че го правят всички религи, правят го само тези дето си въобразяват, че са единствени и гледат да те спасят на всяка цена. Ти нали си фен на йога, кога йогите са си натрапвали ученията. Ти трябва да си готов за тях не те да ти ги набиват у главата



Тема Re: Моята представанови [re: БoянlYl]  
Автор бeзпътeн (минаващ)
Публикувано16.09.06 00:55



Това за "мира" и "меча" е в преносен смисъл според мен

, след като самият Исус и учениците му не са били войнстваща групичка. Ако го имаше предвид буквално, щеше да го прави и да дава пример (както например е правил Ботев - при него думи и дела са били едно, но и случаят е съвсем различен).

Нямаше да е от такова значение дали е изопачено учението му или не, ако все пак това не бе най-масовата религия в днешни дни. А и тя дава пример на исляма, който за мене е едно плагиатство, по отношение насилието и войните.

Иначе малко или много може би всички традиционни религии се натрапват, ако не се лъжа, но разбира се най-нахални са християните, мюсюлманите и евреите (които са стартирали цялата заблуда с манипулациите на Мойсей). Например тези религии, които се обуславят по наследство - ето родителите натрапват на децата си религията (която и да е тя). И също обществото, етноса, племето - си натрапва религията на останалите хора, които живеят и са израстнали сред даденото общество. Това за мен пак е вид натрапване, защото все пак дори индивидът, дори роден в някакво обусловено общество, трябва първо да отрасне, да помъдрее и тогава да избере сам своя мироглед относно религията, а не от малък да му втълпяват и обуславят религиозната принадлежност. Е, вярно такъв вид натрапване при останалите религии обикновено не е толкова чудовищен, колкото натрапването на трите изпълнени с най-голяма нетърпимост религии като християнството, исляма и юдаизма, но пак е вид натрапване.

Най-лошото е това разделение между хората с всичките последствия и враждебности. Това е най-лошият резултат от религиите, вместо да се търси единението (но не чрез съчетаване на глупавите догми, а чрез минаване отвъд тях и виждане на универсалното отвъд религиите), хората се разделят на най-различни враждуващи групи поради глупостта си.



Тема Re: Моята представанови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.09.06 00:59



че то тука ще стане същото, ако АЗ пусна тема - знам двама, дето веднага ще скочат да ме дъвчат. от вратата още.

с нещо по - добри ли сте?

само дето в християнство и православие мирно и тихо ще ти кажат да не богохулстваш и ще те баннат, ако продължаваш, а тука ще ми излеят един тон лайна на галвата. и, естествено, ще стане ясно, че съм жена, спя с чорапи и баба ми е имала сукман на лилави цветя.





Тема Re: Моята представанови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.09.06 01:02



О призовава в евангелие от Матея глава 10 стих 34-36. Който гласи: Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята: не дойдох да поставя мир а нож. Защото дойдох да настроя човека против баща му, дъщеря против майка и, и снаха против свекърва и, и неприятеля на човека ще бъдат домашните му.

взе ми го от устата





Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.09.06 09:59



това, за което всички сме съгласни е, че те не съществуват извън човека. другото - доброто за един е лошо за друг.

християните вярват, че всичко (Светът) е добро - създадено от един добър Бог. от там, нататък то може да бъде използвано и за лоши цели - може да се злоупотребява с него. злото, така да се каже - начинът, по който да се злоупотребява с доброто и самата концепция за това е дошъл след скъсване на една сила с добрия Бог и пълното му противопоставяне на Бога. в този смисъл Злото е там, където няма добро. където то отсъства. то на практика, като философско понятие, не съществува, а се изразява с отсъствието на нещо, на доброто. то е небитие.

Айнщайн има един интересен апологетичен спор от младежките си години, който можете да прочетете тук.



Така. В рая човек е бил с Бога, т. е. с Доброто. След грехопадението, което е пак скъсване на връзката с Бога (само че не самостоятелно, както е случая с дявола, а поради външна намеса) в него прониква Злото, т. е. отсъствието на Доброто. това скъсване на връзката с Бога се нарича от християнството грях и от там грехът е причина за Злото.

така хората са създадени Добри, но са подвластни на Злото. Тази подвласност се нарича първороден грях - общ за всички хора и отделеността им от бога. Според християните тя е причина за три неща - смъртта (дадена от бога, за да ограничи греха във времето), лошото отношение на човеците един към друг и страданията (които също не са лоши сами по себе си, защото могат да доведат до добри резултати).
освен пъровроден грях има и лични грехове, вече резултат не от природата ни, а от личния ни избор. те са доброволно избиране на Злото и носят тежки последствия както за околните, така и за прилагащия ги.

това, естествено, е само начин да се обяснят тия неща - добро, зло, защо така става и евреите ли са виновни за всичко. може да има и много други начини, част от които да се изведат също от Битие.
за мен този начин на разбиране на нещата действа. изведените от него принципи на поведение и мислене водят до добри резултати. т. е. - до Бога.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.09.06 10:07



злото се поражда в съпротивата срещу природните закони, които са ни превърнали в хора кои са тия закони, и как са ни превърнали в хора?

Нито зло нито грях биха съществували ако човек съзнаваше последствията от своите действия човек не може да съзнава винаги последствията от своите действия. за това ни трябва някой, който да каже кои дествия имат лоши последствия и кои - добри, та да могат и най - несъзнателните да ги спазват.

Извън хората добро и зло не съществуват макар, че двете енерги лесно могат да се индетифицират с два природни закона доброто и злото енергии ли са?!

На такова зло не се отговаря с добро защото без болка тези неосъзнати същества немогат да разберат какво причиняват на другите около себе си това, струва ми се е най - погрешно. кога злото е родило нещо добро? кога насилието е разрешило някой проблем?

може би бъркаш "неосъзнати същества" с луди и умствено неразвити.

освен това "неосъзнатите същества" неспособни ли са да вършат добро? или го вършат само по случайност? общо взето ми се струва, че доброто не може да се представи като съзнателност за последствията.

Редактирано от xenox на 16.09.06 10:27.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.09.06 10:38



например. имам един приятел, просто момче, не блести с интелект и проницателност. предполагам, че ще го наречеш несъзнателно същество, особено пък щото е християнин. въпреки това, той е добър - работи, не се оплаква напразно, коректен в отношенията си, винаги готов да помогне, открит и честен.

и е добър, не защото преценява съзнателно - ето сега като направя това еди какво си добро нещо ще се получи или като направя това ще стане нещо лошо - а защото просто е такъв. добър.

докато умните хора (тези дето огат да се контролират) не винаги са добри.

може да си прав, че злото е несъзнателно или от лоша мотивация. но и доброто също често е несъзнателно. така че малко грешиш, че зло няма да има само и единствено, ако хората станат съзнателни. всъщност, съзнателни могат да станат много малко хора, така че тая работа не ни топли като общество.

както са казва в онзи виц - - всички умни хора ще гласуват за нас, ама те са само 5% и не стигат за мнозинство.





Тема Re: Моята представанови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 14:28



Страна символика за един пацифист


Освен това петър вади нож когато идат да приберат Исус
Ама те и злиоти да бяха срещу римски войници нямаше да имат шанс, и исус го спира
Макар, че аз съм сигурен че той е знаел какво ще стане от там на сетне и не защото е бог а защото го е планувал и много малко от учениците му са знаели какво смята да прави
Освен това ти май не си виждал какво става в семейство с няколко типа религиозни разбирания пък било те в основата си християнски, става абсолютно семейна война както я описва исус. Щом едно семейство неможе да обедини ебаси религията.
Едно време ти се раждал в един свят в който всичко е било хомогено нямало е много религи нямало е много разбирания ти просто израстваш в средата тя не ти се е натрапила. Все пак свободната душа сама си избира къде да се роди и защо
А често старите езически религи са били напълно прегодени към начина на живот на общноста те са били естествени влизали са напълно в двата клона на несъзнаваното колективното което е генетично обусловено и личното което се създава в процеса на житейския опит
Вземи един будизъм масова религия кога тя се е разпространявала с кръв, в началото тя е имала конфликти с подобни на нея учения като това на Госала. Обаче те са били като войни между агитки на футболисти никой не е натрапвал чуждия мироглед просто като се видели някъде са правели по един як бой и до там



Тема Re: Моята представанови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 14:32



Аз съм влизал в православие с тема за исхазма дори не скочиха да ме дъвчат а направо загубиха всякакъв контрол, всички почти в един глас псуваха и искаха бан


Те поне да се заяждаха както ние двамата с теб определно щях да го приема
В тая тема единственото богохулно нещо беше, че сравнявах исихазма с платон, митраизма и будизма. Все едно им бях бръкнал в задниците с вила за сено
Мани православни



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 20:10



Добре това което ми каза с този разказа със всичко съм съгласен зло няма това е липсата на добро, логично всичко е ок. Но след като зло няма защо човек е грешен, адам не е разбирал какво прави и вместо бог да му даде възможноста да различава добро от зло той го лишава от това право, че от всичко нагоре му слага и забранения плод под носа. Значи адам не е извършил зло, значи това не е грях щом той не е правил тая разлика, значи мита е грешен и подвежда за някой неща. От тук следва и другия въпрос след като бог е добър и е създал хората със свободна воля той е трябвало да им покаже кое е добро и зло тоест да ги научи за да могат да ги различават, същото се отнася и за дявола. Как дявола който е пряко създаден от бог и като ангел имащ контакти с него е стигнал до извода че злото е по добро, че то му носи повече полза. В същност дори щом бог е създал представата за зло и е опредилил кое е е добро кое е зло, той го е създал обективно тоест всички трябва да се съобразяваме с неговата представа което противоречи на всеобщата ни представа за субективност в тези понятия, дори отрича идеята за свободна воля защото друг е сложил критерия за това и ние трябва да се съобразяваме с него.


Как се къса тая връзка с бог това ми обясни



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 20:38



Еволюцията е един такъв закон организирането на материята от по прости форми в по сложни, от неорганични съединения към органични и от просто форми на живот към все по сложни



Няма обща формула за това кои действия са добри и кои са лоши, в някой ситуаци ако искаш да живееш просто трябва да действаш. Сега ако гръмна някой психопат дето ме е нападнал вечерта за себе си ли ще мисля или за него да не го убия Има някакви приблизителни формулировки и те влизат само в рамките на човешкото общество ,като например на никой няма да му е приятно да му изневеряват тоест, човека когото обичаш тайно да е с друг/а. Няма да ти е приятно това което си постигнал с труд някой да ти го вземе, няма да ти е приятно да ти е приятно да прилагат насилие спрямо теб било физично или психично. Но понякога на човек му се налага да отцелява и няма голям избор, такъв човек може да се осъди защото е прекрачил човешкия закон. Но не можеш да кажеш, че е зъл след като е бил докаран до там

Болката е интересен човешки феномен всеки би я осъдил като зло, но тя в същност е сигнал, че в живота ни нещо не е наред. Когато те боли зъб, това означава че нещо със зъба не ти е наред, когато от твои действия те заболи това означава, че подхода не ти е бил правилен. Когато караш другите да ги боли, но сам не можеш да осетиш тяхната болка. Едва когато изпиташ ситуацията в която те са били ти разбираш какво си им причинил. Да оставиш някой да върши свинщини само защото не е редно означава да го лиши от възможноста да разбере какво причинява на околните
Болката е велик очител тя те кара да бъдеш съзнателен и да се замисляш всеки път когато действаш, защото твоите действи биха причинили нещо неприятно дори за теб самия. Напротив да се отвръща на злото с добро ти не само че не даваш на човек урок, но дори и го насърчаваш защото си мисли, че всичко му е позволено.

