Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вели..............нови [re: agrimonia]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.09.06 21:10



"Ние не се страхуваме от смъртта, но се подготвяме за нея", както беше казал Сенека...



Vae victis


Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 21:43



Ами примерно руните, любопитството към бъдещето и знам ли още от колко неща се лишаваш в името на твоя "бог"


Виж те хората в много религии говорят за умереност, аскетизма и хедонизма са еднакво зло Аз имам "страсти", макар че не мисля че някой бог би ме наказал за тях. Пия умерено алкохол, падам си по жени, чревоугодник съм и ред други неща, но с нищо не прекалявам нищо не ми е фикс. Когато тялото и душата ми имат нужда от нещо било то да си гледам бъдещето да пия или да ям го правя, просто с нищо не прекалявам нищо което ми доставя удоволствие не ми е самоцел и за това не ми се налага да се боря със страстите си
Щом с това не преча на никого към кого и какви грехове имам


И каква е тая еврейска логика!?
Май се нарича се кабала основата на еврейската магия и мистика
Значи все пак съм прав с какво се е занимавал исус и раните му сподвижници
Това число се споменава в апокалипсиса който е еднакъв за всички не само за свидетели на Йехова
Освен това число може и да е символично което означава че част от библията е писана от кабалисти тоест хора занимаващи се с магия или е съвсем буквално което означава че много малко християни ще отидат на оня свят

Мене ако питаш си е чиста проба езическо И щом не трябва да си гледаш защо го правиш дявола те изкушава със страсти
У ама ти гледаш канал 2001 колко християнско, предполагам, че го правиш за да се възмущаваш на нехристиянските дела на екстрасекските които май обикновено са набожни православни

Християните искали да бъдат сигурни
Вярвате ли, че бог е добър, вярвате ли че бог е вездесъщ то тогава в какво трябва да сте сигурни Или май нещо не сте сигурни в това в което вярвате Защото аз съм сигурен, че добрите хора ги чака нещо хубаво в следващия живот било вечен или пореден

Злото не винаги е въпрос на избор Въпрос на избор е у хора със съзнание различаващи доброто от злото Психопатите, социопатите в повечето случаи са болни хора и не правят разлика, как така добрия бог е допуснал да ги има Освен това нивото на агресията е генетично заложено. Провеждани са изследвания сред деца и е доказано, че бъдещите социопати и психопати се проявяват още в рана децка възраст. Убиване на животинки високо ниво на агресия и др такива. Разбира се семейството като фактор също оказва влияние в едно семейство в което не можеш да се научиш на нищо друго освен на агресия, ти просто няма да познаваш други модели на поведение. Какво означава тогава свободен избор
Как можеш да злоупотребиш с доброто и да го направиш, зло в същност какво ли те питам вие християните сте експерти в това

Но ми е страшно все пак как дявола който се е родил ангел, е започнал да извращава доброто за да го привърне в зло при положение, че той е нямал модел за подражание, не му е било заложено генетично имало е кой да го напътства да му казва какво е добро но е нямало кой да му казва какво е зло.
Той нали е бил разумен и е правил разлика между двете с какво му се е осладило повече злото
И не ми се измъквай с едно неведоми са пътищата божи, защото явно не знаете как стоят нещата а се опитваш да ме убедиш, че сте правите

Ами обикновено карам без магии, правя ги само като видя, че не се получава така А пък и щом е все тая и нещата си стават по принцип значи е все тая дали ще ги правя или не, ако ми харесва така теб какво те засяга



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 22:34



Кога руните са ми казвали подобно нещо


Нямам намерение да полагам усилия да изучавам християнството просто е празна загуба на време имало е времена в които съм проявявал интерес към него щом тогава не ме е впечатлило едва ли ще има втори шанс в тоя живот

Психиката на човека е по древна от християнството, психологията не е наука която определя как да мисли човек а точно обратното изследва принципите и законите на човешкото поведение и мисъл
Каквото и дефиниция да дадеш на свободната воля тя не съществува без възможноста да различаваш доброто и злото
В същност свободната воля е нещо хипер относително в предвид, че човешкото поведение се определя само от някакви си 10% съзнателна дейност

Ти имаш ли домашен любимец примерно куче което да е тренирано и да знае команда да не пипа нещо. Примерно храната, слагаш му купичка с храна то се засилва към нея и ти му казваш "Не', то спира, гледа жално, но не яде.
Затова куче ти си не по малък авторитет от колкото бог за адам и ева, излез от стаята и виж какво ще стане с авторитета ти
Личи си че не си се занимавал с малки деца, за тях родителя също е авторитет, като им се скара да не пипат нещо те няма да го пипат докато е там, но първото нещо което ще направят когато той излезе е да го пипнат
Децата също нямат свободна воля те не правят разлика между добро и зло поне в рана възраст постепено научават разликата къде от собствен опит къде от родителското или обществено възпитание Уви така е устроен човека ти му казваш не пипаи, а все едно си му казал точно обратното и това не е вследствие от липса на авторитет или зло просто човешката природа е любопитна. Кутията на пандора е гръцкия мит еквивалентен на този за адам и ябълката Но той е по сполучлив защото ги няма недоразуменията

О напротив хората са животни, ама животни с малко повече съзнание
Разликата между човек и маймуната в генетичен материял е само два процента горе долу 4% е генетичния материял който отделя най различните измежду бозайниците. Да не говорим, че анатомията на прасето е досущ като на човек всеки касап ще знае къде да те бодне за да умреш скорострелно. Дори в ухажванията си хората не се различават особено много от животните и това е доста очевидно наблюдавайки езика на тялото в подобна ситуация.

