Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 19:35



Явно и господ неможе да те предпази от празноглавието ти защото продължаваш да влизаш в спорове в които изобщо неможеш да докажеш тезата си извън рамката на тълкувателите на библията





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано15.09.06 19:39



" дао - много близък до християнството, дори някои християни се занимават с него - стигнали са с много мисъл до това, което христос е донесъл наготово. или той е бил даоист?"

Ти ме разби!!! Нямам думи! Даоистите ли стигнали до християнски принципи??? Че даоизма знаеш ли колко века преди Христос е възникнал? И какво е общото между християнството и даоизма??? И кое имаш предвид-даоистката религия или даоистката философия? Защото което и от двете да хванеш, едва ли ще намериш общи неща с християнството. Ако искаш да отворя тема за даоизма-и без това сме в клуб"Езичество"?



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.09.06 20:21



Ми грее ме!
Номерът с астрологията беше капан за наивници като тебе.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 20:50



А да християнската психология я знам тя е цар на манипулацията вече ти обясних за страха и чуството за вина


Метадоновите програми отдавна са отхвърлени от всички просто те са най евтини а всичко е пазарна икономика така, че много хора просто нямат избор Знаеш ли какви пари се изкат в комуните дето не се ползват такива боклуци
А пък за един поп изобщо не е трудно да имитира програмите в комуните, там е просто пълна изолация трудов режим и най важното сам да имаш желание за това. Никой поп на земята неможе да изликува хироман без той сам да има желание за това, а ако един такъв има желание ти трябват просто средства за изолация от средата и трудов режим в продължение на 2 години и някакво човешко отношение.
Изповедта не лекува нищо от нея ти олеква със същия успех мога да си споделя проблемите с приятели и пак ще ми е леко. С изповед неможеш да изликуваш психично заболяване дори нещо толкова леко като неврозата, да не говорим, че в цял свят основния набор от пациенти на психоаналитиците са разни християни на които явно изповедта не им помага. Даже бих ти цитирал думите на един американски психолог Морган Скот Пек който казва, че благодарение на религията си изкарва хляба

За какъв свободен избор става въпрос след като почти всичко е заложено в теб
И за душата бъркаш това, че имаш гени ама никак не пречи на прераждащата ти се душа, все пак ти не носиш някаква наследственост от предишен живот иначе винаги ще се раждаш само мъж или само жена.
А за спомени от предишни животи имам и лични преживявания в които съм сънувал страни неща и хора още преди да съм ги виждал и са ми се нагласяли събития по подобен начин Вярно незнам много за предишния си живот както някой дето твърдят, че са клеопатра или цезар, но поне знам в коя част на света съм живял и в коя епоха
И все пак най голямото доказателство, че има прераждания е цикличноста на живота в него няма нищо вечно и въпреки това края на едно нещо е начало на друго. Формулирано с физичен закон енергията и материята са константа те просто преминават от една форма в друга и нищо не се губи.
Ами може да ти е неприятно, но бъди сигурен, че душите преди да се родят на земята сами си избират родителите и средата в която да израснат. Колкото и да им е гадно после всяко нещо си е изпитание за да се развиеш и ти сам си избираш какво да е то. Така, че на теб може да ти е неприятно че сина ти може да е бил някога някой друг, обаче той сам ще си те избере такъв ако имаш син де

Да любопитството може да се контролира от съзнателната дейност в случая с адам и ева те са нямали такава защото не са правили разлика между добро и зло за тях забраната ама нищо не е означавала Така, че те са нямали свободен избор, за да има вечен грях

Да бе ще се поровиш, то ако се поровиш както трябва има опастност да отидеш в ада защото вярата ти съвсем ще се разклати така, че чети си тълкуванията на библията и си вярвай, че сте прави
А за древнобългарската религия едва ли ще намериш 100% източник за това в което са вярвали в отвъдното Но като се има в предвид от къде идем и в какво са вярвали там прераждането е една съвсем естествена вяра за тях, още повече, че те са имали някой надгробни символи с подобна символика