Лудите и умствено неразвитие са между 95-100% несъзнателни една голяма част от хората и без да са луди са около 90% несъзнателни
В същност при почти всички хора несъзнателните процеси са на такова ниво и то без да се бъркам. Ако хората бяха 100% съзнателни те нямаше да изграждат зависимости било към навици било към алкохол, наркотици или какво там ти хрумне дето създава зависимост.
Неосъзнатите същества могат да вършат и добро и зло просто те не могат да преценят кога какво правят. Напротив доброто е абсолютна съзнателност за последствията, поне е такова при тези които го вършат с цел. Има много луди дето и грам съзнателна дейност нямат и са способни да вършат всякакви дребни добринки, ама те със същия успех и ще те наранят те просто не разбират какво правят един вид са на автопилот а инстинкта за отцеляване на човек изобщо не пита кое е добро и зло.
Личния ми опит ми показва, че няма човек с минимум съзнание който след свършен факт да не разбира че това което е направил е било лошо, в повечето случаи тези хора се самонаказват. В една голяма част от хората има едно малко дете което е било неразбирано, комплексирано и т.н. то е изпълнено със страхове и лошо самочуствие, затова и постъпва лошо с другите за да се предпазва от тях. Към подобен човек можеш да действаш с добро, но винаги трябва да внимаваш защото те често са много неосъзнати и при първа възможност ще си докажат колко са лоши и как нищо не заслужават като те наранят. За тях важи с пълна сила поговорката направи добро изяж лайно.
Те са много неосъзнати макар, че е трудно да кажеш, че са зли.
В същност така е с повечето човешки зло рядко се среща абсолютно зло.
И едно все благо, все интелигентно и така на татък същество като бог би трябвало да ги знае тези неща и не би следвало да има изобщо такова нещо като вечен ад, защото човек рано или късно осъзнава много неща в себе си и започва да се променя. Дори и дявола един ден би трябвало да стане добър защото той едва ли е по тъп от нас след като е ангел.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 21:15



Е той съзнателно ли го е избрал това или е ген защото и аз имам познати луди дето са ама много добри, единствения им недостатък, че за по сериозни неща неможе да се разчита на тях те са вятърничиви. Има и луди дето просто покрай тях трябва да си постояно нащрек защото не знаеш в следващия момент какво ще им хрумне



Определено най лошите комбинации са малко съзнание и цялото ориентирано към отцеляването по най лесния начин такива хора са битово хитри но не са попадали на други като себе си. Един вид селски тарикати. Липсата на съзнание е по добра защото или си опасен и зъл или си добър всичко е просто и ясно. Това е ама точно като при животните някой гадинки са добрички и търсят само да се галят други по добре да не ги пипаш, че не се знае колко дълго време ще имаш кожа.
Но повярвай между, интелект, хитрост и осъзнатост няма много общо, макар, че осъзнатоста определено не върви без интелект, но обратното е възможно интелект без осъзнатост. А хитроста често се бърка за такава, последната ти помага да оцеляваш, но определено не те прави по добър

Един неосъзнат човек може да сгреши и без да е зъл случая с адам и ева. Убии ме не ги намирам за виновни не са постъпили добре, но не са го направили със зла умисъл. А бог определено е бил наясно с това. Неосъзнатите хора може да са добри, но те не биха разбрали дори и да те наранят, освен ако не е с нещо очевидно

Не е въпроса всички да станат съзнателни важното е съзнателните да владеят света. В света има три типа хора два от тях са в някаква степен интелигентни, но едните са несъзнателни и живеят за мига. Или просто тяхната единствена цел е да имат власт и контрол само защото така се чустват добре а там където има желание за власт рядко има любов просто защото ти искаш да контролираш а не да разбираш. Те търсят момента без да им пука за утре. По средата е една маса овце дето повечето ще са добри или зли според примера който им дават другите два типа. Днес на власт са лошите те дават примера, всичко е жалка картинка. Другите са хора които с личния си пример те карат да им се възхищаваш те излъчват благородство и чест, те рядко владеят света защото са рицари идеялисти които често се жертват в загубени каузи. Просто съзнателноста е труден избор особено съчетан с идеализъм и действеност. Понякога такива хора са владеели света или поне малки части от него, но те са рядкост просто защото са избрали по трудния път този на еволюцията. Той е срещу течението на инертноста и разпада. Това са хора които малко или много свързваме с представата си за рицарите от приказките благородни герои, смели самотодайни те биха разбрали всеки но не биха се смелили над злото. Образ точно такъв какъвто е моят бог, бога на когото бих искал да приличам Митра.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано16.09.06 23:34



"случая с адам и ева. Убии ме не ги намирам за виновни не са постъпили добре, но не са го направили със зла умисъл. А бог определено е бил наясно с това. "

Ще цитирам Тери Пратчет:"Някои неща обаче биха подсказали на склонен към размисъл човек, че Създателят на човечеството има доста покварено чувство за хумор, и биха разпалили в душата му яростното желание да събори небесните порти."
Книгата е "Малки богове", горещо я препоръчвам на всички

Мисля,че и Ксенокс ще я оцени по достойнство, защото не е лишен от чувство за хумор



Тема Re: Добро и зло.нови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.06 00:56



Не съм сигурен, че Тери Пратчет ще му хареса пълен е с магьосници и разни богове и никъде не се споменава исус


Освен ако не приемем, че стражник визит е някой протестанин от тия дето ходят по домовете, но дълбоко законспериран и неговия бог забравих му името в същност не е с прототип исус



Тема Re: Моята представанови [re: БoянlYl]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.09.06 09:21



добре, че не си споменал за варламитството, "грешнико"...


А Претчет цепи мрака с хумора си, но не е за всеки...
Vae victis

Редактирано от Last_Roman на 17.09.06 09:22.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.09.06 09:30



Другите са хора които с личния си пример те карат да им се възхищаваш те излъчват благородство и чест, те рядко владеят света защото са рицари идеалисти които често се жертват в загубени каузи. Просто съзнателноста е труден избор особено съчетан с идеализъм и действеност. Понякога такива хора са владеели света или поне малки части от него, но те са рядкост просто защото са избрали по трудния път този на еволюцията. Той е срещу течението на инертноста и разпада. Това са хора които малко или много свързваме с представата си за рицарите от приказките благородни герои, смели самотодайни те биха разбрали всеки но не биха се смилили над злото. Образ точно такъв какъвто е моят бог, бога на когото бих искал да приличам Митра.


Страхотно изказване, Бояне!


Само, че дали ще те разберат какво имаш предвид под съзнателност? То освен при дзенбудистите, даоистите(и някои други източни традиции), индианците и някои "първобитни" народи останалият свят не разбира съзнателността в смисъла, който ти използваш.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано17.09.06 12:31



"Не съм сигурен, че Тери Пратчет ще му хареса пълен е с магьосници и разни богове и никъде не се споменава исус"
Е, конкретно за Иисус наистина няма нищо, но Църквата е представена изумително!

И изобщо религиите.....абе това трябва да се прочете!
"неговия бог забравих му името" Ом Визит е омнианец.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.09.06 14:40



много ми е скучен Пратчет. в книгите му има един - два по - смешни момента, който съвсем не могат да се сравнят с лавината от смях у Дъглас Адамс, например. Пътеводителя не спрях да го чета и да се заливам от смях, макар да бях опериран по това време и шевовете ужасно да ме боляха при всяко стягане на коремната стена.





Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.09.06 14:56



мисля, че схващам какво имаш предвид под "осъзнатост". просто тя не е единствено и необходимо условие за да бъдат хората добри, макар да осъзнаваш в далечен план и глобално добротата си е полезно. хората могат да бъдат добри без да го осъзнават, просто да чустват кое е добро и кое - не.

има едно стихотворение на константинос кавафис, за "тези, които във живота, да пазят термопили са се врекли"- то е за тия рицари, дето ги описваш. и те никога не владеят света - света е подвластен на злото, защото са издигнати като важни именно тия ценности, които злото осигурява. и властта на рицарите прави поданиците недоволни, защото рицарите ги насочват към други ценности. за теб, отговорни за това са сигурно християните (лицемерието, довело до изопачаване на християнските ценности и превръщането им в маска, под която се налагат другите). за нас виновно е връщането към езическия мироглед (ти сам разказа какво се прави по езическите сборища - ядене, пиене, борби, (секс) - езическия герой е победителя, който сразява врага, и не винаги врага е злото, по - често е друг човек, оказал се по - слаб).

а за адам и ева - защо продължаваш да мислиш, че това наистина, буквално се е случило? всъщност избора на ева и на адама ние го правим всеки ден, той е типичен за хората - пренебрегваме божиите заповеди (които не са лоши и са универсални по някакъв начин - ти сам говори за изневяра, кражба...), заради празни сутни глупости, от които нямаме нужда.
това лоши ли ни прави? може би не. обаче ни поврежда - ставаме и ние суетни и глупави. по същия начин греха е повредил природата на онези първи хора, дори да не можеш да ги осъдиш и да ги признаеш за виновни.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.09.06 15:05



ова за еволюцията не го схванах какво общо има. човек може да "еволюира" в нещо лошо, и обратното, ставайки по - прост, да е по - добър.

за болката - съгласен. тя е сигнален механизъм. но трябва и ти да се съгласиш, че ако не се прилага умно води до още по - голямо озлобление и агресия. тъпо и невъзможно еда държиш някой в непрекъснато подчинение само и единствено с бой.

доброто е абсолютна съзнателност за последствията хм, бих казал, че съзнателрността за последствията е добро, но не Доброто.

и не може да се уеднаквяват лудите с неосъзнатите. лудите са някакъв малък процент болни хора. те не знаят кво правят и не могат да носят отговорност за действията си. най - големия процент са твоите неосъзнати - те осъзнават какво правят, но не могат да преценят ситуацията далновидно и предпочитат да са хитри и да прецакат тоя-оня, за да са добре. и има осъзнати, дето преценяват нещата трезво и далновидно. не знам защо смяташ, че те задължително са добри - може пък да сивършат злините и знаейки, че няма да бъдат наказани на онясвят, да садоволни на това, което получават от злините си тук.

само че твоето разбиране за осъзнатост е друго. може би ще обясниш как така осъзнатите са задължително добри, ама ако предположим че човек нито се преражда, нито го съди бог.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано17.09.06 15:35



Готина тема:)

Винаги ми е било чудно защо Ева е лошата? Значи тя е виновника за дето не сме в Рая, а Адам къде е бил в това време?? Не е ли имал достатъчно акъл да каже: Абе, Ева това нещо менте ми се вижда. Дай да не ядем ябълката...
Пример от ежедневния ни ден - Аз си харесах дограмата за една от спалните не заради качествата й, а заради готиния продавач на изложението във Фестивална. Един от ъъ приятелите ми беше с мен. Той се съгласи да купим дограмата. След като впоследствие се оказа гнусно турско PVC не ме обвиниха мен за грешката ми, а носихме отговорност солидарно.





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Morrigan*]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.09.06 16:14



Аз си харесах дограмата за една от спалните не заради качествата й, а заради готиния продавач на изложението във Фестивална. ето за това Ева е лошата



Един от ъъ приятелите ми беше с мен. Той се съгласи да купим дограмата. питай приятеля си защо се е съгласил и ще стане ясно защо и Адам го е направил.

колко хубаво се унагледяват легендите в действителността. а хората си носят солидарно отговорност за грешката - всички се мъчат и умират. и все пак ти си породила купуването на дограмата и приятеля ти кой знае как те е нареждал на ум, обаче като те знае как ще реагираш не е смеел да го каже, за да има мир у дома.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Morrigan*]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.09.06 16:17



След като впоследствие се оказа гнусно турско PVC не ме обвиниха мен за грешката ми, а носихме отговорност солидарно.
Грешка! Виновен е той, че се е подвел по женски акъл!


P.S.
Друг е въпросът ако сте избирали парфюм, цвят на ламиниран паркет или тапети например...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано17.09.06 19:08



"много ми е скучен Пратчет"
Даааа, Римлянина каза по-горе:"А Пратчет цепи мрака с хумора си, но не е за всеки... " Прав е бил.
Дъглас Адамс е безспорен талант,хумора му е жесток(любимеца ми е робота Марвин), но Тери Пратчет просто е различен.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Morrigan*]  
Автор бeзпътeн (минаващ)
Публикувано17.09.06 19:54



Браво! Кефиш ме! Искрените полигамни (защото всички са полигамни, но не всички искрени) девочки си признават импулсите, ще ми се да познавам повечко точно такива. Значи си се овлажнила и това е въздействало в избора ти на дограма.



Е, това е то добро и зло. Кое става и не става за ебане.



