Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 12:30



За руните нещата горе долу бях следните че отношението към християнството се развива което си е вярно а че при езичеството с постояно разчистване на препятствия. Отношението към християнството ми се развива с обратен знак а при езичеството препятствия бол от християни до липса на информация за онова което е било




Имено едното е учение при което ама никак не е ясно как са били изследвани тези принципи докато другото е опитна наука и всичко зависи от опита наблюденията и повтаряемоста на ред събития
Освен това посредством психологията се изследват доста религии дори самата тя прилага в практиката си методите на някой от тях, като креативна визуализация която е близка до астралната проекция и шаманските пътувания, психодрама която напомня на мистериите разиграване на митове с роли, сугестията която е в основата на много видове автотренинг, от рода на медитаци и т.н.т.
Мен ми е интересно как само християнското учение не се вписва в цялата тая картина, в същност и то се вписва, но начина по който ще се впише веднага ще бъде обявен за ерес

Вярваш не вярваш това е, но е нормално да не вярваш вие християните сте доста не съзнателни имате ред защити с които се оправдавате хора сме грешим. Грешите защото сте не съзнателни ако сте съзнателни няма да грешите.
Човек трябва да развива съзнателната си дейност затова спор няма, това е цел на много религи и те се справят успешно с тази дейност. Човек е създаден с минимум съзнателна дейност и дори все още, у хората текат доста несъзнателни процеси и за да видиш това е нужно само да ги наблюдаваш Адам и ева са имали съзнателна дейност колкото едно дете, а от едно такова, неможеш да очакваш да различава добро от зло макар, че на мен тоя термин не ми харесва по подходящ е редно и нередно.
Децата правят много бели, дори на малките деца много им харесва да убиват разни буболечки и да тормозят животни дето са по малки от тях, това прави ли ги зли Не те просто не осъзнават, че това е нередно, действат несъзнателно.
И не виждам как опита от изследванията на православните може да опроверга е това

Адам и ева не са били развити хора и това ясно пише го в мита, те не са правили разлика между добро и зло никой не ги е бил научил
Такава разлика не правят само малките деца до около 6г и животните, зрелия индивид до след 21г или напълно осъзнава тази разлика или влиза в графа социопад. От където следва, че адам и ева може би са били социопад, но тогава бог за какво им се сърди създал ги е несъвършени да им бере гайлето няма право да се сърди


Човек знаеш ли колко много черти от характера са ти доказано генетично заложени в бившата СССР дори са правени опити за генетично лечение на някой сексуални отклонения.
Организацията на белтъка е от РНК а не от ДНК, последното те оформя физически и дори психически. И това е доказано, иначе нямаше да съществуват науки като геното инжинерство немаше да се правят и ГМО в което се ползват ДНК сигменти на различни видове и така им се придават нови качества.
При прасето органите и главните артерии се намират на същите места където се намират и при човек освен, че имат и имунологични сходства
Това имах предвид и под сходства в анатомията, че вътрешната им анатомия е близка.


Митовете се приличат по смисъл човешкото любопитство и особено женското са много мощен фактор. Човешкото любопитство има много мощен несъзнаван корен и това се вижда не само във мита, но и в човек. Така че действието на Бог в библията е като да сложи един огормен неонов надпис на дървото на живота на, който да пише "Ела ме изяж". Ако бог ни е създал със свободна воля нямаше да заложи толкова голямо любопитство у човек, ако той не е исакл да ядем от ябълката той нямаше да я сложи в градината и да забрани на адам да я яде. Още повече щом го е лишил от възможноста да различава доброто от злото.
На страшно много неща им се прави реклама имено като се забраняват пример за това са наркотиците

Има мъдрост ама крадена не е оригинална, така, че тая мъдрост мога да я почерпя и от други места
Кажи ми кое неоезичеството е изплагиятствало от християнството
Естествено е в онзи мит, да няма грехопадение, това ви го признавам ваше си е и е оригинално Но това е елементарен психологически трик за манипулация. Ти можеш да манипулираш всеки човек с чуство за вина и с това, че ще носи последствие за грешките си. В случая вие му вменявате вина по рождение а грешката ще си я изплаща вечно в едно много цветисто място, естествено е низшите духом да се впечатлят, те водят толкова несъзнателен живот горките, че много малко им трябва
Обаче да вкараш един интелигентен и съзнателен човек във вашата мрежа на простотия е невъзможно