Това ли му е преимуществото на християнството, ами съжалявам пич мен не ме кефи
Будиското унищожение на личноста е свързано със сливането и с божественото начало, за какво ми е да съм една вечна личност в един вечен свят в който ще съм бай х.. след ангелите след като мога да стана част от бог завинаги Нещо тука маркитинговата ви стратегия куца

Имено ще си умръ с нея мъдрост, ама мъдър не прост християнин
Еи сега пак се оправдаваме такъв бил клира ами къв да е като религията обединява идиоти нормално е най големите идиоти да са ви клир
Чудесно оправдание за горенето на книги аз като си бърша гъза пък ползвам библия, хем гъза ми става набожен и всичко му е простено, хем някак си се пречиства Един дето християнството като умре и ние така ще му правим с книгите

О и без библията мога да ти кажа, че исус не е бог. Повечето неща които той ги е говорил и е казвал, че даже и правил са стандартни в езотеричните школи. И Буда и Лао Дзъ и още един куп хора са правили не по малко чудеса от него и са говорили не по малко мъдрости от него. А в крайна сметка какво е бог за вас е белобрад старец реещ се във вселената, някъде там на един от облаците му е царството. Обаче на земята има свръх мощни телескопи и микроскопи и още никъде не са го видели това божие царство да не говорим пък за белобрадия старец и неговия син пинокио
Ама вселената все пак е жива и самата тя е бог, всичко в нея се движи по едни и същи закони нещата преминават от една форма в друга влият си взаимно определени правила. Изграждат се или се разграждат форми и светове, но никъде там го няма измисления ви бог. Моя бог можеш да го видиш навсякъде той е във всичко и всички, моя бог не е добър но той е справедлив и неможеш да вървиш против законите му които са закони на природата защот това може да те смачка. В моя свят няма зло има само неосъзнатост на последствията от собствените си действия

Не всички които почитат исляма са мюсюлмани има много тюрки има и от бялата раса като албанците има кавказци които също са бели с различен от индоевропейския език Има и българи мюсюлмани, явно християнството не им е стигнало да бъдат обединени с другите българи
Даоизма колко общо има с християнството
Даоизма е 1000 пъти по добър от християнството къде ми го сравняваш с нещастното си еврйско учение Бахайството е същата простотия каквото е било християнството преди 2000г все пак са с един корен
Будизма също е много по добър от християнството
А исус в интерес на истината е бил само на някакви си 1000км от Александрия библиотека в която е имало неща от цял свят, през първите години от живота му ама изобщо не се знае къде и какво е учел, да не говорим че лично аз съм намирал в евангелията му едва ли не дословен цитат на конфуци, който също е бил с 12 ученици

Ебаси религията някой изобщо спазва ли ги тия идеи и някога спазвал ли ги е, това явно е една много импотентна религия дето нищо хубаво не ражда на дела и думи. Понеже едните ги краде, а другото просто не и се отдава да го следва.

Савел ама хич не се знае какво му се е въртяло у главата може да е открил тайната на меча как да убие по бързо враговете на юдея
А както сам каза баламурници да следват идиоти бол, дефакто той е създал християнството а не исус
Исус никога нищо не е писал има само неща от трета ръка дето дори не се знае от кого са писали даните и как са изкривили докато са си играли на развален телефон преди да напишат нещо

И кога християнството е създавало подобно равенство през средновековието или след това
Защото за идеялната държава с подобни равенства са говорили много философи от античноста някой даже са ги преследвали за това, обаче те са нямали власт да я осъществят. А тъпото християнство е имало много векове за това и нито веднъж не го е сторило. Което означава, че сте само на думи просто шайка религиозни лицемери
Българите са били далеч по обединени преди християнството, нищо че на една земя са били няколко племена
Отцепниците славяни много бързо са чували за дървения бог и веднага се сещали какво не бива
Робството пич го е имало и в християнството има един средновековен сборник със закони в християнска България и Византия дето се определя статута на робите. Освен това най големите търговии с роби са в християнска европа днес америка е пълна с негри от това добре, че византия не е събирала много такива маймуни