Тема Re: Добро и зло. Darth_Vader™нови [re: Darth_Vader™]  
Автор бeзпътeн (минаващ)
Публикувано17.09.06 20:04



Щеше ми се да спомена в тази тема творбата на Джордж Лукас като съответстваща на първия ми постинг по-горе. Че прекомерният стремеж към субективно "добро" (а всяко дефинирано "добро" е такова) всъщност води към "зло".

И това е показано много добре с образа и деградацията на Анакин. Вярно, че би могло и по-добре да се разработи процеса на деградация на Анакин, но все пак всичко се изчерпваше с "любовта" му към онази шунда, а не се стигна по-дълбоко. Примерно можеше да се засегне стремежът към власт, желанието да се бори със "злото" (естествено субективно възприемано от него "зло"), да контролира и мн.др. обсебващи импулси, които в крайна сметка водят до превръщането му в Дарт Вейдър, зловещата машина. Но в крайна сметка и това горе долу си го бива.

Въобще Джордж Лукас е доста мъдър за режисьор на фантастични филми, показва познание в дълбочина функционирането на човешкото съзнание. Кефи ме и на едно място в "Отмъщението на ситите" думите на Йода, когато обяснява на Анакин, че не бива да се обсебва от спасяването на всяка цена живота на принцесата.

"Междузвездни войни" е доста мъдра поредица от масовите фантастики в последно време като "Хари Потър", "Матрицата", "Господарят на пръстените" и др. глупави фантасмагории, които са увлекателни, но не съдържат чак толкова вложена мъдрост.



Тема Re: Добро и зло. Darth_Vader™нови [re: бeзпътeн]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.09.06 23:14



При Ситите мирът щеше да възтържествува както и редът в галактиката. При джедите също. Но едните и другите не можеха да съществуват заедно. Така че в действителност нямаше икаква разлика между едните и другите и Анакин съвсем правилно избра да стане Дарт Вейдър. Ппроблемът беше емоционалното неприемане на неговия избор от Падме.
Всъщност Лукас е дал точното определение за добро или зло - едно безлично отношение, което натоварено с емоции и очаквания тълкуваме като добро или зло. Т.е . Виж ми опашката



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло. Darth_Vader™нови [re: бeзпътeн]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано17.09.06 23:54



"Матрицата", "Господарят на пръстените" ?!?!???!??!!??!!!



Тема Re: Добро и зло. Darth_Vader™нови [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (минаващ)
Публикувано18.09.06 00:08



Ачи тъпички са, например "Матрицата" е предимно екшън, а "Господарят на пръстените" става много сантиментален накрая, направо педерастее. Плитки филми като замисъл и послание.

Не могат да се сравняват с "Междузвездни войни".

Това е най-великата фантастика.



Тема Re: Добро и зло. Darth_Vader™нови [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (минаващ)
Публикувано18.09.06 00:26



"Матрицата" си загуби посланието за "илюзията" след първата част, след това всичко премина в релсите на някакъв фантасмагоричен екшън и филмът доста изтъпя.

А "Господарят на пръстените" е прекалено сантиментален за мен, аз например любовни истории въобще не гледам, падам си по по-брутални и безкомпромисни филми.

Но това е моят вкус.



Тема Re: Добро и зло. Darth_Vader™нови [re: бeзпътeн]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.09.06 00:29



естествено, икуството е въпрос на вкус. за матрицата 2 и 3 си прав - бяха доизцеждане на парите от идеята. само ме изненадва симпатиите ти към "войните", след като и там любов, сълзи и сополи не са рядкост.



Тема Re: Добро и зло. Darth_Vader™нови [re: бeзпътeн]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано18.09.06 01:41



"матрицата" не е тъп филм . Просто една шега с глупаци и едномерно мислещи. Нещата и имената са обърнати на 180 градуса хаха
Харито....... не мис е занимава с глупости!!
"Властелинът на .. " трябва да се чете !!!





Тема Re: Моята представанови [re: Last_Roman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.09.06 10:57



Да бе верно варламитството, някой да се сеща за още нещо





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Darth_Vader™]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.09.06 11:01



И да ме разберат и да не ме разберат е все тая, те ако можеха нямаше да са християни





Тема Re: Добро и зло.нови [re: agrimonia]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано18.09.06 11:09



Етоняколко концепции по въпроса:

1. Когато хората се ориентирам към нова вяра или издигат ново божество старите божества се превръщат в носители на ретроградното , в демони;

2. Всъщнотс дяволът не е нито зъл, нито чер - това е изпитната комисия, която идва да изпитва човека - пример - изпитване на христос в пустинята според християнската доктрина. за тези, които издържат изпита дяволът е учител, помогнал на изпитвания да претърпи развитие; за неиздържалите изпита - дяволът им е виновен....

3. всяка проявеност е дуална и съдържа в себе си творческо, градивно начало и деструктивно разрушително начало ....

завършена форма на тази идея е троицата - която е съкупност от 3 сили - съзидателната; крепящата статуквото и разрушителната ....

С това съвсем не изчерпвам темата, а по-скоро само я започваме





Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано18.09.06 11:12



Ето затова не съм фенка на църквите. Никога не виждат истинския виновник.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано18.09.06 11:14



И аз казвам, че той бе виновен в случая.





Тема Re: Добро и зло.нови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.09.06 11:15



Аз не съм му чел всичко, но според теб с кои герои е представена църквата.
Аз освен за един жрец дето беше като католически свещеник в глинени крака ,дето помагаше на големите за друго май не се сещам


Само не ми казвай че има нещо общо с магьосническия университет защото ще се откажа от магьосничеството

Религиите са представени добре от това което съм чел любимо ми е Дядо Праз имено защото е доста езическа от всякъде
А Визит според тебе кого иронизира не ти ли прилича на някой от тия сектанти в християнството дето постояно ходят с разни брошурки



Тема Re: Добро и зло.нови [re: бeзпътeн]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано18.09.06 11:26



Полиандрични, безпътни.

Не всичко е само ебане, но в случая имаше нещо такова:)



Тема Общ отговор за Боян и Романанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.09.06 13:28



Абе хора (и двамата с Боян), след като човек е мерило за всички неща, а мерилото не може да е субективно, понеже кое тогава ще е обективно, то доброто и злото са обективно извмерени понятия.
Но защо и двамата ми давате пример с различното у хората, а не с абсолюта, понеже само като абсолют нещата биха изглеждали обективни? А е задължително да имаме абстрактна категория на абсолюта, понеже така бихме могли да примирим/съчетаем противоречията в единна, но делима цялост. А цялостта е цел, която е винаги стояща пред човека в неговото съществуване. Че и повече от съществуване понякога.
Затова (само към Боян) и доброто и злото са по-правилни термини, отколкото редно и нередно, защото доброто и злото са цялостта, т.е. абсолютът пред редното и нередното. Те могат да бъдет спокойно заменени с правилно и неправилно, които от своя страна ще са в същата подчинителна позиция спрямо доброто и злото.
Така че Романе, съвестта е въпросното мерило (ти си прав), но то според мене не трябва да е лично за всеки човек, а общодостъпно за опознаване и с извънчовешко битие, за да е гарант, че човек няма да го промени според собствените си хрумвания и да изхитри съвестта си.
Бояне, все пак мисля че разбиранията си ма християнски - тия неща за които говоря са изведени като божи закони за хората, чийто две абсолютни позиции се заемат от Христос и дявола-изкусител. Следваш правилният път (средата между двете крайни законови позиции, където сме и ние хората)!
Затова и божиите заповеди са сведени до десет, защото иначе трябва да се опише целият свят, а това е невъзможно.

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 18.09.06 13:35.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.09.06 14:20



Напротив хората не са с колективен дух а са индивидуалности как един индивидуален критери, може да е обективен спрямо други индивиди със собствени критери. За да има обективност по отношение на доброто и злото, трябва както ти казваш да има някакъв абсолют-бог който да е заложил критерия за добро и зло. Проблема в случая е с библейското мислене и една вина която то вменява на човек, как след като бог е създал човек и не му е дал възможноста да различава доброто от злото. Защото тази способност човек придобива едва след забранения плод, следователно забраната на бог нито за адам нито за ева преди това е имала някаква стойност. От където можем да заключим, че или бог е бил глупав или е искал да ядем от нея, от където следва, че няма гряха.
Щом няма грях идеята за спасителя също се обезмисля, защото той е умрял на кръста имено за да изкупи първородния ни грях


Ето как по един прост дедуктивен път можем да стигнем, че християнството е голяма глупост крепяща се на лъжи

Копривена метла ти и който и да е било християнин сте неспособни да оборите това както и да ми докажете, че извън човека съществува добро и зло.

Доброто и злото може да са обективни само до колкото повечето хора мразят да им се случват определени неща, тоест обективния характер на тези етични категори е чисто статестически
Има мазохисти дето се кефят да ги бият за тях това е добро, те могат да решат, че и на теб ти е хубаво да те бият, ама за теб това да е зло къде е обективноста в случая

Доброто и злото са абсолютно неправилни термини, понеже доброто и злото абсолютизират неща които на практика не съществуват. Няма абсолютно добро няма и абсолютно зло Ей ти на и две поговорки от фолкора "всяко зло за добро" и "прекаленото хубаво не е на хубаво", хората отдавна са разбрали макар и несъзнавано, че подобни категори на практика не съществуват в живота Няма морален абсолют, така, че дявол като пълно олицетворени на злото също не би трябвало да съществува.
Съществуват само хора на които не им пука за това което ще остане след тях, както не им пука и за другите. Те са зли защото не се вписват в обществените представи за редно и нередно нито пък съблюдават хармонията в природата.
Но рано или късно те се пробуждат и това е съпроводено с болка, защото болката учи

А твоя мироглед не е християнски защото отрича обективноста на доброто и злото неща които уж бог ги е определил. Защото ако доброто и злото са субективни тоест понятия изградени изцяло от хората, адам и ева пак нямат грях и пак стигаме до безмислената смърт на Исус



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.09.06 14:44



няма обективност на този свят...



Vae victis


Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано18.09.06 14:45



"според теб с кои герои е представена църквата."
Могъщ Овес oт "Захапи за врата", Ворбис и квизиторите от "Малки богове", Визит и Смайт или както беше там от книгите за стражата. Няма нищо общо с Невидимия Университет, успокой се. Да, "Дядо Прас" е препълнена с езически елементи.
"А Визит според тебе кого иронизира не ти ли прилича на някой от тия сектанти в християнството дето постояно ходят с разни брошурки "Абсолютно!



Но специално в "Малки богове" страшно ме кефят ето такива разсъждения(цитирам):" И както често се случва във времената, когато се очаква пророк, Църквата удвои усилията си да постигне святост.....Ереста трябвало да бъде изкоренена из основи, дори из крака, ръце, очи и език, и било време да се изтрие дъската с цел ново начало. Общо взето, кръвта се смята за много ефикасно почистващо средство."
Или това:" това подсказва, че Вселената вероятно е била скалъпена надве-натри от някой подчинен, докато Върховното Божество се е разсеяло."



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.09.06 15:01



Еней най-добре го е разбрал и затова е избягал със сина си и баща си. Да му служат като ориентир в необективния свят.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.09.06 15:03



Тери Пратчет е безпорно гениялен, рядко се срещат хора които да съчетават чуство за хумор с интересни философски разсъждения аз съм му фен


И каквото ми попадне негово не му прощавам изяждам го с кориците, че даже по няколко пъти
В същност това е от малкото автори дето ме карат да им чета книгите по няколко пъти и всеки път да ми е като нова, винаги интересна винаги забавана

Той имаше яки разсъждения и за съдбата, че тя е като да играеш нещо средно между шах и зарове с вързани очи срещу провидението



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Morrigan*]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано18.09.06 15:46



Значи ти си я избрала а заедно се самообивнявате в избора си



Начи ако обърнем нещата . На теб ти харесва змията и ти си купуваш ябълка от змията. А на приятеля ти му харесваш ти и ...
Ъъъ на близкия си човек бих повярвал(така , като е направил приятеля ти), но не бих се подлъгал по чужд, както си направила ти. Тва твоето е един вид изневяра. тъпо си постъпила, много тъпо.



