Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано14.09.06 21:39



"Струва, защото е дадено от Бог и до сега никой не е оборил християните по този въпрос в открит спор. дори самите християни не са успели да го направят. "
Това не го разбрах

ама хич.

"Струва, защото обединява и сплотява народите, като запазва идентичността им. " Сигурно се шегуваш! Така е обединило французите, като са клали катарите, например. Да не продължавам с примерите, че няма толкова място....

"Струва, защото носи свобода, ако се прилага правилно. " В какъв смисъл правилно? Имаш предвид ранното християнство или днешната Църква?



Тема Re: Вели..............нови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 22:01



На горезададените ти въпрсои отговорих ккато можах, после започна да ми вадиш някакви измислени извоси от пределно ясните ми отговри, с което сметам ,че се заяждаш или.. си тъпа.



Тема Re: Вели..............нови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 22:09



Трудните моменти са едно , друго моменти е когато изпитвам "животински страх"
Тва с а два отделни и независими аспекта на моите прояви и няма никаква връзка между отговора ми на едното и твоя последен въпрос отнасящ се за другото.
Това е все едно да те питам каъв цвят обичаш .. ти да ми кажеш да речем червен, а аз да те попитам ; а така ли. значи никога не си обличала пола?


Твотео изказване означва, че се заяждаш ако зачитам твоята принадлежнсот към разумната и градивна част от човечеството или ще сметна ,че си тъпа като гъз , с което ще докажеш принадлежността си към онази половина от човечеството, за която да пазаруваш , да се караш да, клюкарсваш и интриганстваш е забавление...



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: SamSirius]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 22:13



Ми не са само общи категории . Обикновено във всеки спор си лчии жената, от емоционалта реакция, от наина на мислене, разбиранията. .. ако щеш от най-елемнтарни неща като как разбират езичеството хахах
Много конкретно ,е че когато спора е между двам амъже отнасящ се за мъжки работи жена не бива да се меси. както аз не се меся когато две жени спорят коя рокля е по-модерна и как ще я приемат другите тъпи патки от женското им обкръжение.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 22:19



Грубичко, момченце!
Грешка!!
Психологическия ми портрет може и да ти е професията хахаха но това хич не няма да промени нещата, че в нета предимно грозотийки и попреминали сливи се навъртат..





Тема катаритенови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 22:23



хахаха горките катари, горките гностици и богомили и дегенерати........



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: agrimonia]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.09.06 23:46



дори самите християни не са успели да го направят арий, когото са оборили на първия събор е бил християнин. противно на общоприетото учение на църквата е твърдял, че христос не е бог, а някакъв супер-ангел. имал си запас от цитати (предполагам, че Боян използва част от тях и сега, за съжаление протоколи не са запазени от събора), имал подкрепата на най - инетлигентните богослови и тази на императора. не е успял да обори далеч по - младия и неопитен св. атанасий. не виждам какво може да се е променило от тогава.

обединява и сплотява народите, като запазва идентичността им много царе са изпозвали християнството именно за това - да обединят разноликото си население. да му дадат една, диктувана свише цел.
а катарите и т. н. не ги жали. доста далеч са от романичния облик, който им дават днес. това, че са били гонени от една жестока църква не значи, че са били нещо добро.

В какъв смисъл правилно? ами може да се прилага много неправилно. ама много. няма нищо по - лошо от лидер, смятащ се за богоизбран, следван от тълпа идиоти.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: agrimonia]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.09.06 23:49



а аз съм жена, нали





Тема от известно..нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 23:50



време забелязвам,че имаш много странна ситема на писане или на неписане на главани букви. Когато говриш за янкой от нас го пишше сголяма буква(правилно) а когато пишеш България , Христос използваш малки?!
защо така??





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 23:52



Амиии изповядваш религия преимушествено изповядвана от жени, слабаци, просяци, цигани и т.н. ..............




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.