Хората се отличават само по едно някой от тях имат съзнание, различават добро от зло до колкото тези две понятия съществуват реално извън човешкото общество

Християнството не струва защото няма своя мъдрост а само взаимствана от други дори мита не е ваш а шумерски
Не струва защото преиначава чуждата мъдрост само с една цел да контролира колкото се може повече нещастни слабоволеви души.
Не струва защото някой неща ги приемате буквално а други не без дори да можеш да ми кажеш по какъв критерии става това
Не струва защото хората които вярват в него и които са му като духовенство не струват.
Не струва защото сте слепи за разбиранията на другите религии а искате вас да ви разбират
Не струва защото сте издигнали като бог човек, а дори самия той е казвал, че не е бог повече от всеки друг.
Не струва защото християнството е превърнато в уръжие и при това уръжие което използвано срещу моят народ и моята раса
С две думи християнството няма показатели по които да струва



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 22:39



аа! тъпия дир ми изтри писанието. ще ти отговоря друг път.





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано13.09.06 22:39



А този съвпад е бил видим през март 4г пр.н.е. затова и са избрали символ за религията си - по зодията на водача.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Злотонови [re: Last_Roman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 22:40



В човешкото общество злото има една проста дефиниция, но и много зависи до колко личноста е съзнателна


Всичко което би ти било неприятно, не го прави на другите
Съзнанието изисква да си наясно с това какво можеш да причиниш на околните с твоите действия и да си наясно с отговрноста от последствията
Извън човек злото не съществува там има само природа и закони които не се интересуват от нашите понятия за добро и зло.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 22:45



Бля бля ами отвори тема за доброто и злото


С какво ще ме убидиш, че ще ме вкараш в категория от " син на сатаната" ли ?




Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 22:49



Бог те цензурира пич явно не е съгласен с вижданията ти или някой езичник те съботира с магии





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 23:07



абе имаше нещо такова с руните, провери си постингите. ама те толкова станаха, че има да ровиш!



психологията не е наука която определя как да мисли човек а точно обратното изследва принципите християните също са изслевали принципите и т. н. и са дали малко по - различни дефиниции за нещата. не можеш да съдиш за отношението на едно учение, последством термините на друго.

В същност свободната воля е нещо хипер относително в предвид, че човешкото поведение се определя само от някакви си 10% съзнателна дейност дори така да е (в което не съм сигурен), точно това е нещото, което човек трябва да развие - съзнателната си дейност.

адам и ева нито са били деца, нито животни. били са (разбирай метафора са за) напълно развити хора. и наистина ако дете или куче пристъпва заповеди, дадени за негово добро, това е извинимо. но когато възрастен човек го прави, вече не е.

О напротив хората са животни, ама животни с малко повече съзнание нищо подобно. тези извинения, че видиш ли имаме голям процент сходност с амебата и маймуната не минават.
гените кодират предимно само белтъци - да, ензимите и на амебата и на човека може да са едни и същи, но организацията им, кодирана от тоя малък процент генетичен материал дава огромна разлика между амеба и човек. и човека не е амеба с малко повече съзнание, а нещо далеч по - висшо.

прасето е сходно с човека не анатомически, а имунологично. за това често се използват свински органи за трансплантация. по - близка анатомично е маймуната, естествено.

по едно мита за пандора и този за грехопадението си приличат - пак жена е виновна.

Християнството не струва защото няма своя мъдрост има. но ти твърдо отказваш да се занимаваш с нея. даже съм сигурен, че доста добри попадения неоезичеството взаимства именно от християнството.
а плагиатстването - в онзи мит май нямаше грехопадение. да не говорим, че и другото е доста далече от това, което е останало накрая.

преиначава чуждата мъдрост ами преиначава - просто намира навсякъде мъдрост, съвпадаща с неговата. и това не е чудно - Христос носи универсална мъдрост и не ечудно някъде да има хора, които са се сетили за нея и без него. само дето без него слабо ги ползва тая мъдрост.

някой неща ги приемате буквално а други не без дори да можеш да ми кажеш по какъв критерии става това вие правите същото.

слепи за разбиранията на другите религии а искате вас да ви разбират не е съвсем вярно, макар доста безочливо някои християнски деноминации да са заличили редица култури, от които са можели да научат много. християнството разбира и преосмисля доста "чужди" религии, но това вие го наричате плагиатство.

хората които вярват в него и които са му като духовенство не струват говориш за клир, набиран в годините на комунизма, когато с повече от 4 в семинария не се е влизало, по заповед от БКП.

Не струва защото сте издигнали като бог човек, а дори самия той е казвал, че не е бог повече от всеки друг. вадиш този извод въз основа на един цитат, изведен от контекста и от цялостния смисъл на евангелието. Арий навремето е направил същото, но не му е станала играта.

християнството е превърнато в уръжие и при това уръжие което използвано срещу моят народ и моята раса мечът е оръжие. това, че един не може да го използва, а друг може прави ли меча лош?

Християнството струва, защото е единствената универсална религия.
Струва, защото носи свобода, ако се прилага правилно.
Струва, защото е дадено от Бог и до сега никой не е оборил християните по този въпрос в открит спор. дори самите християни не са успели да го направят.
Струва, защото обединява и сплотява народите, като запазва идентичността им.
Струва, защото първо прокарва идеите за равенство (като личности) и любов между хората.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 23:10



доста трябва да се потрудиш, за да станеш син на сатаната. до 33-ти ранг масон не пускат толкова лесно.



ами отвори тема за доброто и злото, ама ти, щото ако аз го направя веднага ще изглежда като женско заяждане. и се надявам тоя път всеки да си изложи мирно и спокойно доводите и разбиранията.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.