Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велик, велик, великнови [re: agrimonia]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 17:16



едва ли е подходящо да се обсъждат тука понятия като грях, адам, ева, пък даже и добро и зло. в някой от двата християнски клуба - да. тук не му е мястото някак. ще има обидени и засегнати.
а ако без грубости имаш предвид без обиди - май не може да се спори тука без такива работи. опитвал съм.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: roxy]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано13.09.06 20:06



Аз наистина искам да разбера в какво вярва Сабазий. Той се определя като езичник, но това е много обобщено понятие. Сабазий, сподели, моля те, в какво вярваш, кое те крепи в трудни моменти, има ли ритуал, който те успокоява, носиш ли амулет, вярваш ли в прераждането? Сериозно питам.А, да- теорията на Дарвин ли подкрепяш?



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано13.09.06 20:11



"ако без грубости имаш предвид без обиди - май не може "
Това имам предвид. Споровете са чудесно нещо, ако тонът е добър и има разбиране и толерантност. Аз не се интересувам от футбол(е,снощи Роналдиньо ме изкефи

), но това значи ли, че трябва да обиждам мъжа си, защото следи мачовете???



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: roxy]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.09.06 20:20



Явно хич не ти е ясно.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.09.06 20:22



Комуникацията ти с Бога, разбира се, е доста по-лесна





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 20:33



Нямам време да чета глупости, нали си християнин кажи ми ти как седят нещата



На теб май ще ти се наложи да прочетеш нещо по съдебна психология
Психологическата дефиниция за свободна воля е човек който може да прави разлика между добро и зло, редно и нередно. Преди адам и ева да отхапят ябълката те не са познавали доброто и злото.
Я си направи един експереимент с домашен любимец сложи му храна и му кажи да не яде, после излез от стаята за час два и да видим какво ще стане
Нима очакваш, че при положение, че адам и ева не са правили разлика между добро и зло няма да ядът от забранения плод ли
Че какво означава за тях забранен при положение, че не разбират, че да се прескочи забрана е лошо
От това по логично здраве му кажи, неможеш да забраниш на някого каквото и да е било при положение, че той не прави разлика между редно и нередно

Вярно това е метафора като ред други неща в библията
И при това не домислена метафора, като ред други метафори
Ти така и нищо не ми каза за дявола, как дявола е станал зъл, от къде се е появило злото в един ангел



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 20:35



и с него, и с по - сдържаните представители на този клуб.



Тема Вели..............нови [re: agrimonia]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.09.06 20:39



Правя си "ритуали" .
Едните са емоционални излияния с краен резултат обилно к-во пот и мускулна умора. Другите са бавни, без почти никаква пот чиято краен резултат е нещо красиво( за мен) материално пр-е. Има и такива , коитоса нещо средно м/у двете/. Практикувам българска колективна магия съпроводена с ритулано хранене и пиене, чиято цел е напасване на енергиите със един до двама души най-много едновременно.



Крепи ме в трудни моменти силата наследена от предците ми. Енергичноста и упоритостта, твърдите убеждeния произхождащи от непрекъснатото ми съпоставяне с моя "идеал" в митизираното исторично мое миналото( in illo tempore).
Не, не нося никакъв амулет, кръст или нещо подобно.. и брачен пръстен не бих носил. виж, GSM-то ми е на колана през целия ден
Не не вярвам в прераждането, но определно има нещо магично в това да носиш името на дядо си и той да умре в навечерието на рождения ти ден( не деня на раждането, а един от ежегодните празници)
Не, не подкрепям Теорията на Дарвин , нито на Кремо, нито на Белов .......

обичам звездното небе. гората и чистотата .....без опиати, цигари и парфюми



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 20:50



виж, руните ти казаха да се развиваш по отношение на християнството. няма да се развиеш много, ако си държиш само на своите разлбирания и не прочетеш туй-онуй. мога да ти обяснявам и да ти цитирам статии и т. н., с удоволствие, но когато сам положеш усилия ще имаш много по - голяма полза.

Психологическата дефиниция за свободна воля е човек който може да прави разлика между добро и зло. не си ли помисли, че християнството е по - древно от модерната психология и сигурно има по - различна дефиниция по тоя въпрос и не е длъжно да се съобразява с психологията?

Нима очакваш, че при положение, че адам и ева не са правили разлика между добро и зло няма да ядът от забранения плод ли достатъчна е била забраната от Бог, който като техен създател и благодетел би трябвало да има достатъчен авторитет.

Я си направи един експереимент с домашен любимец много лош пример. хората не са животни.

логиката, вярно си е логика, нея или я има или я няма. логиката ти е налице. но проблема е в данните, спрямо които я прилагаш. те в случая са неверни.

не домислена метафора, като ред други метафори от някои недомислена, от други - съвсем домислена. не е проблема в метафората, а в разбирането и. дълго време евреите са тълкували този текст по съвсем друг начин. днес ти го тълкуваш по свой, за да се самоубедиш, че християнството не струва. но за предубедеността ни вече говорихме.



Тема Re: Вели..............нови [re: Caбaзий]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано13.09.06 20:53



"Крепи ме в трудни моменти силата наследена от предците ми."
Искаш да кажеш, че никога не си се сблъсквал с нещо, което да предизвика у теб истински, животински страх? Никога не си попадал в ситуация, в която да знаеш, че не можеш да контролираш нещата и само да се надяваш всичко да свърши добре? Или страхът е непознат за езичниците? А употребяваш ли репликата "О,Боже!"?






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.