Универсално учение за универсални идиоти
Пич на много места са сетли за много неща преди християнството и на много места хората ги следват по стриктно и по рядко се оправдават с неща от рода на "Ами човешко, е те всички правят така". Общо взето и будизма е универсално учение и не виждам християнството с какво е по добро от него дори напротив, то ви бие по всички показатели
Като цяло вашето си е плагиятство защото като вземете от някого нещо вие после го унищожавате налагате се с кръв и всичко си го преписвате за ваше дело. Православните също са се налагали с кръв и също са унищожавали култури, макар и само собствените си

Клира ви бил набиран през кумонизма, а през възраждането да не е бил по хубав или през средновековието, когато се отбелязва бума на богомилите. Клира ви винаги е бил един и същ от продажни и алчни паразити от самото му появяване и само редки изключения от него са излизали хора. Но изключенията не правят правилото.

За исус си вадя изводи от негови думи а не от думите на някой друг или от тълкувания на библията. Освен това в библията е описано и родословието му, там адам също е наречен син божи А и ти по никакъв начин освен чрез тълкуванията на библията не можеш да ми докажеш, че той е бог, част от троицата. А да чрез някаква вана която явно е символ на божественоста му Исус не е бог и не виждам смисъл да го почитам като такъв от там насетне християнството си губи смисъла защото под това небе са се раждали много хора с подобни способности или най малкото са се развивали до подобни няма как да ги почитам всичките като богове


Меча е уръжие както и да го ползваш той е създаден само с една цел да убива.
Вярно тоя дето умее да го ползва ще те убие по бързо без да страдаш

Християнството не е единствената универсална религия
Освен него такива се водят ислям, будизма, даоизма, разните йоги школи, бахаиците също притендират да са универсални и още един куп религии с авторско начало, някой са по разпространени други не чак толкова. Християнството е най разпространено благодарение на това, че е било експанзивно налагало се е с кръв и меч и е затрило не малко култури.
В историята няма случаи в които християнството да е донесло нечия свобода, то дори и лична свобода не носи, пълно е с безмислени ограничения.
Християнството било дадено от Бог, това никой не го е доказал дори самите християни
Още повече че вие наричате бог един човек, един човек който лично нищо не е оставил за да знаем, какво точно е било учението му. Най много е оставено от хора от трета ръка на първо място е Савел дясната ръка на синедриона
Честно казано не съм забелязал нито да ги сплотява нито да ги обединява има 100 вида християнство и всички претендират имено те да са правите
Да не говорим от колко векове има християнство при нас не съм забелязал да ни е направило по едини напротив.
А те тези идеи дето ги прокарва за свобода равенство, братство са нещо като девиз на масоните и са пълна утопия неможе да съществува едновремено свобода и равенство, защото за да има равенство някой трябва да го налага като през кумонизма а ако има свобода хората не са равни и това ще си проличи
Така че дотук не си ми казал нещо с което тая религия да струва



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 12:47



Е честно е който го може го може


Всеки с талантите си нали знаеш
Ако бог не е искал да хвърляш бисери на свинете щеше да те накара да кажеш нещата си с притчи или най малкото изобщо няма да си тук
По скоро на бог му е писнало от християнска простотия и е решил да ни спести последната глупост която ще чуем



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 13:16



Протоколи от събора не са запазени защото не се знае кой е победил


Най вероятно арияните са спечелили диспута а след като римската църква сключва съюз със Хлодвиг един от първите Меровинги, са спечелили и спора с мечове понеже християнството е велико оръжие
И св Константин Кирил философ уж печели диспутите с мюсюлмани и евреи в хазария и уж техния владетел щял да приеме християнството ама на днес те са по известни като евреи ешкенази.

И все пак кого са обединили с християнството днес нашия народ е нацепен от хиляда християнски сектички има мюсюлмани и какви ли не явно не става за убеденителна религия

ами може да се прилага много неправилно. ама много. няма нищо по - лошо от лидер, смятащ се за богоизбран, следван от тълпа идиоти.

Ей това е много вярна мисъл и се отнася в пълна сила за християните



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 13:32



Теб като ти е добро отношението да не би да те огрява


Или вече не ходиш при врачки и астроложки за тоя проблем



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано15.09.06 18:14



Най вероятно арияните са спечелили диспута а след като римската църква сключва съюз със Хлодвиг един от първите Меровинги глупости. научна фантастика. да се убиеш не мож го доказа.

