Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано02.09.06 14:23



Не биха имали против да участват, гарантирам ти го, - поне докато не узнаят кой е Азиз.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.09.06 14:31



Само много комерсиялни типове биха искали да участват в подобна класация


Великите хора са били велики не защото са се борили за класаци, и честно казано едва ли им е пукало за мнението на другите те просто са правили каквото са смятали за редно и са се борили да променят в тази насока себе си и света



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано02.09.06 14:37



Аз понеже съм комерсиален тип гласувам в комерсиалната класация на комерсиалните хора от моето време.................
А защо погребваме мъртвите? Заради самите мъртви или заради нас живите. Същото е!



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: evgenia_hristova]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.09.06 17:46



Лично теб не те знам защо ги погребваш мъртвите аз ги погребвам за да не се вмирисват и да не оставят следи наоколо, не е хигиенично


И мисля че си е лично твоя работа в какви класации ще участваш
Просто великите хора са велики защото не им е пукало за класации и оценки, те са си действали спрямо своята ценостна система
Нито Ботев, нито Аспарух нито който и да е било от тях си е правил сметки за класациите след няколко века те са чуствали че това което правят е правилно и са го правили
А тия днешните герои са си само за телевизиони шоута, да лапаш пуканки и да им се смееш как драпат за реитинг



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано02.09.06 21:58



абе може пък хората дето я правят класацията да имат добри намерения - да обърнат внимание на простолюдието (пък и не само на него), че не си познава великите сънародници. определено има нужда от това.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано03.09.06 07:53



Не ми говори щом и азис е включен за какви намерения става въпрос


Къде слагат един неграмотен тюфлек наред с великите Българи
Аз незнам дали не са вкарали и други изроди там ама то един стига за да се огаври идеята
А пък и ако толкова искаха да запознават хората с великите българи да бяха направили една образователна поредица ала де ББС за великите Българи.
Нещо дето хем да е увлекателно, хем образователно.
Каква е ползата от класация, да не говорим, че в тая класация всеки е допренесъл с различни неща за България като исторически личности, изобретатели, изкуство, спорт а някой и с нищо не са допренесли като Азиската например. Освен това цялата работа общо взето е като да питаш малко дете кого обича повече Мама или Тати, как сега да избера между Крум и Калоян и още един куп други хора кои е бил по велик. Великите хора са си просто велики хора вкараш ли ги в класация почваш да ги принизяваш



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано03.09.06 17:41



По принцип е глупаво да се оценява кой е най-велик. Сега гледам едни клипчета по метакафето Роналдиньо срещу Марадона, Роналдиньо срещу Зидан и т.н. И наистина се чудя на тези класации. Всичките са страхотни футболисти и не мога да ги оценя, защото оценката за един ще е оценка срещу другия, а той не го заслужава.
Така е и с проекта "великите българи".
Като си помисля например как са оклепали Нерон, при условие, че е бил един от най-кадърните и справедливи императори. Е имал си е и пороци, но 100 години след него се вижда, че не е имало по-добър.
Трудно бих избирал между Крум и Калоян и ако избирам бих избрал Крум защото е езичник, но пък Калоян е бил отличен управник и военачалник и много добре е осъзнавал каква чума е християнството и е лавирал успешно между двата основни бацила - православния бацил и католическия бацил, защото не е имал друг избор - заразата е била разпространена вече.

Въобще труден избор...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано03.09.06 19:20



прав си. ама поредица а ла ббс май се прави с повече пари и акъл. а такива няма братче. особено акъл. гледал ли си Това е България - рекламни клипове за страната? слабо подобие на Хърватските, Гръцките и Турските, които съм гледал.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано03.09.06 19:53



При добро желание, и пари и хора с акъл ще се намерят


Проблема е, че такова желание няма
Еи на през кумонизма колко филма се направиха с историческа насоченост не малко от тях дори са се състезавали на престижни филмови фестивали
В наши дни с малко анимация, ефекти и повечко ентосиазъм все ще се получи нещо прилично.
А пък ако толкова нямат пари аз се сещам навремето за Дъгите там имаше комикси исторически направени много увлекателно, еи такива неща също биха зарибили децата още повече, че герои в подобни книжки ще са реални герои а не разни супер измислени
Аз още си пазя един такъв комикс за Момчил родопския властелин, като дете тези неща ме караха да се чуствам горд като Българин, не мисля, че днес децата са по различни просто няма подход към тях



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано03.09.06 20:03



еми няма.

навремето пазара беше изчистен от западен боклук и "дъга" беше нещо култово, малко по - култово от "чуден свят". на историческа тематика си спомням комикса за Воина на Хан Тервел, дето не се сещам вече как се казваше, за Добромир (на любимия ми художник евгени йорданов) и за Спартак.
сега пазара е залят от вносни боклуци, та направо ми се иска на пук на всякакви приказки за свободен пазар да наложа една яка цензура на всичките простотии дето се изсипват с тонове.

за филм - много трудно. ако е вярно, че турецкий гамбит и 9 рота, които не са кой знае какво, са минали 100 милиона като бюджет, на какво можем да се надяваме? само на малък, евтин филм, който тлябва да е наистина страшно умен и готин, за да се хареса.
освен това докато в русия, например, има пазар за кино и може вложените милиони да се възвърнат, то тука няма. трябва да разчитаме на чужд пазар, а там едва ли ще са въодушевени от историята на едно варварско племе с големи претенции. щото нещо ми подказва, че докато за Троя и Термопилите се знае много на запад, то за Симеон даже не се знае нищо.

и като финал - самите българи не гледат българско кино. както не слушат българска музика и не четат български книги. в сърбия зона замфирова може да събере над милион зрители по кината, тука български филм ще бъде приет на нож.
за съжаление.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.