Езическата религия няма да те направи по добър, обаче ще те направи по осъзнат което ще накара да се замислиш кога да бъдеш лош. Просто защото за злото няма прошка и всичко се изкупва с действия рано или късно.
Християнството пък не само, че не е направило хората по добри, но ги е направило по зли. Сам виждам че днес няма християни които да дам за пример, просто не познавам такива. Имам всякакви познати но християните определено са най лоши и загубени, ако не е едното то е другото

А примерно един сабази от когото толкова настръхваш си държи на думата повече от всеки друг и има повече благородство от всеки християнин когото познавам



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 21:21



Как те грее като разводач или като ебач, защото има разлика


Или просто като най добрата приятелка на някоя мадама
Четох ти мненията в астрология, бурните ти реакции от разкритието все още се помнят така че нещо не ти вярвам, че е било игра нямаш толкова акъл а и не виждам умисъл да се преструваш, в менеията ти там няма и следа от бъзик
Леко с гадателките, че май двамата хенокс ще горите в ада след толкова пот да бъдете добри християни баш накрая ще оплескате нещата



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.09.06 22:06



Какво е това разводач?
А щом смяташ, че нямам толкова акъл - жив и здрав!

пс: Няма лошо човек да е най-добра приятелка на някоя мадама, даже за това си мечтая (Спрайта да го духа).

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано15.09.06 23:56



няма нищо запазено от него знае се почти цялата история от събора. няма само протоколи. знае са как е протекъл, кой кво е говорил и какво е станало накрая.
арианството е източна ерес, меровингите няма кво да правят на изток. и си е изчезнало след смъртта на Константин.

житиеписците излъгват, че те са победили и че царя на хазарите е бил готов да приеме кръщенето нямаш основания да смяташ така. това,че по време на диспута е бил готов да направи нещо не значи, че после го е направил.

богомили, павликяни, адамити не са християни. особено богомилите имат повече общо с мистичните работи, с които ти се занимаваш. хора като тебе, недоволни от църквата (да, сигурно е имало от какво), тълкуващи библията както си знаят, са ги навъдили такива ереси и секти. то да си християнин не значи само да носиш кръст все пак.

Не се знае знаеш ли в русия и други части на европа къв бум има езичеството само там си правят събори с хиляди като големи рок фестове вярно, рокфестовете са му майката. и петдесятните църкви така са решили и са превърнали литургията в рок представление. страшно нещо е рока.

Аз незнам идиоти пардом християни с добър лидер да, ТИ не знаеш.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.09.06 00:51



всяка психологична техника си е вид манипулация. а за православната психология не можеш да говориш, защото нищо не знаеш за нея. американски психолог работи на място с най - изкривеното християнство на тоя свят.

За какъв свободен избор става въпрос след като почти всичко е заложено в теб заложеното е да речем 50%. от там нататък граши сам.

някой дето твърдят, че са клеопатра или цезар доста са такива, нали? малко подозрително. а щом езичниците дето се прераждат лъжат, колко ли още лъжливи неща има.

пророчески сънища имат и християните, между другото.

Формулирано с физичен закон енергията и материята са константа те просто преминават от една форма в друга и нищо не се губи. вселената обаче, в крайна сметка е обречена на гибел. или поне така се твърдеше преди да намерят тая черна материя. всъщност за вселената се знае малко, така че не можеш да твърдиш, че тези закони са абсолютни и ненарушими.
най голямото доказателство, че има прераждания е цикличноста на живота не е доказателство. няма нищо общо. това, че се повтарят едни и същи принципи в природата не значи, че една душа витае някъде, избира си де да слезе и слиза там дето си е избрала. и интересно това как си го разбрал.

душата, понеже едвали е материя може да бъде енерегия, която носи информация. освен ако не е нещо друго. всъщност може да не е енергия, но трябва да е информация, защото все пак тия хора си спомнят някакъв вид информация от другите животи. тука обаче само предполагам, но не мога да съм сигурен, че нещата се объркват, защото информацията в мозъка се записва на материален носител - белтъци. и се къса нишката. но това е само предположение.