Бих те посъвествал ако имах право да се опитваш да поглеждаш нещата през очите на другите,а не да си гледаш тъпите прищевки и да се сърдиш когато някой не ти ги е задоволил. Така няма да се подлъгваш по "готините" продавачи" и да лъжеш близките си.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.09.06 17:52



Ти луд ли си бе?
Как така да не се сърди ако не й задоволяват прищевките! Ти не би ли искал да задоволяват твоите?
За Мориган неща като изневяра и тем подобни глупости не съществуват - ти много наивно си я подкарал.
Изневярата е само досада във вълнуващия й живот.
Сабазие, пак прееба сметките!
Що да не изневерява ако й е гот, значи е нещо добро и богоугодно, понеже е добро?
Пък и келтите не са особено умнички и морално не првевъзхождат никого.

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 18.09.06 17:55.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано18.09.06 18:55



Как така да не се сърди ако не й задоволяват прищевките! Ти не би ли искал да задоволяват твоите?

Не, смятам го за тъпотия.



Изневярата е само досада във вълнуващия й живот.
Тук ми се струва,че си противоречиш. Хем за нея не същестувала изневярата, хем било ДОСАДА!



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Morrigan*]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.09.06 18:57



ти да не си от тия жени дато все са жертви и все мъжете им криви?



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнaмeтлa (lutomsky)
Публикувано18.09.06 19:47



Не бъди педантичен. Не си противоерча. Защото не съществува за нея изневяра, понеже ако би съществувала би била досада! Ясно ли ти е сега?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнaмeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано18.09.06 19:55



Да, разбрах Не съществува сатаната , защото ако би същестувал то би бикл лош и досаден.
Християнско скудоумие!!





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.09.06 19:59



Нищо не си разбрал.
Дрогирай се, може и да помогне.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: Morrigan*]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано18.09.06 22:41



Ами накажи го !
Така де - престъпление и наказание!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано19.09.06 00:41



хахаха


А може ли дз ти натроша главата с иконата на копелето Йешу и курвата Мария??



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано19.09.06 10:21



Не:)





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано19.09.06 10:23



Това много християнско ми звучи. Нее, келтските богини сме либерални - оставяме го той сам да се наказва за грешките си:))))





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано19.09.06 10:31



Значи ти си я избрала а заедно се самообивнявате в избора си

Да се самообвиняваме?!? Да се караме?? Че това руши семейното щастие. Не, просто върнах дограмата, отидох в друга фирма и си поръчах нова. Този път нямаше разсейващи обстоятелства....



Начи ако обърнем нещата . На теб ти харесва змията и ти си купуваш ябълка от змията. А на приятеля ти му харесваш ти и ...
Ъъъ на близкия си човек бих повярвал(така , като е направил приятеля ти), но не бих се подлъгал по чужд, както си направила ти. Тва твоето е един вид изневяра. тъпо си постъпила, много тъпо.


Леле мале, значи съм успяла да му изневеря без да разбера! Сабазий, още малко и ще ме набиеш:)) Освен това колкото и да ме харесва можеше да ме спре:)

Бих те посъвествал ако имах право да се опитваш да поглеждаш нещата през очите на другите,а не да си гледаш тъпите прищевки и да се сърдиш когато някой не ти ги е задоволил. Така няма да се подлъгваш по "готините" продавачи" и да лъжеш близките си.


Случаят не бе такъв. Харесах си продавача, дограмата бе второстепенен фактор, отидох до щанда, където приятелят ми разглеждаше някакви машини и му казах: Харесах си дограма. И той каза: ОК. Ето това беше, не съм тия дето се сърдят и вдигат скандали за глупости.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано19.09.06 11:02



Напротив хората не са с колективен дух а са индивидуалности!
Копривена метла ти и който и да е било християнин сте неспособни да оборите това както и да ми докажете, че извън човека съществува добро и зло.


Така е, но християните отдавна не са хора, а част от измислената им църква. Всъщност колективният дух е създаден от хората за да оцелеят при сблъсъка с обкръжаващата действителност, но този колективен дух е бил насочен само навън. А съвременното общество го налага вътре в междучовешките отношения...

Всъщност от такъв "колективен дух" имат нужда само некадърниците, смотаняците и лузерите, защото нормалният естествен отбор би ги отделил много отдавна от човешкия вид. Ако не беше християнството да наруши естественя ход на нещата щеше да има много по-малко зло, такова зло,както го разбират самите християни.

А доброто и злото са си чисто човешки понятия - в природата няма добро и зло - а само пригодно и непригодно за дадените условия на живот!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.09.06 14:11



На майка ти у кирливата путка можеш да й навреш мнението си чрез фуния.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.09.06 15:25



Копривена метла ти и който и да е било християнин сте неспособни да оборите това както и да ми докажете, че извън човека съществува добро и зло.
Ами и аз казвам същото. Ти не си прочел какво съм написал и си отговорил на изуст. Грешка.
А ти си този, който нарече абсолюта - Бог. Аз нарекох абсолют доброто и злото, при това необходим абсолют.
Нека е така, тогава познанието за добро и зло е заложено у човека още при сътворението, когато е направен по образ и подобие. Помниш ли?
Така че не съществува извън човека добро и зло, пак ти повтарям, и ябълката е причина за способността му да ги разпознае, тоест да ги обективизира в съзнанието си.
Ева не е чак толкова отрицателен герой в приказката за Изгонването от Рая.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.06 19:49



Абе метла аз почвам да мисля за теб като за един неосъзнат езичник


Ти схващаш ли, че ако доброто и злото са субектични, че това означава, че няма първороден грях
И незнам до колко внимателно си чел митът за райската градина, но бог не може да е заложил познанието за добро и зло у човек при създаването му, при положение, че те придобиват това познание едва след като ядът от ябълката
А знаеш ли какво означвава това, че те немогат да бъдат виновни за нещо, за което са нямали как да знаят че е редно или нередно.
Тоест и по тоя параграф адам и ева са оправдани, първороден грах няма
А от това знаеш ли какво следва, че исус не е трябвало да умира на кръста
Защото смърта му е била с цел изкупление на първородния грях
От тук логично е да заключим че исус не е бог понеже ако беше такъв много добре, би трябвало да знае, че неможеш да виниш хората за грешка на създателя
А ева както и змията определено не са отрицателни герой, напротив змията е положителен защото е дала възможноста на хората да разпознават нещата.
А ева има вина колкото и адам защото я послушал
Това е много важен урок за мъжете защото жените, често правят глупости а мъжете е добре преди да слушат жените си да се замислят защо го правят



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Drona]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.06 20:08



И ти се занимаваш с магьосничество нали


Кажи сега на гадните християни, че исус ако не е мушеник то в най добрия случай е бил адепт в някоя предхристиянска гностична секта



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано19.09.06 20:49



Да, айде да се срешнем и да обсъдим по-подробно начините, а........





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.09.06 21:11



Ако ме опознаеш и култ може да ми учредиш. Има да се чудиш колко повече знам за езичеството от написаното тука. Но да не ти създавам нови богове - тоест да имаш и други освен мене!
Докато се чудех как да ти отговоря реших, че ти сам си написал отговора на поставените от тебе проблеми.
Ето го:

А ева както и змията определено не са отрицателни герой, напротив змията е положителен защото е дала възможноста на хората да разпознават нещата.

Това е моментът. Само и единствено способността да разпознават е причина ябълката. Докато принципно е заложена възможността да разпознават във фразата "по образ и подобие". Нима може да си божи образ и да нямаш неговите възможности? Не, но способноста се придобива и то, както знаем от мита, съзнателно.

Ти схващаш ли, че ако доброто и злото са субектични, че това означава, че няма първороден грях

Не зная колко добре схващам това, което си написал, но мисля, че не са субективни и съм ти писал защо, и затова има първороден грях ако следваме християнската терминология за взаимоотношенията човек-бог.
Първородния грях е залог за изпитание на всички хора, демек без остатък.
И той произтича от една много проста и обективна предпоставака: "Не яж от дървото"!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.09.06 21:12



Възможно най-подробно си го начукай в гъза!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.06 21:54



Хехе култ няма да ти очредя защото не ти се възхищавам, нито пък някъде съм казал, че тя смятам, че знаеш нещо за езичеството.
Тълкуваш грешно думите ми казах, че не те намирам за християнин защото с мисленето си противоречиш на собствената си религия



Това е моментът. Само и единствено способността да разпознават е причина ябълката. Докато принципно е заложена възможността да разпознават във фразата "по образ и подобие". Нима може да си божи образ и да нямаш неговите възможности? Не, но способноста се придобива и то, както знаем от мита, съзнателно.

Първо в мита ясно е казано, че адам и ева до тогава не са правили разлика между добро и зло, преди да ядът от ябълката те са ходили голи без да се срамуват от голотата си и от каквото и да е било
Второ ако са чак толкова богоподобни и съвършени по подобие на бог, за къв чеп ни е бил исус И как са престъпили тази заповед, защото съвършенството предполага човек да не прави грешки, още повече какъв е бил смисъла да не придобиват нещо което те уж притежават само по факта, че са съвършени.

Доброто и злото са обективни така ли, но адам и ева не са яли от ябълката която им е позволявала да го различават. Нито бог им е водил лекци за да ги научи Какво значение има една забрана след като ти неможеш да осъзнаеш смисъла и Добрия ви бог не ги ли схваща тези неща, ако не явно не е добър или е тъп, ако ги е схващал значи няма грях защото той го е искал
Не яж от дървото не е обективна причина и аз мога да ти кажа невлизаи в клуба, но ти ще го направиш
Бог ви забранява врачуването но ти се ползваш от услугите на хората от клуб астрология, акой знае дали не ходиш и по врачки
Освен това не виждам какъв е смисъл, дори ако адам и ева са виновни за нещо аз да нося техния грях



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.09.06 09:32



Моето разбиране за Иисус и т.н е че съществува непрекъсваема верига от личности, които последователно възпроизвеждат една и съща система от методи за духовно пробуждане на човека.

До сега не се е намерил някой, който да ми е обяснил поне 2 момента:

1. От стария завет - Троицата. Троицата не се споменава НИКЪДЕ нито в стария нито в новия завет.

2. Защо е било нужно Иисус да се подлага на изпитания 40 дена в пустинята и особено Дяволът да го изпитва ....

Ако се чете БИблията в последователност може да се забележи как се променя отношението между човека и божеството ...

От жертвоприношението - Аврам принася сина си на Бога"; през сключването на сделка - Моисей.... Книгата на Йов е много важна за разбиране на процеса - Йов е праведен и изпълнява всичко както е предписано - т.е. изпълнява своята част от договора, но Господ изпраща дявола да го изпитва - един вид ще остане ли йов верен и пред лицето на пълната разруха .... и Йов справедливо се обръща към Господа с упрек, че не си изпълнява обещаното ..... и т.н. и т.п. до момента на апогея - да се каже в новия завет, че всички хора са братя, синове и съработници на Бога....



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Drona]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано20.09.06 19:34



Може и да има нещо подобно незнам определено на земята са се раждали много хора носители на различни учения, всички те малко или много учат на едни и същи неща. Като цяло те се различават в детайли като повечето религи, но според мен детайлите са различни защото и хората са различни. Няма универсални учения колкото и да им се иска на християните



Троицата е наистина привнесена в библията, но тя е лесно обяснима в предвид няколко неща. Християнствяото е целяло да се разпространи сред индоевропеиските народи, макар и те да са разнолики с много божества тях има религиозна схема която ги обединява. На върха винаги има тройка божества понякога тази тройка е вертикална - небе, вода, земя. Или е приличала на семейство - хоризантална баща, майка и син. Слънчевите божества които често са близки до хората и са нещо като посредници с върховното което е по необятно и съответно по трудно разбираемо от човек

Историята с изпитанието я има и в Будизма, след като буда получава просвещение дявола се опитвал непрекъснато да го изкуши, но буда отстоява с който той доказва, че наистина е достигнал по висше ниво на съзнание. Ако седнеш да четеш мирча илияде ще видиш, че много шамански религи са имали 40 дневни посвещения за адепти. Нито цифрата на изпитанието нито метода е бил нов по онова време това е адептско изпитание в което исус е доказал, че е достигнал най високото ниво на съзнание постижимо за човек приживе.
В кабала това ниво се свързва с сефирата тифарет, в която се раждат слънчевите божества и тези които са синове на върховния бог.
Ако приемем, че исус не е мушеник той наред с буда е бил адепт от това ниво.
С тая разлика, че буда сам стига до там а исус е плод на школовка едно от събитията след които той тръгва да лекува и да проповядва е имено след като минава това адептско изпитание.