И св Константин Кирил философ уж печели диспутите иди спори с евреи с логични доводи.

нес нашия народ е нацепен от хиляда християнски сектички защото 45 години се работи срещу църквата. сектите добре се възползваха от слабостта и в последните 15 години, след като и комунизма си отиде като коригиращ фактор. продължавай да работиш срещу нея и секти и сектички ще продължават да се въдят. с езичество и магии ще обединиш точно 10-20 ентусиаста.

идиоти винаги ще има. и ако лидера едобър, дори те могат да постигнат добри резултати. а по твоята логика най - доброто, което можем да направим е да ги изколим.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано15.09.06 18:17



по-скоро е видял абсолютното вопиющо празноглавие и е решил да ме предпази от нови безсмиселни спорове. то без това ми стана скучно тука. дъвчем едно и също. да видим с дорото и злото кво ще излезе.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано15.09.06 18:44



"няма нищо по - лошо от лидер, смятащ се за богоизбран, следван от тълпа идиоти."
Да, напълно съм съгласна....



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано15.09.06 18:58



ей, много си писал бе човек.

ок, развиваш се както си искаш. то квото и да говорят руните ти си знаеш свойто.

има и християнска психология. дето пък си използва похвати като изповед и причастие. лекуваме наркомани така. при това със завиден успех. берестов съобщава до над 70% "чистота" в продължение на две години, на което метадоновите програми, дето ги обявяват за чисти след 6 месеца не може да се опре.

Адам и ева са имали съзнателна дейност колкото едно дете да не си бил там бе човек? тълкуваш си мита както си искаш и смяташ, че си прав? от къде на къде твоето тълкувание да е по - добро от християнското. което не е едно, всъщност.

Организацията на белтъка е от РНК а не от ДНК бъркаш понятия. наистина. а аз точно тава казах - всичко ни се определя от гени, циркадни ритми, възпитани е и т. н., за да могат да се вместят някъде зодии, душа - дето се е преродила чрез тебе и тям подобни. доста би ми било неприятно сина ми да е някакъв прероден непознат тип, а не мое дете, с половината мой генетичен материал и формиран от възпитанието, което ще му дам.

любопитство , както всяка друга страст трябва и може да се контролира от съзнателната дейност, дето ми я развиваше по - горе.

Кажи ми кое неоезичеството е изплагиятствало от християнството трябва да се поровя, а точно сега имам далеч по - важна работа. във всеки случай прераждането определено не ми се вижда като древна българска религия. и не ми разправяй, че го има в библията. няма го.

будизма е универсално учение и не виждам християнството с какво е по добро от него ами как ще виждаш, ти не познаваш християнството. например: християнството разглежда хората като личности, които трябва да бъдат запазени. будизма ги разглежда като личности,които в ксрайна сметка трябва да престанат да съществуват като такива, сливайки се с "божественото".

Има мъдрост ама крадена не е оригинална, така, че тая мъдрост мога да я почерпя и от други места можеш, ама полза - нъц. с нея ще си умреш.

за клира няма кво да говорим. горенето на книги не ми е показател за добротата на клира. вършели са си работата. от де да знаеш, че това не са били вредни книги?

А и ти по никакъв начин освен чрез тълкуванията на библията не можеш да ми докажеш, че той е бог, част от троицата. не може, в това се вярва. ти пък не можеш да докажеш, че не е, без библията, нали така?

ислям, будизма, даоизма, разните йоги школи, бахаиците ислям? ха ха ха. това е арабска религия, подчинена на начина им на живот. дао - много близък до християнството, дори някои християни се занимават с него - стигнали са с много мисъл до това, което христос е донесъл наготово. или той е бил даоист? будизъм - да, универсална. много ми харесваше, преди да се запозная с християнството и да разбера, че е пълна с безсмислие, дето претендира да е много тайнствено и възвишено. бахай - християнство+ислям+юдаизъм - простотия.

Честно казано не съм забелязал нито да ги сплотява нито да ги обединява има 100 вида християнство и всички претендират имено те да са правите да, това идва от неспазване на основните идеи на християнството, от там идва, всъщност, и всичко останало лошо.

Савел християнството изобилства от хора, някогашни върли негови противници, които го примат и защитават. аз съм добър пример.