в случая с адам и ева те са нямали такава защото не са правили разлика между добро и зло прилагаш свои понятия спрямо материя писана преди векове. нищо чудно, че получаваш изводите, които искаш. ама това е манипулация.

Будиското унищожение на личноста е свързано със сливането и с божественото начало, за какво ми е да съм една вечна личност в един вечен свят в който ще съм бай х.. след ангелите след като мога да стана част от бог завинаги ами защото ще изчезнеш. ще се унищожиш. хубаво, въпрос на вкус, но мене ми се съществува.

Един дето християнството като умре и ние така ще му правим с книгите не се и съмнявам. нашите лумпени и невежи навремето са горели вашите книги, защото са имали същото мнение за тях. но явно нещата в живота са циклични и се повтарят, а хората които вършат тия работи подозрително си приличат.

бог за вас е белобрад старец реещ се във вселената, някъде там на един от облаците му е царството за нас бог не е такъв.
Повечето неща които той ги е говорил и е казвал, че даже и правил са стандартни в езотеричните школи. И Буда и Лао Дзъ и още един куп хора са правили не по малко чудеса от него и са говорили не по малко мъдрости от него. е и? щом имало по - големи чудодейци от него, значи не е бог, тъй ли? остави писмените свидетелства за едните и за другите колко може да им се вярва.

исляма е религия съборазена с арабската митология и начина им на живот. освен това е строг закон, изискващ безсмислени извън пустинята неща.

дао - ами има книги, сравняващи двете религии и предимно философии (щото християнството си е и философия).

дефакто той е създал християнството а не исус съвсем не. заслугата му е, че е настоявал да се разпространява и сред езичници, но винаги първо е гледал да обърне евреи.

някой изобщо спазва ли ги тия идеи и някога спазвал ли ги е естествено, че са ги спазвали.
Защото за идеялната държава с подобни равенства са говорили много философи от античноста някой даже са ги преследвали за това, обаче те са нямали власт да я осъществят. А тъпото християнство е имало много векове за това и нито веднъж не го е сторило. светът е бил езически почти 5000 години преди християнството. него го има от 2000. и смея да твъдя, че изградените върху християнството държави са най - цивилизовани и близки до тая идеална държава, далеч от императори дето искат да ги почитат като богове и робовладелския строй на рим, където положението на роба не е било като на роба през средновековието.
а славянски племена, обединени от страха (колко християнско, а), че ще дойде войска да ги омиротвори са малко по - лош вариант от славяни, обединени от страха от бога. поне не са налага войската да си губи времето с тях.

за злото няма прошка и всичко се изкупва с действия рано или късно.
това важи само, ако има прераждане, а то не е много сигурно. ако няма задгробен живот (което е все едно дали ще е прераждане или съд) законите на логиката много лесно оправдават злото (в смисъл измами, кражби, насилие) и даже се оказва, че е полезно за оцеляването, особено пък в условията на развита цивилизация.

Християнството пък не само, че не е направило хората по добри, но ги е направило по зли. мога ей така, както тебе, да кажа и обратното. християнството има обгромна заслуга за очовечаването на света.
Сам виждам че днес няма християни които да дам за пример, просто не познавам такива. така - добри християни ти не познаваш, но аз познавам. хора, дето се отричат от живота си, за да се грижат за други, такива, дето работят неуморно, гледат по 4 деца и са верни на съпругите си, инвалиди, които с достойнство понасят недъзите си и не търсят милостиня, а се борят, хора, които ти спират винаги на стоп любезни и отзивчиви, глуповати, даже много, но чисти по сърце. съвсем не високомерни. познавам и такива, които ти би нарекъл лоши. там е работата, че ти виждаш само вторите.