Иначе аз съм въръл противник на библията и всички еврейски учения защото те водят до извращения





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано21.09.06 00:23



Сега излиза, че доброто и злото са извън хората. Ти привърза вече и бог към човека и у него заложи принципа на обективността.
Иначе другите неща ти преминават в дребни селски заяждания на които внимание ще обърна нанайси!
Уважавай Бог - иначе това ще ти е грешката в живота!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано21.09.06 02:13



Троицата е наистина привнесена в библията, но тя е лесно обяснима в предвид няколко неща тя Троицата е по - скоро усложнение, което би спестило много проблеми, ереси и спорове на църквата. Къде къде по - лесно е ислямското разбиране с един Бог и Христос като негов пророк или арианското с един Бог и Христос като някакъв свръхангел.

Сигурно са имали други причини отците да сидържат на Троицата.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано21.09.06 19:04



Всяка догма води до извращения.

Всяка претенция за посредничество между човека и неговите духовни търсения ражда извращения.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.06 19:09



Ти упорито се отказваш да вникнеш в смисъла на думите ми, че дори му придаваш някакви значения за които дори и аз не съм подозирал


Ама нормално е християните си тълкуват нещата както им е угодно за това и съществува толкова измислена религия като вашата
Аз уважавам Бог, но не и това което вие наричате бог



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.09.06 19:23



Къде къде по - лесно е ислямското разбиране с един Бог и Христос като негов пророк или арианското с един Бог и Христос като някакъв свръхангел.


Да не би да разглеждаш илсяма като възстановяване на истинското християнство?!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.09.06 19:38



ми те арабите така се виждат: християните според тях, са забравили божиите закони и са затънали в алчност и разврат, затова Бог избира новия "пророк" Мохамед, който да пречисти света от грешниците /къде с огън, къде с меч/...



Vae victis


Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.06 19:47



Християнството би било не разбераемо за индоевропейското мислене без троица


За това и си я измислят наред с други неща "взаимствани" от индоевропейските митове
Ама какво може да се очаква от една скалъпена религия



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Last_Roman]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.09.06 19:49



Да не би хенох да е анаграма на ханъма?


Сега почва да ми просветва...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: Last_Roman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано21.09.06 20:25



Нищо неможе да ги пречисти тия егати покварата дето носят, всички го виждат това само не и те самите


Интересно е че забелязват покварата сред другите християнски секти



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.09.06 16:28



Е, какъв е смисълът на думите ти?
Преразкажи го най-сетне!
Нашата религия не е измислена, а добре премислена. Затова е световна религия, а не някой регионален примитивен индоевропейски култ!

Аз уважавам Бог, но не и това което вие наричате бог

Следователно не уважаваш Бог, понеже той е това, с което хората го наричат, а те го наричат Бог, а ти го наричаш неуважаем Бог само защото не си единствен, който го нарича Бог, понеже искаш да си божи избраник, т.е. единствен да го познаваш и уважаваш!
Елементарна ти е логиката. Дори няма място за архетипи в нея.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.09.06 16:36



това, което наричаме Бог е едно, а какво представлява всъщност той, никой не може да каже /особено пък Библията/.



Vae victis


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.09.06 16:52



Ама Библията не е никой. Тя е Свещена книга.
Ти разбираш ли какво значи това? ожг

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.09.06 22:47



книга, написана от хора, не претендираща за абсолютно никаква достоверност, и разчитаща само на вярата...
доказателства си требват, нали се сещаш...



Vae victis


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано25.09.06 22:58



Как да ти обясня смисъла на думите си


Трябва ми компетентен съвет от мединцинско лице, защото и малоумен да беше вече трябваше да схванеш какво искам да ти кажа

Накратко повтарям пак.
1 Обективната представа за добро и зло изисква бог да е я опредилил.
Определението им за двете изисква те да са съществували преди Бог или да са създадени от него. От което следват две неща едното е, че или Бог е автор на злото наред с доброто или другото, че той просто го е констатирал като нещо вече съществуващо. След като е създал адам и ева и е искал от тях да следват принципи, правила и т.н.т той е бил длъжен да ги запознае с това какво е добро и зло. Защото те не биха разбрали една заповед пък била тя и от бог като нещо лошо. Всъщност те нищо не биха проумели като нещо нередно при положение, че не са яли от ябълката която да им даде това познание.

Следователно първороден грях няма, месията е умрял на празно, значи не е бил син божи. Защото и бог и сина му трябва да са нясно, че адам и ева не са носели отговорност за действията си камо ли цялото човечество да носи вина за тяхните действия

2 Субективна представа, доброто и злото са чисто субективни което означава, че за всеки те са различни. Ако адам и ева са сбъркали пред бог вината си е само тяхна, не и на човечеството. Но понеже факта, че те не са правили разлика между добро и зло, не отпада изводите накрая пак ни водят до по горните резултати относно първородния грях и исус

Вашата религия си е баш измислена и е световна само благодарение на това че се е разпространявала с кръв А индоевропейските култове явно не са чак толкова примитивни щом сте крали на поразия от символите и митовете им

Следователно не уважаваш Бог, понеже той е това, с което хората го наричат, а те го наричат Бог, а ти го наричаш неуважаем Бог само защото не си единствен, който го нарича Бог, понеже искаш да си божи избраник, т.е. единствен да го познаваш и уважаваш!

Желязна логика
Да си ходил скоро на доктор

Елементарна ти е логиката. Дори няма място за архетипи в нея.

На мен не ми е известно в логиката да има архетипи
Ти явно си на път да откриеш някакъв нов вид логика



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано26.09.06 10:11



"ябълката която да им даде това познание. "
А защо Бог не е искал да получат познание?





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано26.09.06 11:45



Защото не е Бог а някой , който се представя за създател, отец и т.н..
Защото кой баща не би желал децата му да знаят повече от енго и да го наследят в нашия случай да станат богове?
Ако разгледаш шумерските митове там Енки(Еа) създава хората, но властта е поверена на Енлил ей тяоми ти енлил е т. нар. Бог а Енки е змията.
Ей за тва не уважавам тоя бог.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано26.09.06 11:51



Не се сърди но както и християните така и техните патрони евреите са кретени, които се страхуват да поемат отговорност пред бъдещето, предпочитат подчинението пред творчеството , сигурността пред свободата
манджата пред идеята.
свине!!
Единствено масоните се опитват да се праят на богове и да поемата "отговрност" но нещо са сбъркали и те силите на който се молят и са забравили една проста българските народни погворки : НАСИЛА ХУБОСТ НЕ СТАВА!!
и НА ЧОВЕК МОЖЕШ ДА МУ ВЗЕМЕШ НО НЕ МОЖЕШ ДА МУ ДАДЕШ(когато той не подоготвен и не иска)



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.09.06 12:40



Нали доста страно държание за всемогъщо същество, което освен всичко е и много добро


Според мен подобно поведение могат да имат само едни висши създания до колкото са по развити от други технически или от към познание, но не много
Примерно както са били испанците и индиянците, ако бях испанец естествно, че бих се чуствал заплашен от индиянците ако те прояват любопитство към неща които биха се обърнали срещу мен
Но един всемогъщ бог да се чуства заплашен от някакви си хора, това е като човек да се палши от буболечки да речем, смешно и инфантилно, подсказва някакво несъвършенство
Да не говорим, че още в битие пише че синовете божи слизаха на земята и взимаха от дъщерите човешки, абзац който доста силно намеква за нещата които са ставали тук на земята



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.09.06 12:47



Ти не разбираш бога по ни най-малък начин.
Ти дори идея за бога нямаш - как тогава да ти вярвам за знанието ти за митраизма?
Самият факт, че в едно изречение смасваш думите "технически" с "познание" говори много против тебе!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.09.06 12:52



доказателства си требват, нали се сещаш...

Аз пак ще питам, както и други съм питал, как изглеждат доказателствата?
Дай ми поне един пример и ми опиши какво представлява доказателството само по себе си.
Няма да се справиш, отсега ти казвам!

А "разчитането" на вярата е най-доброто доказателство за достоверността на каквото и да било, понеже е първична спрямо доказателството, тоест вярата го предхожда.
Това е малко жокерче за описанието на доказателството.

Библията е писана от хора, но боговдъхновени, не са какви да е хора. Затова и тяхното слово просъществува и се увеличава през вековете, а не загива заедно с тяхната земна смърт.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.09.06 13:04



За да живеят щастливо и безгрижно, защото, който трупа познание, трупа печал!
Май Еклесиаст го беше казал/написал.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано26.09.06 14:58



Ти пък като, че ли го разбираш


Ти жените едвам проумяваш а си мислиш, че можеш да проумееш бог
О идея за бога си имам, какво да направя като е прекалено голяма за простия християнски мозък
Аз и не искам да ми вярваш, нито пък искам да ставаш езичник, малоумници като теб и тимотей само ще дърпат назад подобна религия стой си християнин там ти е мястото
Я обясни какво говори за мен това, че смесвам думи като технически и познание в едно изречение



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.09.06 16:38



ми занапред дай доказателства, че земята е сътворена за 6 дни и е на приблизително 6000 години, че е имало световен потоп /ама наистина световен/, генетично докажи, че човечеството произлиза от не-знам-си-колкото-там-бяха еврейски рода... абе ей такива елементарни неща...


доколко са били боговдъхновени писателите на Библията, не съм много сигурен, но че са били евреи е ясно, а аз не уважавам евреите и не следвам наставленията им. Библията е крайно нетолератнта книга и изобилства от насилие към инакомислещите и неевреите. Еврейска пропаганда.

Vae victis


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.09.06 20:54



Плоските ти разсъждения са дразнещи. Бих ти препоръчал първо ниво на религиознание.
Никъде приемрно, не е казано че всички хора произхождат от 12 еврейски рода. Само евреите произхождат от тях. Пък и да четеш такива свещени текстове се иска предварителна подготовка, за да влезеш в дуго мислене - каквото са имали писачите на Библията (и на Стария и на Новия завет), а не в буквалното причинно-следствено, което е присъщо за градския човек от началото 21 век.
Много мога да ти говоря за това, но не мисля да си губя времето да уча някого на начални неща. Отиди на някой курс.

Като наричаш евреи писачите на Библията вероятно имаш предвид Стария завет, в който наистиан са събрани свещени текстове на юдейската вяра.
А че не вярваш на евреи, което е причинено от омраза, не е задължително те да са писали неверни неща, само защото ти не им вярваш. В случая проблемът си е твой, а не на Библията.
Важното е, че когато са я писали евреите са вярвали на себе си и са писали текстовете само за себе си!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано26.09.06 21:31



Митраизма не е за християни, Ориген го потвърждава. Просто мозъка ви няма нужния капацитет.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.09.06 23:49



Нещо за Сим, Хам и Яфет да ми кажеш?
Колкото до това за стария завет - за чий #уй християните са взаимствали от него, при положение, че той е писан само за евреи?
За религизоване и курсове /по богословие може би?/, не мерси - не искам да влизам в ограничения живот на някой "вярващ" - светът е прекалено хубав, за да му слагам рамки, а често едни и същи резултати се постигат по различни пътища...
Бих те посъветвал да излезеш от религиозната плоскост, върху която пъплиш и да се насладиш на триизмерния свят около теб, ама знам, че е безсмислено. На някои хора просто им липсва въображение и интелект...



Vae victis


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.06 12:03



Ти вече на света си му сложил рамки и то доста тежки и ограничаващи. Щом си избрал да си фен на Рим.
Християнството взаимства от юдаизма защото разпознава в тяхната традиция световни ценности. Както ти взаимстваш римското и го лепваш на българския си начин на живот. Защо го правиш? Не е ли срамно?

Нещо за Сим, Хам и Яфет да ми кажеш?

Нищо по-различно от това, което и преди ти казах. Това е митология, ти как я разбираш и какво очакваш от нея?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.06 12:11



След като е създал адам и ева и е искал от тях да следват принципи, правила и т.н.т той е бил длъжен да ги запознае с това какво е добро и зло.

