Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Добро и зло.нови [re: xenox]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано19.09.06 10:21



Не:)





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано19.09.06 10:23



Това много християнско ми звучи. Нее, келтските богини сме либерални - оставяме го той сам да се наказва за грешките си:))))





Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано19.09.06 10:31



Значи ти си я избрала а заедно се самообивнявате в избора си

Да се самообвиняваме?!? Да се караме?? Че това руши семейното щастие. Не, просто върнах дограмата, отидох в друга фирма и си поръчах нова. Този път нямаше разсейващи обстоятелства....



Начи ако обърнем нещата . На теб ти харесва змията и ти си купуваш ябълка от змията. А на приятеля ти му харесваш ти и ...
Ъъъ на близкия си човек бих повярвал(така , като е направил приятеля ти), но не бих се подлъгал по чужд, както си направила ти. Тва твоето е един вид изневяра. тъпо си постъпила, много тъпо.


Леле мале, значи съм успяла да му изневеря без да разбера! Сабазий, още малко и ще ме набиеш:)) Освен това колкото и да ме харесва можеше да ме спре:)

Бих те посъвествал ако имах право да се опитваш да поглеждаш нещата през очите на другите,а не да си гледаш тъпите прищевки и да се сърдиш когато някой не ти ги е задоволил. Така няма да се подлъгваш по "готините" продавачи" и да лъжеш близките си.


Случаят не бе такъв. Харесах си продавача, дограмата бе второстепенен фактор, отидох до щанда, където приятелят ми разглеждаше някакви машини и му казах: Харесах си дограма. И той каза: ОК. Ето това беше, не съм тия дето се сърдят и вдигат скандали за глупости.



Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано19.09.06 11:02



Напротив хората не са с колективен дух а са индивидуалности!
Копривена метла ти и който и да е било християнин сте неспособни да оборите това както и да ми докажете, че извън човека съществува добро и зло.


Така е, но християните отдавна не са хора, а част от измислената им църква. Всъщност колективният дух е създаден от хората за да оцелеят при сблъсъка с обкръжаващата действителност, но този колективен дух е бил насочен само навън. А съвременното общество го налага вътре в междучовешките отношения...

Всъщност от такъв "колективен дух" имат нужда само некадърниците, смотаняците и лузерите, защото нормалният естествен отбор би ги отделил много отдавна от човешкия вид. Ако не беше християнството да наруши естественя ход на нещата щеше да има много по-малко зло, такова зло,както го разбират самите християни.

А доброто и злото са си чисто човешки понятия - в природата няма добро и зло - а само пригодно и непригодно за дадените условия на живот!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Добро и зло.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.09.06 14:11



На майка ти у кирливата путка можеш да й навреш мнението си чрез фуния.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.09.06 15:25



Копривена метла ти и който и да е било християнин сте неспособни да оборите това както и да ми докажете, че извън човека съществува добро и зло.
Ами и аз казвам същото. Ти не си прочел какво съм написал и си отговорил на изуст. Грешка.
А ти си този, който нарече абсолюта - Бог. Аз нарекох абсолют доброто и злото, при това необходим абсолют.
Нека е така, тогава познанието за добро и зло е заложено у човека още при сътворението, когато е направен по образ и подобие. Помниш ли?
Така че не съществува извън човека добро и зло, пак ти повтарям, и ябълката е причина за способността му да ги разпознае, тоест да ги обективизира в съзнанието си.
Ева не е чак толкова отрицателен герой в приказката за Изгонването от Рая.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.06 19:49



Абе метла аз почвам да мисля за теб като за един неосъзнат езичник


Ти схващаш ли, че ако доброто и злото са субектични, че това означава, че няма първороден грях
И незнам до колко внимателно си чел митът за райската градина, но бог не може да е заложил познанието за добро и зло у човек при създаването му, при положение, че те придобиват това познание едва след като ядът от ябълката
А знаеш ли какво означвава това, че те немогат да бъдат виновни за нещо, за което са нямали как да знаят че е редно или нередно.
Тоест и по тоя параграф адам и ева са оправдани, първороден грах няма
А от това знаеш ли какво следва, че исус не е трябвало да умира на кръста
Защото смърта му е била с цел изкупление на първородния грях
От тук логично е да заключим че исус не е бог понеже ако беше такъв много добре, би трябвало да знае, че неможеш да виниш хората за грешка на създателя
А ева както и змията определено не са отрицателни герой, напротив змията е положителен защото е дала възможноста на хората да разпознават нещата.
А ева има вина колкото и адам защото я послушал
Това е много важен урок за мъжете защото жените, често правят глупости а мъжете е добре преди да слушат жените си да се замислят защо го правят



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Drona]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.06 20:08



И ти се занимаваш с магьосничество нали


Кажи сега на гадните християни, че исус ако не е мушеник то в най добрия случай е бил адепт в някоя предхристиянска гностична секта



Тема Re: Добро и зло.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано19.09.06 20:49



Да, айде да се срешнем и да обсъдим по-подробно начините, а........





Тема Re: Общ отговор за Боян и Романанови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.09.06 21:11



Ако ме опознаеш и култ може да ми учредиш. Има да се чудиш колко повече знам за езичеството от написаното тука. Но да не ти създавам нови богове - тоест да имаш и други освен мене!
Докато се чудех как да ти отговоря реших, че ти сам си написал отговора на поставените от тебе проблеми.
Ето го:

А ева както и змията определено не са отрицателни герой, напротив змията е положителен защото е дала възможноста на хората да разпознават нещата.

Това е моментът. Само и единствено способността да разпознават е причина ябълката. Докато принципно е заложена възможността да разпознават във фразата "по образ и подобие". Нима може да си божи образ и да нямаш неговите възможности? Не, но способноста се придобива и то, както знаем от мита, съзнателно.

Ти схващаш ли, че ако доброто и злото са субектични, че това означава, че няма първороден грях

Не зная колко добре схващам това, което си написал, но мисля, че не са субективни и съм ти писал защо, и затова има първороден грях ако следваме християнската терминология за взаимоотношенията човек-бог.
Първородния грях е залог за изпитание на всички хора, демек без остатък.
И той произтича от една много проста и обективна предпоставака: "Не яж от дървото"!

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.