от друга страна сабазий - за съжаление не успяхме да се запознаем лично и не искам да давам категорични заключения за личността му (както той прави). съвсем не по моя вина не се видяхме - и двата пъти той се ската. груб и заядлив е, макар да обвинява винаги мен за същото (психологическа защита може би), агресивен, не смее да се разкрие, за да не покаже слабост, навярно.
от горе на това тук никой не ме прие като личност - за вас от началото съм тъп стандартен християнин, и за това не е чудно, че ми приписвате доста типични за християнин черти и навици и ме плюете заради тях, а те са съвсем чужди за мен.

от това държание с какво впечатление да остана: че сте осъзнати хора, които знаят кога да са лоши?
не, останах с впечатлението за самоправедни-1, високомерни грубиани, които смятат, че имат пълното право да се държат остро и противно с един... човек. или за вас християните не са хора-2? за държане на дума не знам, но благородство не виждам определено.

1 и 2 и 3 - общо взето проявявате черти, за които обвинявате християните, а това е лицемерие - 3.
само че няма нищо лошо - това са човешки черти. и християнството, а явно и езичеството, за съжаление, не може да се справят с тях - с тях трябва да се справи всеки сам.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.06 11:22



Християнството също е източна ерес ама се е разпространила доста назапад

Не ми е известно къде готите са го приели може и по нашите земи защото те са живели тук, но арианството се разпростира доста назапад.
А меровингите определено нищо не са правили на изток както казах те сключват договор с римската църква Като хлодвиг получава дори прозвището новия Константин
Арианството изчезва на изток след константин на запад то процъфтява като дори застрашава католическата църква, но благодарение на Холдвиг от меровингите нещата се обръщат в полза на рим
Защо не пуснеш спора между ариани и православни да видим за какво иде реч, дали и там не са слъгали защото при вас историята определено се пише от победителя


Да бе това че християните лъжат не означава, че и тоя път са казали истината На лъжата краката са къси четох малко и за диспута с арабите дето също са го спечелили и мюсюлманите уж били силно впечатлени от християнската мъдрост, но поне на два пъти хванах мюсюлманите да задават такива яки въпроси а константин да им отговаря толкова тъпо, че определено само един християнин би си повярвал че е спечелил спора

О християни са, те са почитали исус и е все тая между другото щом от вашата църква е имало недоволни, явно никак ви няма в обединението
Да християнин значи да тълкуваш библията както ти кажат
Ако не я тълкуваш тъй не си от нащо стадо
Ако Исус е искал да има едино християнство щеше сам да си напише библията ама явно не е искал или не е бил бог. Защото една едина непротиворечива библия не отнема възможноста за свободна воля ти или я приемаш или не.
На него май много му се искало да има 1000 едини църкви дето да се обединяват с мечове защото то християнството е като меча прави хората свободни и равни Свободни от житейските мък и равни на 2 м под земята

А тука бъркаш аз ти казах какви са размерите на съборите им не съм ти казал каква музика се слуша А и те хората освен чрез езически метъл групи се забавляват всякак няма нищо общо с тъпите християнски секти, правят си борби, средновековни турнири, езически ритуали яки трапези, забавляват се добре по езически Между другото незнам дали знаеш какъв е окултния характер на общата трапеза Исус явно го е знаел, както и старите българи защото всичките ни ритуали са свързани с нея, нормално наследство от митраизма

Защо ти знаеш ли християни с добър лидер



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.09.06 11:53



Да християнин значи да тълкуваш библията както ти кажат християнин е този, който вярва в точно определени неща, решени съборно. от там нататък всеки кривнал става най - малкото еретик, каквито са каториците и протестантите, а тия секти, дето ги цитираш нямат нищо общо с християнството. даже напротив - те са пропити от мистични, магически и тям подобни практики.

какво значи "добър" лидер? винаги е имало кадърни царе и духовници.

а историята винаги се пише от победителя. ще го видя и това за арианите. все пак тука са изчезнали без насилие, а в случая с тия меровинги може арианството да е станало прост политически инструмент. който се отстранява с други политически инструменти.

може ли да посочиш двата въпроса и тоговора на Константин, които са ти се сторили тъпи?

Редактирано от xenox на 16.09.06 12:07.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.