Не е длъжен, понеже като Бог, който е създал доброто и злото той е и Истината.
А когато Истината ти каже нещо няма нищо по-естествено от това да я послушаш, та нали е Истина!
След като не го правиш си в грях и то действително най-голям. Затова има смисъл изкуплението на Исус Христос. Това го има и ри индоевропейците, не го ли разпозна?

Субективна представа, доброто и злото са чисто субективни което означава, че за всеки те са различни.

И това не е така. Доброто и Злото са напълно еднакви и тъждествени на себе си за всички хора по света. Не ги бъркай с техните проявления!
Затова не магат да са и субективни, понеже са тъждествени на себе си. Запомни това.

На мен не ми е известно в логиката да има архетипи

На тебе нищо не ти е известно.
От метафори не разбариш - къде си тръгнал да ми философстваш тогава?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано27.09.06 12:20



"Нещо за Сим, Хам и Яфет да ми кажеш?

Нищо по-различно от това, което и преди ти казах. Това е митология, ти как я разбираш и какво очакваш от нея?
"

Ще се намеся за малко, само да цитирам "Анонимен хронограф" от 354 г.:
"Зиези[един от синовете на Ноевия син Сем], от когото произлизат българите."
Може и да е митология, обаче според този източник ние сме семити!!!?!





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.06 12:38



Което показва каква фалшификация е този хронограф!
Или онзи, който го е писал изобщо не е схванал, че става въпрос за митология, а е решил, както днес би го направил някой малоумник, да помества всички народи в познатата троична схема.
Кое от двете е?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.09.06 13:44



Общо взето както правят повечето християни добре, че сами намирате думите да се класифицирате





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.09.06 13:51



Световни цености като да спиш с дъщеря си да пренесеш първородния си син, да не крадеш от гоите на ближния. Да търгуваш с хора и ред други безцени постижения на еврейската култура.


Това за мит сим и яфет е митология за исус също е митология ама все семитска митология и ако в римската могат да се намерят общи допирни точки то със семитите нямаме абсолютно нищо общо



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.09.06 14:50



сам го каза - християнството е митология.
нищо повече...



Vae victis


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.06 19:31



Тържествуваш ми се струва?
Но то е само от незнание.
Християнството освен, че има своя митология е и религия, но не всяка митология си има религия.
Наблегни на това!

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 27.09.06 19:33.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.09.06 19:39



Рим е морално изключително зле в сравнение с евреите. Историята го е доказала.
Корупцията сред римското общество е довела до кризата на империята.
Затова и приема еврейските ценности, които са модификация на египетските общосемитски достойнства.
Примерите които даде са само доказателство за величието на монотеистичният морал над този на политеистичните общности. А е величие защото превъзмогва грешките и умее да ги изкупи.

ама все семитска митология и ако в римската могат да се намерят общи допирни точки то със семитите нямаме абсолютно нищо общо

Кои сте тия вие, дето нямате общо със семитите, пък с римляните сте имали допирни точки? Коригирай си отговора.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.09.06 22:48



О да евреите са на супер висота, целия стар завет е гениалогия на кръвосмешенията


Египтяните не са семити бе идиот, колко пъти да ти го казват
Едни други семитски достойнства са приношенията на първордните синове
Римляните и Българите сме индоевропейци не семити



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 00:59



В същност няма добро и зло.
Всичко е относително.
Има добро за теб и зло за теб.
Доброто за теб е зло за някой друг.
И обратното - злото за теб е добро за някой друг.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.09.06 01:12



Цитираш теория на относителноста или е твое мнение





Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:32



Мое мнение е, ама ако се замисли човек - точно така излиза.

Четох една книга на скоро - има една поредица Нощна стража, Дневна стража а в третата (забравих и името, има я само на руски за момента) та в нея имаше една мъдра мисъл:
Силата на светлината когато се ползва за собствени цели се превръща в тъмнина, силата на тъмнината когато се полза не за собствени цели се превръща в светлина.

Просто доброто и злото са относителни. И аз поне не съм в състояние да си представя нещо което е само зло, или само добро.

Bеer? Mоre?




Тема Я да се съглася поне за нещо с тебнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:36



А "разчитането" на вярата е най-доброто доказателство за достоверността на каквото и да било, понеже е първична спрямо доказателството, тоест вярата го предхожда.

Абсолютно. В същност всичко се базира на аксиоми. А аксиомите не се доказват. В тях се вярва.

Е разбира се всеки вярва според акъла си. Има хора с много дефектен мозък, които вярват че бог направил копеле на Мария.

Bеer? Mоre?




Тема Гран лайн лап гран дум не дум па.нови [re: Last_Roman]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:41



Според една теория, човек е произлязъл от Ева. Е това е била маймунка живяла преди 1-2 милиона години ама....
Сега що им се сърдиш на евреите. По онова време толкова са можели да броят - толкова са броили.

Пък може да има и друго. господабогавашего създал земята и всички останали неща преди 6121 години, 2 месеца 3 дни 4 часа 15 минути и 25 секунди. И взел (понеже е добре известна гад) че създал малко вкаменелости ама ги направил да изглеждат на по няколко милиона години. И всичко това за да всее смут и терзания в душите на чадата си. Ама май не са били негови чада, а на някой по еблив - например Зевс.

Bеer? Mоre?




Тема Да бъденови [re: БoянlYl]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:48



съвета де.
За съжаление заболяването на метлата надхвърля компетентността ми (като лекар) ама все пак:
Трябва да бъде лекуван дълго и продължително на 4 км. Ако не помогне да бъде пратен на лечение в Авганистан - на принципа клин клин избива.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:50



Че има ли някой който да твърди че разбира бога?
Нима не е казано - неведоми са пътищата божи?
Или за теб са ведоми?
Да не би да си нещо като Христос? Мохамед или Моше?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 01:50



и винаги има място за две бири





Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 01:51



И аз поне не съм в състояние да си представя нещо което е само зло, или само добро - аз мога: цигарите.





Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:52



Което е добро - за човека дето ги пие, може би и за келнера, ама за жена му е зло :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:54



А не - те са зло за теб. А за пушача една цигарка си е добро.
За производителите на тютюн цигарите също са добро.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 01:54



моята жена също пие... даже повече от мен. и келнера, взети заедно. а гърдите и са осмото чудо на света.





Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 01:56



цигарите са най - гадното нещо. а за пушача - даже са най - гадното, ама той късно го разбира, най-често.

всъщност - да, прав си. може да нямат добро приложение, но имат добри последствия в някои планове - държавата плаща по - малко пенсии и получава пари от акцизи. хората работят повече, за да си купуват цигари. фармацевтичите фирми също намазват - лекарставта за сърце са огромен бизнес, а тези за рак - много скъпи.





Тема Ми тогава все ще се намери някой другнови [re: xenox]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 01:58



за който твоите 2 бири да са зло.
Може да е метлата, може да е Осама бин Ладен, може да е колегата ти който ти завижда.
Все ще има някой за който твоите 2 бири да са зло.
Ако не друг - това ще е конкурентния биропроизводител, защото твоите 2 бири правят по богати неговата конкуренция.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.09.06 02:01



Точно това ми е идеята.
Лошото е че подобни разсъждения могат да се направят за всичко:
наркотици, оръжие (дори и това за масово поразяване), замърсители на околната среда.
Все за някой тези дейности са добро - така де иначе нямаше да ги има :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 02:04



само дето преценката ни дали нещо е добор или зло не винаги е вярна...

наркотици - могат да се използват в медицината. оръжие - пази света от война всъщност. замърсители - ето тука... евентулано. дори да принасят на някого полза (разбирай пари), то в крайна сметка и той го отнася покрай природата.



Тема Re: Ми тогава все ще се намери някой другнови [re: bira_more]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 02:05



според ницше има неща отвъд доброто и злото. бирата е едно от тях. салатата и ракията се нареждат и те там някъде.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.09.06 07:42



охоооо, дълбоко в руската фантастика нагазихме, а?
иначе си абсолютно прав за субективността на доброто и злото /даже и аз го бях драснал някъде в темата/...



Vae victis


Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.09.06 07:44



ще ме запознаеш ли с жена ти?



Vae victis


Тема Re: Добро и зло.нови [re: Last_Roman]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 13:11



заповядай на гости някой път!

и си носи пиене.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано28.09.06 13:28



А може ли и аз? хахахах майтап , бе



Тема Re: Ми тогава все ще се намери някой другнови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано28.09.06 13:39



ракия със салата е грешка повтаряна и потретяна .. В основата лежи някава изкривена "традиция" . Тва е като православието.
И доказателството............. е , че само християни пият ракията със салата!
А простата истина,че най-добре си е ракия с топла супа(пилешка)!!





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.09.06 13:58



теб отдавна съм те поканил, но...

... долу ръцете от салатата и ракията! в прохладна лятна привечер, на село, под асмата, нарязани домати и краставици, домашно производство от градината, сиренце и пиперки, шише ракия, запотена и приятно ромоляща, докато заема мястото си в чашките, поразвеселени приятели и ако може и едно моренце да плиска нейде недалеч... те това е малък привкус от рая.

друг привкус е бира на някое лишено от чалга място по плажа, но това вече не може да се случи.





Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано28.09.06 14:25



друг привкус е бира на някое лишено от чалга място по плажа, но това вече не може да се случи
мамка му , така е.........
ако може и едно моренце да плиска нейде недалеч... те това е малък привкус от рая
Живот и здраве!! Когато стане считай се поканен във Виница , отпред е поляна и моренцето в ясно време се вижда !!





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано28.09.06 19:51



Някой ще коментира ли това???





Тема Re: Добро и зло.нови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано28.09.06 20:09



Поуката от целия този театър е ,че липсата на секс е вредна за жените





Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.09.06 22:16



Просто бъзик сетих се за един скеч шоуто на кръстьо лафазанов с един от братята мангасарян. И там той обясняваше как дядо му се познавал с айнщаин и повтарял постояно, че всичко е относително. И така айнщаин написал теория на относителноста



Аз гледах тая поредица филми имаше интересни мисли, но ти като се замисля цялата тая философия се съдържа само в един символ.
Китайския ин и ян



Тема Re: Гран лайн лап гран дум не дум па.нови [re: bira_more]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.09.06 22:21



Не не те вкаменелостите са от дявола за да не вярваме на бог


Питай Тимотей от православие



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.09.06 22:25



Цигарите помагат срещу алцхаймер


Друг е въпроса на колко други неща вредят



Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.09.06 23:04



споко за пиенето грижа не бери - ще наточа от най-доброто фалернско вино...
за яденето нямам изисквания.
Виното е есенцията на живота - "vino purum - penis durum"...



Vae victis


Тема Re: Добро и зло.нови [re: Last_Roman]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано29.09.06 09:03





предполагам, че трябва да ти постеля, за да можеш да се излегнеш като патриций... да приготвя много манджа и един вомитариум?



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.09.06 12:41



Бегай бе, верно ли?

Ин и Ян са два символа. А китайците са ги откраднали от българите.

Какъв е митраисткият еквивалент на Ин и Ян?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.09.06 13:23



Не били семити, ама къде са доказателствата за това?
Колкото до кръвосмешенията, според техните генеалогии и ти си плод на такова кръвосмешение.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.09.06 13:41



вомитариума може и да го изпуснем - нямам навика да връщам поетото, както колегите римляни...



Vae victis


Тема Re: Добро и зло.нови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.09.06 13:45



Щом нямало добро и зло да ти умрат децата!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.09.06 13:47



не се излагайте с такива повърхностни разсъждения, че било субективно.
Направо сте за съд, защото не сте тийнейджъри и уж големи хора.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.09.06 14:05



абсолютно - за съд и клада сме, велики инквизиторе...
абе и ти плачеш за арената, ама нали съм добра душа /простено ти е, чадо/...



Vae victis


Тема Верно си прост,но сега разбрах,че не се преструвашнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.09.06 21:50



И това добро ли ще е за теб?!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.06 00:12



Кълнеш като дърта циганка :)
Ама имай предвид че който ме е проклел него го е стигнало.
Не ми стигат силите аз да кълна, ама ми стигат да се пазя.