Да не говорим от колко векове има християнство при нас не съм забелязал да ни е направило по едини напротив. о, направило ни е. напротив - преди него сме били на племена. разединението днес се дължи на това, че хората са забравили какво може да ги обедини. а разединетнието преди това - сигурно на факта, че ългарите винаги са си били езичници, както ти твърдиш, макар да не си много прав.

неможе да съществува едновремено свобода и равенство може може. само че равенство, а не еднаквост. да няма роби, да са равни пред закона, както са равни пред бога и т. н. хубави работи. знаеш ли, че за да оправдае робството в новоткрита америка католическата църква се връща към езическата философия на аристотел?

а сега ще ти отворя очите и ще ти кажа защо толкова се кефиш на езичеството: ЗАЩОТО ТО НЕ СЪЩЕСТВУВА и е просто ЕДИН КРАСИВ ИДЕАЛ. по същия начин е красив на теория комунизма, по същия начин е добро на теория и християнството. приложи ли се на практика езичеството... ами ще се оплеска също като тези двете работи, както се е оплескало навремето и е трябвало да бъде заменено от християнството.
защото без значение как разглеждаме доброто и злото, хората винаги са били повече зли, отколкото добри един към друг и прилагайки законите на природата, са един за друг вълци. а вълците се изпояждат. и трябва нещо друго, философия, религия и т. н., за да направи част от тях добри. и съвсем не съм сигурен, че езическата може да го направи.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано15.09.06 19:04



а пък особено няма да стане с езичеството, както ти го разбираш, с магии прочие.

вчера ми попадна на работа един вестник Шок или нещо такова - останал, подчертавам, от докторката, дето работи там освен мен. или не знам от кой. та в него имаше една обява за врачка, която прави магии и ги разваля, гледа на руни, хиромантия, таро и т. н.

и много се смях при мисълта за един нео-езически свят, в който тая веща вещица съвсем легално и сериозно се занимава с такива работи, само че не за 30 лева на сеанс, а на щат към някой храм.



виж, понякога и за теб ще е полазно да четеш такива вестници - да си видиш Идеала в действие и да слезеш на земята.
или тоя път, като построим езичеството всичко ще е по- различно и няма да допуснем такива грешки, а?

о, бедна душо! всъщност е тъжно, като се замисля, такъв щастлив, умен и активен човек така да е затънал...



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.06 19:28



Аз немога да докажа, че арианите са спечелили диспута, но и вие неможете да го докажете че са го загубили защото няма нищо запазено от него.
А църквата определено сключва договр с Хлодвиг от рода на меровингите, който е осигорявал защита от страна на Меровингите на римската църква а те в замяна на което те са обещавали че престола на империята ще е техен докато свят светува.
До този момент сегашната църква е била последна дупка на кавала и келтската църква и арианите са били в пъти повече. Хлодвиг разбива готите които са били ариани и постепено римската църква набира сила докато не решава да се отърве от покровителстващта ги фамилия от там на сетне почват и борбите на тайните братства с рим



Договора е факт и са запазени свидетелства за него, другото е предположение но е доста логично и се навързва с ред други факти

Иди спори с християни с логични доводи
Кажи речи е невъзможно да спориш с който и да е било представител на юдейска религия с логични доводи
Ама не в това е въпроса житиеписците излъгват, че те са победили и че царя на хазарите е бил готов да приеме кръщенето
Щом християните са лъжели за това кой знае за колко още други неща са лъжели във религиозните си истории

Ехе ама това са все християни, те го цепят тоя народ не други
А и той се нацепва с това християнство още в самото си начало винаги по тия земи е имало най малко по 2-3 християнски секти
Тук още в средновековието е имало всякакви, богомили, павликяни, адамити и разни др дето немога да им сетя името какъв кумонизъм е имало тогава
Много сте смешни християните с тия тъпи оправдания все кумонизма ви бил виновен все византиците били лоши християни изобщо вие за какво сте виновни, даже, за това че дишате не сте виновни, за това са ви виновни адам и ева

Не се знае знаеш ли в русия и други части на европа къв бум има езичеството само там си правят събори с хиляди като големи рок фестове

Аз незнам идиоти пардом християни с добър лидер, освен ако нямаш впредвид някой дето от 2000г е в гроба неизвестно къде




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.