Не съм казал че няма добро и зло.
Има ама са субективни.
И твоята клетва го поитвърждава.
Ако ми умрат децата - ще бъде добро за теб но зло за мен.
А на господабогавашего му дреме на патката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.09.06 00:15



Два ли са как ги преброи, може и 64 да са в зависимост от комбинацията


То е като светата троица хем са един хем са три, хем три по три

Митраиския еквивалент са Митра и Ариман



Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Darth_Vader™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.06 00:17



За шушумига като метлата, ще бъде добро.
Той ще се изпразни чак от кеф ако някой от 'враговете' му страда.
А враг е всеки който не вярва в идиотските вярвания на метлата.
Бас държа че за него всички които не вярват баш по неговия начин в неговото персонално боже са врагове.
Пък и нали знаеш че когато не си е взел хапчетата от сушени жаби, бог му говори и му казва всичко.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.09.06 00:22



Доказателствата са в езика и в хрониките


За египтяните аморитите и харибу които са семити са били чужди вражески племена Това съм го описал в темата за юдео-християнските заемки, по специялно легендата за Моисей
Египтяните са третирали всичките семитски племена покрай тях като смъртни врагове

Това е според еврейската гениалогия която е лъжлива като всичките им учения и само разни болни дегенерати им вярват
Семитите като цяло са едно нещастно пустино племе а евреите дори са с по млада култура от повечето индоевропейски



Тема Нагъл тип, проповядващ греховете си ти.нови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.09.06 18:36



По-голямо двуличие едва ли може да се срещне в живота от твоето.

В същност няма добро и зло

Не съм казал че няма добро и зло

И двете неща ги написа ти в два различни постинга.
Нямало добро и зло викаш, ама те запари по гъза.
Тежко ти е и иззлобя. Навсякъде ме преследваш и обиждаш мене, ругаеш Бога и изливаш непрестанно генериралата злоба в душата ти.
Не съм ти виновен в нищо, ти пръв ме обиди, аз защитавам доброто, а вярата в Бог е добро. Просто следвах логиката ти, че добро и зло нямало и ето какво се получи. Ти се осра тотално. Защото се засегна и започна да ми крякаш като остарял петел. Кое точно те засегна? Не казваше ли ти, че човек има право да прави каквото си иска?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.09.06 18:39



Върпосът е дали е добро по принцип?!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.09.06 18:43



Ти всичко с хапчета ли решаваш бе, путьо?
Ти си супер вреден за хората.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.09.06 18:47



Египтяните са третирали всичките семитски племена покрай тях като смъртни врагове

Това беше селяндурска проява.
Да ти е хрумвало че може и да са им врагове не защото са семити, а поради дпуги причини? Едва ли. Ти си праволинеен и трудно възприеамш света около себе си извън черното и бялото.

Това е според еврейската гениалогия която е лъжлива като всичките им учения и само разни болни дегенерати им вярват.
Пу, пу, пу. пепел ти на езика. Това коя врачка ти го рече и предрече?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано30.09.06 19:34



Зависи каква ти е целта да му mу мориш децата. Ако имаш полза от това - ще е добро за теб, no ако нямаш полза от това - ще е зло за всички.
Май с това си изказване доказваш, че християните сте ЗЛО, не само за другите, но и за себе си!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.09.06 19:39



Обиждаш ни просташки като твърдиш, че християните сме зло и целиш да ме засегнеш, но по горе твърдиш, че смъртта на деца е добро, ако носи нечия полза.
От кое от двете ти твърдения бих се засегнал и изобщо човек би се засегнал и би му станало тъжно, че изобщо го има и някой може да си го помисли?
Може и да не ми отговаряш, въпросът е риторичен.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано30.09.06 21:00



Ако от дадено действие има реална полза за някого, то за него действието е добро!
Доброто и злото са понятия, които съществуват само в човешкия ум и не са природен или "божествен" факт!

А от християнска гледна точка простакът си ти, защото анатемосваш хората и кълнеш децата им!
От моя гледна точка пак ти си простакът, но не по морални подбуди, а защото малоумно кълнеш да умират деца и хора, при условие, че няма да имаш никаква реална полза от това!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Нагъл тип, проповядващ греховете си ти.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.06 23:07



Няма добро и зло. Има добро за мен, и зло за мен.
Не знам дали си в състояние да чатнеш разликата.

Е не се доизясних във втория си пост - благодаря ти че ме коригира.

Ти пръв пожела смъртта ми. Още не бях написал нито ред в този клуб а ти пожела смъртта ми. Чаткаш ли? Така че началото го даде ти.

Не мога да ругая измислици - тоест божето ти. Просто постъпих като културен човек - вместо да те намеря и да ти предложа да ме убиеш както ти беше пожелал, и евентуално да ти наместя понятията използвайки психофизични методи на въздействие, аз само ти помагам да покажеш що за човек си - а именно болен човек.
Човек нуждаещ се от спешно лечение.

В клуба се подвизават и други християни, но само ти по най християнски пожела и м,оята смърт (както споменах преди дори да се появя в клуба) и смъртта на децата ми (което пък означава че желаеш собствената си смърт)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.06 23:08



Ами тежките шизофрении трябва да се лекуват и с хапчета

Bеer? Mоre?




Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.06 23:17



Е истината боли. Християните сте зло. Разбира се не всички християни, но за съжаление болшинството са зло.
Не не са абсолютно зло (такова няма), а са зло за мен. Зло са защото се опитват да ми дават път в живота, лицемерничат (с вик не убивай вървят да колят къде кого могат) и изкарват че всеки който не вярва в тяхното боже е зло. Е който мисли че аз съм зло, само защото не вярвам в божето му - този човек е зло за мен.
Всяка религия която позволява начушаване на всички заповеди (с изключение на богохулството) е човеконенавистническа - и за мен ЗЛА. Защото всеки християнин може да краде и убива ама ако не богохулства и най вече ако се покае - ще му бъде простено.
А това не само не е възпиращ момент, а напротив поощрение - и за кражба и за убийство. А за мен това е зло - като бога и религията на християните.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Darth_Vader™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.09.06 23:20



Ако кълнеш от сърдце и си поне малко изкусен в занаята, ще се случат няколко неща:
Този когото си проклел може да бъде застигнат (но може и да не бъде, а може клетвата да рекушира в него и да се върне при теб)
На теб ще се наложи да платиш за ползването на силата - независимо от резултата.

Е ако нямаш вещерски дарби - само ставаш за смях.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: bira_more]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.10.06 09:00



Метлата явно няма вещерски дарби, защото само за смях става.
А ако наистина от сърце кълне
Метлата тъпа скоро ще умре!



P.S.
И това няма да е чуждо желание а неговото собствено, великодушно върнато му от по-силен от него (а то 99% са)!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.10.06 11:32



О не е било селяндурска проява, просто това им е бил единствения изход при положение, че са били заобградени от сатанисти


Които освен всичко са създали най черния култ във египет този на ехнатон към Атум

Какви са другите причини според теб, че са обичали да пренасят в жертва деца по възможност чужди не техните

Врачката се нарича история и исторически опит от как ги има тия вампирир се опитват да изкарат, че всичко произхожда от тях и че само тъпия им демон властва над света. Мъчат се да си докарат обещаното господство на света чрез внука давидов



Тема Re: Нагъл тип, проповядващ греховете си ти.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.10.06 11:52



Ти си страшно малоумен тип, само на тебе не, ти сатна ясно какво иска да ти каже


Добро и зло няма понеже са субективни тоест те не са нещо всеобщо и не съществуват извън човека

А това че кълнеш ех какво да ти кажа явно вземаш пример от патрона Йешуа.
Ама да знаеш, че клетвите винаги застигат автора и се връщат подобаващо най малко тройно. За съжаление ти изобщо няма да имаш деца за да усетиш как се връща



Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.10.06 11:55



Не всичко само тежките клинични случаи





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано01.10.06 15:37



"са създали най черния култ във египет този на ехнатон към Атум"
Какво имаш предвид? Защо да е най-черен? Нещо зловещо ли има в монотеизма на Ехнатон, освен че като цяло този вид религия е съвсем чужда на египтяните, свикнали да си имат множество богове? Питам сериозно.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.10.06 16:52



Ами черничък е, Ехнатон се опитва да го наложи с кръв като започва да преследва старата религия по един много познат на всички модел


Естествено това е прераснало в голяма и кървава гражданска война и то при това особено жестока. Двете страни са се борили на живот и смърт в крайна сметка старата вяра побеждава след това умира и последния наследник на тази династия и евреите напускат египет. Победителите естествено пишат историята като отправят сериозни упреци към тази реформа, самия ехнатон не е погребан като фарон
По принцип не са ми известни много подробности понеже египет не ми е най интересната цивилизация, но тази реформа определено е свързана с нещо тъмно и зло. Ако може да се посочи назад във времето най стария корен на ордени от типа на масоните то определено част от ученията им водят началото си от тази реформа. Те са мешаници и с разни семитски вярвания като това към Ваал.



Тема Re: Нагъл тип, проповядващ греховете си ти.нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.10.06 20:55



Ама да знаеш, че клетвите винаги застигат автора

Как да знам като никога не са ме застигали!!!!
Идиоти вие всичките се превърнахте в пророци и зложелатели.
Но аз нищо лошо не съм извършил, нали така субективни говеда?
Освен че сте тъпанари сте и безконечно завистливи - едно пожелание не можахте де осмислите и да се поучите от него.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Нагъл тип, проповядващ греховете си ти.нови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.10.06 20:58



Ти пръв пожела смъртта ми. Още не бях написал нито ред в този клуб а ти пожела смъртта ми.

Ти си душевно болен. Невъзможно е да е така. Няма начин.
Порсто си лицемер това е простата истина и истоирята с децата го доказа.
Дори не можеш да следваш собствените си предписания - за какво говорим тогава? Безчестните хора обаче винаги сте се отмятали от думите си и сте се криели като плъхове.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.10.06 20:59



Християните сте зло

Така просто не се говори. Иди доказвай после, че не си като Сидеров - ненормалник!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.10.06 21:05



Агримония, не го питай този за нищо по сериозни теми свързани с наука.
Не го ли забеляза че на моите постинги отговаря като проповедник. Изпълнен е с предразсъдъци по исторически теми. Такъв индивид не може да е обективен и безпристрастен по никой въпрос, защото мрази. А човек, който мрази започва да слага всички и всичко в шаблона на нашите-вашите и изкарва света като арена за битка между неговите и дургите. Такива са ужасни хора. Фанатиците са от тях, както и тоталитарните и диктаторски политически водачи.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.10.06 21:09



Които освен всичко са създали най черния култ във египет този на ехнатон към Атум

Верно ли?!!! И по какво разбра че е черен? Боядисан ли е или си е естествено черен? Колко черни култове е имало в Египет.
Ти от история нищо не отбираш, изключително си слаб и даже дразнещ.
Страшно е срамно да се занимаваш с тая област от хуманитаристиката.
Невежеството ти мирише от далече.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.10.06 21:54



Защо?
За мен ти си зло - искаш моята смърт и смъртта на децата ми.
Ти си християнин. Имаш претенциите да си от най-християнските християни. Логиката е проста.

А ти пожела смъртта ми само защото аз не вярвам в твоя човеконенавистнически, лкицемерен, лъжлив и ревнив бог.
И пожела смъртта ми без да си прочел НИЩО написано от мен. Зло сте.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Нагъл тип, проповядващ греховете си ти.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.10.06 21:56



Е то за всяко нещо си има време колкото по късно толкова по мръсно


Пророци да зложелатели не, пожелах ти само да ти се върне това което пожела на други и съм сигурен, че ще стане. Бог не забравя такива неща
О клетвите в твоята както и във всички останали религии се третират като особено тежък грях
За какво да ти завиждам
Можеш ли да ми кажеш, ами щом пожеланието не е лошо да ти се върне какво толкова



Тема Ами възможно енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.10.06 21:58



Аз не се бях появявал в този клуб въобще но ти пожела моята смърт.
И най-интересно е че дира помни.
И може да се извадят писаниците ти.

Но за сега ще те оставя малко да си поблъскаш главата, а след това ще навра твоите писаници в носа ти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано01.10.06 22:09



"старата вяра побеждава след това умира и последния наследник на тази династия и евреите напускат египет.....самия ехнатон не е погребан като фарон..."
Да, това го знам, но това "това е прераснало в голяма и кървава гражданска война и то при това особено жестока." не го знаех. Едва ли Ехнатон спокойно е събрал багажите и доста хора и безпроблемно се изселил в Амарна, обявявайки монотеизма- но наистина не съм мислела, че е имало масови кланета, примерно.Предполагах, че волята на фараона не подлежи на обсъждане и всички са понасяли мълчаливо приумиците му.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано01.10.06 22:20



"Не го ли забеляза че на моите постинги отговаря като проповедник"
Би трябвало да си забелязал, че мен наистина ме интересуват мненията на хората, независимо дали съвпадат с моето или не. Дори и нещо да не ми допада, първо ще прочета колкото може повече по темата, която обсъждаме и тогава бих спорила, ако с нещо не съм съгласна. Ето в случая Ехнатон е изключително интересна личност, но не съм го свързвала с убийства в името на новата религия-човек винаги има какво да научи.
"Изпълнен е с предразсъдъци по исторически теми..... защото мрази" Не само той е изпълнен с предразсъдъци. Покажи ми един в този клуб, който да е обективен и да не излива агресия под една или друга форма! Понякога като чета постовете тук, ми идва да ви наредя в една редица и да ви пердаша по азбучен ред!





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.10.06 22:45



Ами както казах немога да твърдя на 100% защото това което съм чел по случая е отдавна с изключение на една книжка с митове в която пишеш че е имало наистина страшна война по това време и всичко за тоя култ е било съсипано


Ама пуснах тема в египтология и ако там не ни отговорят незнам



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: agrimonia]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано01.10.06 22:56



Покажи ми един в този клуб, който да е обективен и да не излива агресия под една или друга форма! Понякога като чета постовете тук, ми идва да ви наредя в една редица и да ви пердаша по азбучен ред!

ми ти, скъпа, се самоизключи от пишещите


и баси даскалския манталитет

The chase is better than the catch


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.10.06 23:04



Не, ти сам я пожела, защото не почиташ Бога.
Дали ние сме зло затова, че ти не почиташ Бога?
Никак даже.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Ами възможно енови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано01.10.06 23:06



Хха, ти освен хапчета ползваш и помненето на Дира.
Слаб си. Аз не се отричам от думите си и разчитам на своето помнене.
Компроматните игри не са ми по вкуса. Но на тебе ти загорча, нали?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано01.10.06 23:17



Имено вие сте едно голямо зло дето иска да направи хроата еднакви


Зло дето има за бог едно дяволско изчадие
Ама споко колкото и да се пънеш клетвите ти ще те застигнат
Колкото повече злобееш толкова по тежко ще ти бъде



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: kozaa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано02.10.06 10:04



"баси даскалския манталитет"

Нормално, аз съм счетоводител! Ако се занимаваш постоянно с данъчната администрация, се научаваш да скърцаш със зъби, за да не те разиграват. А тук в клуба не може човек да не издивее след обидите, които си разменят уж зрели хора!



Тема за Агрито ... с ногу либофнови [re: agrimonia]  
Автор SamSirius (Sam I am)
Публикувано02.10.06 18:05



Есента оцвъка всичко в багри,
а аз за теб копнея, Агри
Денем яко сметките върти,
нощем ще ми го осчетоводи



Не издържам, думи не намирам
Ох! Отзаде искам да те кредитирам
ученик съм и жевея горе в панса
тамо ще намерим с теб баланса

Ref:
Чист съм, нямам пучи въшки, гниди
aре маце, покажи големите партиди...
скъпа, баси, сложна ситуация
увиснали са те ... Амортизация


Искам да те помня с кока, строга
абе ей, ела с костюма си, за Бога
ще ти го наинвентаризирам от вратата
по сметката ти банкова между краката

Прав ли, крив ли е, не го съди
и крив ще се заприходи...
Ще осъзнеш ти тогаз от зор,
че аз съм твоят Ревизор





Тема Re: за Агрито ... с ногу либофнови [re: SamSirius]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано02.10.06 20:43





За сам....с много любов и 20% ДДС



Тема а така, малко по-веселонови [re: agrimonia]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано03.10.06 18:23




Една тема в която можем да поразсъждаваме за доброто и злото

Злото се натрупва неусетно,
форума се спами некоректно,
вдигат се цените, парното и тока,
иде зима комуниска и жестока
Някои метли размахват тук -
явно посъбрал се е боклук

Изводът налага се веднага -
от доброто никой да не бяга,
да не мисли много-много,
като баба да не гледа строго,
да се весели и смее,
че един път се живее

Много разсъждения, много поколения
мислили са доста - и умни, и прости,
ала вече ми е ясно -
мисленето е опасно:
"който много мисли,
го нападат глисти"


The chase is better than the catch


Тема Re: а така, малко по-веселонови [re: kozaa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано04.10.06 11:45



Браво, тук бликало от скрити таланти! Много свежо!



Тема Re: Ами възможно енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.10.06 02:58



От какво да ми загорчи?
От поредния малоумен фанатик?

Няма компромати - има писано - от теб.
А писаното остава.
Та така - значи не се отричаш от думите си че си пожелал моята смърт преди дори да се появя в този клуб.
Та в същност аз за това се появих.

Сещаш ли се - ако не беше пожел моята смърт аз нямаше да се появя тук.
Ама ти я пожела, и аз дойдох.

А сега пожела и смъртта на децата ми - да видим какво има още да ти се случва.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Верно си прост,но сега разбрах,че не се престрнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.10.06 03:02



Ама как да почитам една гадна зла ревнива фикция?
В която вярват зли и ревниви фанатици?
Аз истинските богове ги почитам.
А фалшивия ви бог - той не може да получи дори и презрение - как да презираш една макар и зла фантазия на болни хора?

Bеer? Mоre?




Тема Що се връзваш на този болен гълъб!нови [re: bira_more]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано05.10.06 20:46



Като лекар, трябва да знаеш, че към психично болните трябва да се подхожда деликатно!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Що се връзваш на този болен гълъб!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано06.10.06 16:06



Щом е за здравето на пациента - може и с шокова терапия (скромно мнение от неспециалист)



The chase is better than the catch


Тема Re: Що се връзваш на този болен гълъб!нови [re: kozaa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.10.06 18:22



От много шокова терапия да не стане като твоята котка !
Че като гледам тя по-откачена от християните - върти се като надрусана християнка.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Ами възможно енови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.10.06 22:36



То и от тебе има писани страшни простотии.
Ти по-добре се сещай, да не ти ги навра в очичките, недовиждащи гредата у себе си.
Но да съм пожелавал смъртта на някого, когото не зная - невъзможно е!

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 06.10.06 22:36.



Тема Re: Ами възможно енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.10.06 23:54



Ами просто е възможно.

Аз не отричам че съм писал и простотии и глупости. Писал съм и пак ще пиша.
Ама не съм пожелавал смъртта никому. Щото не съм християнин. И не се кланям на злобни дребнави и ревниви богчета.
И не съм клел ничии деца, може би щото знам че за мен прошка няма - каквото дробя това ще си сърбам. Само християните могат да убиват, колят, мъчат, крадат, изнасилват безнаказано. Ще дръннат една молитва и богчето им ще им прости. Колко му е. То и то като тях - дребнаво, злобно отмъстително - шушумигава фантазия на болни хора.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ами възможно енови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано06.10.06 23:58



Селяндурски, жестоко лъжеш, ама ако се разкаеш ще ти се прости от Небето.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Ами възможно енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.10.06 00:04



За какво да се разкайвам? Аз смъртта на никого не съм пожелавал. Не съм клел ничии деца.
За какво точно да се разкайвам?

Но ако стана християнин, ще мога да коля, изнасилвам, убивам, крада и като се разкая (не е ли по правилно покая) - ще ми бъде простено - кеф.
Лошото е че нямам никакво желание да коля, крада, убивам, изнасилвам - та май няма нужда да ставам християнин.

Ти покая ли се вече за клетвите си и за желанието да ме видиш мъртъв? саваотчо прости ли ти? Или попа ти тегли една майна (докато слушаше изповедта ти)?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ами възможно енови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.10.06 00:08



Аха, разбрах те, ти искаш да си намериш алиби за престъпленията, които вършиш!
Религията не ти я осигурява.
Обидите към Бог също.
Впрочем и аз не съм клел дечица!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Ами възможно енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.10.06 00:15



Аз престъпления не върша.
И за това няма нужда да съм християнин.

Само истински християнин може да твърди че това не е клетва:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=paganism&Number=1946270490&page=0&view=collapsed&sb=5
Просто защото за християните истината е разтегливо понятие. За тях е истина само и единствено това което те смятат за истина - друго мнение освен тяхното право на съществуване няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ами възможно енови [re: bira_more]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.10.06 00:21



Не вършиш, ама каза в по-горен постинг, че изнасилваш и убиваш.
Колкото до истината за християните - разтегливо ли? Не мисля!
По-скоро ти я разтягаш като я субективизираш. Вижда се от всеки безпристрастен четец.

друго мнение освен тяхното право на съществуване няма

Излъга за пореден път, или отново грешка на логиката.
Освен нашето мнение и право на съществуване, такова има и Бог.
Така че не сме сами.

Ми не е клетва, а незлобливо пожелание. Нали за тебе е лошо.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Ами възможно енови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.10.06 00:25



Не не съм казал. Не съм казал защото не го правя. Колкото и да ти се ще - думите са такива каквито са.
Казах го мнго ясно - ако искам да убивам безнаказано - ще стана християнин.
Ама не искам. Не искам да убивам. Чаткаш ли?

Ми не е клетва, а незлобливо пожелание. Нали за тебе е лошо.
Е тука вече ме разсмя - какво ли би било злобна клетва според теб, щом като да пожелаеш смъртта на децата ми било незлобиво.

Bеer? Mоre?




Тема копривен боклук,нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано07.10.06 01:42



Много добре познавам тези които са те зомбирали.
И не ви желая Смъртта , прекалено възвишено е за червеи като вас.
Бих ви пожелал само да си ебете майките


-едно добро действие , което ще закрепи шибаната ви измислена вселена. хахахаха



Тема Re: копривен боклук,нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано07.10.06 11:38



Комплексарче, ти виж как твоята майка ти е разивла едиповия комплекс, та до ден днешен мразиш жените и им забраняваш да обичат. Майка ти те е повредила психически. Кой ли е баща ти?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: копривен боклук,нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано09.10.06 12:24



Баща ми е Господ





Тема Re: копривен боклук,нови [re: Caбaзий]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано10.10.06 19:10



Не прави подобни изказвания ще те разпънат





Тема Re: копривен боклук,нови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано10.10.06 21:01



Това не беше ли нещо хубаво според християните, що се касае за син божи и син человечески





Тема пък.....нови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано10.10.06 21:03



Пък и какви християни са щом се занимават с разспъване- някакво си варварство !!
Те ще са си само обикновени и гнусни чифути.



Тема Re: Добро и зло.нови [re: БoянlYl]  
Автор Caмoтo aнтиxpиcтиянcтвo (непознат )
Публикувано24.12.10 12:43



Здравейте,
това, което си мисля аз е, че зло всъщност не съществува. Обратното на добро, любов - не е зло а е страх. Именно от страхът произхождат всички лошотии.

Християните (защо ли ги написах с главна буква) много използват страха сред овцете, за да ги манипулират. Гледай сега майтап - измислят страшилище - някакъв си сатана и някакви си демони, бесове и т.н. гад, който разбирате ли прибира всички грешници, изкушава ги, води ги към погибел. Овцете от своя страна, бидейки наплашени избират църквата и "Христовата истина".

Та това е моята истина. За съжаление и до днес хората с ум на овце се връзват на тези приказки от старо време и създават нещо толкова грозно и уродливо нещо като църквата.

Ако се вгледате внимателно в Сътворението на Микеланджело ще усетите, че не т.нар. бог създава човека, а човек създава бога в ума си (вижте бога и цялата му пасмина са във формата на човешки мозък), Адам изглежда обезсилен и създава бога в ума си. Това между другото не са мои мисли - цитирам по памет един изкуствовед.

Редактирано от Caмoтo aнтиxpиcтиянcтвo на 24.12.10 12:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.